Valmieras Ziņas

Vēsturiskā ēka pie Brāļu kapiem – krematorija

Lasīšanas laiks: 2 min

Daudzi ir ievērojuši ēku pie Brāļu kapu ansamļa Varoņu ielā 3A. Šīs ēkas būvniecība tika uzsākta 1934. gadā, taču sākoties Otrajam pasaules karam tā apstājās. Padomju okupācijas laikā ēka tika pamesta un būvniecība nenotika. Tikai 1994. gadā tika atjaunota tās celtniecība. Šajā rakstā apskatīsim, kas notiek šobrīd šajā ēkā.

Kopš 2006. gada krematorijas ēku apsaimnieko SIA Rīgas Kremācijas Centrs – KREMATORIJA. Sakskaņā ar Latvijas likumdošanu, krematorijai ir jābūt licencētai iestādei. Tādas šobrīd ir tikai divas un Rīgas krematorija ir lielākā un pieredzes bagātākā kremācijas iestāde, bet Rīgā tā ir vienīgā. Rīgas krematorijā ir divas atvadu zāles – Lielā un Mazā, ar dāžādu ietilpību.

Rīgas Kremācijas Centrs – KREMATORIJA ir pilna servisa apbedīšanas birojs, kurā var saņemt daudzpusīgu apbedīšanas pakalpojumus. Uzņēmumam ir arī savs morgs un specializētais transports, kas darbojas visā Latvijā. Ir iespēja vienoties par cerimonijas vadītāja un dzīvās mūzikas pavadījumu. Uzņēmums organizē gan tradicionālās bēres kapos, gan arī kremāciju. 

Kremācijas centrā ir arī apbedīšanas piederumu veikals. Tajā atrodamas urnas ar plašu cenu diapazonu un noformējumu. Urnas pieejamas gan no skārda, koka, gan ari darinātas no keramikas.

Veikalā atrodams arī zārks dažādām gaumēm. Ir vienkāršāki zārki ar drapējumu. Ir pieejams arī daudzveidīgs māsiva koka zārku klāst, bet ekskluzīvu lietu cienītājiem vai sabiedrībā atpazīstamu perosnu apbedīšanai pieejami sarkofāgi. 

Kremēšana tiek nodrošināta ar divām Čehijā ražotām kremācijas krāsnīm. To  kopējā jauda ir 54 vienības diennaktī. Savukārt, ēkas lielākā pērle ir Lielā atvadu zāle. Tās interjers un arhitektūra atgādina baznīcu un būtiski atšķiras novisām iespējamajām kapličām un atvadu zālēm Latvijā. Kopsummā, ēka un uzņēmuma tehniskais nodrošinājums padara apbedīšānas pakalpojumu par ievērības cienīgu visā Baltijas reģionā, jo otras tādas kematorijas nav.

Raksts tapis sadarbībā ar satura un mārketinga aģentūru Zīle.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri