Valmieras Ziņas

Veloceļu attīstības programma: ar veloceļu plānots savienot Rīgu un Valmieru, sāks projektēt Valmieras – Brenguļu veloceļu

VSIA “Latvijas Valsts ceļi” atbilstoši Satiksmes ministrijas uzdevumam ir uzsākusi Veloceļu attīstības plāna īstenošanu, paredzot jau gada pirmajā ceturksnī izsludināt iepirkumus ceļu izpētes darbiem virzienā no Rīgas uz Carnikavu, Saulkrastiem un Valmieru, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Satiksmes ministrija.

Atbilstoši Veloceļu attīstības plānam un “Latvijas Valsts ceļu” izpētei maģistrālie valsts veloceļi plānoti vairākos virzienos Latvijā, piemēram, virzienā no Rīgas uz Jelgavu, Tukumu, Saulkrastiem, Valmieru, kā arī no Rēzeknes uz Ludzu un no Jēkabpils uz Līvāniem. Izpētes laikā tiek noskaidroti iespējami risinājumi veloceļa trases novietojumam.

Vienlaikus šobrīd notiek darbs pie izpētes un darbu pasūtīšanas arī attīstības centru areālos, lai nodrošinātu drošas mikromobilitātes iespējas reģionos. Piemēram, pašreiz plānots izsludināt būvdarbu iepirkumu par apvienotā gājēju un velosipēdu ceļa būvniecību Svētē pie Jelgavas, Siguldā gar valsts vietējo autoceļu V58 posmā no Ventas līdz Saltavota ielai, notiks iepirkums projektēšanas darbiem apvienotajam gājēju un velosipēdu ceļam no Cēsīm uz Līviem, no Jēkabpils uz Salu, no Valmieras uz Brenguļiem.

Saskaņā ar projektēšanas iepirkumu plānu 2021.gadam satiksmes drošības paaugstināšanas projekta izstrādes iepirkums gājēju – velosipēdistu ceļam gar a/c V196 Valmiera – Brenguļi – Bikseja no Valmieras līdz Brenguļiem plānots izsludināšanai 2021. gada 3.ceturksnī. Savukārt nacionālās nozīmes mikromobilitātes infrastruktūras posmā Valmiera-Rīga izpētes iepirkums plānots izsludināšanai 2021. gada 1.ceturksnī.

Jau iepriekš informēts, ka Autoceļu padome pagājušajā gadā atbalstīja Latvijas valsts autoceļu tīkla attīstības plānu līdz 2040. gadam. Savukārt, balstoties uz 2019. gadā izstrādāto pētījumu par velosatiksmi un velosatiksmes infrastruktūru nacionālā mērogā, Satiksmes ministrija uzdevusi VSIA “Latvijas Valsts ceļi” uzsākt nepieciešamos priekšdarbus, lai varētu sākt veloceļu būvniecību.

Pētījums par velosatiksmi un velosatiksmes infrastruktūru nacionālā mērogā pieejams šeit http://veloplans.lv/wp-content/uploads/2017/08/Velo-petijums_15012020.pdf

Ar VSIA “Latvijas Valsts ceļi” plānotajiem iepirkumiem var iepazīties VSIA tīmekļvietnē https://lvceli.lv/celu-tikls/iepirkumi/iepirkumu-plani/

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri