Valmieras Ziņas

Vasaras saulgriežu svētki Valmieras novadā

Lasīšanas laiks: 6 min

Neparasts laiks, kas savā gaišumā apņem visu un dalās burvīgumā. Pļavas pārvēršas par dziedinātavām, vainagi ir magnēti visu labo vēlmju piepildījumam. Gaiss virmo neparastumā tā, ka ne acu aizvērt. Lai skaists vasaras saulgriežu sagaidīšanas laiks un Jāņu dienas svinības!

Valmierā

No 20. līdz 22. jūnijam Valmieras muzeja Garšaugu dārzā būs skatāma ziedu izstāde “Peonijas” sadarbībā ar Sandru Mikuļinoku (“Silezeru peonijas”). 

Jāņparkā 23. jūnijā no plkst. 20.00 aicinām uz “Jāņojam Jāņparkā”. Piedalīsies: Valmieras Kultūras centra Tautas mūzikas kopa, muzikālā apvienība “Rahu The Fool”, grupa “TirkizBand” un DJ Alexx Rea. 

Bērzainē

22. jūnijā plkst. 20.00 Bērzaines Tautas namā aicinām uz Bērzaines amatierteātra pirmizrādi “Kad auklīte kavē” pēc Noras Muižnieces darba motīviem. Jāņu ugunskurs un Jāņu nakts balle būs kopā ar grupu “Vēja muzikanti”.

Brenguļos

20. jūnijā plkst. 19.30 Brenguļu alus sētā ieskandināsim vasaras saulgriežus. Dziedāsim, iesim rotaļās, tādējādi aicinām piedalīties arī ukraiņus, lai kopā sagaidītu vasaras saulgriežus un iepazītu latviešu tradīcijas. Pīsim vainagus kopā ar Ingu Geduševu un uzzināsim par vainagā iepīto augu nozīmi. Ikviens aicināts ņemt līdzi Jāņu zāles vainagu pīšanai. Jāņu sieru siesim un nogaršosim kopā ar meistari Ingunu Vilku no Brenguļiem. Savukārt izdziedāt dziesmas, iet latviešu tautas rotaļās un doties saulgriežu rituālā varēs kopā ar Valmieras novada Jērcēnu pagasta folkloras kopu “Mežābele”. Par mūziku saulgriežu noskaņās rūpēsies akordeoniste Indra Kumsāre. Jāpiemin, ka būs iespēja iegādāties arī mājražotāju un amatnieku produkciju.

Burtniekos

23. jūnijā plkst. 22.00 Burtnieku estrādē aicinām uz Līgo nakts zaļumballi – muzicēs grupa ”Pajūgi” kopā ar Vitu Upenieci-Melbārdi.

Dikļos

23. jūnijā aicinām Līgo vakaru pavadīt Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos. Būs amatnieku darinājumu tirdziņš. No plkst. 18.00 “Rīgas danču klubs”, plkst. 20.00 – grupa “ElektroFolk”, plkst. 22.00–2.00 grupa “Klaidonis”, kā arī plkst. 24.00 – uguns šovs. Jāpiemin, ka plkst. 21.40 apbalvosim akcijas “Ziedu ugunskuru veidošana” dalībniekus, interesenti, kuri vēlas radīt svētku noskaņu savā mājā ar ziedu ugunskuriem, aicināti pieteikties akcijai, zvanot pa tālruni 26486115. Norises teritorijā būs iespēja uzsliet telti. Ieeja maksa ir 10 EUR (biļetes: “Biļešu Paradīze” kasēs un bilesuparadize.lv), biļetes būs iespējams iegādāties arī norises vietā.

Ēvelē

21. jūnijā no plkst. 19.00 Ēveles muižas parkā aicinām piedalīties vasaras saulgriežu svētkos. 

Ipiķos

21. jūnijā plkst. 22.00 Ipiķu pagasta bibliotēka aicina pie Latvijas–Igaunijas robežzīmes “Baltās naktis” svinēt vasaras saulgriežus ugunskura gaismā.

Jērcēnos

22. jūnijā plkst. 20.00 Jērcēnu pagasta bibliotēka aicina uz vasaras saulgriežiem Jērcēnmuižā. Radošā darbnīca – vainagu pīšana – būs kopā ar Katrīnu Aplociņu.

22. jūnijā. plkst. 22.00 Jērcēnmuižas parkā notiks saulgriežu  un Zāļu vakara lustes. Ugunskura iekuršana un Zāļu vakara ieskandināšana kopā ar folkloras kopu “Mežābele”. Plkst. 23.00  uzstāsies “Jauno Jāņu orķestris”. Aicinām tirgoties ar pašgatavotiem sieru rituļiem (tirgotāji aicināti pieteikties līdz 15. jūnijam, zvanot pa tālruni 28323986). Izsalkumu un slāpes varēs remdēt bufetē.

Kocēnos

Līdz 26. jūnijam Kocēnu pagasta bibliotēkā būs vasaras saulgriežiem veltīta literatūras izstāde “Lai godam sagaidītu Savus mīļus Jāņa bērnus”.

Vasaras saulgriežu vakarā, 21. jūnijā, aicinām no tuvākām un tālākām malām sanākt Jāņa bērnus, lai no plkst. 18.00 iepirktos Saulgriežu tirdziņā, savukārt vēlāk Kokmuižas promenādē kopā izdzīvotu un tvertu saulgriežu burvību caur senlatviešu rituāliem, dziesmām un dančiem, kā arī meistarklasē darinātu savu īpašo vainagu un sietu Jāņu sieru. No plkst. 19.00 norisināsies vainagu pīšanas meistarklase kopā ar “Līgas floristika” meistarīgajām floristēm, ikviens interesents aicināts līdzi ņemt arī savas Jāņu zāles, lai padarītu paša darināto vainagu vēl īpašāku. Tāpat aicinām baudīt maģisko saulgriežu vakara noskaņu, dodoties izbraucienā ar laivām Kokmuižas dīķī. No plkst. 20.00 aicinām piedalīties gardākā Jāņu siera siešanā ar Agitu Majori, savukārt no plkst. 21.00 “Svētkos Jāņa sētā” būs iespēja vērot un iesaistīties VPDK “Savieši”, Kocēnu pamatskolas “Saulīte” un Valmieras Kultūras centra senioru deju kolektīva “Gauja FIX” dejotāju priekšnesumos. Tāpat būs ugunsrituāls kopā ar Ingu Geduševu. Kad saule būs pavadīta, sāksies latvju danči kopā ar grupu “Ballīšu orķestris” un pašdarbības kolektīviem. Tiks izdejotas visiem labi zināmas dejas – “Šurp, Jāņa bērni”, “Pankūkas”, “Oira”, “Mugurdancis” un daudzas citas.

Ķoņos

21. jūnijā plkst. 19.30 Ķoņu kalnā aicinām uz folkloras kopu sadziedāšanos un saulgriežu izdzīvošanu “Saulīte uzkāpa sidraba kalnā”.

Laņģezerā

20. jūnijā plkst. 20.00 aicinām uz noskaņu vakaru pie Laņģezera. Noskaņu uzburs amatierteātra “Ramata” jauniestudējums “Jāņu pušķis!” (A.Grīniece), režisore Gunta Maskaviča, saksofonu ansamblis “Valmieras meitenes” un Lodes Kultūras nama dziedošie kolektīvi. Jāpiemin, ka darbosies ZS “Stendes” izbraukuma ēdināšanas uzņēmums.

Matīšos

20. jūnijā plkst. 20.00 Dzirnavu laukumā Matīšu centrā aicinām uz Jāņu ielīgošanas norisi kopā ar folkloras kopām. Aicinām ņemt līdzi groziņā sieru, kvasu un alutiņu. Noslēgumā gaidāms uguns rituāls. 

22. jūnijā plkst. 20.00 Matīšu estrādē aicinām uz Matīšu Tautas nama amatierteātra iestudējuma pirmizrādi. Tās pamatā – Rūdolfa Blaumaņa “Īsa pamācība mīlēšanā”, režisore Kristīne Daiga. Pēc izrādes (ap plkst. 22.00) – zaļumballe kopā ar grupu “Atestāts”.  

Mazsalacā

20. jūnijā plkst. 15.00 Mazsalacas pilsētas bibliotēkā būs radošā darbnīca ģimenēm “Dekori saulgriežu noskaņās”. Visi materiāli būs pieejami. Interesenti aicināti pieteikties bibliotēkas darba laikā, zvanot pa tālruni 27883490.

21. jūnijā plkst. 20.00 aicinām uz ielīgošanu Mazsalacā. Tirgus laukumā būs skatāms Ramatas pagasta kultūras centra amatierteātra “Ramata” jauniestudējumu “Jāņu pušķis!” (A.Grīniece), režisore Gunta Maskaviča.

Mūrmuižā

22. jūnijā plkst. 19.00 Mūrmuižas estrādē būs Jāņu ielīgošanas norise – notiks Rencēnu amatierteātra “Jautra kompānija” izrāde – komēdija (pēc lugas “Blēzs” motīviem) “Vīrietim neveicas”, režisors Ingus Kniploks. Pēc izrādes kopā ar folkloras kopu “Stutes” iedegsim ugunskuru un izdziedāsim dziesmas.

Naukšēnos

22. jūnijā plkst. 18.00 Naukšēnu Kultūras namā notiks Līgo novusa turnīrs dubultspēlēs, pāri tiks lozēti uz vietas. Dalības maksa ir 5 EUR.

22. jūnijā plkst. 20.00 Naukšēnu estrādē aicinām uz ielīgošanas koncertu kopā ar pašdarbniekiem no Rūjienas un Naukšēniem.

Rencēnos

Līdz 15. jūlijam Rencēnu pagasta 1. bibliotēkā būs skatāma vasaras saulgriežiem veltīta literatūras izstāde “Līgo saule, līgo bite”.

22. jūnijā plkst. 19.00 ielīgošana Rencēnu estrādē būs kopā ar Rencēnu pagasta kultūras nama pašdarbības kolektīviem.

Rūjienā

Jūnijā Rūjienas pilsētas bibliotēkā būs izstāžu cikla “Mēneša populārākā vārda īpašniece – latviešu rakstnieces, dzejnieces” izstāde “Jūnijs – Līga”.

Līdz 26. jūnijam Rūjienas pilsētas bibliotēkā – literatūras izstāde “Saulgriežu laika burvība”.

19. jūnijā plkst. 18.00 Rūjienas Tautskolā notiks radošās meistarklases ikvienam interesentam “Ielīgosim radoši”.

No 22. līdz 25. jūnijam pie Rūjienas pilsētas bibliotēkas būs ziedu izstāde “Visas skaistas Jāņu laika puķes”.

23. jūnijā plkst. 18.00 Rūjienas estrādē aicinām uz amatierteātra “Vitrāža” izrādi “Ak, šī jaukā lauku dzīve”.

23. jūnijā plkst. 22.00–2.00 Rūjienas estrādē būs ielīgošanas balle kopā ar grupu “Atestāts”.

Sēļos

21. jūnijā plkst. 16.00–19.00 aicinām uz Jāņu gaidīšanas mācībām Sēļu muižas parkā. Kopā ar folkloras kopu “Sēlene”, tautas mūzikas kopu ”Sēļu muižas muzikanti” un folkloras draugiem mācīsimies cept svētku pīrādziņus, siet Jāņu sieru, pīt vainagus, dziedāsim Jāņu dziesmas, apgūsim spēles un rotaļas, izgatavosim ādas rotas, meistarosim koka spēļu vilciņus.

Skaņkalnes pagastā

23. jūnijā plkst. 23.00–3.00 Līgo nakts balle būs Skaņkalnes pagasta Lībiešu pilskalna estrādē. Dziedās un spēlēs grupa “Vēja runa”. Ieejas maksa: 5 EUR, biļetes būs iespējams iegādāties pirms balles. Jāpiemin, ka darbosies bufete “Mieriņš”.

Strenčos

22. jūnijā plkst. 20.00 Strenču brīvdabas estrādē aicinām uz Ādolfa Alunāna oriģināldramatisku pasaku ar dziedāšanu un dančiem “Džons Neilands”. Ieejas maksa ir 10 EUR (biļetes – Strenču Kultūras centrā, “Biļešu Paradīze” kasēs, bilesuparadize.lv).

Vaidavā

23. jūnijā plkst. 23.00 Vaidavas ezermalas estrādē būs Jāņu nakts balle kopā ar grupu “Pipari”.

Vecatē

22. jūnijā plkst. 17.00 aicinām uz ielīgošanas norisi Vecates estrādē kopā ar Vecates pagasta vokālo ansambli “Dziedātprieks”, tautas mūzikas kopu “Sēļu muižas muzikanti” un folkloras kopu “Sēlene”. Būs arī Jāņu siera baudīšana, kopīga dziedāšana, spēles un rotaļas.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja esi enerģisks un esi gatavs jauniem izaicinājumiem, kā arī vēlies sevi pilnveidot un izmantot savas profesionālās zināšanas un pieredzi kopējo mērķu sasniegšanā, tad tieši Tu, kā kolēģis, esi nepieciešams Valsts sociālās aprūpes centra "Zemgale" komandai!* VALSTS SOCIĀLĀS APRŪPES CENTRS "ZEMGALE" kā  lielākais valsts ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojuma sniedzējs Latvijā AICINA DARBĀ Sociālo darbinieku filiālē "Rūja" (uz nenoteiktu laiku, pilnu slodzi) Būtiskākie amata pienākumi:- Vadīt klienta sociālo problēmu risināšanu sadarbībā ar klientu.- Prognozēt sociālo problēmu veidošanos un attīstību filiālē.- Izmantot darbā dažādas, katram gadījumam atbilstošākās sociālā darba teorijas un metodes.- Noteikt sniegto pakalpojumu kvalitāti un atbilstību katra klienta vajadzībām.- Nepieciešamības gadījumā veikt starpnieka funkcijas, kontaktējoties ar oficiālām iestādēm un atbildīgām amatpersonām klienta interesēs (dzīves vietas deklarēšana, pabalstu, pensiju jautājumu kārtošana, aizgādnības jautājumu risināšana).- Konsultēt klientus jautājumos, kas saistīti ar viņu tiesībām un pienākumiem.- Izstrādāt individuālus sociālā darba plānus atbilstoši identificētajām sociālajām problēmām un vajadzībām.- Vadīt starpprofesionāļu komandu, sastādot klientu sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas plānus.- Veikt sociālo rehabilitāciju, palīdzēt klientiem pārvarēt psiholoģiskus, fiziskus un citus šķēršļus, kas traucē integrēties sabiedrībā.Prasības pretendentam:- Otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība sociālajā darbā;- Vēlama praktiskā darba pieredze amatā.Mēs piedāvājam:- sociālās garantijas atbilstoši valsts pārvaldē noteiktajam.- algu (bruto) EUR 1000 – EUR 1356, pārbaudes laikā līdz EUR 1025;- 25% piemaksu no noteiktās mēnešalgas par īpašo risku;- darba pieredzi valsts pārvaldē;- normālo saīsināto darba laiku 35h nedēļā;- draudzīgus, atsaucīgus un profesionālus kolēģus;- veselības apdrošināšanu pēc 6 nostrādātiem mēnešiem. Darba vieta: VSAC "Zemgale" filiāle "Rūja", Jeri, Jeru pagasts, Valmieras novads. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas ar atzīmi "Sociālais darbinieks" sūtīt uz e-pastu: Janis.Flaksis@vsaczemgale.gov.lv.  Piesakot savu kandidatūru uz izsludināto amata vietu, Jūs uzticat savus personas datus Valsts sociālās aprūpes centram “Zemgale”. Detalizēta informācija par personas datu apstrādes aspektiem šī nolūka sasniegšanai ir norādīta iestādes mājas lapā, adrese: https://www.vsaczemgale.gov.lv/lv/media/2279/download Informējam, ka sazināsimies tikai ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz interviju. Par atteikumu ziņosim tikai tiem kandidātiem, kas tiks uzaicināti uz interviju. Gadījumā, ja divu nedēļu laikā pēc CV nosūtīšanas neesat saņēmis uzaicinājumu uz darba interviju, varat uzskatīt, ka Jūsu kandidatūra netika virzīta pārrunu kārtai. Valsts sociālās aprūpes centrs "ZEMGALE" (reģ.nr.40900035103) ir Labklājības ministra pakļautībā esoša tiešās valsts pārvaldes iestāde, kas sniedz valsts apmaksātu ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu abu dzimumu pilngadīgām personām institūcijā ar smaga garīga rakstura traucējumiem (I un II invaliditātes grupa).  Profesija: SOCIĀLAIS DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūja, Jeri, Jeru pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-01 Darba sākšanas datums: 2023-10-05 Kontaktpersona: Jānis Flaksis Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri