Valmieras Ziņas

Valmierietis Pēteris Kripans Pasaules jaunatnes čempionātā 100 lauciņu dambretē izcīna 12.vietu

Valmieras Viestura vidusskolas 4.klases audzēknis Pēteris Kripans Turcijā piedalījās Pasaules jaunatnes čempionātā 100 lauciņu dambretē, kur U10 grupā cīnījās 30 vienaudži no 12 valstīm. Ātrspēlē Pēteris izcīnīja 12.vietu un klasikā – ilgajā dambretē 19.vietu.

Ātrspēlē, kur katram uz partiju bija atvēlētas 5 minūtes plus par katru gājienu klāt vēl 3 sekundes, 100 lauciņu dambretes 20 kauliņi ir jāpagūst gudri pārvietot, vienlaikus meklējot savas un pretinieka kombinācijas. Ātrspēle ir Pēterim vismīļākā, jo tajā viņš šogad kļuva par Latvijas čempionu. Pasaules čempionātā ātrspēlē Pēteris trīs pretiniekus uzvarēja, tai skaitā Krievijas pārstāvi, kurš Eiropas čempionātā izcīnīja 4.vietu, ar četriem nospēlēja neizšķirti un diviem zaudēja.

Klasikā – ilgajā dambretē katram domāšanai šoreiz bija atvēlētas 80 minūtes plus 1 minūte par katru gājienu. Tātad garas partijas ilgums varēja pārsniegt 4 stundas. Pētera ilgākā spēle bija 2 stundas un 55 minūtes, kurā viņš izcīnīja neizšķirtu pret 6.vietas ieguvēju no Krievijas. Pasaules čempionātā klasikā Pēteris trīs pretiniekus uzvarēja, tai skaitā 5.vietas ieguvēju no Lietuvas, ar diviem pretiniekiem izspēlēja neizšķirti un četrās spēlēs zaudēja.

Paldies Pētera māmiņai, kura par ģimenes budžeta līdzekļiem aizveda dēlu uz Turciju, lai viņš varētu pacīnīties un salīdzināt savu gudrību ar pasaules talantīgākajiem jaunajiem dambretistiem. Secinājums – Valmieras gudrinieki ir konkurētspējīgi pasaulē!

Novembra beigās jaunie valmierieši varēs salīdzināt savu treniņu rezultātu, piedaloties Valmieras čempionātā. Informācija http://dambretistiem.mozello.lv/ .

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri