Valmieras Ziņas

Valmieriete Marija Balgalve nosvinējusi 100.dzimšanas dienu

20.februārī 100.dzimšanas dienu atzīmēja valmieriete Marija Balgalve. Kundzi dzīvesvietā vienlaikus kopā ar jubilāres ģimeni un draugiem sveica arī Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Kaija Muceniece un Sociālo lietu pārvaldes Sociālā atbalsta nodaļas vecākā sociālā darbiniece Jolanta Rutkovska, portālam “Valmieras Ziņas” pavēstīja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Zālīte.

Ievērojamajā jubilejā klātesošie, godinot Mariju, viņai veltīja ne tikai mīļus vārdus un veselības vēlējumus, bet arī dziesmu “Daudz baltu dieniņu”. Izskanot pēdējai notij, kopīgi tiek secināts, ka beidzot ir tas gadījums, kad vēlējums, kas dziesmā iekļauts, ir piepildījies, jo aizvadītais mūžs ir bijis bagāts un svētīgs.

Marijas kundze jaunību un darba gadus pavadījusi Naukšēnos, tur izaudzināts arī dēls un meita. Jautāts par bērnības dienu atmiņām, Marijas dēls Valdis atceras, ka mammai bērnībā vienmēr bija daudz un smagi jāstrādā, tāpēc abi ar māsu viens otru pieskatījuši. Kad paaugušies, tad gājuši palīgā lauku darbos –  ravēt, kaplēt un lopus barot. Rājienu gan bērnībā abi esot dabūjuši, brālis gan biežāk nekā māsa.

Lielāko daļu mūža Marija strādājusi kolhozā “Dzirkstele” par lopkopēju. “Šķiet, ka skaistākie dzīves gadi mammai ir pagājuši laikā, kad viņa dzīvoja Naukšēnos. Arī Valmiera ir svarīga viņas dzīves sastāvdaļa. Tur viņa pārcēlās uz dzīvi pie dēla jau pensijas gados, auda un kļuva par daiļamatu meistari, kā arī dziedāja senioru korī “Sudrablāse”. Mammas dzīve bijusi skaista, viņa paguvusi tik daudz izdarīt,” savās pārdomās dalās Marijas meita Inta. Neskatoties uz to, ka Marija pašlaik mitinās pie meitas Limbažos, tomēr deklarētā dzīvesvieta joprojām ir pie dēla Valmierā.

Marijas meita Inta pastāstīja, kopš mammas pārcelšanās uz Limbažiem, viņa ir paguvusi nodibināt ciešas draudzības saites ar kaimiņiem, kuri bieži vien ikdienā esot arī lielākais atbalsts un palīgs, kad tas ir nepieciešams. “Jāsaka, ka visi kaimiņi ir ļoti lieli puķu mīļi, tas viņiem ir kopīgs, tomēr nevienam tā neziedēja dārzs kā manai mammai,” piebilst Inta.  Kad veselība atļāvusi, tad Marijas koptajā dārziņā varēja atrast visdažādākās puķu šķirnes, viskrāšņākajās krāsās.

Marijas bērni priecājas, ka ir no ilgdzīvotāju dzimtas. Inta atklāja, ka Marijas tēvs esot poļu izcelsmes. Viņa spriež, ka mammai tāpēc brūnas acis un tāda nerimstoša enerģija. Turklāt Marijai bijis brālis, kurš nodzīvojis ilgu mūžu. Arī Marijas 12 gadus jaunākajai māsai veselība joprojām turas labi.

Ikdienā Marijas kundzei patīk skatīties televizoru, ir savi iecienītie seriāli un ziņas. Viņai joprojām ir apbrīnojama atmiņa un skaidra doma, tāpēc labprāt redzēto un dzirdēto pārrunā ar tuviniekiem.

Tā kā Marijai patīk mūzika, tad meita Inta mammas jubilejā bija sagatavojusi paštaisītu, viņai īpaši veltītu dziesmu grāmatu, lai kopā ar sveicējiem izdziedātu dziesmu “Pie Dieviņa gari galdi”. Jāpiemin, ka Marijai ir arī kupls pulciņš ar mazbērniem un mazmazbērniem, un viņas mazmeita Agate, sveicot vecmammu jubilejā, bija pieteikusi radio vienu no mīļākajām jubilāres dziesmām “Es dziedāšu par tevi, tēvu zeme”, ko gaviļniece mīļuprāt noklausījās.

Vēlam Marijai Balgalvei stipru veselību, možu garu un dzīvesprieku!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Kā pilsēta nevar pastāvēt bez iedzīvotājiem, tā pašvaldība - bez izglītotiem, lojāliem un atsaucīgiem darbiniekiem. Valmieras pilsētas pašvaldība aicina darbā uz nenoteiktu laiku (1,0 slodze, 40 stundas nedēļā) DIENESTA VIESNĪCAS SKOLOTĀJU (darba vietas adrese: Ausekļa iela 25C, Valmierā) Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt Dienesta viesnīcā dzīvojošiem izglītojamajiem drošu un psiholoģiski labvēlīgu vidi; - sadarboties ar izglītojamajiem, izglītojamā vecākiem vai aizbildņiem, izglītības iestāžu sociāliem pedagogiem un Dienesta viesnīcas tehnisko personālu, lai sniegtu atbalstu izglītojamajiem izglītības procesa un socializācijas jautājumos; - strādāt individuālo darbu ar izglītojamajiem - iepazīt izglītojamo intereses un individuālās īpatnības, organizēt individuālās (arī grupveida) pārrunas; - sekot, lai izglītojamie ievēro telpu lietošanas un iekšējās kārtības noteikumus. Darbs ar vidusskolas vecuma izglītojamajiem; un ja Tev ir: - augstākā pedagoģiskā izglītība; - pedagoģiskā darba pieredze ne mazāk par 2 gadiem; - labas komunikācijas prasmes, spēja strādāt komandā un pieņemt lēmumus patstāvīgi; mēs piedāvājam: - darba samaksa par slodzi no 535 EUR līdz 620 EUR (atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas. Pieteikuma vēstuli, CV un augstākās izglītības dokumenta kopijas var iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmiera.lv, vai personīgi Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā adrese: Lāčplēša ielā 2, Valmierā, ar norādi „Dienesta viesnīcas skolotāja/-as amatam” līdz 2019.gada 22.novembrim plkst.16:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207156 vai 29448574. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatumapolitika%281%29.pdf Profesija: INTERNĀTA, DIENESTA VIESNĪCAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 25C, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2019-11-22

1120 06 Ražošanas direktors kokapstrādē BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts - Ražošanas un tehnoloģisko procesu plānošana, vadīšana un kontrole; - Plānot, organizēt un vadīt pakļautībā esošos cilvēkresursus; - Nodrošināt un kontrolēt ražošanas iekārtu optimālu lietošanu un savlaicīgu tehnisko apkalpošanu; - Kontrolēt visus ražotnes procesus, nodrošināt to izpildes kvalitāti; - Sekot līdz ražošanas procesu normu un projektu izpildes termiņu ievērošanu; - Sniegt ierosinājumus ražošanas procesu attīstībai; - Ieviest ražošanas procesos jaunus tehnikas veidus, kā arī jaunākās tehnoloģijas; - Izstrādāt pasākumus, kuri veicinās efektivitātes paaugstināšanu un izmaksu samazināšanos; - Budžeta sastādīšana, tā izpildes kontrole. Prasības kandidātiem - Augstākā vidējā speciālā izglītība, vēlams kokapstrādes specialitātē vai citā tehniskā jomā; - Darba pieredze vadoša līmeņa amatā un cilvēku vadībā; - Izpratne par uzņēmuma vajadzībām un personāla attīstības iespējām; - Spēja ātri pieņemt efektīvus un kvalitatīvus lēmumus; - Spēja organizēt, koordinēt un kontrolēt padoto darbību; - Spēja ātri reaģēt uz izmaiņām un pielāgoties situācijai; - Aktīva, pašmotivēta un uz rezultātu orientēta personība ar augstu atbildības sajūtu un līderības dotībām; - Teicamas latviešu un krievu valodu zināšanas. Uzņēmums piedāvā Profesionālus izaicinājumus un stabilu darba vietu; Vērtīgu darba pieredzi; Konkurētspējīgu atalgojumu; Nepieciešamo nodrošinājumu darba veiksmīgai izpildei; Daļēji apmaksātas pusdienas; Kompensāciju ceļa izdevumiem. Informācija par darba sludinājumu: Uz darba vietu nogādā ar uzņēmēja transportu. Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245 Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks. Darba laiks: 8:00-17:00   Alga: No EUR 2500 – 3000 bruto un sociālās garantijas.  Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Epasts: bwe@bwe.lv Mob.tel.: 24966076 Profesija: RAŽOŠANAS DIREKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-30 Kontaktpersona: Struktūrvienība Brenguļu pagasta Zālītēs

Mūsu partneri