Valmierieši zaudē cīņu zem groziem un piekāpjas spēlē Tallinā

21. novembrī “Olybet” Latvijas – Igaunijas apvienotajā basketbola līgā zaudējumu izbraukuma spēlē nācās piedzīvot “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolistiem, kuriem neizdevās atspēlēties pret Igaunijas galvaspilsētas komandu “TalTech”, piedzīvojot neveiksmi ar 73:99.

Spēli ar precīzu trīs punktu metienu atklāja valmieriešu uzbrukuma līderis Jānis Kaufmanis, bet pretējās komandas rindās savu meistarību nodemonstrēja astoņkārtējais Igaunijas čempions Gregors Arbets, divos uzbrukumos pēc kārtas gūstot punktus. Pirmās ceturtdaļas vidū Reinis Ermansons guva piecus punktus īsā laikā, uz brīdi atgūstot vadību Vidzemes Augstskolas studentiem. Igauņi viesu izrāvienu nepieļāva un ātri atguva vadību, sasniedzot sešu punktu pārsvaru. Punktu pirmajām desmit minūtēm ar efektīgu bumbas triecienu no augšas pielika Klāvs Dubults, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam – 21:22.

“TalTech” otro ceturksni uzsāka ar diviem rezultatīviem uzbrukumiem. Igaunijas komandai tas ļāva palielināt savu pārsvaru un visu atlikušo pirmā puslaika daļu valmierieši pavadīja dzenoties pakaļ pretinieku komandai. Tomēr ar šī uzdevuma izpildi negāja viegli, jo katram valmieriešu uzbrukumam igauņi spēja atbildēt ar savu precīzo metienu. Tā arī tuvāk par trīs punktu atstatumu otrajā ceturksnī valmieriešiem pietuvoties nebija lemts. Ejot lielajā pārtraukumā, Roberta Zeiles vadītā komanda atpalika ar septiņu punktu starpību – 41:48.

Otro puslaiku apņēmīgi uzsāka Edmunds Elksnis un Māris Ziediņš, abiem basketbolistiem trešo ceturtdaļu iesākot ar diviem precīziem metieniem. Otrā puslaika ceturtajā minūtē Kaufmaņa trīs punktu metiens izlīdzināja spēles rezultātu (52:52). Izvirzīties vadībā tomēr vidzemniekiem nesanāca un Tallinas komanda atguva pārsvaru, trešā ceturkšņa izskaņā palielinot to pat līdz 11 punktiem – 60:71.

Spēles izšķirošajā daļā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas” basketbolisti vairākkārt laukumā izrādīja neapmierinātību par tiesnešu lēmumiem, nesvilpjot piezīmes mājinieku komandas spēlētājiem. Tā rezultātā valmierieši tika gan pie tehniskās piezīmes, gan saņēma arī nesportiskās piezīmes. Tā rezultātā cieta valmieriešu uzbrukuma kvalitāte un bija grūtības tikt galā ar pretinieku caurgājieniem. Tieši no tuvas distances mājinieki guva vairumu savus punktus, gan tiekot līdz groza apakšai caurgājienos, gan izcīnot atlēkušās bumbas uzbrukumā. Mača izskaņā valmieriešiem neizdevās atspēlēties no deficīta. Tādēļ mājās no Tallinas nācās braukt ar nelabvēlīgu rezultātu 73:99.

Latvijas – Igaunijas līgas rezultatīvākais spēlētājs Jānis Kaufmanis šajā spēlē palika nedaudz zem savas ierastās normas, sakrājot 21 punktu. 13 punkti komandas kapteiņa Māra Ziediņa rēķinā. Savukārt mājinieku rindās veterāns Gregors Arbets izcelās ar 19 punktiem.

“TalTech” –  “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” 99:73 (22:21, 26:20, 23:19, 28:13)

Kaufmanis 21, Ziediņš 13, Ermansons 9, Elksnis 8 , Ivanovs 7, Dubults 6, Engers 3, Grīnbergs 3, Kohanovs 3, Liepiņš, Šepte.