Valmieras Ziņas

Valmierieši pārņem adīšanas stafeti “Šalle Latvijai”

Lasīšanas laiks: 3 min

Tieši gadu mijā Valmierā piestājis koprades projekts – adīšanas stafete “Šalle Latvijai”. Tā tika iesākta novembrī Rīgā ar Lielvārdes jostas fragmentu, ir atceļojusi uz Vidzemi, turpinās ceļu uz Latgali, Zemgali, Kurzemi un nākamā gada rudenī atkal atgriezīsies Rīgā, bet kā unikāls meistardarbs vēlāk tiks nodots Latvijas Nacionālajai bibliotēkai.

Vakarpusē pirmdien, 4.janvārī, Valmieras Kultūras centrā valdziņi ņirbēja Vitas Miglavas čaklajās rokās, bet Laila Brasla labprāt atritināja krietnu gabalu no košās un rakstainās šalles, kā arī ļāva ielūkoties albumā, kas ceļo kopā ar šalli. Albumā katrs adītājs atstāj savu vēlējumu Latvijai, dzejas rindas, var arī ierakstīt, kādas krāsas dzija un ar kādu nozīmi tā ieadīta kopīgi veidotajā šallē, kad un kur notikusi adīšana un veikts ieraksts.

Lūk, daži no tiem:

Izadīju 103 x 100 valdziņus Latvijai 103. dzimšanas dienā – Līva Dubra Garkalnē.

Kopā ar dēlu Jurģi ieadījām mūsu mīļās zemes Latvijas zaļo dabas rotu, zemes siltumu un mīlestību – Zaiga Jemeļjanova Ādažos.

Cita ādažniece Vita Ulste turpina: Tā kā dzīvoju pie Gaujas un Latvija ir ūdeņiem bagāta, šallē ieadīju 9 vilnīšus.

Valmierā pirmais ieraksts datēts otrajos Ziemassvētkos – 26.decembrī, un šallē tapusi skaista tumši zila josla ar koši dzelteniem burtiem “Valmiera”. To iemūžinājusi Solvita Cipruse. Nākamajā dienā pie darba ķērusies Inese Pomka, kas ir šī projekta koordinatore Valmierā. Kaligrāfiskā rokrakstā albumā ierakstīta Georga Dovgjallo “Dziesma par Valmieru”, bet šallē tikpat kaligrāfisks ir sarkanbaltsarkanais adījums ar latvju rakstiem. Inesei tas prasījis 8 stundas! Viņai adīšana ir kā meditācija pēc grāmatvedes darbdienas, un šoreiz adīšana ieilgusi līdz plkst. 2.00 naktī…

28.decembra skaistais rokraksts pieder Andai Zīvertei. Viņa par savām krāsām izvēlējusies Gaujas krasta zaļos un ūdens zilos toņus, pie adījuma pavadot trīsarpus stundas:

..atšķirībā no meditācijas adīšana nes arī taustāmu prieku. Prieku, kas citus sildīs, un pašam sirds kļūs siltuma pilna.

29.decembrī pie Latvijas šalles ķērušās Tautas Lietišķās mākslas studijas “Valmiera” meitenes, ieadot šallē tamborētus kvadrātiņus. Arī 30.decembrī rosījušās vairākas rokdarbnieces, bet 2021.gadu 31.decembrī noslēgusi Laila Brasla: Ar zeltaino saules krāsu lai atnāk Jaunais gads!

Šalle top koša un daudzveidīga. Ir vienkrāsas joslas, ir raibā dzija, ir skaisti Auseklīši, Jumīši un Saules zīmes, vietām izmantota mašīnadīšanas tehnika, bet pārsvarā cilvēki ada ar rokām.

Inese Pomka uzsver, ka nevajag iespringt uz metrāžu, galvenais, lai darbiņš nāk no sirds, sagādā prieku sev un citiem. Cilvēki pierakstījušies arī uz nākamajiem datumiem, pieteicies arī kāds kungs, bet brīvas vietas vēl ir. Nevajag gan domāt, ka var ieskriet uz stundiņu. Lai arī no malas liekas vienkārši, it sevišķi vienkrāsainais adījums, tas tomēr paņem krietni ilgāku laiku.

Interesenti, kas vēl domā, var vienoties par ērtāko adīšanas laiku (kultūras centrs atvērts arī vakara stundās!), zvanot pa tālruni 29436440. Lai silta un skaista šalle mūsu Latvijai!

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” viesnīca „Sports Hotel” aicina pievienoties savai komandai VIESMĪLI Mēs sagaidām: augstu atbildības sajūtu, iniciatīvu un precizitāti darbā; profesionālu izglītību; prasmi organizēt savu darbu un vadīt komandas darbu; uzturēt tīru un kārtīgu darba vidi un aprīkojumu; labas angļu valodas zināšanas; angļu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī; iepriekšēju pieredzi līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību; higiēnas normu kontroli un ievērošanu Tavi pienākumi: plānot un organizēt viesu apkalpošanu brokastīs; organizēt pasūtījumu izpildi; pagatavot un sagatavot brokastu produkciju; nodarboties ar viesu uz;nemšanu; iegādāties produktus un citus materiālus, kontrolēt to izlietošanu un uzgalbāšanu; piedalīties saimniecības struktūrvienības darba organizēšanā; brokastu zāles un virtuves sagatavošana brokastīm Mēs piedāvājam: pilnas slodzes darbu; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; atalgojumu pārbaudes laikā 4,30 EUR/h, pēc pābaudes laika 4,80 EUR/h (pirms nodokļu nomaksas); summēto darba laiku, darbu maiņās (06.00-14.30); dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; darba vieta viesnīca "Sports Hotel", Vaidavas iela 15, Valmiera, Valmieras novads Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt uz e-pastu – egita.kise@sportshotel.lv Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Informācija par piedāvāto amatu pa tālruni +371 25464433 Kontaktpersona Egita Ķīse, Informācija par viesnīcu www.sportshotel.lv Pieteikumus uz vakanci iesniegt līdz 08.10.2023. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Pārzinis SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”, reģistrācijas Nr. 54103025871, adrese: Čempionu iela 2, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: VIESMĪLIS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Vaidavas iela 15, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-08 Kontaktpersona: Monta Martinsone vai Egita Ķīse Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Informācijas tehnoloģiju centra programmētāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • izstrādāt un uzturēt drošas Pašvaldības un tās iestāžu tīmekļvietnes; • veikt tīmekļvietņu funkcionālo testēšanu un kodu pārskatīšanu; • un iniciatīva attīstīt esošus un ieviest jaunus IT risinājumus;   un ja Tev ir: • vismaz 1 līmeņa profesionālā augstākā izglītība datorzinātnēs vai saistītās specialitātēs; • prasme un pieredze veidot adaptīvu tīmekļvietni gan datoriem, gan mobilajām ierīcēm; • izpratne par serveru programmatūras darbības pamatprincipiem; • izpratne par populārāko tīmekļvietņu satura vadības sistēmu uzbūvi un lietojamību (Drupal, Wordpress, Joomla u.c.); • labas zināšanas PHP, JavaScript, CSS, HTML, SQL; • izpratne par datu bāžu struktūras veidošanu; • valsts valodas un labas angļu valodas zināšanas; • kompetences: ļoti labas organizatoriskās un saskarsmes spējas, argumentācijas prasme; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; analītiskās spējas; augsta atbildības sajūta; precizitāte; spēja strādāt individuāli un komandā; pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • vēlama B kategorijas autovadītāja apliecība;   mēs piedāvājam: • dinamisku, interesantu un atbildīgu darbu un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • pamatalgu pārbaudes laikā 1484 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1746 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. CV, pieteikuma vēstuli, portfolio (ja ir iespējams, hipersaites uz Taviem pēdējiem projektiem) un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Programmētāja/-as amatam” līdz 2023.gada 6.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai 64207148 vai 28699730. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PROGRAMMĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-06

Pievienojies mūsu komandai! Rūjienas Mūzikas skola (turpmāk – Skola) aicina darbā saksofona, mežraga un tubas spēles skolotāju uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Centra laukums 4, Rūjiena, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: ● plānot, organizēt un vadīt saksofona, mežraga un tubas spēles stundas; ● piedalīties Skolas organizētajos koncertos u.c. ārpusstundu tematiskajos pasākumos; ● sagatavot audzēkņus koncertiem, festivāliem un konkursiem; ● plānot un dokumentēt savu darbu platformā e-klase; un ja Tev ir: • profesionālā un pedagoģiskā izglītība atbilstoši Ministru Kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • vēlama pieredze profesionālās ievirzes izglītības iestādē; • valsts valodas prasme atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: labas komunikācijas prasmes; augsta atbildības un precizitāte; • prasmes darbā ar datoru; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • sakārtotu darba vidi; • iespēju strādāt nelielā, draudzīgā un radošā kolektīvā. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2023.gada 6.oktobrim e-pastā: rujienas.muzikasskola@valmiera.edu.lv. Papildu informācija: 29851762 (direktore Gunta Kalniņa). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Centra laukums 4, Rūjiena, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-06

Mūsu partneri