Valmieras Ziņas

“Valmieras Ziņas” meklē atbildi: Vai plānots uzlabot drošību gājēju pārējai Rubenes ielā? (1)

17.septembrī Valmierā, Rubenes ielā automašīna uzbrauca gājējai, kura tobrīd šķērsoja gājēju pāreju. Šī ir viena no bīstamākajām gājēju pārejām, kur jau iepriekš notikuši ceļu satiksmes negadījumi.

Portāla “Valmieras Ziņas” Facebook lapā komentētāji aicināja pašvaldību uzlabot drošību, uzstādot ātrumu ierobežojošo valni jeb „guļošo policistu” vai arī izveidot ar luksoforu regulējamu pāreju. Tāpat tika pārmests, ka netiek veikta pietiekama autovadītāju kontrole. Komentētāji arī norādīja, ka citviet pilsētā ir līdzīgas problēmas. Starp komentētājiem arī izvērtās diskusija par to, kura no pusēm vainojama negadījumos – autovadītāji vai gājēji. Komentāros tika minēti piemēri gan par šoferu pārgalvību un necieņu pret gājējiem, gan arī par gājēju neuzmanību.

 

Jāpiemin, ka šī diskusija nav nekas jauns. Pēc negadījuma 2017.gada janvārī, kad ceļu satiksmes negadījumā cieta sieviete un puisēns, kuri ar dažādām traumām nogādāti medicīnas iestādē, portāla Facebook lapā bija līdzīga diskusija, kurā komentētāji rosināja uzlabot drošību šai gājēju pārējai. Lai uzlabotu drošību, ceļazīmēm tika uzstādīti atstarojoši elementi, kā arī gājēju pārēju aprīkoja ar papildu apgaismojumu. 

Kā portālam “Valmieras Ziņas” skaidroja Valmieras pilsētas pašvaldībā, gājēju pāreja Rubenes ielā ir marķēta ar marķējumu uz brauktuves. Tai abās pusēs uzstādītas ceļa zīmes ar atstarojošo joslu ap tām, lai brīdinātu autobraucējus par gājēju pāreju. Tāpat 2018. gadā gājēju pāreja īpaši izgaismota, lai tā būtu labi pamanāma arī diennakts tumšajā laikā.

Tā kā Rubenes iela ir maģistrālā iela ar diezgan intensīvu satiksmi, šeit neiesaka izvietot ātrumu ierobežojošos vaļņus vai kā citādi apgrūtināt satiksmi.

Ceļa posms, kur atrodas gājēju pāreja, ir taisns un ļoti labi pārredzams.

Drošība uz pārrejas ir atkarīga no autobraucēju atbildības, ievērojot pilsētā atļauto braukšanas ātrumu, kā arī gājēju piesardzības, pirms ielas šķērsošanas pārliecinoties, vai autobraucējs gājēju ir pamanījis, samazinājis ātrumu un gatavs apstāties, dodot ceļu.

Šādu piesardzību pašvaldība aicina ievērot, šķērsojot ielu pa gājēju pārejām pilsētā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Rūperts - 25.09.2019 Atbildēt

    Ok, tranzīta iela. Bet es no rītiem nevaru izbraukt no “kvartāla”, jo pa Rubenes ielu rit nepārtraukta satiksme… Jā, jo to tranzīta posmu neveido tie, kas brauc no/uz objektiem Rubenes ielā, bet tie kas vēlas nokļūt Valkā, Rūjienā, Burkānciemā. Bet mums taču ir apvedceļš, tikai pārsimts metru tālāk. Tad varbūt arī prātīgāk būtu blīvi apdzīvoto Apiņielas kvartālu veidot par guļamrajonu, attiecīgi saliekot “guļošo” un tranzīts pats pārceltos uz apvedceļu.

Galvenie darba pienākumi: • Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība. • Pircēju apkalpošana pie kases. • Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē. • Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: • Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; • Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; • Mūsdienīgu darba vidi; • Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba vietas: Tērbatas 43,Valmiera un Stacijas 44, Valmiera. CV ar norādi "Pārdevējs" lūdzam sūtīt uz e-pastu austris_ag@inbox.lv  vai pieteikties personīgi SIA "Austris AG" birojā Tērbatas ielā 43, Valmierā, 2 stāvā, vai zvanīt uz tālruni 29154756. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 43, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-31 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV ar norādi "Pārdevējs" sūtīt uz austris_ag@inbox.lv vai zvanīt uz t.29154756. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

4* viesnīca “Wolmar” Valmierā godam nes pilsētas vēsturisko nosaukumu no 2000. gada.  Pateicoties labai komandai un viesmīlīgai attieksmei, esam viena no iecienītākām viesnīcām Valmierā. Lai turpinātu priecēt viesus, aicinām komandai pievienoties brokastu un banketu VIESMĪLI. Darba pienākumu apraksts: · apkalpot viesus brokastīs un banketos · uzturēt viesmīlības atmosfēru restorānā  Prasmes un īpašības: · ievērot viesmīlības standartus viesu apkalpošanā un galdu klāšanā · prasme organizēt komandas darbu · pacietība, stila izjūta, spēja ievērot uzvedības, kultūras un pieklājības normas · apkalpot viesus, sazinoties latviešu un angļu valodā  Izglītības prasības un iemaņas: · Profesionālā izglītība un darba pieredze viesmīlības sfērā  Piedāvājam: · maiņu darbu · nepilnu darba slodzi /darbu iespējams apvienot ar studijām/ vai pilnu darba slodzi · iegūt labu darba pieredzi · apmaksātus ēdināšanas pakalpojumus · sociālās garantijas Ja gribi pieteikties, sūti CV uz e-pasta adresi liana@wolmar.lv . Tālrunis informācijai: 29469709. Profesija: VIESMĪLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 16A, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-30 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu liana@wolmar.lv, tālrunis informācijai 29469709. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri