Valmieras Ziņas

“Valmieras Ziņas” meklē atbildi: Vai plānots uzlabot drošību gājēju pārējai Rubenes ielā? (1)

17.septembrī Valmierā, Rubenes ielā automašīna uzbrauca gājējai, kura tobrīd šķērsoja gājēju pāreju. Šī ir viena no bīstamākajām gājēju pārejām, kur jau iepriekš notikuši ceļu satiksmes negadījumi.

Portāla “Valmieras Ziņas” Facebook lapā komentētāji aicināja pašvaldību uzlabot drošību, uzstādot ātrumu ierobežojošo valni jeb „guļošo policistu” vai arī izveidot ar luksoforu regulējamu pāreju. Tāpat tika pārmests, ka netiek veikta pietiekama autovadītāju kontrole. Komentētāji arī norādīja, ka citviet pilsētā ir līdzīgas problēmas. Starp komentētājiem arī izvērtās diskusija par to, kura no pusēm vainojama negadījumos – autovadītāji vai gājēji. Komentāros tika minēti piemēri gan par šoferu pārgalvību un necieņu pret gājējiem, gan arī par gājēju neuzmanību.

 

Jāpiemin, ka šī diskusija nav nekas jauns. Pēc negadījuma 2017.gada janvārī, kad ceļu satiksmes negadījumā cieta sieviete un puisēns, kuri ar dažādām traumām nogādāti medicīnas iestādē, portāla Facebook lapā bija līdzīga diskusija, kurā komentētāji rosināja uzlabot drošību šai gājēju pārējai. Lai uzlabotu drošību, ceļazīmēm tika uzstādīti atstarojoši elementi, kā arī gājēju pārēju aprīkoja ar papildu apgaismojumu. 

Kā portālam “Valmieras Ziņas” skaidroja Valmieras pilsētas pašvaldībā, gājēju pāreja Rubenes ielā ir marķēta ar marķējumu uz brauktuves. Tai abās pusēs uzstādītas ceļa zīmes ar atstarojošo joslu ap tām, lai brīdinātu autobraucējus par gājēju pāreju. Tāpat 2018. gadā gājēju pāreja īpaši izgaismota, lai tā būtu labi pamanāma arī diennakts tumšajā laikā.

Tā kā Rubenes iela ir maģistrālā iela ar diezgan intensīvu satiksmi, šeit neiesaka izvietot ātrumu ierobežojošos vaļņus vai kā citādi apgrūtināt satiksmi.

Ceļa posms, kur atrodas gājēju pāreja, ir taisns un ļoti labi pārredzams.

Drošība uz pārrejas ir atkarīga no autobraucēju atbildības, ievērojot pilsētā atļauto braukšanas ātrumu, kā arī gājēju piesardzības, pirms ielas šķērsošanas pārliecinoties, vai autobraucējs gājēju ir pamanījis, samazinājis ātrumu un gatavs apstāties, dodot ceļu.

Šādu piesardzību pašvaldība aicina ievērot, šķērsojot ielu pa gājēju pārejām pilsētā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Rūperts - 25.09.2019 Atbildēt

    Ok, tranzīta iela. Bet es no rītiem nevaru izbraukt no “kvartāla”, jo pa Rubenes ielu rit nepārtraukta satiksme… Jā, jo to tranzīta posmu neveido tie, kas brauc no/uz objektiem Rubenes ielā, bet tie kas vēlas nokļūt Valkā, Rūjienā, Burkānciemā. Bet mums taču ir apvedceļš, tikai pārsimts metru tālāk. Tad varbūt arī prātīgāk būtu blīvi apdzīvoto Apiņielas kvartālu veidot par guļamrajonu, attiecīgi saliekot “guļošo” un tranzīts pats pārceltos uz apvedceļu.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā samazināt kopējo atkritumu apjomu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS “Seda” aicina darbā “Kravas automobiļa vadītāju" (prof.kods 8332 03) (darba vietas atrašanās vieta: “Lakstīgalas”, Rūpnieki, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219, t.i. 6 km no Valmieras). Darba pienākumi: Darbs patstāvīgs, uz nenoteiktu laiku. Kūdras produkcijas pārvadāšana. Uzturēt tehniskā kartībā kravas automobili, nodrošinot efektīvu un drošu ikdienas darbu. Prasības: Vadītāja apliecība – attiecīgās kravas a/m (Scania 114L) kategorijas, 95.kods. Tehniskās zināšanas par kravas automobiļiem. Iemaņas: Pozitīva attieksme pret darbu un darba kolēģiem, prasme strādāt komandā, pozitīva komunikācija. Vēlme mācīties apgūt darba specifiku un strādāt ar atbildību, nezaudējot darba kvalitātes līmeni. Piedāvājam: Darbu stabilā uzņēmumā, labus darba apstākļus un atsaucīgus kolēģus. Darba alga no EUR 55 līdz EUR 63 / par vienu darba maiņu (darba maiņa saskaņā ar MK noteikumiem nr.474). Darba laika veids: normālais darba laiks, sestdienas, svētdienas un svētku dienas brīvas. Pieteikšanās: savu CV ar norādi "Kravas automobiļa vadītājs" sūtīt uz info@seda.lv līdz 10.01.2020. Jautājumu gadījumā zvanīt darba dienās no 8:00 -17:00 uz tālruni 64722113. Profesija: KRAVAS AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, "Lakstīgalas", Rūpnieki, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-01-10 Kontaktpersona: CV ar profesijas norādi sūtīt uz info@seda.lv, tālr. 64722113

SIA „Firma Madara’89”,- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Ausekļa ielā 29, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto). Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Valmierā,Ausekļa ielā. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 29, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-23 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri