Valmieras Ziņas

“Valmieras Ziņas” meklē atbildi: Vai plānots uzlabot drošību gājēju pārējai Rubenes ielā? (1)

17.septembrī Valmierā, Rubenes ielā automašīna uzbrauca gājējai, kura tobrīd šķērsoja gājēju pāreju. Šī ir viena no bīstamākajām gājēju pārejām, kur jau iepriekš notikuši ceļu satiksmes negadījumi.

Portāla “Valmieras Ziņas” Facebook lapā komentētāji aicināja pašvaldību uzlabot drošību, uzstādot ātrumu ierobežojošo valni jeb „guļošo policistu” vai arī izveidot ar luksoforu regulējamu pāreju. Tāpat tika pārmests, ka netiek veikta pietiekama autovadītāju kontrole. Komentētāji arī norādīja, ka citviet pilsētā ir līdzīgas problēmas. Starp komentētājiem arī izvērtās diskusija par to, kura no pusēm vainojama negadījumos – autovadītāji vai gājēji. Komentāros tika minēti piemēri gan par šoferu pārgalvību un necieņu pret gājējiem, gan arī par gājēju neuzmanību.

 

Jāpiemin, ka šī diskusija nav nekas jauns. Pēc negadījuma 2017.gada janvārī, kad ceļu satiksmes negadījumā cieta sieviete un puisēns, kuri ar dažādām traumām nogādāti medicīnas iestādē, portāla Facebook lapā bija līdzīga diskusija, kurā komentētāji rosināja uzlabot drošību šai gājēju pārējai. Lai uzlabotu drošību, ceļazīmēm tika uzstādīti atstarojoši elementi, kā arī gājēju pārēju aprīkoja ar papildu apgaismojumu. 

Kā portālam “Valmieras Ziņas” skaidroja Valmieras pilsētas pašvaldībā, gājēju pāreja Rubenes ielā ir marķēta ar marķējumu uz brauktuves. Tai abās pusēs uzstādītas ceļa zīmes ar atstarojošo joslu ap tām, lai brīdinātu autobraucējus par gājēju pāreju. Tāpat 2018. gadā gājēju pāreja īpaši izgaismota, lai tā būtu labi pamanāma arī diennakts tumšajā laikā.

Tā kā Rubenes iela ir maģistrālā iela ar diezgan intensīvu satiksmi, šeit neiesaka izvietot ātrumu ierobežojošos vaļņus vai kā citādi apgrūtināt satiksmi.

Ceļa posms, kur atrodas gājēju pāreja, ir taisns un ļoti labi pārredzams.

Drošība uz pārrejas ir atkarīga no autobraucēju atbildības, ievērojot pilsētā atļauto braukšanas ātrumu, kā arī gājēju piesardzības, pirms ielas šķērsošanas pārliecinoties, vai autobraucējs gājēju ir pamanījis, samazinājis ātrumu un gatavs apstāties, dodot ceļu.

Šādu piesardzību pašvaldība aicina ievērot, šķērsojot ielu pa gājēju pārejām pilsētā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Rūperts - 25.09.2019 Atbildēt

    Ok, tranzīta iela. Bet es no rītiem nevaru izbraukt no “kvartāla”, jo pa Rubenes ielu rit nepārtraukta satiksme… Jā, jo to tranzīta posmu neveido tie, kas brauc no/uz objektiem Rubenes ielā, bet tie kas vēlas nokļūt Valkā, Rūjienā, Burkānciemā. Bet mums taču ir apvedceļš, tikai pārsimts metru tālāk. Tad varbūt arī prātīgāk būtu blīvi apdzīvoto Apiņielas kvartālu veidot par guļamrajonu, attiecīgi saliekot “guļošo” un tranzīts pats pārceltos uz apvedceļu.

Valmieras tehnikums aicina darbā KRIEVU VALODAS SKOLOTĀJU Prasības pretendentam: Augstākā pedagoģiskā izglītība specialitātē (var strādāt vidusskolas klasēs) Pozitīva un radoša attieksme pret darbu Labas saskarsmes iemaņas Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint Piedāvājam: Darba slodzi 1225 h mācību gadā (kontaktstundas = 1072 h), 4 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 806 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Stabilu, konkurētspējīgu atalgojumu Profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus Tālrunis informācijai: 29194941. CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv līdz 2020.gada 21.augustam plkst. 16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: VISPĀRĒJĀS VIDĒJĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-08-21 Kontaktpersona: CV un izgl.apliec.dok.kopijas sūtīt uz personals@valmierastehnikums.lv, t. 29194941.

SIA “Plainstream” ir Latvijas uzņēmums, kas sniedz zvanu centra pakalpojumus Latvijā pazīstamākajiem zīmoliem, veicinot to biznesa attīstību. Tomēr vienkāršiem vārdiem sakot – mūsu darbs ir izcili apkalpot klientus telefoniski. Pievienojies mūsu komandai kā ZVANU CENTRA OPERATORS Mēs tev uzticēsim: Konsultēt klientus par uzņēmuma pakalpojumiem jeb ar prieku atbildēt uz klienta telefona zvaniem par tiem aktuāliem jautājumiem; Kā arī sniegt rakstiskas atbildes klientiem uz viņa iesūtītajiem jautājumiem e-pastā No Tevis sagaidām: Prieku darboties kopā ar klientiem, jo tā būs neatņemama tavas ikdienas sastāvdaļa; Spēja plūstoši runāt latviešu un krievu valodā, vēlama arī angļu valoda; Loģiskā domāšana, fleksibilitāte; Motivāciju mācīties, apgūt jaunas prasmes; Labas iemaņas darbā ar datoru. Tev piedāvāsim: Stabilu darbu profesionālā un draudzīgā kolektīvā; Apmaksātas apmācības un iespēju attīstīt savas prasmes; Maiņu darba laiku - maiņas garums 8,5 stundas (maiņas arī arpus standarta "ofisa" darba laika); Paveiktajam atbilstošu atalgojumu; un citiem labumiem (kopīgiem pasākumiem, izaugsmes iespējas, utt.). Ja esi meklētā persona, gaidīsim tavu CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” uz e-pastu cv@plainstream.lv vai vari pieteikties šeit: https://www.plainstream.lv/pieteikties/ Tomēr papildus jautājumos - gaidām arī tavu zvanu: 20114066. Sazināsimies tikai ar tiem, kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Profesija: Zvanu centru OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 32, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-08-21 Kontaktpersona: CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” sūtīt uz cv@plainstream.lv, 20114066 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri