Valmieras Ziņas

“Valmieras Ziņas” meklē atbildi: Vai pastāv vienoti noteikumi velonovietņu izveidošanai?

Lasīšanas laiks: 2 min

Valmierā arvien pieaug velobraucēju skaits, tiek izbūvēti arī jauni veloceliņi, taču velonovietņu skaits un to kvalitāte neapmierina daudzus riteņbraucējus. Aptaujājot vairākus pilsētniekus, kur ar divriteni pārvietojas ikdienā, visi kā viens norādīja, ka daudzviet trūkst velonovietnes vai arī to konstrukcijas neatbilst mūsdienu drošības standartiem, tādēļ bieži vien velosipēds tiek pieslēgts pie apgaismes un ceļazīmju stabiem vai margām.

Apsekojot pilsētu daudzviet var redzēt vecā tipa velonovietnes, jeb statīvus, kuros tiek nofiksēts viens ritenis. Turklāt vairāki šādi statīvi saglabājušies vēl no padomju laikiem, kad bija pieejami tikai pilsētas tipa velosipēdi ar šaurām riepām. Mūsdienu kalnu un BMX divriteņus tajos nevar novietot. Pašlaik par veiksmīgāku konstrukciju tiek atzīts stienis, pie kura var pieslēgt velosipēda rāmi, tādējādi garantējot lielāku drošību pret nozagšanu. Vērsāmies Valmieras pilsētas pašvaldībai, lai noskaidrotu, vai pilsētā ir noteikti standarti velonovietņu konstrukcijai un kādas vēl ir prasības to uzstādīšanai.

Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa  informēja: “Valmieras pilsētas Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi nosaka, ka speciāli aprīkotas velosipēdu stāvvietas jāparedz pie tirdzniecības un pakalpojumu objektiem, publiskām pārvaldes, kultūras, izglītības, ārstniecības iestādēm, kā arī sporta un atpūtas objektiem. Noteikumi paredz arī, ka nepieciešamo velosipēdu stāvvietu skaitu un to izvietojumu nosaka atbilstoši objekta funkcionālajai izmantošanai, kas pamatojams lokālplānojumā, detālplānojumā vai būvprojektā. Atbilstoši šiem noteikumiem autostāvvietas un velonovietnes ir jāizbūvē un jānodod ekspluatācijā vienlaicīgi ar jaunbūvējamo, pārbūvējamo vai atjaunojamo objektu, kā arī uzsākot jaunu izmantošanu esošās telpās.

Lai arī pašvaldības saistošie noteikumi neparedz nosacījumus par pilsētā izvietojamo velonovietņu veidiem un izskatu, arī pašvaldība pie savām iestādēm un publiskajā ārtelpā izvieto velostatīvus, pie kuriem var pieslēgt velosipēda rāmi.

Kopš šī gada 1.februāra ir uzsākts darbs arī pie tematiskā plānojuma “Valmieras pilsētas transporta infrastruktūras attīstības koncepcija” izstrādes. To atbilstoši iepirkuma rezultātiem veic SIA “Reģionālie projekti”. Darbu paredzēts pabeigt 12 mēnešu laikā.

Satiksmes infrastruktūras attīstības koncepcijas izstrādes ietvaros tiek veikts arī esošās transporta infrastruktūras, tai skaitā velotransporta infrastruktūras, izvērtējums. Balstoties uz to, paredzēts noteikt arī uzdevumus velotransporta infrastruktūras attīstībai. Tiek sagaidīts, ka koncepcija saturēs priekšlikumus arī velonovietņu izvietošanai un labiekārtošanai pilsētā, arī veicamajiem pasākumiem identificēto veloinfrastruktūras problēmu risināšanai, novēršanai, veloinfrastruktūras uzlabošanai.”

Jāpiebilst, ka pilsētas parkos un pie pašvaldības iestādēm velonovietnes uzstāda Valmieras pilsētas pašvaldība. Šogad ar šādām velonovietnēm jau ir tikusi papildināta pansionāta “Valmiera” ēka Rīgas ielā 55.

 

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTU (profesiju klasifikatora koda Nr. 2432 08) uz noteiktu laiku (līdz 06.2023.) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 835 līdz 1190 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Prasības pretendentam: Augstākā izglītība humanitāro, komunikācijas vai sociālo zinātņu jomā Zināšanas un pieredze sociālo mediju komunikācijas īstenošanā Profesionālās iemaņas un pieredze informatīvo, publicitātes un reprezentatīvo materiālu sagatavošanā Valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī, ļoti labas angļu valodas zināšanas Spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību Par priekšrocību tiks uzskatīta iepriekšējā pieredze komunikāciju jomā Par priekšrocību tiks uzskatīta prasme strādāt ar vizuālās apstrādes programmām B kategorijas autovadītāja apliecība Sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt atvērtu komunikāciju starp izglītības iestādi un sabiedrību Plānot komunikācijas projektus, kampaņas un pasākumus, atspoguļot tos masu medijos Izstrādāt un realizēt jauno audzēkņu uzņemšanas kampaņu Vadīt komunikāciju sociālajos medijos Gatavot preses relīzes (ziņas medijiem) par izglītības iestādes aktualitātēm Sadarboties ar masu medijiem (laikrakstiem, televīziju, žurnāliem, avīzēm, portāliem) Izstrādāt izglītības iestādes reprezentācijas materiālus atbilstoši iestādes zīmola vadlīnijām Veidot izglītības iestādes mājas lapas un sociālo tīklus saturu (Facebook, TikTok, Youtube, Instagram) Tālrunis informācijai: Attīstības nodaļas vadītāja Linda Riba T: 20083787. CV, motivētu pieteikumu (uz 1 A4 lapas) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Sabiedrisko attiecību speciālista vakancei” līdz 2022.gada 28.janvārim plkst.16:00. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-28

SIA L.P. JANA  aicina darbā LIETVEDI Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt lietvedības procesu uzņēmumā (dokumentu saņemšanu, reģistrāciju, noformēšanu, apriti, sistematizāciju, lietu veidošanu, uzglabāšanu, sagatavošanu nodošanai arhīvā); Sagatavot dažāda veida pārskatus, izziņas, vēstules, rīkojumus u.tml. savas kompetences ietvaros. Prasības pretendentam: Dokumentu pārvaldības (lietvedības) procesa pārzināšana; Zināšanas lietvedību reglamentējošo normatīvo aktu jomā; Vēlama darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā; Komunikabilitāte, teicamas saskarsmes spējas, precizitāte un augsta atbildības sajūta; Labas prasmes darbā ar biroja tehniku un datoru (MS Office); Ievērot darba kārtību un ētikas normas; Prasme plānot savu laiku un noteikt prioritātes; Psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; Valsts valodas prasme augstākajā līmenī; Darba pienākumu veikšanai nepieciešamā izglītība: minimālā – vidējā izglītība, vēlama – augstākā izglītība. Atalgojums: no 750 euro mēnesī. Darba vieta: Beātes iela 21 - 16, Valmiera, Valmieras novads. CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz lpjana@inbox.lv, tālrunis uzziņām – 26685222, Harijs. Pieteikumu iesniegšanas termiņš - 03.02.2022. Profesija: LIETVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 20, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-03 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz lpjana@inbox.lv, tālrunis uzziņām – 26685222, Harijs. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri