Valmieras Ziņas

“Valmieras Ziņas” meklē atbildi: Kā plānots risināt bērnu rotaļu laukumu problēmu? (6)

Valmierā joprojām aktuāla problēma ir bērnu rotaļu laukumi, par ko ik pa laikam atgādina mazuļu vecāki. „Ierosinu uzbūvējiet lielu centrālo pilsētas spēļu laukumu bērniem, pašreizējie ir mazi un pārslogoti. Pie skeitparka ir nolietots spēļu laukums, pie 5. vidusskolas un Pārgaujā par mazu visiem bērniem. Šodien Vecpuišu parkā uz bērnu mazo mājiņu vien bija 9 bērni. Uzbūvējiet kā piemēram Ventspilī vai Jūrmalā lielus centrālos pilsētas bērnu spēļu laukumus,” raksta kāds lietotājs aplikācijā „Mana Valmiera”.

Portāls „Valmieras Ziņas” jau informēja, ka pagājušās vasaras sākumā kāda māmiņa vāca parakstus par bērnu rotaļu laukuma pārcelšanu uz citu vietu, kamēr norit būvdarbi J.Daliņa stadionā. Taču šis iedzīvotāju ierosinājums netika īstenots. Līdz ar to pilsētā ir tikai trīs publiskie bērnu spēļu laukumi un atsevišķi rotaļu elementi uzstādīti Vecpuišu parkā. Pagājusī karstā vasara apliecināja, ka reāli izmantojami ir tikai divi no trim laukumiem. Pie skeitparka esošajā laukumā nav neviena koka, līdz ar to nav iespējas patverties no karstās saules. Nedaudz labāka situācija ir spēļu laukumā pie Valmieras 5.vidusskolas. Jāatzīst, ka vislabāk bērni var justies vienīgajā spēļu laukumā Pārgaujā, kas atrodas Meža ielā. Karstajās dienās daudziem bērniem un vecākiem šī ir vienīgā vieta, kur patverties no svelmes. Līdzīgās domās ir arī mūsu aptaujātie vecāki.

Agita: „Valmierā  nav pietiekami daudz bērnu spēļu laukumiņu. Bija viens labs Vecpuiša parkā, bet to nojauca. Laukumiņš Daliņa stadionā arī šobrīd nav pieejams. Manuprāt, Jāņparkā varētu kaut ko izveidot. Pēdējais bērnu laukumiņš ir Smilšu ielā pie skeitparka, taču pie tā nav koku un karstajā vasaras saulē bērniem tur nav iespējams uzturēties. Toties Jāņparkā ir daudz koku un arī vietas, vēl šis parks atrodas nomaļāk no centra.”

Vents: „Tā kā Valmierā var novērot daudz jaunās māmiņas, varētu ierīkot vairākus bērnu laukumiņus, jo, staigājot pa pilsētu, šur tur var redzēt pāris šūpoles, bet varētu kaut ko vairāk, lai mazajiem arī jautrāk būtu.”

Solvita: „Valmierā diemžēl vairs nav daudz bērnu laukumiņu, tie ir vai nu nojaukti, vai slēgti kādu rekonstrukciju laikā. Tomēr laukumiņi būtu nepieciešami, piemēram, Vecpuiša parkā.”

Elīna: „Man šķiet, ka ir par maz laukumiņu. Es gan pati dzīvoju privātmājā, tāpēc maniem bērniem tie ir pieejami jebkurā laikā, jo tādi ir mūsu pagalmā. Taču daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem, iespējams, varētu būt problemātiska piekļuve tiem. Droši vien pie vainas ir finansējums, tāpēc, manuprāt, domei būtu jādomā kādi iespējamie risinājumi un jāparūpējas par to, lai bērniem būtu šādas vietas, kur droši pavadīt laiku.”

Varam secināt, ka, plānojot jauno rotaļu laukumu izveidi, vietas izvēlei ir būtiska nozīme. Nevar vien aprobežoties ar spēļu elementu izveidi, bet arī jāpadomā, lai vasarās būtu iespējams patverties no karstās saules, lai būtu pietiekami daudz soliņu vecākiem un jo sevišķi vecvecākiem, kuri pieskata mazuļus, kā arī jānodrošina stāvvietas automašīnām.

Nevajadzētu bērnu rotaļu laukumus uzskatīt vienīgi par izdevumu pozīciju pašvaldības budžetā. Sakārtota infrastruktūra piesaista apmeklētājus Valmierai. Vecāki no visas apkārtnes labprāt vedīs savus bērnus uz labiekārtotiem un atraktīviem rotaļu laukumiem, pie viena apmeklējot arī veikalus, kafejnīcas un citas izklaides vietas, kas papildinās uzņēmēju maciņus un līdz ar to arī pilsētas budžetu.

Savās publikācijās jau esam rosinājuši izveidot bērnu rotaļu laukumus Jāņparkā, kā arī Mazajā Stacijas ielā, kur plānots labiekārtot teritoriju pie Gaujas. Taču kādi ir pašvaldības plāni šajā jautājumā?

„Vajadzība pēc papildu rotaļu laukumiem Valmierā ir apzināta, un tiek strādāts pie risinājumiem.

Pēc Jāņa Daliņa stadiona pārbūves šajā teritorijā tiks atvērts tur esošais rotaļlaukums. Tāpat ir izstrādātas idejas par skeitparka teritorijas, tostarp rotaļlaukuma labiekārtošanu. Plānots izveidot Aktīvās atpūtas parku, maksimāli izmantojot visu Rīgas ielas 43a teritoriju un paredzot gan aktīvās zonas braukšanai ar skrituļdēli vai skrituļslidām, gan rotaļu laukumus pašiem mazākajiem divus līdz sešus gadus vecajiem bērniem un lielākiem – septiņus līdz divpadsmit gadus veciem bērniem.

Attīstības projektu realizācija Valmierā tiek veikta saskaņā ar attīstības plānošanas dokumentos noteikto, kā arī šī gada prioritātēm un budžeta iespējām,” informēja Valmieras pilsētas pašvaldība.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Normunds - 11.06.2019 Atbildēt

  Budžeta iespējās ir uzcelt dārgu un nekvalitatīvu brāķi pie gaujas, bet tiklīdz runa par bērnu laukumiem, naudas nav.

  Карина - 11.06.2019 Atbildēt

  Būtu jauki jāņparkā redzēt laukumiņu, citādi parks galīgi aizmirsts Valmierā.

   Kristiāna - 11.06.2019 Atbildēt

   Un šajā pusē nav vispār neviena spēļu laukuma, ir vienā pagalmā kkas uzbūvēts, bet mājas iedzīvotājiem ir iebildumu, ka kaimiņu mājas bērni tur vēlas aiziet. Tiešām Jāņoarkā varētu izveidot pilnvērtīgu spēļlaukumu, ar basketbola laukumu un arī kādiem āra trenažieriem, kas ir pilnīgi visās pilsētās (izņemot Valmieru)

  Kristiāna - 11.06.2019 Atbildēt

  Valmierā nav arī neviena basketbola laukuma, kur jauniešiem aiziet kopā ar draugiem uzmētāt bumbu, vai patrenēties- neviena! Vecpuišu parkā tā vietā tika iesēta zāle, kādā sakarā? Un kad bija stadionā, tur nekad nebija vietas! Pie Voca ir tik daudzas vietas, lai izveidotu kārtīgu āra basketbola laukumiņus! Par spēļlaukumiem piekrītu!

  Greenac - 12.06.2019 Atbildēt

  Ceru ka pabeidzot, sportistu, skolnieku dienestu viesnīcas Ausekļu ielā, arī tiks padomāts par pagalmu, jo ejot garām vienmēr redzu, tur esošo basketbola grozu aizņemtu. Tāpat redzu Vidzemes augstskolas studentus ārā spārdam bumbu, tur pat viesnīcas priekšā. Būtu labi ja pašvaldība šo pagalmu sakārtotu, ar vairākiem basketbola groziem, un vēl šādām tādām aktivitātēm. Kā nekā tur redzemi arī ārzemju studenti, un pagaidām tā nav laba vizītkarte Latvijai, Valmierai. Arī apkārtējie bērni būtu priecīgi par papildus groziem un vismaz pusi no basketbola laukuma ar līdzenu segumu.

  Eva - 14.06.2019 Atbildēt

  Ja naudas nav jaunam laukumìñam,varbùt ,atrodas lìdzekĺi savest kàrtìbà esośos.

Galvenie darba pienākumi: • Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība. • Pircēju apkalpošana pie kases. • Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē. • Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: • Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; • Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; • Mūsdienīgu darba vidi; • Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba vietas: Tērbatas 43,Valmiera un Stacijas 44, Valmiera. CV ar norādi "Pārdevējs" lūdzam sūtīt uz e-pastu austris_ag@inbox.lv  vai pieteikties personīgi SIA "Austris AG" birojā Tērbatas ielā 43, Valmierā, 2 stāvā, vai zvanīt uz tālruni 29154756. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 43, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-31 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV ar norādi "Pārdevējs" sūtīt uz austris_ag@inbox.lv vai zvanīt uz t.29154756. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

4* viesnīca “Wolmar” Valmierā godam nes pilsētas vēsturisko nosaukumu no 2000. gada.  Pateicoties labai komandai un viesmīlīgai attieksmei, esam viena no iecienītākām viesnīcām Valmierā. Lai turpinātu priecēt viesus, aicinām komandai pievienoties brokastu un banketu VIESMĪLI. Darba pienākumu apraksts: · apkalpot viesus brokastīs un banketos · uzturēt viesmīlības atmosfēru restorānā  Prasmes un īpašības: · ievērot viesmīlības standartus viesu apkalpošanā un galdu klāšanā · prasme organizēt komandas darbu · pacietība, stila izjūta, spēja ievērot uzvedības, kultūras un pieklājības normas · apkalpot viesus, sazinoties latviešu un angļu valodā  Izglītības prasības un iemaņas: · Profesionālā izglītība un darba pieredze viesmīlības sfērā  Piedāvājam: · maiņu darbu · nepilnu darba slodzi /darbu iespējams apvienot ar studijām/ vai pilnu darba slodzi · iegūt labu darba pieredzi · apmaksātus ēdināšanas pakalpojumus · sociālās garantijas Ja gribi pieteikties, sūti CV uz e-pasta adresi liana@wolmar.lv . Tālrunis informācijai: 29469709. Profesija: VIESMĪLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 16A, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-30 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu liana@wolmar.lv, tālrunis informācijai 29469709. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri