Valmieras Ziņas

“Valmieras Ziņas” meklē atbildi: Cik darbinieku izvēlējušies nevakcinēties pašvaldībā, izglītības un medicīnas iestādēs?

Lasīšanas laiks: 2 min

Jau ziņots, ka saskaņā ar valdības lēmumu no 15. novembra veselībā, izglītībā un sociālajā aprūpē klātienē strādājošajiem noteikta prasība spēt uzrādīt derīgu Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikātu. Savukārt 2.novembrī valdība apstiprināja grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas paredz valsts, pašvaldību iestāžu un kapitālsabiedrību darbiniekiem, kā arī tiem darbiniekiem, kuri strādā klātienē, prasību pienākumus veikt tikai ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu attiecināt uz visu pandēmijas laiku. Līdz ar to pienākums vakcinēties darbiniekiem valsts un pašvaldību institūcijās, gan arī privātā sektorā, strādājot klātienē, tiek pārnests no ārkārtējās situācijas rīkojuma uz Ministru kabineta noteikumiem. Tādējādi šī prasība turpināsies arī pēc ārkārtējās situācijas beigām.

Valmieras novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte portālu “Valmieras Ziņas” informēja, ka Valmieras novada pašvaldības dibinātās izglītības iestādēs līdz 15. novembrim vakcināciju pret Covid-19 ir uzsākuši 45 darbinieki, viņu vidū 27 pedagogi, no kuriem lielākā daļa strādā pirmsskolas izglītības iestādēs. Minētie darbinieki līdz 15. decembrim būs ieguvuši sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas sertifikātu. Līdz sadarbspējīga sertifikāta iegūšanai darbinieki varēs turpināt pildīt savus amata pienākumus klātienē, uzrādot testēšanas sertifikātu, kas izdots ne agrāk kā pirms 72 stundām.

No darba pienākumu pildīšanas Valmieras novada pašvaldības dibinātās izglītības iestādēs atstādināti vai izsniegta darbnespējas lapa 57 darbiniekiem, savukārt 22 darbinieki vēl pirms 15.novembra pēc savas brīvas gribas bija uzteikuši darba līgumu. Četri darbinieki medicīnisko informāciju nosūtījuši ārstu konsilijam atbilstoša lēmuma saņemšanai.

100% darbinieku vakcinācija pret Covid-19 sasniegta Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā, Valmieras Pārgaujas sākumskolā, Rūjienas Sporta skolā, Valmieras Sporta skolā, Strenču PII “Minkāns”, Valmieras PII “Vālodzīte” struktūrvienībā “Krācītes” un Rūjienas Mākslas skolā.

Valmieras novada pašvaldībā (izņemot izglītības iestādes) no darba pienākumu pildīšanas atstādināti 15 darbinieki.

Valmieras novada pašvaldības kapitālsabiedrībās uz 12. novembri nevakcinēti pret Covid-19 bija 30 darbinieki.

Pašlaik Vidzemes slimnīcā pilnībā vakcinējušies 98,1% darbinieku, 0,7 % darbinieku ir vakcināciju uzsākuši, bet vēl nav pabeiguši, un 1,2 % atstādināti vai atrodas darba nespējā, bet nav uzsākuši vakcināciju. Darba tiesiskās attiecības, savstarpēji vienojoties, tika izbeigtas ar 6 darbiniekiem, kuri apgalvoja, ka noteikti nevakcinēsies un nākotnē nodarbosies citā profesijā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila.

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri