Valmieras Ziņas

Valmieras Universum mūzikas un mākslas vidusskolas orķestris viesojas Lietuvā

Lasīšanas laiks: 2 min

Universum mūzikas un mākslas vidusskolas audzēkņi un skolotāji 22.septembrī viesojās Paņevēžā (Lietuva), kur skolas orķestris, diriģenta Aivara Cepīša vadībā, koncertēja V.Mikalauska Panevēžas Mākslas ģimnāzijā un Panevēžas Mūzikas skolā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Universum mūzikas un mākslas vidusskolas direktora vietniece Anete Cīrule.

Orķestris divos koncertos spilgti atskaņoja G. F. Hendeļa, E. Dārziņa, F. Vilbija opusus, kā arī latviešu tautasdziesmas. Visi koncertā atskaņotie skaņdarbi orķestrim  ir Aivara Cepīša apdares, instrumentācijas vai pārlikumi. Panevēžā muzicēja arī jaunie pianisti Eva Viļumsone un Tobias Vatuļins, fagotists Džonatans Vētra un eifonists Kristians Vētra. Īpašs prieks, ka Evai Viļumsonei bija gods pirmajai ieskandināt Panevēžas Mūzikas skolas jauno koncertflīģeli.

Koncerti bija kupli apmeklēti, tos skatīties bija ieradušies ļoti daudz apmeklētāju, kuri ar sajūsmu un sirsnību uzņēma valmieriešu priekšnesumus.

Skolotājas Zanes Bērziņas vadītā radošā meistarklase iedvesmoja V.Mikalauskas mākslas skolas audzēkņus un skolotājus. Šī bija brīnišķīga pieredzes apmaiņa.

Lietuviešu draugi bija sarīkojuši ciemiņiem arī nelielu pastaigu pa Panevēžu. Iepazinām pilsētas galvenos apskates objektus – pieminekli pilsētas dibinātājam Lielkņazam Aleksandram Jageilonam, apmeklējām Panevēžas centrālo laukumu, Nevēžas upi, apskatījām leļļu teātra ēku.

,,Bijām ļoti priecīgi satikt senus draugus un iegūt jaunu pieredzi!” – tā par šiem koncertiem teica orķestra diriģents Aivars Cepītis.

Paldies Universum mūzikas un mākslas skolas direktoram Andim Apsītim, paldies orķestra diriģentam Aivaram Cepītim, kurš izveidoja brīnišķīgu koncertprogrammu. Koncertā piedalījās skolotāju Ingunas Birznieces, Ilzes Petrovskas, Ritmas Pētersones-Cepītes, Annas Spalviņas, Aivara Cepīša, Jāņa Silakalna un Jāņa Dimanta audzēkņi. Paldies skolotājiem! Paldies skolotājai Zanei Bērziņai par vadīto meistarklasi un mākslas jomas pārstāvēšanu!

Paldies visiem mājās palicējiem, kuri vēlēja labu un rūpējās, lai orķestris varētu godam sevi pārstāvēt mūsu kaimiņvalstī Lietuvā.

Ar skaistiem iespaidiem un jaunu pieredzi, un jaunu draudzību devāmies mājup. Tiesa gan noguruši, tomēr priecīgi un iedvesmoti! Abas Panevēžas skolas gaidīsim ciemos Valmierā!

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri