Valmieras Ziņas

Valmieras Tūrisma inovāciju hakatons – kad idejas pārvēršas īstenībā

Lai Valmierā attīstītu esošos un izveidotu jaunus piedāvājumus Igaunijas un Latvijas tūristu piesaistei, 27. un 28.jūnijā norisinājās Valmieras Tūrisma inovāciju hakatons. Kopā darbojoties dažādu nozaru pārstāvjiem, 24 stundu laikā tika izstrādātas 10 idejas.

Pirmo vietu ieguva ideja “Valmieras mākslas portāls”, komandā esot Benedik Paulauskas, Jēkabam Ozolam, Keitijai Littei, Andai Kārkliņai, Domenik Paulauskas un Vilam Muhametšinam. Idejas autori piedāvā Valmierā rīkot ikgadēju unikālu notikumu, kur tehnoloģija un māksla satiekas trīs dažādās realitātēs. Konkursa veidā valmierieši noteiks, kuras vietas pilsētā gribētu attīstīt par tūristu piesaistes objektiem. Nākamajā posmā mākslinieki iesniegs idejas – lielformāta digitālas skulptūras, kas virtuālajā vidē būs apskatāmas ikvienam interesentam. Katru gadu tiks noteikts uzvarētājs, kura izstrādātā virtuālā skulptūra pārtaps reālā mākslas objektā, kas ieņems vietu pilsētvidē.

Žūrija otro vietu piešķīra idejai “Park’n ride”. Undīne Kobitjeva, Oļģerts Klāvs Balabāns, Līva Vilsone-Paegle, Nauris Vasiļevskis, Reinis Bajors un Jānis Trautmanis tūristiem piedāvā pārvietošanās brīvību – videi draudzīgu transportlīdzekļu noma pilsētas apmeklējuma laikā. Velosipēdi, elektroskūteri vai pat laivas – mainot transportlīdzekļus, gan tūristi, gan pilsētas iedzīvotāji varēs jebkurā laikā ātri un ērti apmeklēt dažādas vietas Valmierā.

Tāpat otrā vieta ir idejai “Saldējums”. Komandas sastāvā: Iluta Urbanoviča, Aigars Strauss, Agita Līviņa, Laura Kindzule, Gvido Sīka, Mareks Kalniņš un Krišs Ozols. Tā būs mārketinga kampaņa, ko iedvesmoja igauņu iecienītākais gardums Latvijā – saldējums, aicinot izpētīt, redzēt, darīt, ēst, nakšņot un iemīlēties Valmierā. Dalībnieki piedāvā arī ražot unikālu saldējumu – tā sešās bumbiņās varēs izbaudīt Valmieras īpašās garšas.

Savukārt trešā vieta ir idejai “FriendliEST”, ko piedāvā Anna Urbāne, Kaspars Urbāns, Toms Treimanis, Mārtiņš Čiekurs un Andris Tolmanis. Tā ir izstrādāta lietotne, lai Valmiera būt tūristiem vēl draudzīgāka. Lietotne palīdz plānot pilsētas apmeklējumu, piedāvājot maršrutus, informējot par piedāvājumiem, kas saistoši konkrētajam lietotnes izmantotājam, tādējādi tūristus iepazīstinot arī ar vietējiem mājražotājiem. Vērtīgs ieguvums ir arī sabiedriskā transporta tīkls un iespēja reģistrēt automašīnu stāvvietā.

Jāpiemin, ka SIA “VALPRO” simpātiju balvu saņēma ideja “Atklāj Valmieru” un tās izstrādātāji Jānis Berķis, Adele Jākobsone un Rūta Bukava. ”Valmiermuiža” izvēlējās īpaši sveikt ideju “Krāču kakts”, komandā: Gunārs Deniškāns, Laine Uzulēna, Elīna Žuravļeva, Ilze Liepa, Baiba Freimane, Mārcis Bogdanovs un Tija Misiņa.

Dalībnieku stāstījums par idejām un žūrijas vērtējums skatāms video Valmieras Facebook lapā.

“Arī ļoti labi pārvaldītai pilsētai vai uzņēmumam ir vajadzīgs skats no malas. Tāpat arī, sadarbojoties dažādu jomu pārstāvjiem, gūstam citādākas zināšanas, kas “izsit” no ierindas, piedāvā negaidītu risinājumu,” atzina žūrijas pārstāvis, “McCANN Riga” vadošais partneris Kristaps Siliņš. Tam piekrīt arī mentoru komandas pārstāvis, Vidzemes Augstskolas asociētais profesors un pētnieks Andris Klepers, norādot, ka “dalībniekiem tā ir vienreizēja pieredze būt tik radošā sastāvā. Mūsu galvenais uzdevums bija meklēt risinājumus pēckrīzes situācijai, taču vairākas idejas saredzam arī kā ilgtermiņa mērķi Valmieras tūrisma attīstībai. Svarīgi ir turpināt sadarboties ar komandām un atrast iespējas idejas realizēt”. 

Viesi no Igaunijas Valmierā ir primārā ārvalstu tūristu mērķauditorija, kas sastopama gan tūrisma un atpūtas vietās, Valmieras Tūrisma informācijas centrā, gan kafejnīcās, restorānos un tirdzniecības vietās. Arī naktsmītņu apkopotā statistika liecina, ka aptuveni 25% no visiem ārvalstu nakšņotājiem Valmierā bijuši tieši no Igaunijas (2019.gada dati). Tāpat Valmiera noteikti ir jaunatklājams tūrisma galamērķis vēl daudziem Latvijas iedzīvotājiem.

“Valmierai noteikti ir īpašs piedāvājums igauņiem. Turklāt tā nav tikai viena lieta, bet visu iespēju un sajūtu apkopojums. Svarīgi ir par to stāstīt, lai mēs, viesojoties Valmierā, to nepalaižam garām,” aicināja žūrijas pārstāve, uzņēmuma “Estonian Makers” vadītāja Katrin Nigumann. “Ārzemju viesi apliecina, ka Valmiera ir zaļa un var būt vēl zaļāka, ka Valmiera ir radoša un inovatīva, ka Valmiera ir garšīga, jo mums ir daudz uzņēmumu, kas parūpējas par garšu kārpiņu lutināšanu. Mums jātiecas uz to, ka igauņi Valmieru dēvē par viesmīlīgāko pilsētu Latvijā, tāpēc mums ir jārada atmosfēra, ka viņi ir šeit gaidīti. Hakatona vērtība ir iespēja apzināties, ka tūrisma ideju nerada tikai tūrisma profesionālis, bet arī informācijas un tehnoloģiju jomas speciālists, mākslinieks u.tml. Tā varam gūt jaunas idejas, kas citādi nebūtu iespējams,” stāsta žūrijas pārstāvis, “Valmiermuižas alus” darītavas saimnieks Aigars Ruņģis. “Man patika uzvarētāju komandas teiktais, ka Valmierai ir svarīga zaļās domāšanas un tehnoloģiju mijiedarbība. Sanākot kopā dažādu jomu speciālistiem, idejas sāk mutuļot. Dzirdēju daudz atziņu, par kurām savā ikdienas darbā nebiju pat aizdomājies, bet kas palīdz nonākt pie vislabākā risinājuma,” stāsta žūrijas pārstāvis Gatis Špats, “Wunder Latvia” informācijas drošības un DevOps speciālists.

Pateicamies žūrijai par vērtīgajiem padomiem un novērtējumu! Žūrijā bija Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, “Valmiermuižas alus” darītavas saimnieks Aigars Ruņģis, “McCANN Riga” vadošais partneris Kristaps Siliņš, “Estonian Makers” vadītāja Katrin Nigumann un “Wunder Latvia” informācijas drošības un DevOps speciālists Gatis Špats.

Hakatonu rīkoja Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Valmieras Attīstības aģentūru, Valmieras Tūrisma informācijas centru, Vidzemes Augstskolu un Vidzemes Olimpisko centru.

Atbalstītāji: White label, Neonija, Vidzemes plānošanas reģions, SIA “VALPRO”, “Valmiermuižas alus” darītava, Kokmuiža, Gardu muti, Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parks, Valmieras peldbaseins, Piedzīvojumu spēles “Timemachine”, Sniega tehnika, SIA “Naukšēni, Bolt, Red Bull, airēšanas klubs “Straume”, Food Union, Valmieras piens, WVR, Medus kāre, Kafe serviss.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Piedāvājam: - vadīt saliedētu 10-12 cilvēku komandu; - jaunus profesionālus izaicinājumus un darbavietu stabilā uzņēmumā; - interesantu un atbildīgu darbu vadošā uzņēmumā savā nozarē; - aktīvu un dinamisku darba vidi; - profesionālas izaugsmes iespējas un mācības kvalifikācijas paaugstināšanai; - transporta kompensāciju; - amata līmenim, Jūsu kvalifikācijai atbilstošu bruto atalgojumu no 1800 – 2000 EUR un sociālās garantijas. Sagaidām: - kandidātu ar augstāko izglītību; - darba pieredzi līdzvērtīgā amatā, vēlams nodaļas vadītāja vai tehnisku projektu vadītāja amatos; - vēlama darba pieredze ražošanas uzņēmumā; - prasme plānot un organizēt komandas darbu, kontrolēt darba izpildes termiņus un kvalitāti; - labas komunikācijas prasmes un spēja rast risinājumus nestandarta situācijās; - labas latviešu, krievu un angļu valodas zināšanas; - labas iemaņas darbā ar datoru un datu apstrādi/analīzi; Galvenie pienākumi: - organizēt, kontrolēt, un pilnveidot ražotnes darbu, saskaņā ar izvirzītajiem uzņēmuma mērķiem; - atlasīt, vadīt un motivēt ražošanas personālu; - rūpēties par uzņēmuma ražošanas iekārtu un sistēmu nepārtrauktu darbību; - plānot un kontrolēt izejmateriālu sagādi un izlietojumu; - izstrādāt un ieviest uzņēmumā efektīvu ražošanas kvalitātes sistēmu pēc pasaulē vadošajiem standartiem (LEAN, TOC); - analizēt darbības rezultātus un sagatavot ieteikumus uzlabojumu veikšanai. Sūti CV un pieteikuma vēstuli ar norādi “Ražošanas vadītājs” uz darbs@vaidava.lv līdz 09.02.2021. Vairāk par mums #vaidavaceramics Facebook, Instagram un www.vaidava.lv. SIA “VAIDAVA CERAMICS”, Reģ.Nr. 44103003533. Profesija: RAŽOŠANAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ezera iela 2, Vaidava, Vaidavas pag., Kocēnu nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-09 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz e-pastu: darbs@vaidava.lv Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

SIA “Padtex Insulation” aicina savā komandā PĀRDOŠANAS ASISTENTU Mēs sagaidām, ka Tev ir: vismaz divu gadu pieredze pārdošanā, vēlams starptautiskā vidē; augstākā izglītība vai esi ceļā uz to; latviešu, angļu un vācu valodas zināšanas; organizēta, komunikabla un uz klienta vajadzībām orientēta personība; stresa noturība, jo darbs būs intensīvs un ātri būs jāaptver daudz jaunas informācijas. Tavi darba pienākumi: veikt klientu pasūtījumu apstrādi un apstiprinājumu sagatavošanu; ievadīt un atjaunot klientu un produktu informāciju ERP sistēmā, kontrolēt pasūtījumu piegādes daudzumus un termiņus; strādāt cieši kopā ar uzņēmuma pārdošanas, iepirkšanas un ražošanas nodaļām; asistēt pārdošanā iesaistītajiem ikdienas darbā, tai skaitā, pārskatu sagatavošanā. Mēs piedāvājam: iespēju profesionāli pilnveidoties un strādāt ar starptautiskiem klientiem; pilna laika darbu ar darba samaksu sākot no 1400 EUR/bruto, kā arī piemaksas atkarībā no mērķu sasniegšanas; sociālās garantijas, veselības apdrošināšanu. Ja esi gatavs būt daļa no SIA "Padtex Insulation" komandas, tad gaidīsim Tavu CV un pieteikuma vēstuli, minot, kāpēc tieši Tu esi mūsu meklētais cilvēks, uz e-pastu: alise@padtex.lv Mēs novērtējam katru pieteikumu, tomēr informējam, ka personīgi sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti atlases procesa nākamajai kārtai. Piesakoties izsludinātajai vakancei, Jūs piekrītat iesniegto personas datu apstrādei konkrētajā atlases procesā. Jums ir iespēja atsaukt piekrišanu, sūtot informāciju uz e-pastu alise@padtex.lv Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-01-31 Darba sākšanas datums: 2021-02-01 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: alise@padtex.lv Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla kannu ražošanas uzņēmums SIA „VALPRO” aicina darbā: cnc metālapstrādes darbgaldu iestatītāju- operatoru Galvenie pienākumi: Apstrādes procesa programmu sastādīšana, detaļu izgatavošana (frēzēšanas, izvirpošanas, urbšanas u.c. darbi) uz vertikālās frēzēšanas apstrādes centra DOOSAN DNM 400 ar Fanuc vadības sistēmu; Darbgalda iestatīšana un regulēšana, izvēloties detaļu izgatavošanai piemērotus griezējinstrumentus un palīgierīces; Detaļu parametru kontrolēšana, izstrādājumu kvalitātes atbilstības nodrošināšana. Prasības: Pieredze darbā ar ciparu programmas vadības darbgaldiem; Izpratne un zināšanas par detaļu mehānisko apstrādi; Rasējumu lasītprasme; Vēlama atbilstoša izglītība vai atbilstošas programmas pēdējo kursu students; Vēlme mācīties un apgūt jaunas zināšanas un prasmes; Uzņēmība, atbildības sajūta, godprātīga un pozitīva attieksme pret darbu. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā; Regulāri izmaksātu, kvalifikācijai un prasmēm atbilstošu ikmēneša atalgojumu no 900 Eur; Sociālās garantijas, nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanu, citus papildu labumus; Apmācības iespējas; Sakārtotu darba vidi; Palīdzību dzīvesvietas atrašanā. Ja atbilstat minētajām prasībām, sūtiet pieteikumu uz: E-pasts: darbs@valpro.lv Tālrunis informācijai: 642 07235 Adrese: SIA “VALPRO”, L.Laicena iela 2, Valmiera, LV-4201 Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! VALPRO ir viens no lielākajiem metāla apstrādes uzņēmumiem Latvijā. Jau vairāk kā 50 gadus piedāvājam augstākās kvalitātes metāla produktus un metāla apstrādes pakalpojumus klientiem visā pasaulē.  Uzņēmuma produkti ir iemantojuši atpazīstamību un lietotāju atzinību civilajā un militārajā sektorā ne vien Eiropā, bet arī Austrālijā, Ziemeļamerikā, Āzijā un Āfrikā. Profesija: FRĒZĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-19 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv , tālr. 64207235, 29413500 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri