Valmieras Ziņas

Pilsētplānošanas un inovāciju hakatonā “LifeHack Valmiera” uzvar komanda no Igaunijas

Lasīšanas laiks: 3 min

Piektdien, 17. maijā, Valmierā norisinājās pilsētplānošanas un inovāciju hakatons “LifeHack Valmiera”, kurā galveno balvu – 2500 EUR – saņēma komanda “Potato Olympics” no Igaunijas ar izstrādāto risinājumu Valmieras Olimpiskā centra stāvlaukuma un tā apkārtējās teritorijas uzlabošanai, lai samazinātu karstumsalas efektu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vides komunikācijas projektu vadītāja Elizabete Ločmele.

Žūrija novērtēja, ka komanda piedāvāja dažādus risinājumus, kurus ir iespējams īstenot atsevišķi, tādā veidā pakāpeniski uzlabojot situāciju noteiktajā teritorijā. Komandas prezentācija ietvēra daudz dažādus risinājumus – zaļie jumti un sienas, koki stāvlaukumā, lietusūdens savākšanas sistēma un uzkrāšana, gājēju celiņi ar zaļo jumtu, kas izvietoti stāvlaukumā, un citas inovatīvas idejas.

Hakatonā piedalījās vairāk nekā 80 dalībnieki no 6 valstīm – studenti, tehnoloģiju eksperti un profesionāļi no tādām jomām kā vides zinātne, pilsētplānošana, arhitektūra un inženierzinātnes. Komandām izaicinājumu risināšanā bija pieejams 30 ekspertu atbalsts. Viņu vidū bija Valmieras novada pašvaldības darbinieki, kuri varēja sniegt atbalstu kā lokālie eksperti, kā arī savas jomas eksperti gan no privātā sektora, gan pētniecības nozares.

Hakatona pirmo trīs vietu ieguvēji:

  • 1. vietā komanda “Potato Olympics” (Igaunija). Komanda prezentēja dabā balstītu risinājumu idejas pievilcīgas publiskās telpas un pilsētas karstumsalu efekta mazināšanai Valmieras Olimpiskā centra teritorijā.
  • 2. vietā komanda “Team Water” (Igaunija).  Komanda prezentēja dabā balstītus risinājumus klimata pielāgošanai, izglītībai un atpūtai Gaujas kreisā krasta promenādē.
  • 3. vietā komanda “RāVal team” (Latvija). Komanda piedāvāja Rātes upītes teritorijā izmantot inovatīvas sensoru tehnoloģijas un dabā balstītus risinājumus ūdens kvalitātes problēmu risināšanai, kā arī iekļaut izglītojošus elementus un papildināt teritoriju ar rekreācijas iespējām.

Hakatona dalībnieki izvēlējās vienu no sešiem izaicinājumiem, lai uzlabotu Valmieras pilsētas vidi un ekoloģisko ilgtspēju. Izaicinājumos ietilpa inovatīvas pieejas applūšanas risku mazināšanai, pilsētas karstuma salas problēmas un ūdens kvalitātes uzlabošana. Izaicinājumu teritorijas bija – Gaides upīte, Rātes upīte, teritorija pie Matīšu šosejas un veikala “DEPO”, Valmieras Olimpiskā centra stāvlaukums, Gaujas kreisais krasts un Valmieras Industriālā parka teritorija. Plašāk ar definētajiem izaicinājumiem angļu valodā var iepazīties šeit.

“Dalībnieku risinātie izaicinājumi ir aktuāli Valmieras pilsētā un to aktualitāte nākotnē tikai palielināsies. To risināšanai pašvaldībai ir nepieciešams piesaistīt jomas ekspertus. Novērtējam, ka bija iespēja sadarboties ar tik zinošiem dalībniekiem, kas deva ieguldījumu vides problēmvietu risinājumu meklēšanā un pamatošanā, prezentējot interesantas un inovatīvas idejas,” pauž Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Žūrijā piedalījās Valmieras novada pašvaldības pārstāvji, Rīgas Tehniskās universitātes pētnieki, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāve un Tallinas Tehnoloģiju universitātes pētnieks.

Paldies pasākuma dalībniekiem par ieguldīto laiku un zināšanām, lai sagatavotu un piedāvātu kvalitatīvas idejas problēmu risināšanai!

Hakatonu organizēja Rīgas Tehniskā universitāte sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību un Valmieras Tehnikumu, un tas tiek rīkots Eiropas Savienības LIFE programmas projekta “LIFE LATESTadapt” (“Dabā balstītu un viedo risinājumu portfeļa izstrāde un demonstrēšana pilsētu klimata noturības uzlabošanai Latvijā un Igaunijā”) ietvaros un ar tā atbalstu.

Projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības LIFE programmas, Valsts reģionālās attīstības aģentūras Latvijas vides aizsardzības fonda un Igaunijas Klimata ministrijas. Informācija satur tikai projekta LIFE LATESTadapt īstenotāju redzējumu, un Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūra nav atbildīga par šeit sniegtās informācijas iespējamo izmantojumu.

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (profesijas klasifikatora kods 2359 01) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 8 stundas (0.271 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Sociālais pedagogs”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāju (profesijas klasifikatora kods 2342 03) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • īstenot pirmsskolas izglītības satura apguvi kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomā; • plānot pedagoģisko darbu saskaņā ar Iestādes nolikumu un pirmsskolas audzināšanas galvenajiem darba virzieniem; • organizēt mācību darbu bērnu muzikālo, pašizpausmes, intelektuālo spēju attīstīšanai; • izvērtēt un analizēt savu pedagoģisko darbu ar bērniem un sniegt atskaiti par paveikto; un Jums ir: • augstākā izglītība pedagoģijā (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”) ar kvalifikāciju – pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs vai students augstākās izglītības studiju programmā – mūzikas skolotājs; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 30 stundas (0,750 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs/-a”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri