Valmieras Ziņas

Valmieras tehnikums saņem Eiropas līmeņa apbalvojumu – Uzņēmējdarbības skola 2020

Eiropas Profesionālo prasmju nedēļas ietvaros Valmieras tehnikumam pasniegta balva “Eiropa Uzņēmējdarbības skola 2020”, kas tiek piešķirta skolām Eiropā par izcilām uzņēmējdarbības izglītībā īstenotajām programmām. Šajā gadā balva pasniegta tiešsaistes apbalvošanas ceremonijā, kurā tikās 39 Eiropas skolu pārstāvji.

Lai tiktu izvirzīti šai balvai, skolai ir aktīvi jāpiedalās jauniešu uzņēmējdarbības izglītībā,

kā arī skolai ir jādemonstrē skaidrs uzņēmējdarbības izglītības plāns. Valmieras tehnikumā jau vairāk nekā 15 gadus aktīvi darbojas Junior Achievement Latvia skolēnu mācību uzņēmumu programma, kurā ik gadu pirmos soļus uzņēmējdarbībā sper desmitiem jauniešu. Valmieras tehnikumā dibinātie skolēnu mācību uzņēmumi ir guvuši panākumus Latvijā, Eiropas līmenī, kā arī ASV. Pēdējos gados veiksmīgākie skolēnu mācību uzņēmumi jau pārtapuši par SIA un šie jaunuzņēmumi iestājušies LIAA biznesa inkubatora pirmsinkubācijas programmā.

Kā viens no kritērijiem balvas saņemšanai ir īpašu resursu piešķiršana uzņēmējdarbības izglītībai. Par to tiek domāts ik gadu, īstenojot interešu izglītības nodarbības, rīkojot seminārus un meistarklases, kā arī atbalstot jauniešu iniciatīvu piedalīties pasākumos un izstādēs. Valmieras tehnikums šogad uzsācis īstenot projektu “Teaming UP”, kas tiek realizēts sadarbībā ar Valmieras Attīstības aģentūru un tehnikumiem no Igaunijas un Somijas. Projekta ietvaros jaunieši dibinās starptautiskus skolēnu mācību uzņēmumus, kas būtu konkurētspējīgi ne tikai vietējā, bet arī starptautiskā mērogā. Projekta noslēgumā savas idejas prezentēs Eiropas investoriem.

Valmieras tehnikuma skolēnu mācību uzņēmumu vadītāja Ilze Kobiaka saka: “Mums ir patiešām liels prieks un gods būs tai izglītības iestādei, kuru šajā gadā īpaši novērtē un izceļ Eiropas līmenī. Mēs ik gadu strādājam ar mūsu jauniešiem un viņu idejām. Šis darbs atmaksājas ne tikai šādos brīžos, kad ir iegūta balva, bet arī redzot jauniešu sasniegumus un prieku par to. Reizēm man viņi ir nedaudz jāpamotivē un jāuzmundrina, bet, kad jaunieši ir ieskrējušies un guvuši pārliecību, tad man ir jāspēj turēt līdzi viņu lidojumam un jāpalīdz noturēt pareizo kursu.”

No visas Eiropas tika izvēlētas 39 izglītības iestādes: pamatskolas, vidusskolas, profesionālās vidusskolas un koledžas. Šīs skolas tika novērtētas par to progresīvo redzējumu un izcilo uzņēmējdarbības izglītības programmu īstenošanu. Šogad starp īpaši novērtētajām skolām ir divas Latvijas izglītības iestādes – Valmieras tehnikums un Ventspils 2.vidusskola.

Uzņēmējdarbības skolas balvas galvenais iniciators un organizētājs ir Junior Achievement Europe. Tās mērķis ir nodrošināt atbalstošu un motivējošu vidi uzņēmējdarbības izglītības organizēšanai skolās visā Eiropā. Skolu balvai izvirza Junior Achievement nacionālie biroji un balvu iegūst tās skolas, kas ieguvušas augstāko vērtējumu pēc visu kritēriju izvērtēšanas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri