Valmieras Ziņas

Valmieras tehnikums rīko forumu sadarbības partneriem “Sadarbojies. Sagatavo. Strādā. 2019”

Lasīšanas laiks: 3 min

Lai uzlabotu sadarbību, diskutētu par aktuāliem jautājumiem un jaunajā mācību gadā kopīgi īstenotu kvalitatīvas mācību prakses, 16.maijā Valmieras tehnikums aicināja uz forumu “Sadarbojies. Sagatavo. Strādā. 2019” uzņēmumu pārstāvjus, Valmieras tehnikuma prakšu vadītājus, profesionālo priekšmetu skolotājus un administrācijas pārstāvjus. Forumā diskutēja par kvalitatīvu praksi, jauniešu sagatavošanu tai un kvalitatīvas mācību prakses īstenošanu uzņēmumos.

Atklājot forumu, tā moderators Ansis Bogustovs aicināja dalībniekus uz Ātro randiņu, kurā tikās Valmieras tehnikuma pārstāvji ar uzņēmējiem. Dialoga veidā visas puses cenās noskaidrot, ko tad katrs klātesošais uzskata par kvalitatīvu praksi.

Ļoti bieži no malas ir vieglāk spriest ko un kā vajadzētu darīt labāk, citādāk, vairāk, lai sasniegtu pozitīvu rezultātu, tādēļ foruma dalībniekiem tika dota iespēja iejusties pretējās puses lomā un izteikt viedokli. Skolotāji runāja no pozīcijas “Es kā uzņēmējs” un uzņēmumu pārstāvji “Es kā skolotājs”. Šī sadaļa foruma dalībniekiem mudināja diskutēt, rast risinājumus un nākotnē sadarboties arvien vairāk, jo mūsu visu mērķis ir viens – izglītot un sagatavot jaunos profesionāļus, kuri pēc izglītības iestādes beigšanas nonāk darba tirgū.

Mācību prakse ir obligāta profesionālās izglītības sastāvdaļa. Profesionālās izglītības programmas mērķis ir sagatavot jaunieti darbam noteiktā profesijā, veicināt zināšanu un prasmju apguvi, nepieciešamo attieksmju veidošanos, kas viņam nodrošina atbilstošas profesijas apguvi. Tas nozīmē, ka prakses laikā jaunieši mācās apgūst darba tirgū profesijā pieprasītās prasmes un kompetenci. Ļoti svarīgi, lai prakse tiktu organizēta un īstenota augstā līmenī, lai kā padomdevējs un palīgs būtu labs prakses vadītājs gan izglītības iestādē, gan prakses uzņēmumā. Kvalitatīva prakse ir lielisks veids, kā sevi parādīt un apliecināt darba devējam, tā var vainagoties ar darba piedāvājumu. Šāds starts darba tirgū bijis ne vienam vien jaunietim, tomēr arī tad, ja prakse nepāraug pilnvērtīgās darba attiecībās, zināms darba rūdījums ir gūts, kā arī izpratne par izvēlēto profesiju un jomu.

Ikdienas darbā izglītības iestādē, mācību prakšu laikā uzņēmumā un arī sabiedrībā mēs visi gribam redzēt ideālos jauniešus – mērķtiecīgus, motivētus, zinošus un prasmīgus, tomēr bieži mēs sastopamies ar reālo jaunieti, kurš vēl īsti nezina, ko grib sasniegt, kas grib būt, vai izvēlētā profesija viņam ir īstā. Foruma dalībnieki dalījās pieredzē, meklēja risinājumus, kā reālo jaunieti mācību laikā sagatavot un izaudzināt par ideālo jaunieti, kurš nākotnē nonāks darba tirgū.

Noslēdzot forumu “Sadarbojies. Sagatavo. Strādā. 2019”, Valmieras tehnikuma direktore Vineta Melngārša pateicās uzņēmējiem, kuri 2018./2019. m.g. Valmieras tehnikuma audzēkņiem nodrošinājuši mācību prakses. Īpašu paldies teicām kvalitatīvas darba vidē balstītas prakses nodrošinātājiem IK “Mazais birojs”, SIA “Mazais Ansis”,  AS “Valmieras piens” un tikpat lielu paldies teicām uzņēmējiem, kuri nodrošinājuši kvalitatīvas mācību prakses šajā mācību gadā SIA “VALPRO”, SIA “BALTMA”, SIA “VALMIERAS PAVILJONS”.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

(Reģ.nr. LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto programmētāja amatu uz nenoteiktu laiku (nepilns darba laiks – 20 stundas nedēļā) Prasības pretendentam: augstākā izglītība datorzinībās vai inženierzinātnēs (vai pēdējā kursa students), zināšanas HTML, PHP, CSS, JavaScript, MySQL, par priekšrocību tiks uzskatīta iepriekšēja pieredze tīmekļa sistēmu izstrādē, kā arī pieredze CMS, labas latviešu un angļu valodas zināšanas, augsta atbildības sajūta, precizitāte, labas komunikācijas prasmes, prasme patstāvīgi organizēt savu darbu un operatīvi risināt problēmas, augstas darba spējas un radoša pieeja darbam, analītiska domāšana, iniciatīva. Galvenie pienākumi: esošo tīmekļa sistēmu uzturēšana un optimizēšana, jaunu tīmekļa sistēmu izstrāde un ieviešana. Mēs piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu, sociālās garantijas, izaugsmes iespējas un iespēju iesaistīties projektos, garantētu un regulāru atalgojumu 890,00 EUR pirms nodokļu nomaksas mēnesī Pretendentiem motivācijas vēstuli, dokumentu kopijas, kas apliecina izglītību (vai izziņu par studijām) un CV sūtīt pa e-pasta adresi agrita.somase@va.lv vai iesniegt personīgi Valmierā, Cēsu ielā 4, kabinetā Nr.C204 ar norādi „Konkursam uz programmētāja amatu” līdz 2022.gada 26.jūlijam. Par tehniskajiem jautājumiem un darba pienākumiem zvanīt: 29340322 (Jānis Kleinbergs, IT grupas vadītājs) Profesija: PROGRAMMĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-26 Kontaktpersona: Motivācijas vēstuli, izglītības dok. kopijas ( izziņu par studijām) un CV sūtīt pa e-pastu Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri