Valmieras Ziņas

Valmieras tehnikumā noslēgusies Karjeras nedēļa “Klau! Sadzirdi un liec aiz auss!”

Lasīšanas laiks: 4 min

No 26. oktobra līdz 30. oktobrim visā Latvijā norisinājās Karjeras nedēļa, kuru jau astoto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA), sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām un profesionālās izglītības kompetences centriem. Karjeras nedēļas ietvaros arī Valmieras tehnikumā notika vairākas radošas aktivitātes, kuras piedalījās jaunieši gan attālināti, gan arī klātienē.

26. oktobrī Karjeras nedēļa iesākās ar “Dreams Foundation” vebināru, kurā 2.grupas Viesmīlības pakalpojumu speciālisti un 5. grupas Pavāri guva izsmeļošu informāciju par izglītības iespējām Eiropā. Vai zināji, ka Dānijā, Zviedrijā un Somijā vari iegūt augstāko izglītību bez maksas? Studijas ārzemēs ne tikai uzlabo svešvalodu zināšanas, bet arī paver dažādas starptautiskas iespējas, palīdz labāk iepazīt un saprast sevi, iemāca, kā būt pasaules pilsonim, labāk izprotot dažādus cilvēkus, kultūras un mentālās iezīmes.

27. oktobrī pie 13. grupas Mehatronisku sistēmu tehniķiem un 22. grupas Mašīnbūves tehniķiem viesojās frīkbaiku meistars Gatis Kreicbergs, kurš ar jauniešiem dalījās savā dzīves gājumā un atklāja, ka ne vienmēr ārzemes ir labākā vide starptautiskam biznesam. Gatim savu biznesu labāk izdodas attīstīt tieši Latvijā. Kā saka Gatis: “Latvijā var visu, tikai jādara. Viss ir atkarīgs no tevis paša.” Jāatzīst, ka Gatis ir īsts brīvmākslinieks, kura garāžā top vistrakākie braucamrīki pēc īpaša pasūtījuma, arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Pasākumā jaunieši guva sekojošas atziņas: “Tu vari izdarīt jebko, tikai jāpieliek savs prāts un jāiegulda laiks”, “Jādara tas kas patīk un aizrauj, tad ar laiku atnāks viss, ko vēlies!”, “Bija labi, interesanti, guvu iedvesmu, iespējams, ka drīz pats mēģināšu ko līdzīgu uztaisīt.”

27. oktobra vakarā Valmieras tehnikuma audzēkņu vecāki un skolotāji tikai aicināti vērot tiešraides diskusiju “Karjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt?”. Secinājums – ne vienmēr atzīmes ir noteicošais faktors nākotnes profesijas izvēlē. Tas, ka jaunietim padodas matemātika, nenozīmē, ka viņš savu dzīvi vēlēsies saistīt ar šo nozari, kļūstot par ekonomistu, analītiķi vai programmētāju. Ne vienmēr zināšanas ir līdzsvarā ar bērna interesēm un prasmēm. Svarīgākais ir ļaut bērniem pašam kļūdīties, cenšoties sasniegt savus mērķus, nevis vadīties tikai pēc savām – pieaugušā – vēlmēm vai mērķiem. Svarīgi ir savus sapņus neuzspiest citiem, ir jāļauj katram iet savu ceļu.

28. oktobra rītā jaunieši vēroja VIAA organizēto tiešraides diskusiju “Uzklausi, padomā un izlem pats!”. Diskusijas laikā galvenā gūtā atziņa: “Galvenais ir saprast – ko TU gribi? Ikvienā no mums ir savs potenciāls, svarīgi ir neskriet līdzi bara instinktam. TU ESI TU PATS! Katram ir tiesības izlemt un negribēt darīt tā, kā citi, bet, pieņemot lēmumu, pašam jāprot sadzīvot ar savu izvēli, jo mūsu izvēles nosaka dzīves un darba līmeni nākotnē”. Savu spēju plašākai attīstībai Artis Daugins, “Blue Shock Race” dibinātājs un vadītājs, iesaka piedalīties dažādos projektos, interešu izglītībā, skolas pašpārvaldē un citās aktivitātēs, kuras sniedz skola vai pašvaldība. Kā arī svarīgi ir disciplinēt sevi, jo, iespējams, tieši disciplīna būs tā, kas novedīs tevi pie panākumiem. Arī dziedātāja Patrisha tiešraides diskusijas laikā atzīst, ka disciplīnai ir jābūt, bet ir jādod iespēja jaunietim par to lemt. Disciplīna nav piespiešana, disciplīna ir tava izvēle, kas tevi noved pie konkrēta rezultāta.

Roberts Klēpis, ekstrēmā sporta biedrības “Rave tem” dibinātājs, BMX braucējs un treneris atzīst, ka ikvienam cilvēkam dzīvē iestājas lūzuma punkts, neatkarīgi no mantiskā stāvokļa, popularitātes vai reliģiskās piederības. Šādos brīžos pats svarīgākais ir iet, iet un iet, doties un neapstāties, lai cik grūti tas arī būtu.

RSU Karjeras centra karjeras konsultante Baiba Prauliņa atzina, ka pašlaik notiek profesiju uzlabošana, jo arvien populārākas kļūst profesijas, kas saistītas ar digitālo vidi. Līdz ar to arvien populārākas kļūst IT prasmes, kuras tiek prasītas pat grāmatvedim un administratoram. Viennozīmīgi ir tas, ka nākotnē būs vajadzīgi profesionālo jomu speciālisti.

28.oktobra pēcpusdienā skolā viesojās Ilze Palmbaha – PricewaterhouseCoopers Nodokļu pārvaldības un grāmatvedības nodaļas vadītāja, LR Grāmatvežu asociācijas valdes locekle. 2017.gadā iekļuvusi starptautiskā novērtējuma Top 50 sievietes grāmatvedībā (Top 50 Women In Accounting) līderu vidū. Ilze stāstīja par grāmatvedības un finanšu nozares attīstību 21. gadsimtā, par mākslīgo intelektu un robotiem grāmatvedībā un to kā šī nozare mainās jau pašlaik.

Ko par grāmatvedību saka audzēkņi? Jaunieši domā ka Latvija kopumā atpaliek no pasaules grāmatvedības sasniegumiem, bet tā ir vērtīga profesija, jo grāmatvedība noder visur. Viss ar laiku mainīsies, arī grāmatvežu darbs, jo šī profesija noteikti spēs pielāgoties digitālizācijai, bet svarīgi ir nepārstāt mācīties un mainīties līdzi.

Karjeras nedēļas izskaņā Valmieras tehnikumā dzīvojošajiem dienesta viesnīcas audzēkņiem tika rīkots kino vakars ar filmu “Sātans Pradas brunčos”. Filmas sižets mums liek padomāt par dzīves vērtībām, par to cik tālu esi gatavs iet, lai sasniegtu savus dzīves mērķus. Vai vienmēr ilgi kārotais un sasniegtais rezultāts rada mums pilnīgu piepildījumu?  

“Es sapratu, ka vienīgais veids, kā dzīvē kaut ko panākt, ir smags darbs. No tā nevar izvairīties ne mūziķis, ne rakstnieks, ne sportists, ne darījumu cilvēks. Kurš strādā, tas uzvar — kurš nestrādā, tas neuzvar.”

Brūss Dženers

(Olimpiskais čempions desmitcīņā un amerikāņu realitātes šovu zvaigzne)

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Padtex Insulation” aicina savā komandā OVERLOKA IEKĀRTAS OPERATORU Tava darba apraksts: izgatavot izstrādājumus atbilstoši noteiktajām prasībām un izmēriem, izmantojot stikla šķiedras materiālus; vadīt un uzraudzīt overloka iekārtu; veikt izstrādājumu vizuālo kvalitātes pārbaudi procesa laikā. Mūsu prasības kandidātiem: darba pieredze ar overloka iekārtām; precizitāte, prasme organizēt savu darbu, augsta atbildības sajūta un apņemšanās mācīties. Mēs piedāvājam: stabilu darba vietu Valmierā - pilnas slodzes maiņu darbs, darba dienās no 06:00 līdz 15:00 un 15:00 līdz 00:00 (vienu nedēļu rīta, otru – vakara maiņa); akorda darba samaksas sistēma, no 500 EUR līdz 750 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas, piemaksas par virsstundu darbu; labus darba apstākļus un apmācību darba vietā; atsaucīgus kolēģus un darbu lieliskā komandā. CV ar norādi “Overloka iekārtas operators” gaidīsim līdz 11. februārim uz e-pastu alise@padtex.lv. Mēs novērtējam katru pieteikumu, tomēr informējam, ka sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks izvirzīti atlases nākamajai kārtai. Piesakoties vakancei, Jūs piekrītat iesniegto personas datu apstrādei konkrētajā atlasē. Jums ir iespēja atsaukt piekrišanu, sūtot pieprasījumu uz e-pastu alise@padtex.lv. Profesija: ŠŪTO IZSTRĀDĀJUMU IZGATAVOTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-11 Darba sākšanas datums: 2022-02-14 Kontaktpersona: CV ar norādi “Šuvējs” sūtīt uz alise@padtex.lv Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Pievienojies! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Personāla nodaļas vadītāju uz nenoteiktu laiku Ja Tev ir vēlme: nodrošināt Valmieras novada pašvaldības administrācijas (turpmāk – Pašvaldība) struktūrvienības “Personāla nodaļa” darbību; nodrošināt Pašvaldības personāla stratēģijas un politikas izstrādi, vadīt tās ieviešanu; izstrādāt darbinieku motivācijas un lojalitātes sistēmas, nodrošināt to ieviešanu; pilnveidot Pašvaldības darbinieku attīstības un novērtēšanas procedūru; organizēt Pašvaldības darba aizsardzības un darba vides iekšējo uzraudzību; piedalīties ar struktūrvienības darbību saistīto normatīvo aktu izstrādē un to pilnveidošanā, kā arī nodrošināt citu struktūrvienībai noteikto funkciju un uzdevumu izpildi; organizēt/nodrošināt pašapkalpošanās sistēmas HoP un Resursu vadības sistēmas Horizon sekmīgu ieviešanu Pašvaldībā, pastāvīgi to pilnveidojot un ja Tev ir: augstākā izglītība tiesību vai sociālajās zinātnēs (personāla vadībā, psiholoģijā vai vadībzinībās); vismaz 2 gadu darba pieredze (vēlams publiskajā sektorā) personāla vadības jomā (personāla atlase, novērtēšana u.tml.) lielā iestādē/uzņēmumā (vismaz 200 darbinieki); pamata zināšanas par pašvaldību, tās darbību; teicamas zināšanas darba tiesību jomā un prasme pielietot praktiskajā darbā; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; kompetences: stratēģiskās plānošanas prasme, spēja noteikt mērķus un plānot struktūrvienības darbu, pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, teicamas komunikācijas prasmes, precizitāte, spēja risināt konfliktsituācijas/iesaistīties to risināšanā, labas organizatora dotības; teicamas prasmes darbam ar biroja tehniku, MS Office programmatūru un darbā ar personāla uzskaites un darbinieku pašapkalpošanās sistēmām (vēlama pieredze darbā ar Resursu vadības sistēmas Horizon Personāla moduli); sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts mēs piedāvājam: darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; stabilu atalgojumu (atbilstoši 13.mēnešalgu grupai no 1565 līdz 1805 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas; sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā Arial fontā, ar burtu lielumu “11”), ietverot arī informāciju par līdzšinējo pieredzi personālvadības jomā (norādot konkrētus piemērus par būtiskākajiem izstrādātajiem dokumentiem, ieviestajiem pasākumiem/sistēmām; noorganizētiem darbinieku izaugsmes/saliedēšanās pasākumiem u.tml.); CV un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz indra.cakure@valmierasnovads.lv (Personāla nodaļas vadītāja p.i.), vai personīgi Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads ar norādi “Personāla vadītāja amatam” līdz 2022.gada 11.febuārim plkst.16.00. Tālrunis papildus informācijai: 29448574 vai 64807156. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Valmieras novads ir otrs lielākais Latvijā ar vairāk kā 3000 darbiniekiem pašvaldības dibinātajās iestādēs. Profesija: PERSONĀLA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-11

Mūsu partneri