Valmieras Ziņas

Valmieras tehnikumā noslēgusies Karjeras nedēļa “Klau! Sadzirdi un liec aiz auss!”

Lasīšanas laiks: 4 min

No 26. oktobra līdz 30. oktobrim visā Latvijā norisinājās Karjeras nedēļa, kuru jau astoto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA), sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām un profesionālās izglītības kompetences centriem. Karjeras nedēļas ietvaros arī Valmieras tehnikumā notika vairākas radošas aktivitātes, kuras piedalījās jaunieši gan attālināti, gan arī klātienē.

26. oktobrī Karjeras nedēļa iesākās ar “Dreams Foundation” vebināru, kurā 2.grupas Viesmīlības pakalpojumu speciālisti un 5. grupas Pavāri guva izsmeļošu informāciju par izglītības iespējām Eiropā. Vai zināji, ka Dānijā, Zviedrijā un Somijā vari iegūt augstāko izglītību bez maksas? Studijas ārzemēs ne tikai uzlabo svešvalodu zināšanas, bet arī paver dažādas starptautiskas iespējas, palīdz labāk iepazīt un saprast sevi, iemāca, kā būt pasaules pilsonim, labāk izprotot dažādus cilvēkus, kultūras un mentālās iezīmes.

27. oktobrī pie 13. grupas Mehatronisku sistēmu tehniķiem un 22. grupas Mašīnbūves tehniķiem viesojās frīkbaiku meistars Gatis Kreicbergs, kurš ar jauniešiem dalījās savā dzīves gājumā un atklāja, ka ne vienmēr ārzemes ir labākā vide starptautiskam biznesam. Gatim savu biznesu labāk izdodas attīstīt tieši Latvijā. Kā saka Gatis: “Latvijā var visu, tikai jādara. Viss ir atkarīgs no tevis paša.” Jāatzīst, ka Gatis ir īsts brīvmākslinieks, kura garāžā top vistrakākie braucamrīki pēc īpaša pasūtījuma, arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Pasākumā jaunieši guva sekojošas atziņas: “Tu vari izdarīt jebko, tikai jāpieliek savs prāts un jāiegulda laiks”, “Jādara tas kas patīk un aizrauj, tad ar laiku atnāks viss, ko vēlies!”, “Bija labi, interesanti, guvu iedvesmu, iespējams, ka drīz pats mēģināšu ko līdzīgu uztaisīt.”

27. oktobra vakarā Valmieras tehnikuma audzēkņu vecāki un skolotāji tikai aicināti vērot tiešraides diskusiju “Karjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt?”. Secinājums – ne vienmēr atzīmes ir noteicošais faktors nākotnes profesijas izvēlē. Tas, ka jaunietim padodas matemātika, nenozīmē, ka viņš savu dzīvi vēlēsies saistīt ar šo nozari, kļūstot par ekonomistu, analītiķi vai programmētāju. Ne vienmēr zināšanas ir līdzsvarā ar bērna interesēm un prasmēm. Svarīgākais ir ļaut bērniem pašam kļūdīties, cenšoties sasniegt savus mērķus, nevis vadīties tikai pēc savām – pieaugušā – vēlmēm vai mērķiem. Svarīgi ir savus sapņus neuzspiest citiem, ir jāļauj katram iet savu ceļu.

28. oktobra rītā jaunieši vēroja VIAA organizēto tiešraides diskusiju “Uzklausi, padomā un izlem pats!”. Diskusijas laikā galvenā gūtā atziņa: “Galvenais ir saprast – ko TU gribi? Ikvienā no mums ir savs potenciāls, svarīgi ir neskriet līdzi bara instinktam. TU ESI TU PATS! Katram ir tiesības izlemt un negribēt darīt tā, kā citi, bet, pieņemot lēmumu, pašam jāprot sadzīvot ar savu izvēli, jo mūsu izvēles nosaka dzīves un darba līmeni nākotnē”. Savu spēju plašākai attīstībai Artis Daugins, “Blue Shock Race” dibinātājs un vadītājs, iesaka piedalīties dažādos projektos, interešu izglītībā, skolas pašpārvaldē un citās aktivitātēs, kuras sniedz skola vai pašvaldība. Kā arī svarīgi ir disciplinēt sevi, jo, iespējams, tieši disciplīna būs tā, kas novedīs tevi pie panākumiem. Arī dziedātāja Patrisha tiešraides diskusijas laikā atzīst, ka disciplīnai ir jābūt, bet ir jādod iespēja jaunietim par to lemt. Disciplīna nav piespiešana, disciplīna ir tava izvēle, kas tevi noved pie konkrēta rezultāta.

Roberts Klēpis, ekstrēmā sporta biedrības “Rave tem” dibinātājs, BMX braucējs un treneris atzīst, ka ikvienam cilvēkam dzīvē iestājas lūzuma punkts, neatkarīgi no mantiskā stāvokļa, popularitātes vai reliģiskās piederības. Šādos brīžos pats svarīgākais ir iet, iet un iet, doties un neapstāties, lai cik grūti tas arī būtu.

RSU Karjeras centra karjeras konsultante Baiba Prauliņa atzina, ka pašlaik notiek profesiju uzlabošana, jo arvien populārākas kļūst profesijas, kas saistītas ar digitālo vidi. Līdz ar to arvien populārākas kļūst IT prasmes, kuras tiek prasītas pat grāmatvedim un administratoram. Viennozīmīgi ir tas, ka nākotnē būs vajadzīgi profesionālo jomu speciālisti.

28.oktobra pēcpusdienā skolā viesojās Ilze Palmbaha – PricewaterhouseCoopers Nodokļu pārvaldības un grāmatvedības nodaļas vadītāja, LR Grāmatvežu asociācijas valdes locekle. 2017.gadā iekļuvusi starptautiskā novērtējuma Top 50 sievietes grāmatvedībā (Top 50 Women In Accounting) līderu vidū. Ilze stāstīja par grāmatvedības un finanšu nozares attīstību 21. gadsimtā, par mākslīgo intelektu un robotiem grāmatvedībā un to kā šī nozare mainās jau pašlaik.

Ko par grāmatvedību saka audzēkņi? Jaunieši domā ka Latvija kopumā atpaliek no pasaules grāmatvedības sasniegumiem, bet tā ir vērtīga profesija, jo grāmatvedība noder visur. Viss ar laiku mainīsies, arī grāmatvežu darbs, jo šī profesija noteikti spēs pielāgoties digitālizācijai, bet svarīgi ir nepārstāt mācīties un mainīties līdzi.

Karjeras nedēļas izskaņā Valmieras tehnikumā dzīvojošajiem dienesta viesnīcas audzēkņiem tika rīkots kino vakars ar filmu “Sātans Pradas brunčos”. Filmas sižets mums liek padomāt par dzīves vērtībām, par to cik tālu esi gatavs iet, lai sasniegtu savus dzīves mērķus. Vai vienmēr ilgi kārotais un sasniegtais rezultāts rada mums pilnīgu piepildījumu?  

“Es sapratu, ka vienīgais veids, kā dzīvē kaut ko panākt, ir smags darbs. No tā nevar izvairīties ne mūziķis, ne rakstnieks, ne sportists, ne darījumu cilvēks. Kurš strādā, tas uzvar — kurš nestrādā, tas neuzvar.”

Brūss Dženers

(Olimpiskais čempions desmitcīņā un amerikāņu realitātes šovu zvaigzne)

Aktuālais jautājums

Vai esi iepazinies ar jauno Valmieras novada teritoriālo plānojumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Meklējam cilvēku, kuram “deg acis” par e-komerciju un saturu! Ja Tev patīk filmēt video, radīt idejas, spēlēties ar dizainu un redzēt, kā Tavs darbs pārvēršas pārdošanā — šī vieta ir Tev. Mēs meklējam interneta veikala un satura cilvēku, kurš ne tikai “izdara darbu”, bet domā, eksperimentē un aug kopā ar uzņēmumu. Ko Tu darīsi: Pārvaldīsi un uzraudzīsi internetveikala ikdienas darbību; Pamanīsi un risināsi kļūdas (tehniskas un satura); Strādāsi ar datiem (Excel, produktu importi utt.); Uzlabosi klienta pieredzi un palīdzēsi palielināt pārdošanu; + svarīgākā daļa: Veidosi saturu Facebook, Instagram, TikTok; Filmēsi un montēsi video (reels, short form utt.); Izdomāsi reklāmas idejas (nevis tikai izpildīsi); Veidosi banerus, akciju vizuāļus; Komunicēsi ar klientiem digitālajās platformās; Analizēsi, kas strādā — un darīsi vairāk no tā;  Ko mēs sagaidām: Tev interesē e-komercija un digitālais mārketings; Tu pats/-i izmanto sociālos tīklus un saproti, kas “strādā”; Proti organizēt savu darbu un uzņemties iniciatīvu; Esi radošs/-a un nebaidies piedāvāt idejas; Pluss: Canva / Photoshop zināšanas; Video filmēšana un montāža; Pieredze ar Magento e-veikalu platformu; Excel zināšanas; Ko mēs piedāvājam: Darbu, kur vari reāli realizēt savas idejas; Iespēju augt kopā ar uzņēmumu; Brīvību eksperimentēt (nevis tikai “pildīt uzdevumus”); Draudzīgu kolektīvu; Atalgojumu atbilstoši prasmēm un rezultātiem; Darba laiks darbadienās no 08:00 līdz 17:00; Darba vieta: Tespars, Cempu iela 8F, Valmiera. Kā pieteikties: Sūti uz info@tespars.lv: CV īsu aprakstu par sevi piemērus ar saviem darbiem / video / projektiem *Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kas tiks uzaicināti uz interviju. Profesija: REKLĀMAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-06-21 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: info@tespars.lv . Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

AS G4S Latvia aicina pievienoties savai komandai: OPERATĪVO DARBINIEKU (Valmierā) Darba pienākumi: reaģēt uz trauksmju notikumiem objektos; pārbaudīt apsargājamos objektus; novērst apdraudējumu apsargājamos objektos, ja tas nepieciešams; aizturēt likumpārkāpējus un nodot tos policijai. No kandidāta sagaidām: derīgu apsardzes sertifikātu (ja nav, iespēja nokārtot mūsu mācību centrā bez maksas); B kategorijas autovadītāja aplicību; novērtēsim iepriekšēju darba pieredzi apsardzes jomā. Piedāvājam: atalgojumu no 1000-1225 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; iespēju saņemt papildus prēmiju līdz 150 EUR mēnesī; bezmaksas pusdienas maiņas laikā; darba grafiku - diennakts caur trijām (7-8 maiņas mēnesī); jaunu automašīna ar automātisko pārnesuma kārbu darba pienākumu veikšanai; sociālās garantijas, virsstundu, nakts un vētku stundu apmaksa atbilstoši likumdošanai; ērtu un mūsdienīgu darba formu; visus nepieciešamos līdzekļus darba pienākumu veikšanai. Piesakies zvanot pa tālr. 27807264 vai sūtot e-pastu cv@lv.g4s.com! Informējam, ka, iesniedzot savu pieteikumu, Jūs esat iepazīstināts, ka Jūsu personas dati tiks apstrādāti, lai izvērtētu pieteikumu AS G4S Latvia atlases procesa gaitā, saskaņā AS G4S Latvia pretendentu personu datu apstrādes noteikumiem, ar kuru pilno versiju varat iepazīties mūsu mājas lapā. Profesija: MOBILĀS GRUPAS APSARGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-08-31 Kontaktpersona: Personāla daļa .

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Alejas ielā 7A,Kocēnos. Uz atvaļinājumu laiku. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: «top! Labumu karti» pusdienu un pārtikas preču iegādei summā līdz 700 EUR gadā (pēc 3 mēnešiem); Īpaši labumi pirkumiem mūsu veikalos; Veselības apdrošināšanu un papildus bonusus pēc nostrādāta gada; Kompensāciju redzes korekcijas līdzekļiem 100 EUR; Svētku dāvanas un pasākumus; Apmaksātus papildatvaļinājumus; Darba alga no EUR 1000-1050 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs KOCĒNOS vai pieteikties personīgi WhatsApp tel.nr. +371 26628461. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 7A, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-06-05 Kontaktpersona: mini top! KOCĒNI CV lūdzam sūtīt uz e-pastu Vai pieteikties sūtot ziņu WhatsApp Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri