Valmieras Ziņas

Valmieras tehnikuma jaunieši izstrādājuši inovatīvu Braila raksta tāfelīti bērniem, aicina ziedot idejas īstenošanai

Latvijā ir vairāk nekā 12 000 redzes invalīdu, tostarp arī bērni. Šiem bērniem nav tikai redzes problēmas, bet nereti arī garīgās un fiziskās attīstības traucējumi. Lai palīdzētu neredzīgiem un vājredzīgiem bērniem iemācīties alfabētu un lasīt ar pirkstu, piecu aizrautīgu jauniešu komandai no Valmieras tehnikuma – Aleksim Makevitsam, Elīzai Sekstei, Adelei Melderei, Evelīnai Zaviļeiskai un Jurim Fagucim – radās ideja par Braila raksta tāfelīti ar skaņas elementiem.

Kā stāsta idejas autori no skolēnu mācību uzņēmuma (SMU) “Blind ABC”, neredzīgiem bērniem, mācoties alfabētu ar Braila raksta tāfelīti, būs iespēja arī apgūt skaņas konkrētajiem burtiem. Turklāt viņi to varēs darīt patstāvīgi, jo nevajadzēs vienmēr blakus personu, kur mācīs lasīt Braila rakstu. Produktu būs vienkārši un ērti lietot, tam būs dažādas skaņas funkcijas katram alfabēta burtam, kas palīdzēs neredzīgiem bērniem vieglāk un ar interesi iemācīties alfabētu. Braila raksta tāfelītes uzlādēšana būs iespējama, izmantojot USB kabeli.

Braila raksta tāfelītes produkts taps sadarbībā ar jomas ekspertiem, garantējot tā kvalitāti -Valmieras tehnikumu, RTU Dizaina fabrikas theLAB tīkla reģionālo filiāli, Latvijas Neredzīgo biedrību, Strazdumuižas vidusskolu – attīstības centru, kā arī privātpersonām, kuru ģimenēs aug neredzīgi bērni.

Inovatīvā Braila raksta tāfelīte tiks izstrādāta un ražota RTU Dizaina fabrikas theLAB tīkla reģionālajā filiālē un Valmieras tehnikuma mehatronikas laboratorijā.

SMU “Blind ABC” komanda sagatavoja biznesa plānu un iesniedza Projektu bankas konkursā un nokļuva finālā, pirmajā desmitniekā. Lai jauniešu varētu savu ideju īstenot un Braila raksta alfabēta tāfelīte ar skaņu neredzīgiem un vājredzīgiem bērniņiem nonāktu ražošanā, ir jāsavāc noteikts finansējums. Projektu bankas finansējums ir nepieciešams, lai uzņēmums varētu pilnveidot produkta attīstību. Tas dotu iespēju produktu piedāvāt daudz lielākam klientu skaitam, kā arī ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašajām vajadzībām.

Jauniešiem ir dots laiks līdz 4. martam savu projektu prezentēt un savākt līdzmaksājumam trūkstošos 3050 eiro, ievērojot “Swedbank” un Projektu bankas īstenotā projekta “Biznesa skices” uzlikto termiņu.

Ikvienam ir iespēja palīdzēt jauniešiem pietuvoties šim mērķim, finansiāli atbalstot projekta realizāciju: https://projektubanka.lv/projects/blind-abc.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri