Valmieras Ziņas

Valmieras tehnikuma jaunieši izstrādājuši inovatīvu Braila raksta tāfelīti bērniem, aicina ziedot idejas īstenošanai

Latvijā ir vairāk nekā 12 000 redzes invalīdu, tostarp arī bērni. Šiem bērniem nav tikai redzes problēmas, bet nereti arī garīgās un fiziskās attīstības traucējumi. Lai palīdzētu neredzīgiem un vājredzīgiem bērniem iemācīties alfabētu un lasīt ar pirkstu, piecu aizrautīgu jauniešu komandai no Valmieras tehnikuma – Aleksim Makevitsam, Elīzai Sekstei, Adelei Melderei, Evelīnai Zaviļeiskai un Jurim Fagucim – radās ideja par Braila raksta tāfelīti ar skaņas elementiem.

Kā stāsta idejas autori no skolēnu mācību uzņēmuma (SMU) “Blind ABC”, neredzīgiem bērniem, mācoties alfabētu ar Braila raksta tāfelīti, būs iespēja arī apgūt skaņas konkrētajiem burtiem. Turklāt viņi to varēs darīt patstāvīgi, jo nevajadzēs vienmēr blakus personu, kur mācīs lasīt Braila rakstu. Produktu būs vienkārši un ērti lietot, tam būs dažādas skaņas funkcijas katram alfabēta burtam, kas palīdzēs neredzīgiem bērniem vieglāk un ar interesi iemācīties alfabētu. Braila raksta tāfelītes uzlādēšana būs iespējama, izmantojot USB kabeli.

Braila raksta tāfelītes produkts taps sadarbībā ar jomas ekspertiem, garantējot tā kvalitāti -Valmieras tehnikumu, RTU Dizaina fabrikas theLAB tīkla reģionālo filiāli, Latvijas Neredzīgo biedrību, Strazdumuižas vidusskolu – attīstības centru, kā arī privātpersonām, kuru ģimenēs aug neredzīgi bērni.

Inovatīvā Braila raksta tāfelīte tiks izstrādāta un ražota RTU Dizaina fabrikas theLAB tīkla reģionālajā filiālē un Valmieras tehnikuma mehatronikas laboratorijā.

SMU “Blind ABC” komanda sagatavoja biznesa plānu un iesniedza Projektu bankas konkursā un nokļuva finālā, pirmajā desmitniekā. Lai jauniešu varētu savu ideju īstenot un Braila raksta alfabēta tāfelīte ar skaņu neredzīgiem un vājredzīgiem bērniņiem nonāktu ražošanā, ir jāsavāc noteikts finansējums. Projektu bankas finansējums ir nepieciešams, lai uzņēmums varētu pilnveidot produkta attīstību. Tas dotu iespēju produktu piedāvāt daudz lielākam klientu skaitam, kā arī ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašajām vajadzībām.

Jauniešiem ir dots laiks līdz 4. martam savu projektu prezentēt un savākt līdzmaksājumam trūkstošos 3050 eiro, ievērojot “Swedbank” un Projektu bankas īstenotā projekta “Biznesa skices” uzlikto termiņu.

Ikvienam ir iespēja palīdzēt jauniešiem pietuvoties šim mērķim, finansiāli atbalstot projekta realizāciju: https://projektubanka.lv/projects/blind-abc.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras ūdens” Reģ. Nr. 44103033608 aicina darbā (uz nenoteiktu laiku) santehniķi Prasības: vidējā profesionālā izglītība (ISCED 3.kvalifikācijas līmenis), arodizglītība; vismaz divu gadu pieredze līdzīgā specialitātē; valsts valodas zināšanas; ”B” kategorijas autovadītāja apliecība (vēlama “C” autovadītāja un motorzāģa un krūmzāģa operatora apliecības); komunikācijas spējas strādājot ar klientiem. Darba pienākumi: veikt visa veida darbus, kas saistīti ar iekšējo siltumapgādes sistēmu apkopi, remontu un izbūvi; veikt siltumtrašu montāžas un remonta darbus; vadīt un apkalpot uzticēto tehniku. Piedāvājam: darbu stabilā uzņēmumā; konkurētspējīgu atalgojumu (bruto 1105 - 1164 EUR/mēn.); sociālās garantijas; veselības apdrošināšanu; izaugsmes iespējas. Darba vieta: Valmierā. Pieteikumus gaidīsim līdz 2021.gada 30.aprīlim. CV sūtīt: uz e-pastu - valmieras.udens@valmierasudens.lv vai uz adresi - Rūpniecības iela 50, Valmiera, LV-4201. Par rezultātiem tiks informēti tikai tie kandidāti, kuri tiks aicināti uz darba intervijām. Profesija: SANTEHNIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 50, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-04-30 Kontaktpersona: CV sūtīt uz valmieras.udens@valmierasudens.lv vai uz adresi-Rūpniecības iela 50, Valmiera. Izglītības līmenis: Arodizglītība

AS "Smiltenes piens" - viens no Latvijas vadošajiem piena produktu pārstrādes uzņēmumiem ar 100 gadu uzkrāto un apgūto pieredzi šajā nozarē, aicina darbā LABORANTU Mūrnieku ielā 2, Smiltenē. TU IEGŪSI: • Atbildīgu darbu un vērtīgu pieredzi stabilā un atpazīstamā uzņēmumā; • Stabilu darbu ilgtermiņā; • Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1000 EUR (bruto) un sociālās garantijas; • Darba apģērbu; • Apmācības un pieredzējušu kolēģu atbalstu uzsākot darbu, profesionālās attīstības iespējas; • Draudzīgus un uz sadarbību vērstu kolēģus un atsaucīgus vadītājus; • Veselības apdrošināšanu pēc viena nostrādāta gada; • “Labumu grozu”- kopīgus darba pasākumus, pabalstus, dāvanas, produkcijas iegādi par draudzīgāku cenu u.c.; ŠAJĀ AMATĀ TEV NODERĒS: • Iepriekšējā pieredze laboratorijā, ražošanā vai kvalitātē tiks uzskatīta par priekšrocību, taču, ja tādas nav – apmācīsim darba vietā; • Vēlama vidējā vispārējā vai vidējā profesionālā izglītība (vēlams pārtikas rūpniecībā); • Vēlme profesionāli attīstīties un papildināt savas zināšanas; • Labas iemaņas darbā ar mūsdienīgām tehnoloģijām; • Precizitāte, godīgums un augsta atbildības sajūta, pildot darba pienākumus; • Komunikabilitāte un prasme strādāt komandā un individuāli; • Noturība pret stresu un koncentrēšanās spējas; • Derīga izziņa par veselības stāvokli Nr.27/u; MĒS TEV UZTICĒSIM: • Precīza ienākošā piena, vājpiena, sūkalu testēšanas veikšana un to nemainīgas kvalitātes kontrole; • Veikt ražojamās produkcijas tehnoloģisko rādītāju noteikšanu ražošanas procesu laikā; • Iegūto analīžu datu apstrāde un to uzskaite, reģistrēšana; • Dokumentēt testēšanas, kontroles, mērījumu, pārbaužu rezultātus; • Laboratorijas iekārtu uzturēšana un kalibrēšana; Ja vēlies pieteikties uz šo amatu, sūti savu CV ar norādi “Laborants” uz e-pastu: birojs@smiltenespiens.lv, info pa tel. 29335069 Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Vairāk par uzņēmumu varat uzzināt www.smiltenespiens.lv Pamatojoties uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu, informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu tikai šīs vakances atlases procesu. Datu pārzinis ir AS „Smiltenes piens”, reģistrācijas numurs 43903002031, juridiskā adrese Mūrnieku iela 2, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729.

Mūsu partneri