Valmieras Ziņas

Valmieras tehnikuma jaunieši izstrādājuši inovatīvu Braila raksta tāfelīti bērniem, aicina ziedot idejas īstenošanai

Lasīšanas laiks: 2 min

Latvijā ir vairāk nekā 12 000 redzes invalīdu, tostarp arī bērni. Šiem bērniem nav tikai redzes problēmas, bet nereti arī garīgās un fiziskās attīstības traucējumi. Lai palīdzētu neredzīgiem un vājredzīgiem bērniem iemācīties alfabētu un lasīt ar pirkstu, piecu aizrautīgu jauniešu komandai no Valmieras tehnikuma – Aleksim Makevitsam, Elīzai Sekstei, Adelei Melderei, Evelīnai Zaviļeiskai un Jurim Fagucim – radās ideja par Braila raksta tāfelīti ar skaņas elementiem.

Kā stāsta idejas autori no skolēnu mācību uzņēmuma (SMU) “Blind ABC”, neredzīgiem bērniem, mācoties alfabētu ar Braila raksta tāfelīti, būs iespēja arī apgūt skaņas konkrētajiem burtiem. Turklāt viņi to varēs darīt patstāvīgi, jo nevajadzēs vienmēr blakus personu, kur mācīs lasīt Braila rakstu. Produktu būs vienkārši un ērti lietot, tam būs dažādas skaņas funkcijas katram alfabēta burtam, kas palīdzēs neredzīgiem bērniem vieglāk un ar interesi iemācīties alfabētu. Braila raksta tāfelītes uzlādēšana būs iespējama, izmantojot USB kabeli.

Braila raksta tāfelītes produkts taps sadarbībā ar jomas ekspertiem, garantējot tā kvalitāti -Valmieras tehnikumu, RTU Dizaina fabrikas theLAB tīkla reģionālo filiāli, Latvijas Neredzīgo biedrību, Strazdumuižas vidusskolu – attīstības centru, kā arī privātpersonām, kuru ģimenēs aug neredzīgi bērni.

Inovatīvā Braila raksta tāfelīte tiks izstrādāta un ražota RTU Dizaina fabrikas theLAB tīkla reģionālajā filiālē un Valmieras tehnikuma mehatronikas laboratorijā.

SMU “Blind ABC” komanda sagatavoja biznesa plānu un iesniedza Projektu bankas konkursā un nokļuva finālā, pirmajā desmitniekā. Lai jauniešu varētu savu ideju īstenot un Braila raksta alfabēta tāfelīte ar skaņu neredzīgiem un vājredzīgiem bērniņiem nonāktu ražošanā, ir jāsavāc noteikts finansējums. Projektu bankas finansējums ir nepieciešams, lai uzņēmums varētu pilnveidot produkta attīstību. Tas dotu iespēju produktu piedāvāt daudz lielākam klientu skaitam, kā arī ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašajām vajadzībām.

Jauniešiem ir dots laiks līdz 4. martam savu projektu prezentēt un savākt līdzmaksājumam trūkstošos 3050 eiro, ievērojot “Swedbank” un Projektu bankas īstenotā projekta “Biznesa skices” uzlikto termiņu.

Ikvienam ir iespēja palīdzēt jauniešiem pietuvoties šim mērķim, finansiāli atbalstot projekta realizāciju: https://projektubanka.lv/projects/blind-abc.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Pašvaldības administrācijas Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJU (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: • pārzināt Pašvaldības autoparku, kā arī nepieciešamības gadījumā sniegt atbalstu Pašvaldības iestādēm/struktūrvienībām tā uzturēšanā; • koordinēt darbības, kas saistītas ar Pašvaldības autotransporta reģistrēšanu Ceļu satiksmes drošības direkcijā, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā, pasažieru autobusu licenču saņemšanu Autotransporta direkcijā; • nodrošināt Pašvaldības administrācijas ēku Lāčplēša ielā 2 un Rīgas ielā 25C, Valmierā, Valmieras novadā funkcionālo uzturēšanu; • piedalīties saimniecisko preču iegādes, uzskaites un izsniegšanas organizēšanā; • sagatavot specifikācijas noteiktu preču iepirkumu konkursiem Pašvaldības administrācijas vajadzībām - mēbeļu iegādei, grīdas segumu un logu mazgāšanai, ķīmiskās tīrīšanas pakalpojumiem u.c.; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība; • vismaz 2 gadu darba pieredze līdzīgā amatā; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī; • labas prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; • B kategorijas autovadītāja apliecība; • kompetences: labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību, pašiniciatīva, precizitāte, spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 10.mēnešalgu grupai no 1015 EUR līdz 1045 EUR, un darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Saimniecības vadītāja/-as amatam” līdz 2021.gada 21.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-21 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

TEHNISKAIS STRĀDNIEKS TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: pārvietot un novietot norādītajā vietā saražoto produkciju, palīgmateriālus u.c.; veikt primāro produkcijas kvalitātes novērtēšanu, šķirot neatbilstošas kvalitātes produkciju; sagatavot produkciju tālākai pārstrādei (šķirošana, svēršana, ievadīšana datu bāzē, pavadzīmes izdrukāšana, reģistrēšana žurnālā); racionāli organizēt savu darbu, iekļauties maiņas uzdevuma izpildei noteiktajā laikā. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; augsta atbildības sajūta; spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; noturīga uzmanība un precizitāte. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); atalgojumu sākot no 900-1100 EUR pirms nodokļu nomaksas; attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi TEHNISKAIS STRĀDNIEKS sūti uz e-pastu adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: TEHNISKAIS STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri