Valmieras Ziņas

Valmieras tehnikuma Biznesa skola – no idejas uz panākumiem

Valmieras tehnikumā kopš mācību gada sākuma darbību uzsākusi Biznesa skola, kas ap sevi pulcē vairāk nekā 25 audzēkņus. Audzēkņi aktīvi darbojas ar skolēnu mācību uzņēmumiem, piedalās dažādos konkursos un meistarklasēs.

Šajā mācību gadā Valmieras tehnikumā darbojas 10 skolēnu mācību uzņēmumi, no kuriem pārstāvētas pārtikas, tehnoloģiju un citas nozares.  Katrs no uzņēmumiem ir atšķirīgs, ar savu ideju, radošumu un aizrautību darboties.

Veiksmīgi aizvadīts Vidzemes reģionālais Skolēnu mācību uzņēmumu (Turpmāk ‒SMU) tirdziņš T/C “Valleta”, Valmierā, kas šogad uzņēma vairāk nekā 60 skolēnu mācību uzņēmumus. Tirdziņš šogad norisinājās jau piekto gadu, un Valmieras tehnikumam tā organizēšana kļuvusi jau par tradīciju.

Šajā mācību gadā ne tikai Valmieras un apkārtējo novadu, bet arī valsts mēroga gadatirgos, kuros dalībnieku skaits jau vairākus gadus krietni tuvojas pāris simtiem, ievērību ieguvuši vairāki tehnikuma SMU, kas vairākos gadatirgos saņēmuši žūrijas un respektablu Latvijas uzņēmumu simpātiju balvas. Aizvadītā gada noslēgumā valsts skolēnu mācību uzņēmumu lielajā Ziemassvētku gadatirgū Cits bazārs tirdzniecības centrā  Domina SMU Mechatronics ieguva žūrijas piešķirto nomināciju “Uz zināšanām balstīts produkts” un SMU Healthy Hat ieguva simpātiju balvu no INBOX.LV.

Kā jau iepriekšējos gados arī šogad trīs Valmieras tehnikuma SMU uzņēmumi – Mechatronics, Healthy Hat un K eco Foods ir apstiprināti ASV vēstniecības Rīgā organizētajā konkursā START STRONG 3+3, iegūstot līdzdalību trīs meistarklasēs.

Līdz ar pavasara tuvošanos darbošanās Biznesa skolā turpinās un uzņem apgriezienus. Šobrīd notiek aktīva darbošanās lielajam pavasara gadatirgum Cits Bazārs tirdzniecības centrā Domina, kur šogad Valmieras tehnikumu pārstāvēs astoņi skolēnu mācību uzņēmumi:

  • Smart Trailer (gaismu sistēma ar radioviļņiem piekabēm);
  • Sweet bakery (dažāda veida mājas tortes);
  • K eco foods (ekoloģiska barība trušiem);
  • Taste&Cookies (bezē cepumi ar dažādām garšām);
  • Healthy Hat (komplekts vecākiem veselības stāvokļa noteikšanai);
  • Piena pasaule (dažāda veida siera izstrādājumi)
  • Vivi (dažāda veida adījumi pieaugušajiem un bērniem);
  • Gaismas ceļš (dizaina sveces)

Patiess prieks un gandarījums par visiem SMU, kuri pārstāv savu uzņēmumu un skolu 270 citu uzņēmumu konkurencē. Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad divi SMU – Smart Trailer un Healthy Hat, pārstāvēs Valmieras tehnikumu starptautiskajā skolēnu mācību uzņēmumu festivālā Rīgā, kas norisināsies 10.aprīlī. Gatavojamies arī SMU gada galvenajam pasākumam – Jauno uzņēmēju dienām 2019, kas norisināsies 9. un 10. maijā Jūrmalā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā nepieciešams izveidot iekštelpu bērnu rotaļu laukumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”,- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valmieras ielā 7,Rubenē,Kocēnu novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība. Pircēju apkalpošana pie kases. Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē. Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs RUBENĒ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmieras iela 7, Rubene, Kocēnu pag., Kocēnu nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-09-30 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

Mūsu partneri