Valmieras Ziņas

Valmieras tehnikumā atklāta 3D virtuālā ala

Otrdien, 22.septembrī, Valmieras tehnikuma programmēšanas laboratorijā tika atklāta pirmā Austrumeiropā izglītības iestādē uzstādītā 3D virtuālā ala.

Svinīgā pasākuma pamatā bija vārdu spēle. Skanot mūzikai, ko senie cilvēki spēlēja, dzīvojot alās un piedāvājot baudīt bezalkoholisko alu, Valmieras tehnikums bija pulcējis sadarbības partnerus un atbalstītājus, lai atzīmētu jaunā “alu laikmeta” iestāšanos. 

“3D virtuālā ala ir inovatīva tehnoloģija – realitātes simulācijas telpa, kas ļaus jauniešiem apgūt profesionālos un vispārizglītojošos priekšmetus mūsdienīgā veidā. Tuvākais līdzīgais izglītības instruments ir pieejams tikai Vācijā, kas nozīmē, ka Valmieras tehnikums šobrīd būs vienīgā izglītības iestāde Austrumeiropā ar šādu tehnoloģiju. Tādējādi 3D virtuālā ala palīdzēs Valmieras tehnikumu stiprināt kā izglītības kompetences centru. Jau vairākas izglītības iestādes ir izrādījušas interesi par šo jauno iespēju un paudušas vēlmi sadarboties. Valmieras tehnikumā 3D virtuālajā alā sākotnēji darbosies mehatroniķi, metālapstrādes speciālisti, programmētāji un loģistikas speciālisti, bet, protams, mēs esam atvērti ikvienam interesentam, kurš vēlas pielietot šo jauno tehnoloģiju arī citās jomās,” atklāšanas pasākumā teica Valmieras tehnikuma direktore Vineta Melngārša.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks apsveica Valmieras tehnikuma kolektīvu ar jauniegūto iekārtu, kas palīdzēs ieinteresēt jauniešus apgūt informācijas tehnoloģijas un inženierzinātnes. “Šajā pasaulē viss strauji mainās un mums ir jāspēj laikam tikt līdzi. Valmieras tehnikums ir pirmais Latvijā ieviesis jaunu tehnoloģiju, kas tam ļaus būt starp līderiem profesionālās izglītības jomā. Novēlu, lai 3D virtuālā iekārta labi kalpo un piesaista aizvien vairāk jaunus cilvēkus, kuri šeit vēlēsies mācīties un varēs sasniegt dzīvē augstus mērķus!” novēlēja Valmieras mērs.

Šī tehnoloģija iegādāta projektā “Nākamās paaudzes mazās pilsētas”, kurā Valmieras tehnikums darbojas kopā ar deviņiem partneriem no Valmieras un Ventspils. Projekta vadītāja Laura Čodere atklāšanā pauda prieku un lepnumu par Valmieras tehnikumu, kas uzņēmās izaicinājumu un iesaistījās projektā. “Šī projekta aktivitāte ir veiksmīgi īstenota. Tagad jauniešiem ne tikai Latvijā, bet visā Baltijā būs iespēja apgūt jaunāko tehnoloģiju un iegūt vērtīgu pieredzi.”

Projekta aktivitāte Valmieras tehnikumā īstenota ar Valmieras attīstības aģentūras (VAA) mudinājumu un atbalstu, tādēļ starp sveicējiem bija arī VAA valdes priekšsēdētāja Ilze Eglāja, kura pauda prieku un gandarījumu par idejas veiksmīgo realizāciju. Valmieras tehnikuma ļaudis sveica arī citi sadarbības partneri.

Projekta vadītāja Valmieras tehnikumā Linda Riba “Valmieras Ziņām” pastāstīja: “Projektā “Nākamās paaudzes mazās pilsētas” Ventspilī un Valmierā tiek ieviestas vairākas pilsētu attīstības inovācijas. Projekta risinājumi un rezultāti kļūs par iedvesmu citām Eiropas mazajām pilsētām augt un attīstīties.

Katram no desmit projekta partneriem bija savs redzējums, kādu inovāciju varētu ieviest savā darbībā. Valmieras tehnikums izvēlējās šo inovatīvo iekārtu – 3D virtuālo alu. Tā tika noskatīta Vācijā, kur to jau izmanto izglītības iestādēs. 

Atšķirībā no VR brillēm, kas paredzētas individuālai lietošanai, 3D virtuālajā alā vienlaikus var darboties līdz desmit cilvēkiem. Iekārtai ir vienas vadošās brilles, kurām seko kameru darbība, savukārt pārējie sesijas dalībnieki iesaistās kā vērotāji un var līdzdarboties apspriešanā.

Lai iedrošinātu pedagogus ieviest mācību procesā jauno iekārtu, projekta ietvaros ir izstrādāta motivācijas sistēma, kas paredz 20% piemaksu atalgojumam.

Iekārta Valmieras tehnikumā tiks izmantota programmēšanas un rasēšanas jomās, lai virtuālajā vidē pārbaudītu programmu darbību un objektu rasējumus. Tādējādi būs iespējams noskaidrot, vai darbos nav pieļautas kļūdas, kā arī testēt dažādu produktu funkcionalitāti un dizainu. Tāpat iekārtu izmantos arī mehatronisko sistēmu tehniķi, mašīnbūves speciālisti un loģistikas speciālisti, lai apgūtu zināšanas savā jomā. 

Iekārta iegādāta izmantošanai ne tikai Valmieras tehnikuma vajadzībām. To paredzēts lietot ne tikai jauniešu izglītībai, bet arī iecerēts veidot pieaugušo izglītības programmas.  3D virtuālā alas izmantošanas iespējas ir ļoti plašas. Tā ļaus ielūkoties tehnoloģijās, uzzināt vairāk par bioloģiju, ģeogrāfiju, fiziku, ķīmiju un citām jomām.

Aicinām uzņēmējus un citus interesentus, iepriekš piesakoties, apmeklēt Valmieras tehnikumu, lai iepazītos ar 3D virtuālās alas darbību un izmantotu to savu produktu testēšanai!”

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ievēro prasību sabiedriskajā transportā lietot sejas masku?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valsts meža dienests (turpmāk – VMD) izsludina konkursu uz vakanto Ziemeļvidzemes virsmežniecības Rūjienas nodaļas Rūjienas apgaitas mežziņa ierēdņa amatu. Galvenie amata pienākumi: pārzināt noteikto teritoriju, darbam izmantojot GPS uztvērēju; praktiski uzraudzīt meža apsaimniekošanas, meža un vides aizsardzības, medības un ugunsapsardzību reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu noteiktā teritorijā, novērtēt to darbības efektivitāti; pārzināt meža īpašumu lietas noteiktajā teritorijā; sagatavot dokumentus, izskatīt administratīvās lietas un pieņemt lēmumus tajās; pārzināt VMD informācijas sistēmu (ĢIS), uzturēt un papildināt tajā esošo informāciju. Prasības pretendentiem: augstākā izglītība mežsaimniecībā; atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; vēlama darba pieredze mežsaimniecībā vai meža apsaimniekošanas normatīvo aktu ievērošanas uzraudzībā; augsta atbildības sajūta, prasme patstāvīgi organizēt savu darbu, kā arī sadarboties; labas prasmes darbā ar datoru (MS Office), vēlme apgūt specializētās VMD informācijas sistēmas, kā arī GPS uztvērēja izmantošanas iespējas. Piedāvājam: mēnešalgu, no 800.00 līdz 900.00 EUR (bruto alga); atbildīgu un stabilu darbu draudzīgā un profesionālā kolektīvā; sociālās garantijas. Motivētu pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības un izglītības aprakstu (CV) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pasta adresi personals@vmd.gov.lv, (tālrunis uzziņām 67211167). Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valsts meža dienests informē, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa norisi. Pieteikuma dokumentos norādīto personas datu apstrādes pārzinis ir Valsts meža dienests, kontaktinformācija: 13.janvāra iela 15, Rīga, LV-1932. Profesija: MEŽZINIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Ķoņu pag., Naukšēnu nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-11-01 Kontaktpersona: Motivētu piet.vēst., CV un izgl.apliec.dok. kopijas sūtīt uz personals@vmd.gov.lv, 67211167. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Valsts meža dienests (turpmāk – VMD) izsludina konkursu uz vakanto Ziemeļvidzemes virsmežniecības Rūjienas nodaļas Jeru apgaitas mežziņa ierēdņa amatu. Galvenie amata pienākumi: pārzināt noteikto teritoriju, darbam izmantojot GPS uztvērēju; praktiski uzraudzīt meža apsaimniekošanas, meža un vides aizsardzības, medības un ugunsapsardzību reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu noteiktā teritorijā, novērtēt to darbības efektivitāti; pārzināt meža īpašumu lietas noteiktajā teritorijā; sagatavot dokumentus, izskatīt administratīvās lietas un pieņemt lēmumus tajās; pārzināt VMD informācijas sistēmu (ĢIS), uzturēt un papildināt tajā esošo informāciju. Prasības pretendentiem: augstākā izglītība mežsaimniecībā; atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; vēlama darba pieredze mežsaimniecībā vai meža apsaimniekošanas normatīvo aktu ievērošanas uzraudzībā; augsta atbildības sajūta, prasme patstāvīgi organizēt savu darbu, kā arī sadarboties; labas prasmes darbā ar datoru (MS Office), vēlme apgūt specializētās VMD informācijas sistēmas, kā arī GPS uztvērēja izmantošanas iespējas. Piedāvājam: mēnešalgu, no 800.00 līdz 900.00 EUR (bruto alga); atbildīgu un stabilu darbu draudzīgā un profesionālā kolektīvā; sociālās garantijas. Motivētu pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības un izglītības aprakstu (CV) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pasta adresi personals@vmd.gov.lv, (tālrunis uzziņām 67211167). Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valsts meža dienests informē, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa norisi. Pieteikuma dokumentos norādīto personas datu apstrādes pārzinis ir Valsts meža dienests, kontaktinformācija: 13.janvāra iela 15, Rīga, LV-1932. Profesija: MEŽZINIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Jeru pag., Rūjienas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-11-01 Kontaktpersona: Motivētu piet.vēst., CV un izgl.apliec.dok. kopijas sūtīt uz personals@vmd.gov.lv, 67211167. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri