Valmieras Ziņas

Valmieras teātris ar labdarības izrādi pateicas medicīnas darbiniekiem

Lasīšanas laiks: 2 min

12.jūnijā Valmieras teātris, piedaloties Kultūras ministrijas pilotprojektā, pateicībā par pandēmijas laika rūpēm rīko labdarības izrādi vakcinētajiem medicīnas darbiniekiem, īpaši uzrunājot tuvākos – Vidzemes slimnīcas personālu un Valmieras ģimenes ārstus. Nozarē strādājošajiem plkst. 13.00 tiks spēlēts teātra jaunākais Lielās zāles iestudējums Treisija Letsa “Osedžas zeme”, kas iekšējo pirmizrādi Dž.Dž. Džilindžera režijā piedzīvoja maijā, un šī būs pirmā satikšanās ar skatītājiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras teātris.

Valmieras teātra direktore Evita Sniedze:

“Vakcinācija pret Covid-19, manuprāt, ir iespēja sabiedrībai dzīvot drošāk un pārvarēt krīzi, kurā esam nonākuši. Kultūras nozare Covid krīzē darbojas ar augstu atbildības sajūtu, un šobrīd esam patiesi priecīgi par iespēju atgriezties pie sava skatītāja. Ar pateicības izrādi mediķiem, kas visu šo laiku ir pašaizliedzīgi strādājuši mūsu labā, vēlamies pateikt paldies, kā arī iedrošināt Latvijas iedzīvotājus.”

Pilotprojekta uzdevums ir pārbaudīt praksē Covid-19 sertifikātu izmantošanu vakcinētām / vīrusu izslimojušām personām un izzinātu, kā epidemioloģiski droši rīkot kultūras pasākumus arī vēl nevakcinētiem iedzīvotājiem pirms 15. jūnijā, kad paredzēts atsākt kultūras pasākumu klātienes apmeklējumus.

Pilotprojekta izrādes var apmeklēt tie skatītāji, kuri var uzrādīt derīgu vakcinācijas, izslimošanas vai testēšanas sertifikātu. Testēšanas sertifikātam jāatbilst vismaz vienai no šādām prasībām:

  • pēdējo 48 stundu laikā ir veikts Covid-19 tests, nosakot SARS-CoV-2 vīrusa RNS, un tas ir negatīvs;
  • pēdējo 6 stundu laikā pirms pasākuma norises veikts SARS-CoV-2 antigēna tests un tas ir negatīvs.;
  • testu būs iespējams veikt arī uz vietas, iepriekš to piesakot un savlaicīgi ierodoties. Testu var pieteikt, zvanot uz teātra kases tālr. 64207335.

Pasākuma apmeklētāji lieto sejas maskas visā pasākuma norises laikā, arī telpās ārpus skatītāju zāles.

Pilotprojekta mērķis ir izstrādāt un pārbaudīt praksē priekšnosacījumus drošai un ekonomiski pamatotai kultūras un izklaides nozaru darbības atsākšanai, kā arī pārtraukt kultūras nozares dīkstāvi. Vienlaikus tiek turpināta epidemioloģisku drošu risinājumu izzināšana un pārbaudīšana arī attiecībā uz bērnu auditorijas (līdz 16 gadu vecumam) un personu, kuras nav vakcinētas, iespējām klātienē apmeklēt publiskus pasākumus.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri