Valmieras Ziņas

Valmieras Svētā Sīmaņa baznīcas zvani dosies uz restaurāciju Nīderlandē

Valmieras Svētā Sīmaņa baznīcas torņa iekštelpu atjaunošanas projekta ietvaros šodien, 29.novembrī, tika nocelti divi zvani, kuriem ir nepieciešama restaurācija.

Kā portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja Sv.Sīmaņa draudzes valdes priekšsēdētājs Ainārs Pastva, abiem zvaniem laika gaitā ir radušās plaisas, tādēļ skanējums vairs neatbilst sākotnējam. Lielākais zvans, kura svars ir ap 480 kg, tika atvests uz Valmieru no Stokholmas 1754.gadā, kad tika atjaunota 1702.gadā kara laikā nopostītā Sv.Sīmaņa baznīca. Nedaudz vēlāk tika uzstādīts arī mazais zvans, kura aptuvenais svars ir 350 kg. Plaisu dēļ tas jau divas reizes pārliets. Pēdējā reize, kad to nocēla no torņa, bija 1.Pasaules karā laikā. To vēlējās transportēt projām, taču neizdevās, tādēļ zvanu atkal uzcēla augšā.

Abus zvanus līdz janvāra vidum varēs apskatīt baznīcā. Pēc tam tos vedīs uz Nīderlandi, kur tos paredzēts pilnībā atjaunot. Zvanu restaurācijas darbnīcā, izmantojot īpašu metodi, plaisas sametinās un tiks veikti arī citi restaurācijas darbi. Zvani Valmierā atgriezīsies nākamā gada maijā, kad tos paredzēts uzstādīt, noslēdzot torņa atjaunošanas projektu.

Tikmēr turpināsies pārējie baznīcas torņa atjaunošanas darbi, kas paredz kāpņu pārbūvi, zvanu un pulksteņu nodalījuma rekonstrukciju, nodrošinot apmeklētājiem apskates iespējas, iekštelpu logu, durvju un grīdu atjaunošanu. Torņa atjaunošanas darbu laikā tiks restaurēts senais pulksteņa mehānisms un uzstādīts elektroniski vadāms zvanu darbināšanas mehānisms, kas nodrošinās iespēju turpmāk noteiktos laikos klausīties baznīcas zvanu skaņās. Izstāžu zālē plānots izveidot interaktīvo izstādi, kas torņa apmeklējumu padarīs vēl interesantāku. Paralēli pilnībā tiks atjaunota elektroinstalācija, ierīkota ugunsdrošības signalizācija un videonovērošana. Torņa pirmajā stāvā tiks izveidota apsildāma telpa dežurantam. Kā skaidroja A. Pastva, baznīcas zālē nav pieļaujams uzturēt normālu iekštelpu temperatūru, jo tā negatīvi ietekmē ērģeļu tehnisko stāvokli.

Lai varētu veikt torņa iekštelpu atjaunošanu, Valmieras Sv.Sīmaņa luterāņu draudze kā partneri piedalās Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētajā projektā “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos”. Kopējā projekta summa tiek plānota ap 170 000 EUR. Paredzams, ka par ERAF līdzekļiem būs iespējams segt 75% no torņa iekštelpu atjaunošanas izmaksām. Pārējās izmaksas draudze plāno segt ar ziedotiem līdzekļiem, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldības līdzfinansējumu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “WOLTEC” ir viens no vadošajiembūvniecības uzņēmumiem Latvijā. Uzņēmums ir specializējiesenergobūvniecībā, ūdensvadu un kanalizācijas tīklu izbūvē, telekomunikācijutīklu izbūvē un vispārējā būvniecībā.     SIA “WOLTEC” izsludina konkursu uz vakanci BŪVNIECĪBAS DEPARTAMENTAVADĪTĀJS/-A Mūsu prasības:   Ø būvprakses sertifikāts būvdarbu vadīšanā (būvprakses sertifikāts būvuzraudzībā tiks uzskatīts par priekšrocību), Ø atbilstoša augstākā izglītība būvniecībā, Ø pieredze struktūrvienības vadīšanā, Ø prasmes darbā ar datoru (MS Office,AutoCAD, PROJECT), Ø B kategorijas autovadītājaapliecība, Ø spēja strādāt patstāvīgi unorganizēt darbu, Ø spēja uzņemties iniciatīvu un atbildību, Ø labas saskarsmes prasmes un vēlmestrādāt komandā. Mēs piedāvājam: stabilu atalgojumu no EUR 3000,- BRUTO, uz darba rezultātiem vērstu motivācijas sistēmu, veselības apdrošināšanu, sociālās garantijas, vērtīgu darba pieredzi uz attīstību vērstā uzņēmumā, darbam nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu, atbildīgu un dinamisku darbu, profesionālo apmācību un attīstību. Motivācijas vēstuli, CV (profesionālās pieredzes aprakstu), augstāko izglītību apliecinošu dokumentu, pieredzi apliecinošus dokumentus (pēdējo trīs gadu) un sertifikātu kopijas lūdzam iesniegt līdz 2019.gada 15.novembrim personīgi vai pa pastu (adrese: Ausekļa iela 31, Valmiera, LV-4201), vai elektroniski uz e-pastu personals@woltec.lv. Par konkursa rezultātiem informēsim pretendentus, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Profesija: VADĪTĀJS/ DIREKTORS (būvniecības jomā) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-15 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pasta adresi: personals@woltec.lv

Mūsu partneri