Valmieras Ziņas

Valmieras sākumskola dalās pieredzē jaunā mācību satura ieviešanā

Valmieras sākumskolas skolotāji, esot pilotprojekta dalībnieki, dalās pieredzē ar kolēģiem no citām izglītības iestādēm jaunā mācību satura ieviešanā. Janvāra beigās Valmieras sākumskolā viesojās 24 skolotāji no Rīgas 6.vidusskolas, lai piedalītos dažādās mācību stundās un izprastu, kā nodrošināt veiksmīgu mācību satura apguvi, skolotājiem sadarbojoties mācību stundu plānošanā.

 “Jaunā mācību satura ieviešana skolās nozīmē mācīšanās pieejas maiņu, skola padarīta atvērtāka dažādiem jauninājumiem un inovatīvām metodēm, mācību process kļūst pētniecisks. Svarīga ir arī praktiska darbošanās, lai skolēni varētu saskatīt dažādas likumsakarības starp vairākiem mācību priekšmetiem. Tāpat tehnoloģijām (datoriem, interaktīvajām tāfelēm, balsošanas pultīm, dokumentu kamerām, “Unimat” darba galdiem, viedtālruņiem) piešķirta arvien lielāka loma mācību procesā,” stāsta Valmieras sākumskolas direktora vietniece izglītības jomā Sanita Eglīte.     

Rīgas 6.vidusskolas kolektīvs vēlējās gūt pieredzi no Valmieras sākumskolas skolotājiem, jo nākamajā mācību gadā sāksies jaunā mācību standarta ieviešana, tādēļ izglītības iestādēs notiek gatavošanās process. Skolotāji aizguva idejas, kā pilnveidot mācību procesu un pielietot jaunas mācīšanas metodes.

Pieredzes apmaiņas noslēgumā Rīgas 6.vidusskolas un Valmieras sākumskolas pedagogi nonāca pie vairākām vērtīgām atziņām, piemēram, ieviešot jauno mācību saturu būtiski ir neaizmirst par līdzsvaru starp pamatzināšanām un jaunām prasmēm. Jāmaina skatpunkts, kā raugāmies uz it kā ierastām lietām, dažādojot mācīšanas un mācīšanās metodes, pilnveidojot kritiskās domāšanas un problēmu risināšanas, pašvadītas mācīšanās, jaunrades un uzņēmējspējas, sadarbības, pilsoniskās līdzdalības un digitālās prasmes. Mācību temati jāsaista ar ikdienas dzīvi, pēc iespējas un nepieciešamības organizējot mācību stundas ārpus ierastās klases vides. Svarīgi ir tas, ka skolēni prot mācīties iedziļinoties, attīstot spēju izmantot zināšanas jaunās situācijās.

Arī turpmāk Valmiera sākumskola plāno uzņemt interesentus no citām skolām. Jau 12.februārī skolā viesosies 25 Vidzemes reģiona pedagogi, lai piedalītos “Skola 2030” mācību satura aprobācijas pieredzes apmaiņas seminārā, sporta skolotāju atklātajās stundas un diskusijās jomā “Veselība un fiziskā aktivitāte”. Savukārt 13.februārī Valmieras sākumskola uzņems Rīgas 84.vidusskolas skolotājus.

Pilnveidoto mācību saturu un pieeju vispārējā izglītībā paredzēts ieviest pakāpeniski, no 2020./2021. mācību gada pārmaiņas skars pamatskolu un vidusskolu posmu – 1., 4., 7. un 10.klasi. Valsts izglītības satura centrs īsteno projektu “Kompetenču pieeja mācību saturā” (“Skola 2030”), kurā no 2017.gada sākuma piedalās Valmieras sākumskola un arī Valmieras Valsts ģimnāzija. Plašāka informācija par projektu www.skola2030.lv.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA “Plainstream” ir Latvijas uzņēmums, kas sniedz zvanu centra pakalpojumus Latvijā pazīstamākajiem zīmoliem, veicinot to biznesa attīstību. Tomēr vienkāršiem vārdiem sakot – mūsu darbs ir izcili apkalpot klientus telefoniski. Pievienojies mūsu komandai kā ZVANU CENTRA OPERATORS Mēs tev uzticēsim: Konsultēt klientus par uzņēmuma pakalpojumiem jeb ar prieku atbildēt uz klienta telefona zvaniem par tiem aktuāliem jautājumiem; Kā arī sniegt rakstiskas atbildes klientiem uz viņa iesūtītajiem jautājumiem e-pastā No Tevis sagaidām: Prieku darboties kopā ar klientiem, jo tā būs neatņemama tavas ikdienas sastāvdaļa; Spēja plūstoši runāt latviešu un krievu valodā, vēlama arī angļu valoda; Loģiskā domāšana, fleksibilitāte; Motivāciju mācīties, apgūt jaunas prasmes; Labas iemaņas darbā ar datoru. Tev piedāvāsim: Stabilu darbu profesionālā un draudzīgā kolektīvā; Apmaksātas apmācības un iespēju attīstīt savas prasmes; Maiņu darba laiku - maiņas garums 8,5 stundas (maiņas arī arpus standarta "ofisa" darba laika); Paveiktajam atbilstošu atalgojumu; un citiem labumiem (kopīgiem pasākumiem, izaugsmes iespējas, utt.). Ja esi meklētā persona, gaidīsim tavu CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” uz e-pastu cv@plainstream.lv vai vari pieteikties šeit: https://www.plainstream.lv/pieteikties/ Tomēr papildus jautājumos - gaidām arī tavu zvanu: 20114066. Profesija: Zvanu centru OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 32, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-05-31 Kontaktpersona: CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” sūtīt uz cv@plainstream.lv, 20114066 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Galvenie amata pamatpienākumi:  Rūpēties par izglītojamo drošību; Darba organizēšana un plānošana; Bērnu veselības stāvokļa novērtēšana; Bērnu profilaktisko pasākumu organizēšana un veikšana; Higiēnas prasību izpildes kontrole; Bērnu ēdināšanas uzraudzība sadarbībā ar ēdināšanas pakalpojuma sniedzēju; Infekcijas kontroles nodrošināšana; Profilaktiski izglītojošais darbs; Darba dokumentēšana; Uzņemties atbildību par sava darba kvalitāti; Profesionālās kvalifikācijas uzturēšana. Amata veikšanai nepieciešamā izglītība, kompetences un prasmes: Augstākā izglītība atbilstoši amata pienākumiem, papildus reģistrētas ārstniecības personas statuss. Darba pieredze ne mazāk kā 3 gadi, kā arī profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvajiem aktiem par profesionālo pilnveidi; Spēja strādāt droši, akurāti un efektīvi; Spēja strādāt paaugstinātas spriedzes apstākļos; Spēja novērst problēmas un nodrošināt drošību; Valsts valodas prasme normatīvajos aktos noteiktajā līmenī. Motivētu pieteikuma vēstuli, izglītību apliecinošu dokumentu kopijas un CV jāiesniedz līdz 29.05.2020. Mazsalacas pilsētas Pirmsskolas izglītības iestādē (Parka iela 14, Mazsalacā, Mazsalacas novadā, LV-4215) vai elektroniski pirmsskola@mazsalaca.edu.lv . Papildus informācija: tālr. 27871920 (pirmsskolas vadītāja Saiva Liepa). Profesija: BĒRNU MĀSA Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Mazsalacas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-05-29 Kontaktpersona: Piet.vēst., izgl.apliec.dok.kopijas un CV sūtīt uz pirmsskola@mazsalaca.edu.lv, t. 27871920.

Mūsu partneri