Valmieras Ziņas

Valmieras pilsētas svētkos divās mākslas telpās atklāj trīs jaunas izstādes

Lasīšanas laiks: 3 min

Jau piektdien, Valmieras svētku pirmajā dienā, valmierieši un pilsētas viesi varēja baudīt daudzveidīgu programmu. Valmieras muzeja Izstāžu namā tika atklāta spilgta un dinamiska Klāva Lora gleznu izstāde “Sabotāža II”. Kā atzina muzeja direktore Iveta Blūma, jūlija izstādes vienmēr ir veltījums pilsētas svētkiem. Oficiāla atklāšana gan izpalika, bet muzeja vēsajās pagraba velvēs varēja iepazīties ar vēl vienu izstādi – „Mājā un sētā”, savukārt bijušās katlumājas ēkā varēja skatīt Valtera Poļakova foto izstādi „Piedzimis piederīgs?”.

Kas ir Klāvs Loris un kas ir sabotāža? Mākslinieks dzimis 1988.gadā, mācījies Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolā, bet 2014.gadā beidzis Latvijas Mākslas akadēmiju. Kopš 2007.gada viņa kontā ir astoņas personālizstādes un vairāk nekā 20 grupas izstādes Latvijā un ārzemēs. Jāteic, ka Valmiera var būt lepna un pagodināta, jo šī Klāvam ir pirmā izstāde ārpus galvaspilsētas. Neraksturīgi māksliniekiem šo izstādi viņš pats arī iekārtoja. Skatītāji bieži vien neaizdomājas, bet Izstāžu namā lielformāta darbi ienāk salocīti un sarullēti daudz mazākā formātā, jo nav ne atbilstoša transporta, ne durvju, lai telpās ienestu 3×3 metrus lielus darbus.

Sabotāža ir apzināta kā izjaukšana, nodarot kaitējumu, izvēršot pretdarbību utt. Klāvs atzīst, ka lielākā sabotāža notiek viņā pašā, un katra glezna ir ļoti personiska. Kopumā Izstāžu nama divos stāvos ir tikai 13 Klāva gleznas, bet tās piepilda telpu un, kā muzeja darbinieces ievērojušas, katru reizi gleznās var ieraudzīt ko jaunu. Mākslinieks nestrādā tikai ar eļļas un akrila krāsām, viņš izmantojis arī tādus netradicionālus materiālus kā paklāju līmi un glitera pulveri.

Labs papildinājums izstādes atklāšanā bija deju performance divu meiteņu izpildījumā. Beatrise Anda Ozoliņa un Loreta Šperliņa-Priedīte kopā darbojas jau vairākus gadus, bet tikai tagad, pēc iedvesmojošas sarunas ar mākslinieku Klāvu, tikušas pie dueta nosaukuma – „Viņās ir medūzas” (tāds ir arī gleznas nosaukums).

Pēc karstās jūlija svelmes patīkams vēsums valdīja muzeja pagrabstāvā. „Mājā un sētā” – īsti latviska izstāde senās noskaņās, kur galvenie atslēgas vārdi ir piens, maize, pūrs, gaisma un veļas diena. Māla trauki, koka karotes, dzirnakmeņi, pūra lādes, ap 70 gludekļu – šie un citi priekšmeti liecina par to, ka senajos laikos dzīve bijusi mierīgāka, bet darbi – grūtāki. Tika ievēroti principi, kas raksturīgi arī mūsdienu pasaulē: ilgtspēja, dabīgi vietējie materiāli un bezatlikumu ražošana.

Valmieras bijusī katlu māja tagad ieguvusi jaunu nosaukumu – „Kurtuve”. Šī industriālā vide pakāpeniski pārtop par laikmetīgās mākslas telpu un sestdien, 23. jūlijā, plkst. 14.00 tiks atklāta fotogrāfa Valtera Poļakova un idejas autora Pētera Martukāna izstāde „Piedzimis piederīgs?”. Kāpēc jautājuma zīme? Tāpēc, ka mēs visi gribam būt un esam kam piederīgi – ģimenei, bērnudārza grupiņai, darba kolektīvam… Jautājums arī ikvienam no mums – kas ir „normāls” cilvēks? Kā mēs pieņemam vai nepieņemam citādo? Manuprāt, fotogrāfijas ir lieliskas, bet būtiski ir arī iepazīties ar grāmatu un izlasīt stāstus, kas atrodas blakus 20 portretiem. Tās ir atziņas par dzīvi un vērtībām, tie ir cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem: piecgadīgais Alekss un Samanta, 40 gadus vecais gleznotājs Modris. Tie ir Kaspars un Deniss, kuri pieņemti audžuģimenēs, Sandris, kurš kopš 8 gadu vecuma dzīvo aprūpes iestādēs, Ženija, kuras galvenais saziņas līdzeklis nav vārdi, bet smaids un žesti…

Valters Poļakovs ir profesionāls fotomākslinieks ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi. Par savu darbu un fotomākslu viņš saka:

Nepiekrītu tiem, kas uzskata, ka fotogrāfija kā māksla ir sastingusi, kas ietver sevī apstādinātus mirkļus, nedzīvus tēlus. Manuprāt, laba fotogrāfija “runā” ar skatītāju, tā stāsta par cilvēku likteņiem, viņu jūtām un pārdzīvojumiem.

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (0,380 likmes jeb 12 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • īstenot sociālpedagoģisko darbību Iestādē; • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • mācību un audzināšanas darba satura, korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2023.gada 22.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-22

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Dikļu kultūras centrā (turpmāk – Iestāde) saimniecības vadītāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • organizēt Iestādes saimniecisko darbu, Iestādei nepieciešamā inventāra un iekārtu saņemšanu un piegādi; • veikt uzdevumus, kas saistīti ar Iestādes pasākumu norisi (telpu un apkārtnes iekārtošanu, dažādu materiālu atvešanu/aizvešanu); • nodrošināt Iestādes valdījumā esošā kustamā un nekustamā īpašuma uzturēšanu tehniskā kārtībā; • apkopot informāciju par saimniecisko darbu un sīko remonta darbu nepieciešamību, veikt nelielus remontdarbus vai organizēt to izpildi; • sistemātiski sekot apkures sistēmas, ūdensvadu un sanitāro mezglu darbībai; un ja Tev ir: • vidējā vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • labas valsts valodas zināšanas; • B kategorijas vadītāja apliecība; • labas prasmes darbā ar datoru, MS Office programmām un citu biroja tehniku; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • nepilnu darba laiku 16 stundas nedēļā (0,4 slodze); • pamatalgu pārbaudes laikā 344 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 362 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Saimniecības vadītājs/-a Dikļu kultūras centrā” līdz 2023.gada 19.decembrim. Tālrunis papildu informācijai 26486115 vai 27891656. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Straumes, Dikļi, Dikļu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-19

Mūsu partneri