Valmieras Ziņas

Valmieras patriots – igaunis Aivars Kaljusārs

Lasīšanas laiks: 4 min

Jau ziņots, ka augustā Valmiera uzsāka tūrisma reklāmas kampaņu ar saukli “Valmiera – igauņiem draudzīgākā pilsēta!”. Nav noslēpums, ka ceļotāji no Igaunijas viesošanos Valmieras pusē pirms pandēmijas bija ļoti iecienījuši, regulāri braucot uz pilsētu ne tikai iepirkties, bet arī gardi paēst, baudīt kultūru, apmeklēt tūristu piesaistes vietas un arī nakšņot, pavadot šeit vairākas dienas. Pandēmijas laikā kaimiņvalsts iedzīvotāju plūsma uz Valmieru apsīka, taču līdz ar ierobežojumu mīkstināšanu tā sākusi pieaugt. Taču ir kāds cilvēks Igaunijā, kuram nav nepieciešama reklāma un īpaši uzaicinājumi, lai viņš atbrauktu uz Valmieru. Tas ir AIVARS KALJUSĀRS (Aivar Kaljusaar), kurš Valmierā jūtas kā savās otrajās mājās. Portāls “Valmieras Ziņas” viņu aicināja uz sarunu.

Aivars dzīvo Valmieras sadraudzības pilsētā Vīlandē, kur viņš strādā pašvaldības ūdenssaimniecības uzņēmumā. Brīvajā laikā jau aptuveni 30 gadus viņš nodarbojas ar žurnālistiku. Viņa galvenā tēma ir autosports, taču pirms 8 gadiem viņš nolēmis pievērsties arī citiem tematiem. Tā kā Aivars ir liels ceļotājs, viņš nolēmis apmeklēt Vīlandes sadraudzības pilsētas Latvijā (Valmiera) un Lietuvā (Kretinga), lai sagatavotu rakstus, ko publicēt vietējā laikrakstā “Sakala”. Kopš tā laika viņš ir biežs viesis mūsu pilsētā un kļuvis par Valmieras patriotu. Šeit Aivars ir atradis draugus, ar kuriem regulāri sazinās un apciemo. Ik dienu viņš seko līdzi jaunākajām ziņām par Valmieru un Latviju. Pagaidām gan viņš vēl nespēj runāt latviski, bet zina daudzus vārdus. Lai izlasītu jaunumu, talkā nāk arī “Google Translate” un vārdnīca.

Šo gadu laikā Aivars sniedzis arī savu ieguldījumu Vīlandes un Valmieras draudzības stiprināšanā, kā arī Latvijas popularizēšanā Igaunijā. Viņš palīdzējis tulkot tūrisma informācijas materiālus no latviešu uz igauņu valodu. Viņš labprāt arī piedāvā savu palīdzību, uzņemot Valmieras pārstāvjus Vīlandē.

Aivars cenšas apmeklēt Valmieru ik mēnesi. Viņš stāsta, ka Latvijā viņu, kā jau citus igauņus, piesaista atšķirīgais un interesantais pārtikas preču piedāvājums, zemākas cenas pārtikas, saimniecības un būvmateriālu veikalos. Taču Valmiera viņam ir īpaša, jo te viņš ir iepazinis cilvēkus, kas ir kļuvuši par labiem draugiem un paziņām. Starp interesantākajām vietām Aivars min Sajūtu parku. Viņš arī vairākkārt apmeklējis Valmieras peldbaseinu. Maltītes viņš labprāt ietur kafejnīcā “Jauna saule”, bet top iepirkšanās vietas ir – “Valleta”, “Promo”, “Depo” un “Drogas”. Aivars smej, ka nekad tukšām rokām no Valmieras viņš nav aizbraucis.

Aivars atklāj savus novērojumus par Valmieru. Viņaprāt, šeit politiķi vairāk domā par pašvaldības attīstību un vairāk ieklausās iedzīvotāju viedoklī. “Kas tiek solīts, tas tiek izpildīts. To apliecina fakts, ka pilsētas vadība nemainās pēc katrām vēlēšanām, jo vairākumu vēlētāju apmierina pašvaldības attīstība.” Arī Aivars ir aizpildījis vairākas iedzīvotāju aptaujas anketas, jo uzskata sevi par piederīgu Valmierai. Savukārt Vīlandē ik pēc četriem gadiem ir jauns mērs, jo iedzīvotāji nav apmierināti ar pašvaldības darbu un vēlas pārmaiņas.

Aivars aicina latviešus nenoniecināt savu valsti un nedomāt, ka Igaunijā viss ir labāk. “Medijos izceļ tikai labās lietas, bet pastāv arī medaļas otrā puse. Arī Igaunijā ne viss ir spīdoši. Arī pie mums ir trūcīgi cilvēki. Pašlaik privātuzņēmumos vidējā alga ir diezgan līdzīga abās valstīs, savukārt valsts sektorā algas Igaunijā patiešām ir augstākas.”

Jau vairākus gadus Aivars ir piedalījies Valmieras pilsētas svētku gājienā, pēdējos divus gadus – arī transportlīdzekļu parādē. Viņš ir arī aktīvs sportotājs. Agrāk nodarbojies ar skriešanu, bet tagad startē soļošanas disciplīnā. Aivars regulāri piedalās ne tikai Valmieras maratonā, bet arī pārējos “Skrien Latvija” sacensību seriāla posmos citās Latvijas pilsētās, kā arī sacensībās “Stirnubuks”. Aivars ir labi iepazinis arī Lietuvu. Viņš arī labprāt dodas uz Somiju. Aivars uzskata – kāpēc jābrauc uz Ēģipti vai Turciju, ja tepat Baltijā ir tik daudz skaistu vietu. Tādēļ viņš cer, ka vairāk neatkārtosies pērnajā ziemā piedzīvotā situācija, kad bija liegts ceļot uz Latviju. Bijis diezgan grūti sagaidīt to brīdi, kad pēc vairāk nekā pusgada beidzot atkal radusies iespēja atbraukt uz Valmieru. Tikmēr Aivars devies uz dvīņu pilsētu Valgu un Valku, izmantojot iespēju kaut uz brīdi paviesoties Latvijā.

Noslēgumā Aivaram uzdodam provokatīvu jautājumu, vai viņš nevēlas pārcelties uz dzīvi Valmierā. Viņš saka, ka pagaidām neesot tādas ieceres, taču nekad nevarot zināt, kas dzīvē var notikt. Ja kādreiz būšot interesants piedāvājums, viņš sola nopietni apsvērt domu kļūt par valmierieti.

Aivars uzskata, ka Latvija viņa sirdī jau ir kopš bērna dienām. Viņš ir dzimis un bērnību pavadījis Latvijas pierobežā – Abja-Paluojā. Viņa ģimene biežāk devusies iepirkties uz Rūjienu, nekā uz Vīlandi. Jau tajā laikā Aivaru ļoti interesējusi Latvija, viņš vēlējies iemācīties latviešu valodu un sapņojis par to, kā kādreiz dzīvos Latvijā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Uzņēmums SIA VMF LATVIA, mežu nozarē strādā kopš 1998. gada, saviem klientiem (valsts, pašvaldību, privātie uzņēmumi) sniedzot pakalpojumus visu meža industrijas izejvielu novērtēšanā. Piedāvājam pievienoties mūsu komandai KOKMATERIĀLU UZMĒRĪTĀJUS/ -AS Ja Jūs piesaista: spēja strādāt patstāvīgi un atbildēt par pieņemto lēmumu, dinamisks darbs vēlme būt augsta līmeņa profesionālim uzmērīšanā, precizitāte un godīgums. Tad Jums uzticēsim: veikt kokmateriāla un smalcinātās koksnes uzmērīšanu un kvalitātes vērtēšanu, veikt uzmērīto datu reģistrēšanu informācijas sistēmās uzturēt uzņēmumā noteiktos darba kvalitātes mērķus Jums ir: vidējā/tehniskā izglītība mežsaimniecībā, mežizstrādē vai kokapstrādē, iemaņas darbā ar datoru, B kategorijas autovadītāja apliecība, Personīgais autotransports Mēs piedāvājam: Interesantu, aktīvu darbu Profesionālās pilnveides iespējas Darba algas stundas likme: 5.62-6.92 EUR bruto Par darba kvalitāti papildus bonusa stundas likme 2.29 EUR bruto Veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas Uz nenoteiktu laiku CV un pieteikuma vēstuli lūdzam sūtīt uz e-pastu: vmflatvia@vmf.lv Pateicamies visiem pretendentiem, bet lūdzam ņemt vēra, ka sazināsimies ar otrās atlases kārtas kandidātiem. Profesija: KOKMATERIĀLU UZMĒRĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-11-29 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Grāmatvedības nodaļā kasieri Strenču apvienības pārvaldē (uz noteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: - veikt kasiera pienākumus Strenču pilsētas kasē, Sedas pilsētas kasē un Jērcēnu pagasta kasē; - uz attaisnojošo dokumentu pamata grāmatot kases darījumus; - reģistrēt kasē saņemtos maksājumus citās uzskaites programmās; un ja Tev ir: - vidējā vai vidējā profesionālā izglītība; - izpratne par skaidras un bezskaidras naudas darījumiem, pieredze atbilstošu dokumentu sagatavošanā; - resursu vadības sistēmu/programmu Horizon, Gvedis, NINO un NOMA lietošanas prasme tiks uzskatīta par priekšrocību; - valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; - augsta atbildības sajūta un precizitāte; - vēlama B kategorijas autovadītāja apliecība; - sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: - atalgojumu (atbilstoši 5.mēnešalgu grupai no 670 EUR līdz 750 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; - labus darba apstākļus. CV un motivācijas vēstuli, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Kasieris” līdz 2021.gada 8.novembrim plkst. 17:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: KASIERIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 16, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Bankas / Apdrošināšana / Finanses/Grāmatvedība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-11-08 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes Īpašumu un infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļā BŪVINŽENIERI (uz nenoteiktu laiku) (2 vakances) Ja Tev ir vēlme: • organizēt un piedalīties būvniecības procesos Pašvaldības un tās iestāžu būvprojektu realizācijas laikā; • piedalīties būvprojektēšanas uzdevumu sagatavošanā, izvērtēt būvprojektus to izstrādes procesā; • veikt Pašvaldības būvju vizuālo/ tehnisko apsekošanu, atzinumu sagatavošanu, sniegt priekšlikumus un ieteikumus par prioritāri nepieciešamajiem Pašvaldības ēku un būvju remontdarbiem; • izstrādāt/ organizēt Pašvaldības vajadzībām nepieciešamās remontdarbu tāmes, veikt izmaksu aplēses investīciju projektiem; • piedalīties ES struktūrfondu līdzfinansēto būvobjektu projektu pieteikumiem un atskaitēm nepieciešamās būvprojektu un būvniecības dokumentācijas sagatavošanā; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība (vai tai pielīdzināma augstākā izglītība) būvniecības jomā; • vismaz trīs gadu praktiskā pieredze būvniecības jomā; • sertifikāts ēku būvdarbu vadīšanā, būvuzraudzībā tiks uzskatīts par priekšrocību; • normatīvo aktu pārzināšana būvniecības jomā; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību, pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, “Būvniecības informācijas sistēma” (BIS) portālā, Būvju informācijas modelēšanas (BIM) sistēmā un biroja tehniku; • B kategorijas autovadītāja apliecība; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1360 EUR līdz 1455 EUR (pārbaudes laikā), atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Būvinženiera/-es amatam” līdz 2021.gada 8.novembrim plkst. 17:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207138. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: BŪVINŽENIERIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-11-08 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri