Valmieras Ziņas

Valmieras pašvaldība nākamgad vērtēs iespējas atteikties no svētku salūtiem (9)

Igaunijas pilsētas Valga, Pērnava un Otepē šoreiz nerīkos gadumijas uguņošanu, jo sabiedrībā aizvien biežāk izskan viedoklis, ka tas nav vienīgais veids, kā izlietot svētkiem atvēlētos līdzekļus, turklāt pirotehnika piesārņo vidi un salūta troksnis rada stresu dzīvniekiem, informē ziņu aģentūra LETA.

Sekojot Igaunijas pilsētu piemēram, arī Latvijas pašvaldības sāk apsvērt iespēju atteikties no svētku uguņošana, sagaidot Jauno gadu. Nākamajā gadā Siguldas novada pašvaldība veiks autorizētu iedzīvotāju aptauju e-pakalpojumu portālā “e.sigulda.lv” par to, vai atteikties no uguņošanas gadumijā. 

Portāla “Valmieras Ziņas” lasītāji rosināja arī mūs pilsētā attiekties no Jaunā gada uguņošanas, tādēļ publicējām aptauju, kurā viedokli pauda vairāki simti lietotāju. Pārliecinošs vairākums no viņiem atbalsta ideju par atteikšanos no salūta rīkošanas.

Lai noskaidrotu vietvaras nostāju šajā jautājumā, vērsāmies Valmieras pilsētas pašvaldībā. Sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa informēja:

“Jaungada salūts ir simboliska un vienojoša tradīcija, kurai pagaidām krāšņuma un izmaksu ziņā nav līdzvērtīgu alternatīvu. Arī 2020.gads Valmierā tiks sagaidīts ar svētku salūtu pilsētas centrā. 

Tomēr, ņemot vērā iedzīvotāju interesi, pašvaldība nākamgad vērtēs iespējas atteikties no svētku salūtiem. Tiks rosināta diskusija pašvaldības domē, kā arī ikgadējā iedzīvotāju aptaujā tiks ietverti attiecīgi jautājumi visaptveroša viedokļa izzināšanai.

Iedzīvotāju aptauju pašvaldība plāno izsludināt 2020.gada sākumā, to publicējot pašvaldības informatīvajā izdevumā “Valmiera”, kā arī pašvaldības mājaslapā www.valmiera.lv.

Jau šobrīd Valmieras pilsētas pašvaldība ir atteikusies no svētku salūta valsts svētkos novembrī. Arī citos masu publiskajos pasākumos tiek ieviestas videi draudzīgas svētku svinēšanas iniciatīvas.

Daba ir Valmieras vērtība, kuras saglabāšana ir valmieriešu un pilsētas pašvaldības vērtība ikdienā. Videi draudzīgs dzīvesveids un domāšana ir neatņemama Valmieras attīstības sastāvdaļa.”

Plašāka informācija par gadumijas pasākumiem un ierobežojumiem saistībā ar Jaunā gada sagaidīšanu Valmierā pieejama šeit.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Ags - 30.12.2019 Atbildēt

  Salūts saliedē cilvēkus. Neatņemiet svētku sajūtu. Tā jau 18. novembrī tā sajūta ir atņemta un visi brauc uz Rīgu

   Anna - 30.12.2019 Atbildēt

   Svētku sajūtu mēs katrs radam sev paši, tam nav vajadzīgs salūts… Tā ir gaisā izšauta nauda pilnīgi bez jēgas. Tā vietā tiešām labāk jau pieminēto gaismas šovu. Priekš tiem, kuri nespēj paši priecāties…

    dāvids - 30.12.2019

    Un gaismas šovs būs lētāks??? Smieklīgi! Vajag apdomāt kārtīgi, pirms rakstīt.

    Sanita - 30.12.2019

    Noteikti, daudzi radīs sev paši. Varu iedomāties, kas notiks ielās, kad salūtu šaus pie katras mājas stūra!

  Kristaps - 30.12.2019 Atbildēt

  Salūta vietā taisiet kaut kādu gaismu šovu. Piemēram ar droniem. https://youtu.be/OfWNEH1B4i4

  nez nez - 30.12.2019 Atbildēt

  man katru dienu pa pilsetu ejot ir saluts un neliela panika iezogas, kad apmelmanu barins ar pipi zobos skrien uz benzintanku koncas pirkt, a tur netalu uzraksts bac bladac man uzspraga prats

  Jaunā - 30.12.2019 Atbildēt

  Uzskatu, ka salūtu vajag. Tā ir kopā būšana un prieka sajūta.
  Priekš manis salūts ir neatņemama sastavdaļa.

  kopa busanu un tautas vienotibu - 31.12.2019 Atbildēt

  var izjust kad blondine zila zhihda kostiima klunkuro a pilsetu un streso ka veikaal rits ir nocelts viskijs, tas labi palidz veicinat sis nozares boikotu, ja vajag akcizes nodokli iekaset, uzliek bananiem, lielaks pateretaju loks ne tikai vechi un vecenes no 18 gadiem

  leo - 01.01.2020 Atbildēt

  Mūsu ğimenē radās ideja, ka vajadzētu ziedot līdzekļus pilsētu salūtam un aizliegt nekontrolētu privāto uguņošanu, jo atsakoties no pilsētas galvenā pasākuma, dubultosies privāto aktivitātes un troksnis un ekoloğiskais sliktums nemazināsies.

Mūsu partneri