Valmieras Ziņas

Valmieras pārstāvji piedalās konferencē “Pilsētu nākotne” Norvēģijā

Lasīšanas laiks: 2 min

No 22. līdz 24.maijam Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Valmieras Attīstības aģentūras vadītāja Ilze Eglāja piedalīsies globālajā konferencē “Pilsētu nākotne” (Urban future). Konference, kas veltīta globāliem ilgtspējīgas attīstības jautājumiem, ko var pozitīvi ietekmēt pilsētas, norisināsies Oslo, Norvēģijā – Eiropas Zaļajā galvaspilsētā 2019, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece.

Globālā konference “Pilsētu nākotne” ir lielākais ilgtspējīgo pilsētu notikums Eiropā, kas pulcē mērķtiecīgākos un iedvesmojošākos pilsētu pārmaiņu vadītājus no visas pasaules.

 “Valmiera, izvēloties iet ilgtspējīgas attīstības ceļu, apzinās savu nozīmi iniciēt un virzīt pozitīvas pārmaiņas vietējā sabiedrībā un ietekmes uz vidi samazināšanā. Valmierieši vēlas Valmieru redzēt kā mūsdienīgu un atbildīgu pilsētu. Tādēļ manis kā pilsētas vadītāja uzdevums ir pieņemt drosmīgus lēmumus, paturot prātā, ka tiem būs liela ietekme uz to, kā dzīvosim nākotnē,”

motivāciju dalīties ar Valmieras pieredzi un dzirdēt citu pilsētu pieredzēto pamato J. Baiks.

Šā gada konferencē kā nozīmīgākās tematisko diskusiju jomas izvēlētas mobilitāte, būvniecība un arhitektūra, pilsētu vadība, videi draudzīga uzņēmējdarbība un inovācijas.

Mobilitātes eksperti, pilsētu plānotāji, sabiedriskā transporta speciālisti, vizionāri un novatori dalīsies ar praktisku pieredzi ilgtspējīgas mobilitātes plānošanā un ieviešanā pilsētās. Progresīvākie pilsētu plānotāji, arhitekti, inženieri, būvniecības uzņēmumi un investori stāstīs, kā radīt pilsētas, kurās cilvēki vēlas dzīvot. Konferencē tiks runāts, ka ilgtspējīgu pilsētu pārmaiņas prasa ne tikai iedzīvotāju personīgo izvēļu un prioritāšu maiņu, bet arī harizmātiskus līderus – personības, uzņēmējus, politiķus, kas spēj aizraut un vadīt šos pārmaiņu procesus.

“Uzņēmumiem ir būtiska nozīme ilgtspējīgu pilsētu veidošanā. Es no konferences sagaidu labās prakses piemērus, kā sadarboties, lai motivētu uzņēmējus radīt inovācijas un attīstīt ilgtspējīgu ekonomiku, lai Valmieru padarītu par labāko vietu gan uzņēmumiem, gan iedzīvotājiem,”

stāsta I. Eglāja.

Valmieras pilsētas pašvaldības domei apstiprinot Valmieras vides deklarāciju, Valmiera jau kopš 2015.gada ir apliecinājusi, ka videi draudzīga un ilgtspējīga attīstība ir pilsētas prioritāte. Valmieras pilsētas pašvaldības loma ir būt par galveno pārmaiņu iniciatoru un virzītāju, lai veicinātu savas teritorijas un tuvākās apkārtnes ilgtspējīgu attīstību.  

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri