Valmieras Ziņas

Valmieras Olimpiskais centrs ar hokeja sacensībām nedēļas nogalē startē ledus sezonu

Lasīšanas laiks: 4 min

Šīs nedēļas nogalē ar plašu kultūras un dažādu citu aktivitāšu programmu tiks atzīmēta Valmieras pilsētas 740. dzimšanas diena. Bez dažādiem koncertiem un aktivitātēm visai ģimenei, protams, neizpaliks arī sports.

22. – 23.jūlijā Valmieras Olimpiskā centra ledus hallē norisināsies Valmieras Olimpiskā centra kausa izcīņa hokejā, jeb “Valmiera Olympic Center Hockey Cup”, kur nu jau otro gadu tiks noskaidrotas spēcīgākās komandas no Latvijas un Igaunijas.

Turnīrā piedalīsies amatieru komandas. Viens no turnīra organizatoriem, Valmieras Olimpiskā centra Ledus halles projektu vadītājs Miks Lipsbergs gan atzīst, ka dalībniekus varētu saukt arī par pus – profesionāļiem. Katrā sacensībām pieteiktajā komandā var spēlēt līdz pat 4 profesionāliem spēlētājiem ar līgumiem kādā profesionālā hokeja klubā. Tas noteikti padarīs turnīrā gaidāmās spēles vēl interesantākas.

Miks Lipsbergs atklāj, ka ar šajā nedēļas nogalē gaidāmajām sacensībām tiks startēta arī ledus halles sezona. Šogad neizpaliks arī ierastais Valmieras hokeja čempionāts, dažādi hokejistu sabraukumi, daiļslidošanas sacensības un, protams, arī jau ierastās publiskās slidošanas un citi pasākumi.

Viņš uzsver, ka šogad cer redzēt lielāku pieplūdumu jaunajos hokejistos. Par to pateikties varam Latvijas hokeja izlases izcilajam sniegumam Pasaules čempionātā hokejā, kur tika izcīnīta bronzas godalga. Svarīgi, lai Valmierā veidotos loģiska hokeja vecumu ’’piramīda’’ un būtu spēlētāji visās vecuma grupās.

Valmieras Olimpiskais centrs izveidojis treniņu bāzi, kuru izmanto ne tikai labākie Latvijas sportisti, bet arī sportisti no tuvākajām Eiropas valstīm. Jāņa Daliņa stadions, Valmieras peldbaseins, Sporta veselības centrs ar rehabilitācijas iespējām, plašās nakšņošanas iespējas sportistiem, kā arī citas Valmieras Olimpiskā centra vienības veido bāzi, kurā sportisti var veikt pilnu treniņu procesu.

Valmieras Olimpiskā centra valdes loceklis Zigmunds Ezergailis atklāj, ka ledus halles uzturēšana pēdējā laikā bijis izaicinājums. Energoresursu cenu kāpums licis nopietni piedomāt pie energoefektivitātes ledus halles iekārtās.

’’Galvenais elektrības patēriņa avots ledus hallē ir divas aukstuma iekārtas, kompresori, kuri vasarā strādā uz pilnu jaudu. Nu jau vairākus gadus no maija līdz jūlijam ieturam tehnisko pauzi, kuras laikā šogad esam veikuši dažādas apkopes. Pētot pēdējo gadu svārstības elektrības cenās, šogad tehniskās pauzes ietvaros uzlabota arī ledus halli uzturošo iekārtu energoefektivitāte. Atjaunota arī betona virsma uz kuras tiek liets ledus, precizēts marķējums, līnijas. Nomainītas arī savu laiku nokalpojušās apmales.’’

Tehniskā pauze ledus hallē ne tikai ļauj ledus halles apsaimniekotājiem uzlabot un sagatavot bāzi jaunajai sezonai, bet nedaudz uzelpot arī jaunajiem sportistiem, jo ledus sezona ir pietiekami gara un intensīva.

Energoresursu cenu kāpums 2022. gadā ietekmējis daudz nozares, tajā skaitā vienu no dārgākajiem sporta veidiem hokeju. Pagājušā gada vasarā izskanējusi info arī par iespējamu Valsts atbalstu ledus haļļu apsaimniekotājiem.

Nav noslēpums, ka elektrība ir ledus haļļu lielākā izdevumu pozīcija. Lai gan visās Latvijas ledus hallēs lielākoties ledus īres maksa tikusi palielināta, tas nav spējis kompensēt elektrības cenu kāpumu.

’’Ar problēmām saskārāmies pagājušā gada augustā, kad bija šis krasais lēciens energoresursu cenās. Kopīgi ar Latvijas Ledus Haļļu Asociāciju tika vērtēta situācija un iespējas turpināt uzturēt ledus halles atvērtas un nodrošināt treniņu un sporta iespējas ikvienam interesentam. Tika sagatavota dokumentācija ar izmaksu analīzi, sagatavotas vēstules Ministru Kabinetam, tomēr reāls atbalsts ledus haļļu uzturēšanai tā arī netika saņemts.’’

Zigmunds Ezergailis uzsver, ka lielu paldies varot teikt Valmieras novada pašvaldībai, kas palīdzējusi pārvarēt energocenu krīzi. Valmieras Olimpiskā centra ledus halli sezonā apdzīvo arī Valmieras sporta skola ar hokeja un daiļslidošanas sekcijām, kā arī lielāki un mazāki hokeja klubi.  

Kā jau minēts, Valmieras Olimpiskais centrs apsaimnieko ne tikai ledus halli, bet arī daudzas citas sporta būves, tajā skaitā peldbaseinu, kurā arī pašlaik tiek veikta apkope pirms jaunās sezonas sākuma. 2023. gada vasaras energoresursu cenu tendence Valmieras pilsētā gan pagaidām ir pozitīva. Gan elektroenerģijas, gan siltumenerģijas tarifi ne tikai neaug, bet pat samazinās.

Kā atklāj Valmieras Olimpiskā centra pārstāvji, ledus halles darbību palīdz uzturēt pozitīvā naudas plūsma citās Valmieras Olimpiskā centra struktūrvienībās.

Zināms arī, ka Valmieras Olimpiskais centrs kopā ar citām Valmieras novada pašvaldības kapitālsabiedrībām strādā pie centralizēta elektroenerģijas iepirkuma, kas varētu vēl uzlabot situāciju ar elektroenerģijas cenu svārstību.

Energocenu krīze gan nav spējusi apturēt uzņēmuma attīstību. Tuvākajā laikā tiks realizēts projekts, kura ietvaros Valmieras Olimpiskā centra ledus hallē tiks uzstādīta video kameru sistēma ar kuru būs iespējams veikt spēļu un treniņu ierakstus. Tas būtiski palīdzēs treniņu un spēļu analīzē un treniņu procesu uzlabošanā.

Aplūkot kā Valmieras Olimpiskā centra ledus halle sagatavota sezonai ikvienam interesentam ir iespējams šajā nedēļas nogalē, “Valmiera Olympic Center Hockey Cup” laikā. Ieeja uz spēlēm ir bez maksas!

Plašāk par Valmieras Olimpisko centru iespējams uzzināt apmeklējot viņu mājaslapu, kā arī meklējot Valmieras Olimpisko centru sociālajos tīklos Facebook un Instagram.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Rūjienas apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā palīgstrādnieku (Ipiķu pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt Pārvaldes Ipiķu pagasta teritorijā esošo Pašvaldības īpašumu un dzīvojamo māju, to teritoriju vispārējo saimniecisko uzturēšanu un remontdarbus; • veikt ikdienas saimnieciskos darbus Pārvaldes Ipiķu pagasta teritorijā; • veikt teritorijas labiekārtošanas un uzturēšanas darbus t.sk. pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • uzraudzīt un apkopt apkures iekārtas; un ja Tev ir: • vismaz pamata izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • stabilu atalgojumu EUR 620 pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV un izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz rujienasapvieniba@valmierasnovads.lv vai personīgi Rūjienas apvienības valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, adrese: Raiņa iela 3, Rūjiena, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums palīgstrādnieka amatam”, līdz 2023.gada 4.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 25662217. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Papardes, Ipiķi, Ipiķu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-04

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā izglītības psihologu (profesijas kods 2634 03) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • konsultēt pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogus, audzēkņus un viņu vecākus audzēkņa psiholoģisko problēmu gadījumos; • veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; • sagatavot rakstisku atzinumu par izglītojamā psiholoģiskās izpētes vai konsultēšanas rezultātiem gadījumos, ja izglītojamais tiek nosūtīts uz valsts vai pašvaldības pedagoģiski medicīnisko komisiju vai saņem izglītības iestādes atbalsta komisijas palīdzību, kā arī normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos vai pēc vecāku rakstiska pieprasījuma; • sniegt atbalstu izglītojamajiem adaptācijas procesā; • kārtot dokumentāciju atbilstoši Iestādes noteiktajām prasībām; un ja Tev ir: • tiesības veikt psihologa profesionālo darbību atbilstoši Psihologu likuma 3.pantam, kā arī ir reģistrēts Psihologu reģistrā; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām • izglītības jomu reglamentējošo normatīvo aktu pārzināšana; • mācību un audzināšanas darba satura pārzināšana; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte; spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci. mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • nepilnu darba likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienībā “Varavīksne”; Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2023.gada 2.oktobrim iesniedzot personīgi Iestādes lietvedei (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Psihologa/-es amatam”. Tālrunis informācijai: 64281559 (lietvede). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-02

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskola aicina darbā pedagogu karjeras konsultantu (profesijas kods 2359 15) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese; Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt karjeras izglītības programmas izstrādi, pasākumu plānošanu un īstenošanu; • konsultēt, informēt un izglītot izglītojamos karjeras veidošanas jautājumos; • nodrošināt informācijas pieejamību karjeras virziena izvēlei; • meklēt un sadarboties ar partneriem karjeras veidošanas jautājumos; • veikt pētniecisko un metodisko darbu; • koordinēt, organizēt un vadīt karjeras attīstības atbalsta pasākumus dažādām mērķa grupām; • veidot dokumentāciju karjeras atbalsta plānošanai un pasākumu īstenošanai; • iesaistīties Iestādes attīstības mērķu un uzdevumu īstenošanā, kā arī Iestādes īstenotajos projektos; un ja Tev ir: • bakalaura vai maģistra grāds karjeras konsultanta profesionālajā kvalifikācijā, vai augstākā pedagoģiskā izglītība un profesionālās kompetences pilnveides programma “Pedagogs – karjeras konsultants ar individuālās konsultēšanas tiesībām” (karjeras konsultanta B programma vismaz 72 stundu apjomā); • tiesības sniegt individuālās karjeras konsultācijas (maģistra grāds karjeras konsultēšanā vai iegūts individuālās karjeras konsultēšanas sertifikāts); • vēlama pieredze karjeras izglītības un profesionālās orientācijas pasākumu organizēšanā un vadīšanā; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: augsta saskarsmes kultūra, pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu, precizitāte, analītiskās un organizatoriskās prasmes; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • nepilna vai pilna darba slodze – 1.-12.klasēm; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolā. Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2023.gada 2.oktobrim iesniedzot personīgi skolā (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Pedagoga karjeras konsultanta/-es vakancei”. Tālrunis informācijai: 64207543 (direktora vietnieks), 64207163 (direktors). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PEDAGOGS KARJERAS KONSULTANTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-02

Mūsu partneri