Valmieras Ziņas

Aicina uz Valmieras 740. dzimšanas dienu

Lasīšanas laiks: 8 min

Valmieras dzimšanas dienā galda galā vietu ieņems lielākie stāstnieki, viņi gan vienmēr saka, ka darbi runā. Kad vārdu dod darbiem, viņiem atbilde viena – panākumus svinot ar jauniem izaicinājumiem. Bet skaidrs, ka sakāmais 740 gados sakrājies daudz, senākais stāsts jau gatavs iznākt no pils mūriem – par to, kā Valmiera sākās. Sagaidīsim Valmieras 740. dzimšanas dienu kopā!

Visu programmu skati mājaslapā valmierasvin.lv

Pie un virs Valmieras pils mūriem

No 20. līdz 23. jūlijam aicinām bez maksas apmeklēt un uzzināt stāstus par Valmieras sākumu un attīstību jaunajā ekspozīcijā “de Woldemer”. To svētku laikā atvērs stikla apjomā virs pils mūriem un restaurētajās senajās dzīvojamās ēkās. Tāpat arī no 21. līdz 23. jūlijam plkst. 14.00 ir iespēja ekspozīciju apskatīt, dodoties ekskursijā gida pavadībā, iepriekš ir jāpiesakās, rakstot uz muzejs@valmierasnovads.lv vai zvanot pa tālruni 64223620.

Krēslas laikā un pēc pusnakts (plkst. 23.00–2.00) trīs vakarus (no 20. līdz 22. jūlijam) pilsdrupas pārtaps par logu uz netveramo. Tur būs skatāms multimediāls uzvedums  “Valmieras dārgumi”. Cauri gadsimtiem Valmieras stāstā savijas dažādi laikmeti ar tehnoloģisko attīstību, personāžiem un iespējām, ko paver katrs laiks. Tomēr vienmēr klātesoša kustība, ceļš un Valmieras sirds – upe Gauja. Uzvedumu radīts ar 3D mapping un hologrammas tehnoloģiju palīdzību. Stāstu veidoja igauņu producentu apvienība “Gala Stage OÜ”.

Savukārt 22. jūlijā no plkst. 10.00 Valmieras vecpilsētā norisināsies mākslinieku plenērs, kurā piedalīsies Juris Ģērmanis, Elmārs Orniņš, Kristīne Kligina, Aivis Pīzelis un Anitra Bērziņa.

Ziloņu ielā

Sagaidot Valmieras 740. dzimšanas dienu, no 18. līdz 23. jūlijam Ziloņu iela būs pārtapusi par svētku ielu. Katru dienu gaidāms kāds pārsteigums.

20. jūlijā plkst. 19.00 norisināsies viktorīna “Zini! Mini! Uzzini”. Jāpiemin, ka 20. un 21. jūlijā būs arī lielās galda un izklaides spēles. Savukārt no plkst. 21.00 Ziloņu ielā 20. jūlijā uzstāsies, kā viņš pats saka, sakarīgs čalis, normāli dzied, dziesmām jēdzīgi teksti, Mikus Frišfelds.

21. jūlijā no plkst. 15.00 līdz 19.00 klātesošos pārsteigs žonglēšanas, līdzsvara noturēšanas un citi brīnumaini priekšnesumi, jo Valmierā viesosies Rīgas cirka skola.

21. jūlijā plkst. 11.00–18.00 un 22. jūlijā plkst. 10.00–18.00 ikviens aicināts apdrukāt līdzi paņemto kokvilnas krekliņu ar svētku motīviem. Jāsameklē Valmieras koprades darbnīcas DARE telts un jāļaujas radošajam procesam! Jāpiemin, ka 18., 19. un 20. jūlijā no plkst. 16.00 līdz 20.00 varēs veikt svētku apdruku darbnīcas DARE telpās (Purva iela 12, Valmiera). Šajos datumos obligāti ir jāpiesaka vēlamais laiks, izmantojot rezervācijas platformu: https://www.picktime.com/DARE.

22. jūlijā plkst. 14.00 brīnišķīgu noskaņu Ziloņu ielā uzburs mūziķe Marta Grigale. Viņa raksta dziesmas par lietām, kas notiek viņas galvā, un dara to tik pārliecinoši, ka radītās melodijas pielīp un nepamet vēl ilgi. Mūziķe uzstāsies kopā ar ģitāristu Dmitriju Tarasovu.

Visu nedēļu Ziloņu ielā arī street food.

Zem ozola Valmieras muzeja iekšpagalmā

22. jūlijā plkst. 17.00 pie ozola muzeja pagalmā sagaidīsim mūsdienu deju grupu “Baltā”. Redzēsim laikmetīgās dejas iestudējumu “Paradīze”. Jāpiemin, ka šo priekšnesumu varēs baudīt arī plkst. 11.00 pie dzelzceļa stacijas, plkst. 12.30 Jāņparkā, plkst. 14.00 Valmieras novada fonda iekšpagalmā un plkst. 15.30 Krāču kaktā (Kāpu iela 15).

Pie kino “Gaisma”

Ceturtdien, 20. jūlijā, vēl nebijis notikums Latvijā. Koncertierakstā brīvdabā – pie kino “Gaisma” un Rīgas ielas posmā pretī kinoteātrim – no plkst. 22.00 uzstāsies vijolnieks un diriģents Andrē Rjē (André Rieu) un viņa Johana Štrausa orķestris. Māksliniekiem ir izpārdoti koncerti visā pasaulē, koncertieraksti skatāmi kinoteātros. Taču pirmo reizi, sagaidot Valmieras 740. dzimšanas dienu, Andrē Rjē aicina piedalīties īpašā notikumā – muzikālās filmas, koncerta skatīšanās brīvdabā. Pirms tam (no plkst. 21.00) pavadīsim lielisku laiku kopā ar vakara vadītāju klātienē. Turklāt pirms koncertieraksta sagaidīsim arī mākslinieka videosveicienu Valmierai.

No plkst. 22.00 līdz plkst. 01.00 (ar pārtraukumu 15 min) skatīsimies muzikālu filmu, koncertu Andrē Rjē Māstrihtā, “Laimīgie laiki ir atgriezušies” (André Rieu’s 2022 Maastricht Concert: Happy Days are Here Again). Andrē Rjē un Johana Štrausa orķestra vasaras koncerts ir jautrs un apburošs muzikāls notikums slavenajā Vrijthofas laukumā. Programmā skanēs klasiskas vieglās mūzikas kompozīcijas, operešu melodijas un, protams, jautri valši.

Koncerts būs angļu valodā ar latviešu un angļu subtitriem. Būs iespēja baudīt ne tikai kino tik ļoti piestāvošo popkornu, bet ar savu gardo piedāvājumu piedalīsies arī “Latvijas Steiku klubs” un SIA “Ieroči Lāčplēsis”.  Ņemiet līdzi savus mīļos un izbaudiet neaizmirstamus muzikālus brīžus Andrē Rjē dzimtajā pilsētā! Sēdvietas būs nodrošinātas. Lai, skatoties koncertu, justos ērti, aicinām ņemt līdzi segas/ pledus. Videoieskats koncertā ir šeit.

Rīgas ielā

21. jūlijā no plkst. 19.00 Rīgas ielā valdīs dzīvesprieks, šogad un pagājušajā gadā dzimušo mazuļu vecākiem ar savām atvasēm, uzņēmumiem, iestādēm, biedrībām, domubiedru grupām un ikvienam, kurš Valmieru sauc par savu, dodoties tradicionālajā svētku gājienā “Valmiera lepojas”.

Savukārt 22. jūlijā no plkst. 9.00 Rīgas ielu apņems priecīga tirgotāju un pircēju kņada, būs krāsu, rakstu, sajūtu un noskaņu pārbagātība, amatniekiem un mājražotājiem piedāvājot savus darinājumus.

Galvenā skatuve (laukumā pie Valmieras Kultūras centra)

Svētku koncertu piektdien, 21. jūlijā, plkst. 20.30 atklās Valmieras Yamaha mūzikas skolas ansamblis “Epic Wolf Orchestra”, kas sagatavojis īpašu koncertprogrammu, kuras laikā jauniešiem uz skatuves pievienosies gan pieredzējuši, gan arī pavisam jauni mākslinieki no Valmieras. Plkst. 21.30 sagaidīsim Intaru Busuli un Abonementa orķestri, kas priecēs gan ar jau zināmām un iemīļotām kompozīcijām, gan arī jaunām dziesmām, kas ļaus ieskatīties rudenī gaidāmajā albumā. No plkst. 23.00 – latviešu hiphopa un poprepa grupa “Citi zēni”, kas ar dziesmu “Eat Your Salad” pārstāvēja Latviju 2022. gada Eirovīzijas dziesmu konkursā. Bet balle plkst. 00.00 kopā ar pozitīvi enerģisko četru džentlmeņu grupu “Džentlmeņu Špagats”.

Sestdien, 22. jūlijā, plkst. 20.00 sagaidīsim bungu un dūdu mūzikas grupu “Auļi”, plkst. 21.30 – aktuālākais mūziķis Igaunijā NOËP, kurš ar savu unikālo alternatīvās popmūzikas apvienojumu ir piesaistījis mūzikas cienītāju un industrijas pārstāvju uzmanību visā pasaulē, plkst. 22.30 – leģendārā Latvijas rokgrupa “Līvi”, kas turpina priecēt klausītājus ne tikai ar savām Zelta fonda dziesmām, bet arī ar pēdējā laikā radītiem skaņdarbiem. Ballīte no plkst. 00.00 kopā ar vienu no vadošajiem Latvijas funky breaks un funk dīdžeju dj all-viss.

Dīvaliņa pļavās

21. jūlijā no plkst. 20.00 festivāla sajūtu notikumā “Harmonija brīvdabā” radīs Keitija Bārbale, grupas “Audiokvartāls” un “Pienvedēja piedzīvojumi”, PRUSAX un DJ anna b. Sāta sajūta un garšas kārpiņu lutināšana – Vinda street food pārziņā.

“Mežs” un “Vinda”

Sporta un aktīvās atpūtas parkā “Mežs” 22. jūlijā no plkst. 10.00 norisināsies ātruma sacensības “Izbrauc Mežu”. Būs pieejamas divas distances – lielais “Mežs” un mazais “Mežs”, lai katrs varētu izvēlēties savām spējām atbilstošāko. Piedalīties iespējams ar Dip Dap braucamajiem, velosipēdiem, skeitbordiem, skūteriem, skrituļslidām. Reģistrācija sacensību dienā no plkst. 9.30, starts no plkst. 10.00 līdz 12.00.

Savukārt no plkst. 12.00 Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” dārzā būs sportiskas un interesantas aktivitātes ikvienam. Darbosimies kopā ar Valmieras lielākajiem sporta spēļu klubiem “Valmiera FC”, FBK “Valmiera” un VALMIERA GLASS VIA. Dzirdēsim arī vokālo studiju “Notiņas” un “Domino” uzstāšanos. Jāpiemin, ka Veides ielā būs gardais street food piedāvājums.

Vecpuišu parkā

22. jūlijā no plkst. 12.00 Vecpuišu parka koku paēnā šīberēsim šlāgermūzikas, tautas mūzikas un pūtēju orķestra ritmos. Uzstāsies Valmieras Mūzikas skola, Valmieras brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības orķestris, ETHNO Estonia, grupas “Sestā jūdze”, “Ziņģes brāļi” un “Zeļļi”.

Savukārt svētdien, 23. jūlijā, no plkst.11.00 Vecpuišu parkā solās būt lielisks svētku pikniks. Ņem līdzi baltu pledu vai sedziņu, uzkodas, brokastu maizīti, kādu galda spēli un baudi laisku, ģimenisku svētdienu kopā ar popgrupu “Smaidiņi”, “SDK Gauja FIX”, “Atvasara”, “Švunkas”, “Džambulaja”.

“Akustika”

22. jūlijā Restorāna “Akustika” koncertzālē plkst. 16.00 Valmieras Mūzikas skola aicina uz brīnišķīgu koncertu “Valmieras mirdzums mūzikā”: komponists Arturs Maskats, koklētāja Katrīna Mačuka un mūziķis Renārs Veličko.

Gaujā

Kazu krācēs Gaujā 22. jūlijā plkst. 17.00 starts tiks dots Labdarības bumbu rallijam. Bumbiņas, pārvarot Gaujas virpuļus, sacentīsies par vērtīgām balvām. Biļetes savai laimīgajai bumbiņai var iegādāties 20. un 21. jūlijā Ziloņu ielā, bet 22. jūlijā – svētku tirgū. Par biļetēm iegūtos līdzekļus Valmieras novada fonds ieguldīs projektu konkursā “Sev, tev, novadam 2023”, lai palīdzētu piepildīt iedzīvotāju idejas, kas svarīgas plašākai sabiedrības daļai.

Jāņa Daliņa stadionā

Svētku svētdiena, 23. jūlijs, nav iedomājama bez rogaininga, kad priecīgās emocijas sakāpinātas tik daudz, ka jāļaujas sportošanai. Rogainings komandas 2–5 cilvēku sastāvā aizvedīs kontrolpunktu meklējumos Valmierā un tās apkārtnē. Starts plkst. 11.00 skrējējiem, nūjotājiem un velobraucējiem būs Jāņa Daliņa stadionā.

Krāču kakta “Šķūnis”

Svētdien, 23. jūlijā, plkst. 11.00–17.00 uz interesantām aktivitātēm visai ģimenei aicina Krāču kakta “Šķūnis”. Būs galda teniss, virtuālās realitātes spēles, novuss, retro spēļu konsoles, deju simulators, šautriņas, rallija simulators, galda spēles (maksas norise).

Pie Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas

23. jūnijā plkst. 15.00 norisināsies pielūgsmes un slavēšanas norise, kristīgās dziesmas dziedās Krimuldas luterāņu draudzes mūziķis un komponists Aivars Lapšāns ar ģimeni, Valmieras luterāņu draudzes pielūgsmes un slavēšanas grupa “Savs laiks” un Valmieras baptistu draudzes mūziķi.

Dažādi maršruti – gan sportiski, gan izzinoši, gan muzikāli – aicinās Valmieras dzimšanas dienu pavadīt kustīgi, interesanti un priecīgi. Tāpat aicinām apmeklēt izstādes Valmieras muzejā un Veļas žāvētavā, piedalīties zīmēšanas darbnīcā pie Valmieras Integretās bibliotēkas. Jāpiemin, ka īpašu pārsteigumu sagatavojuši arī vairāki Valmieras uzņēmumi, piedāvājot gan svētku gardumus, gatavotus Valmieras dzimšanas dienai, gan svētkiem noderīgas lietas un pakalpojumus.

Visu programmu skati mājaslapā valmierasvin.lv! Medaļa Tev par to, ka Valmiera sirdī!

Svētku lieldraugs – AS “Valmieras stikla šķiedra”.

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (0,380 likmes jeb 12 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • īstenot sociālpedagoģisko darbību Iestādē; • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • mācību un audzināšanas darba satura, korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2023.gada 22.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-22

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Dikļu kultūras centrā (turpmāk – Iestāde) saimniecības vadītāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • organizēt Iestādes saimniecisko darbu, Iestādei nepieciešamā inventāra un iekārtu saņemšanu un piegādi; • veikt uzdevumus, kas saistīti ar Iestādes pasākumu norisi (telpu un apkārtnes iekārtošanu, dažādu materiālu atvešanu/aizvešanu); • nodrošināt Iestādes valdījumā esošā kustamā un nekustamā īpašuma uzturēšanu tehniskā kārtībā; • apkopot informāciju par saimniecisko darbu un sīko remonta darbu nepieciešamību, veikt nelielus remontdarbus vai organizēt to izpildi; • sistemātiski sekot apkures sistēmas, ūdensvadu un sanitāro mezglu darbībai; un ja Tev ir: • vidējā vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • labas valsts valodas zināšanas; • B kategorijas vadītāja apliecība; • labas prasmes darbā ar datoru, MS Office programmām un citu biroja tehniku; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • nepilnu darba laiku 16 stundas nedēļā (0,4 slodze); • pamatalgu pārbaudes laikā 344 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 362 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Saimniecības vadītājs/-a Dikļu kultūras centrā” līdz 2023.gada 19.decembrim. Tālrunis papildu informācijai 26486115 vai 27891656. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Straumes, Dikļi, Dikļu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-19

Mūsu partneri