Valmieras Ziņas

Aicina uz Valmieras 740. dzimšanas dienu

Lasīšanas laiks: 8 min

Valmieras dzimšanas dienā galda galā vietu ieņems lielākie stāstnieki, viņi gan vienmēr saka, ka darbi runā. Kad vārdu dod darbiem, viņiem atbilde viena – panākumus svinot ar jauniem izaicinājumiem. Bet skaidrs, ka sakāmais 740 gados sakrājies daudz, senākais stāsts jau gatavs iznākt no pils mūriem – par to, kā Valmiera sākās. Sagaidīsim Valmieras 740. dzimšanas dienu kopā!

Visu programmu skati mājaslapā valmierasvin.lv

Pie un virs Valmieras pils mūriem

No 20. līdz 23. jūlijam aicinām bez maksas apmeklēt un uzzināt stāstus par Valmieras sākumu un attīstību jaunajā ekspozīcijā “de Woldemer”. To svētku laikā atvērs stikla apjomā virs pils mūriem un restaurētajās senajās dzīvojamās ēkās. Tāpat arī no 21. līdz 23. jūlijam plkst. 14.00 ir iespēja ekspozīciju apskatīt, dodoties ekskursijā gida pavadībā, iepriekš ir jāpiesakās, rakstot uz muzejs@valmierasnovads.lv vai zvanot pa tālruni 64223620.

Krēslas laikā un pēc pusnakts (plkst. 23.00–2.00) trīs vakarus (no 20. līdz 22. jūlijam) pilsdrupas pārtaps par logu uz netveramo. Tur būs skatāms multimediāls uzvedums  “Valmieras dārgumi”. Cauri gadsimtiem Valmieras stāstā savijas dažādi laikmeti ar tehnoloģisko attīstību, personāžiem un iespējām, ko paver katrs laiks. Tomēr vienmēr klātesoša kustība, ceļš un Valmieras sirds – upe Gauja. Uzvedumu radīts ar 3D mapping un hologrammas tehnoloģiju palīdzību. Stāstu veidoja igauņu producentu apvienība “Gala Stage OÜ”.

Savukārt 22. jūlijā no plkst. 10.00 Valmieras vecpilsētā norisināsies mākslinieku plenērs, kurā piedalīsies Juris Ģērmanis, Elmārs Orniņš, Kristīne Kligina, Aivis Pīzelis un Anitra Bērziņa.

Ziloņu ielā

Sagaidot Valmieras 740. dzimšanas dienu, no 18. līdz 23. jūlijam Ziloņu iela būs pārtapusi par svētku ielu. Katru dienu gaidāms kāds pārsteigums.

20. jūlijā plkst. 19.00 norisināsies viktorīna “Zini! Mini! Uzzini”. Jāpiemin, ka 20. un 21. jūlijā būs arī lielās galda un izklaides spēles. Savukārt no plkst. 21.00 Ziloņu ielā 20. jūlijā uzstāsies, kā viņš pats saka, sakarīgs čalis, normāli dzied, dziesmām jēdzīgi teksti, Mikus Frišfelds.

21. jūlijā no plkst. 15.00 līdz 19.00 klātesošos pārsteigs žonglēšanas, līdzsvara noturēšanas un citi brīnumaini priekšnesumi, jo Valmierā viesosies Rīgas cirka skola.

21. jūlijā plkst. 11.00–18.00 un 22. jūlijā plkst. 10.00–18.00 ikviens aicināts apdrukāt līdzi paņemto kokvilnas krekliņu ar svētku motīviem. Jāsameklē Valmieras koprades darbnīcas DARE telts un jāļaujas radošajam procesam! Jāpiemin, ka 18., 19. un 20. jūlijā no plkst. 16.00 līdz 20.00 varēs veikt svētku apdruku darbnīcas DARE telpās (Purva iela 12, Valmiera). Šajos datumos obligāti ir jāpiesaka vēlamais laiks, izmantojot rezervācijas platformu: https://www.picktime.com/DARE.

22. jūlijā plkst. 14.00 brīnišķīgu noskaņu Ziloņu ielā uzburs mūziķe Marta Grigale. Viņa raksta dziesmas par lietām, kas notiek viņas galvā, un dara to tik pārliecinoši, ka radītās melodijas pielīp un nepamet vēl ilgi. Mūziķe uzstāsies kopā ar ģitāristu Dmitriju Tarasovu.

Visu nedēļu Ziloņu ielā arī street food.

Zem ozola Valmieras muzeja iekšpagalmā

22. jūlijā plkst. 17.00 pie ozola muzeja pagalmā sagaidīsim mūsdienu deju grupu “Baltā”. Redzēsim laikmetīgās dejas iestudējumu “Paradīze”. Jāpiemin, ka šo priekšnesumu varēs baudīt arī plkst. 11.00 pie dzelzceļa stacijas, plkst. 12.30 Jāņparkā, plkst. 14.00 Valmieras novada fonda iekšpagalmā un plkst. 15.30 Krāču kaktā (Kāpu iela 15).

Pie kino “Gaisma”

Ceturtdien, 20. jūlijā, vēl nebijis notikums Latvijā. Koncertierakstā brīvdabā – pie kino “Gaisma” un Rīgas ielas posmā pretī kinoteātrim – no plkst. 22.00 uzstāsies vijolnieks un diriģents Andrē Rjē (André Rieu) un viņa Johana Štrausa orķestris. Māksliniekiem ir izpārdoti koncerti visā pasaulē, koncertieraksti skatāmi kinoteātros. Taču pirmo reizi, sagaidot Valmieras 740. dzimšanas dienu, Andrē Rjē aicina piedalīties īpašā notikumā – muzikālās filmas, koncerta skatīšanās brīvdabā. Pirms tam (no plkst. 21.00) pavadīsim lielisku laiku kopā ar vakara vadītāju klātienē. Turklāt pirms koncertieraksta sagaidīsim arī mākslinieka videosveicienu Valmierai.

No plkst. 22.00 līdz plkst. 01.00 (ar pārtraukumu 15 min) skatīsimies muzikālu filmu, koncertu Andrē Rjē Māstrihtā, “Laimīgie laiki ir atgriezušies” (André Rieu’s 2022 Maastricht Concert: Happy Days are Here Again). Andrē Rjē un Johana Štrausa orķestra vasaras koncerts ir jautrs un apburošs muzikāls notikums slavenajā Vrijthofas laukumā. Programmā skanēs klasiskas vieglās mūzikas kompozīcijas, operešu melodijas un, protams, jautri valši.

Koncerts būs angļu valodā ar latviešu un angļu subtitriem. Būs iespēja baudīt ne tikai kino tik ļoti piestāvošo popkornu, bet ar savu gardo piedāvājumu piedalīsies arī “Latvijas Steiku klubs” un SIA “Ieroči Lāčplēsis”.  Ņemiet līdzi savus mīļos un izbaudiet neaizmirstamus muzikālus brīžus Andrē Rjē dzimtajā pilsētā! Sēdvietas būs nodrošinātas. Lai, skatoties koncertu, justos ērti, aicinām ņemt līdzi segas/ pledus. Videoieskats koncertā ir šeit.

Rīgas ielā

21. jūlijā no plkst. 19.00 Rīgas ielā valdīs dzīvesprieks, šogad un pagājušajā gadā dzimušo mazuļu vecākiem ar savām atvasēm, uzņēmumiem, iestādēm, biedrībām, domubiedru grupām un ikvienam, kurš Valmieru sauc par savu, dodoties tradicionālajā svētku gājienā “Valmiera lepojas”.

Savukārt 22. jūlijā no plkst. 9.00 Rīgas ielu apņems priecīga tirgotāju un pircēju kņada, būs krāsu, rakstu, sajūtu un noskaņu pārbagātība, amatniekiem un mājražotājiem piedāvājot savus darinājumus.

Galvenā skatuve (laukumā pie Valmieras Kultūras centra)

Svētku koncertu piektdien, 21. jūlijā, plkst. 20.30 atklās Valmieras Yamaha mūzikas skolas ansamblis “Epic Wolf Orchestra”, kas sagatavojis īpašu koncertprogrammu, kuras laikā jauniešiem uz skatuves pievienosies gan pieredzējuši, gan arī pavisam jauni mākslinieki no Valmieras. Plkst. 21.30 sagaidīsim Intaru Busuli un Abonementa orķestri, kas priecēs gan ar jau zināmām un iemīļotām kompozīcijām, gan arī jaunām dziesmām, kas ļaus ieskatīties rudenī gaidāmajā albumā. No plkst. 23.00 – latviešu hiphopa un poprepa grupa “Citi zēni”, kas ar dziesmu “Eat Your Salad” pārstāvēja Latviju 2022. gada Eirovīzijas dziesmu konkursā. Bet balle plkst. 00.00 kopā ar pozitīvi enerģisko četru džentlmeņu grupu “Džentlmeņu Špagats”.

Sestdien, 22. jūlijā, plkst. 20.00 sagaidīsim bungu un dūdu mūzikas grupu “Auļi”, plkst. 21.30 – aktuālākais mūziķis Igaunijā NOËP, kurš ar savu unikālo alternatīvās popmūzikas apvienojumu ir piesaistījis mūzikas cienītāju un industrijas pārstāvju uzmanību visā pasaulē, plkst. 22.30 – leģendārā Latvijas rokgrupa “Līvi”, kas turpina priecēt klausītājus ne tikai ar savām Zelta fonda dziesmām, bet arī ar pēdējā laikā radītiem skaņdarbiem. Ballīte no plkst. 00.00 kopā ar vienu no vadošajiem Latvijas funky breaks un funk dīdžeju dj all-viss.

Dīvaliņa pļavās

21. jūlijā no plkst. 20.00 festivāla sajūtu notikumā “Harmonija brīvdabā” radīs Keitija Bārbale, grupas “Audiokvartāls” un “Pienvedēja piedzīvojumi”, PRUSAX un DJ anna b. Sāta sajūta un garšas kārpiņu lutināšana – Vinda street food pārziņā.

“Mežs” un “Vinda”

Sporta un aktīvās atpūtas parkā “Mežs” 22. jūlijā no plkst. 10.00 norisināsies ātruma sacensības “Izbrauc Mežu”. Būs pieejamas divas distances – lielais “Mežs” un mazais “Mežs”, lai katrs varētu izvēlēties savām spējām atbilstošāko. Piedalīties iespējams ar Dip Dap braucamajiem, velosipēdiem, skeitbordiem, skūteriem, skrituļslidām. Reģistrācija sacensību dienā no plkst. 9.30, starts no plkst. 10.00 līdz 12.00.

Savukārt no plkst. 12.00 Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” dārzā būs sportiskas un interesantas aktivitātes ikvienam. Darbosimies kopā ar Valmieras lielākajiem sporta spēļu klubiem “Valmiera FC”, FBK “Valmiera” un VALMIERA GLASS VIA. Dzirdēsim arī vokālo studiju “Notiņas” un “Domino” uzstāšanos. Jāpiemin, ka Veides ielā būs gardais street food piedāvājums.

Vecpuišu parkā

22. jūlijā no plkst. 12.00 Vecpuišu parka koku paēnā šīberēsim šlāgermūzikas, tautas mūzikas un pūtēju orķestra ritmos. Uzstāsies Valmieras Mūzikas skola, Valmieras brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības orķestris, ETHNO Estonia, grupas “Sestā jūdze”, “Ziņģes brāļi” un “Zeļļi”.

Savukārt svētdien, 23. jūlijā, no plkst.11.00 Vecpuišu parkā solās būt lielisks svētku pikniks. Ņem līdzi baltu pledu vai sedziņu, uzkodas, brokastu maizīti, kādu galda spēli un baudi laisku, ģimenisku svētdienu kopā ar popgrupu “Smaidiņi”, “SDK Gauja FIX”, “Atvasara”, “Švunkas”, “Džambulaja”.

“Akustika”

22. jūlijā Restorāna “Akustika” koncertzālē plkst. 16.00 Valmieras Mūzikas skola aicina uz brīnišķīgu koncertu “Valmieras mirdzums mūzikā”: komponists Arturs Maskats, koklētāja Katrīna Mačuka un mūziķis Renārs Veličko.

Gaujā

Kazu krācēs Gaujā 22. jūlijā plkst. 17.00 starts tiks dots Labdarības bumbu rallijam. Bumbiņas, pārvarot Gaujas virpuļus, sacentīsies par vērtīgām balvām. Biļetes savai laimīgajai bumbiņai var iegādāties 20. un 21. jūlijā Ziloņu ielā, bet 22. jūlijā – svētku tirgū. Par biļetēm iegūtos līdzekļus Valmieras novada fonds ieguldīs projektu konkursā “Sev, tev, novadam 2023”, lai palīdzētu piepildīt iedzīvotāju idejas, kas svarīgas plašākai sabiedrības daļai.

Jāņa Daliņa stadionā

Svētku svētdiena, 23. jūlijs, nav iedomājama bez rogaininga, kad priecīgās emocijas sakāpinātas tik daudz, ka jāļaujas sportošanai. Rogainings komandas 2–5 cilvēku sastāvā aizvedīs kontrolpunktu meklējumos Valmierā un tās apkārtnē. Starts plkst. 11.00 skrējējiem, nūjotājiem un velobraucējiem būs Jāņa Daliņa stadionā.

Krāču kakta “Šķūnis”

Svētdien, 23. jūlijā, plkst. 11.00–17.00 uz interesantām aktivitātēm visai ģimenei aicina Krāču kakta “Šķūnis”. Būs galda teniss, virtuālās realitātes spēles, novuss, retro spēļu konsoles, deju simulators, šautriņas, rallija simulators, galda spēles (maksas norise).

Pie Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas

23. jūnijā plkst. 15.00 norisināsies pielūgsmes un slavēšanas norise, kristīgās dziesmas dziedās Krimuldas luterāņu draudzes mūziķis un komponists Aivars Lapšāns ar ģimeni, Valmieras luterāņu draudzes pielūgsmes un slavēšanas grupa “Savs laiks” un Valmieras baptistu draudzes mūziķi.

Dažādi maršruti – gan sportiski, gan izzinoši, gan muzikāli – aicinās Valmieras dzimšanas dienu pavadīt kustīgi, interesanti un priecīgi. Tāpat aicinām apmeklēt izstādes Valmieras muzejā un Veļas žāvētavā, piedalīties zīmēšanas darbnīcā pie Valmieras Integretās bibliotēkas. Jāpiemin, ka īpašu pārsteigumu sagatavojuši arī vairāki Valmieras uzņēmumi, piedāvājot gan svētku gardumus, gatavotus Valmieras dzimšanas dienai, gan svētkiem noderīgas lietas un pakalpojumus.

Visu programmu skati mājaslapā valmierasvin.lv! Medaļa Tev par to, ka Valmiera sirdī!

Svētku lieldraugs – AS “Valmieras stikla šķiedra”.

Biedrība “Resursu centrs cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem “ZELDA” (turpmāk RC ZELDA), reģ. Nr. 40008114387 aicina darbā atbalsta personu lēmumu pieņemšanā – sociālo mentoru Valmieras novadā pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem. Kas ir Atbalsta personas pakalpojums lēmumu pieņemšanā? Atbalsta personas pakalpojums lēmumu pieņemšanā ir personai ar garīga rakstura traucējumiem sniegts atbalsts lēmumu pieņemšanā, lai palīdzētu viņai vienlīdzīgi ar citiem sabiedrības locekļiem īstenot savu tiesībspēju un rīcībspēju. Atbalsts lēmumu pieņemšanā ļauj personai paust savu gribu, izvēli, plānot un pašai pieņemt lēmumus par savu dzīvi, veselības un sociālo aprūpi, finansēm un īpašumiem, kā arī palīdz personai paplašināt savu dabisko atbalsta loku, palīdz pilnveidot spējas pārstāvēt sevi un aizsargāt savas tiesības un intereses. Pakalpojuma ietvaros atbalsts tiek nodrošināts 6 dzīves jomās: tiesību un interešu aizstāvības jomā, finanšu jomā, ikdienas dzīves jomā, veselības aprūpes jomā, sociālā aprūpes jomā un atbalsta loka veidošanā. Atbalsta personas lēmumu pieņemšanā galvenie darba pienākumi: atbalsta sniegšana lēmumu pieņemšanā personām ar garīga rakstura traucējumiem (turpmāk – atbalstāmajām personām); atbalstāmo personu atbalsta plāna sagatavošana, balstoties uz stipro pušu un vajadzību izvērtēšanu; palīdzība atbalstāmajām personām apzināt un piesaistīt nepieciešamos resursus, veicinot atbalstāmo personu motivāciju lēmumu pieņemšanā un saistīto problēmu risināšanā; palīdzība dokumentu sagatavošanā iesniegšanai valsts un pašvaldību institūcijās; atbalsta loka veidošana atbalstāmajām personām; atbalstāmās personas patstāvīgai dzīvei nepieciešamo lēmumu pieņemšanas prasmju attīstīšana un veicināšana (t.sk. nodrošināt lēmuma pieņemšanai nepieciešamo informāciju un sniegt to atbalstāmajai personai saprotamā veidā un valodā, kā arī sniegt nepieciešamo atbalstu, lai atbalstāmā persona varētu paust savu gribu un izdarīt patstāvīgu izvēli); iknedēļas saturisko atskaišu un mēneša atskaites – atbalsta personas pakalpojuma uzskaites lapas sagatavošana. Prasības kandidātam: pirmā vai otrā līmeņa augstākā izglītība sociālajā darbā, sociālajā aprūpē, sociālajā rehabilitācijā, psiholoģijā, tiesību zinātnēs vai citās sociālajās vai humanitārajās zinātnēs; vēlamas pamatprasmes un pieredze darbā un komunikācijā ar personām ar garīga rakstura traucējumiem; labas latviešu valodas zināšanas (augstākā līmeņa 2. pakāpe (C2)); pamatzināšanas par valsts pārvaldi un prasme sagatavot dokumentus valsts un pašvaldību institūcijām; prasme strādāt ar datoru; prasme strādāt gan individuāli, gan komandā; spēja plānot savu darbu individuāli; augsta saskarsmes kultūra, komunikabilitāte, empātija, tolerance un atvērtība jaunām idejām. Atbalsta personai nepieciešamās kompetences: iecietība pret personām ar garīga rakstura traucējumiem, lai veidotu veiksmīgu kontaktu; spēja analizēt situāciju un identificēt iespējamos cilvēktiesību pārkāpumus pret atbalstāmo personu; spēja strādāt komandā un piemēroties mainīgiem darba apstākļiem; spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus, komunicēt, risināt problēmas un konfliktus; spēja motivēt atbalstāmo personu pārmaiņām; spēja plānot un organizēt savu darbu; augsti ētikas standarti. Mēs piedāvājam: Pilna vai nepilna laika darba slodzi ar summēto darba laiku; Veselības apdrošināšana; Nodrošinām darba datoru, kā arī telefona un interneta pieslēgumus; Darba laiks tiek organizēts, pamatojoties uz katrai atbalstāmajai personai izstrādātu atbalsta plānu; Atalgojumu 7.73 EUR/h pirms nodokļu nomaksas, slēdzot ar personu terminētu darba līgumu, nodrošinot visas sociālās garantijas (darba līguma termiņš 31.12.2024. ar iespēju līgumu pagarināt); Ar darbu saistīto izdevumu atmaksa (degviela, sabiedriskā transporta biļetes, kancelejas preces u.tml.); Apmācību pirms darba uzsākšanas, regulāru pakalpojuma koordinatora, sociālā darbinieka un citu RC ZELDA speciālistu atbalstu ikdienas darbā, kovīzijas vai supervīzijas. Darba vietas adrese : Mārupes iela 4, Rīga un visā Latvijas teritorijā. Pieteikumu ar CV un motivācijas vēstuli lūgums sūtīt: zelda@zelda.org.lv  Profesija: Sociālais MENTORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-03 Kontaktpersona: Tālrunis: 67442828 E-pasts: zelda@zelda.org.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā skolotāja palīgu uz noteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme).  Darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2024. gada 27.maijam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-27 Kontaktpersona: CV, piet.vēst.un izgl.dok.kopijas ar norādi sūtīt uz spriditis@valmiera.edu.lv, 64231434. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri