Valmieras Ziņas

Valmieras novada tūrisma uzņēmējdarbības pieredzes stāsts – zemnieku saimniecības “Adzelvieši” saimnieki Dzidra un Jānis Grīnbergi

Lasīšanas laiks: 3 min

Ar mīlestību pret savu zemi un darbu, kas iet no rokas, agronomi Dzidra un Jānis Grīnbergi saimnieko savā zemnieku saimniecībā “Adzelvieši”. Tur ar lielu rūpību tiek audzētas kaņepes, kas vēlāk pārtop dabiskos un gardos pārtikas produktos. Tos iemīļojuši cilvēki ne tikai no Latvijas, bet arī no plašās pasaules.

Zemnieku saimniecībā “Adzelvieši” var sajust patiesu vēstures un seno tradīciju auru, kas tiek glabāta un kopta ar patiesām rūpēm senajās ēku sienās, darba rīkos un pašās kaņepēs. Saimnieki aizrauj ar stāstiem par dažādām seno amatu prasmēm un savu saimniecību, ievijot tajos pa kādam asprātīgam jokam un labsirdīgam smaidam.

Iniciatīva par kaņepju audzēšanu Burtnieku pusē radās Jānim, jo tieši Vidzemē jau izsenis esot audzētas kaņepes, ēsti to produkti un tās izmantotas arī saimniecībā. Viņš vēlējās ražot no tām sviestu – ar lielu apņēmību un darba sparu saimnieki šo ieceri īstenojuši. Uzsākt darboties arī tūrisma nozarē Dzidru un Jāni iedvesmoja domubiedre Guna Ķibere, kad saimniece viņus cienājusi ar pašdarinātā kaņepju sviesta maizītēm. Tādēļ arī šodien “Adzelviešos” degustācijās iespējams baudīt dažādus kaņepju produktus saimnieku stāstu pavadībā. Viena darba rezultātā rodas idejas par nākamajiem un tā jau kopš pagājušā gadsimta beigām Dzidra un Jānis darbojas tūrisma uzņēmējdarbības jomā.

Saimnieki atzīst, ka lielākais izaicinājums tūrisma uzņēmējdarbības uzsākšanā bija tieši augstākās kvalitātes un labākās garšas produktu izveidošana. Laikietilpīgākais bijis process, kas jāveic, lai tie nonāktu ne tikai veikalu plauktos, bet arī uz degustāciju galda. Viņi tic, ka viesmīlība un sajūta, ka esi pie viņiem gaidīts viesis, meklējama tieši detaļās. Sakopta apkārtne, skaisti uzklāts galds, karsta tēja, saimnieku atsaucība un sirsnība. To cilvēki atceras, un labi vārdi rodas, redzot labi padarīto darbu. Tieši šādā veidā iegūtā viesu uzticība un labās atsauksmes mudina nepagurt un turpināt darboties tūrismā ik dienu.

Pirmie viesi zemnieku saimniecībā tika sagaidīti pirms gandrīz 30 gadiem. Pa šo laiku piedzīvoti daudz aizraujošu notikumu un sagaidīti ciemiņi gan no tuvākām, gan tālākām zemēm – viesu vidū pārstāvēti kaimiņi igauņi, Francija, Vācija, ar rūjieniešu starpniecību ciemojušies arī japāņi. Ārzemju ciemiņu uzņemšanā reizēm tiek iesaistīta arī jaunākā ģimenes paaudze, kuri labprāt angļu mēlē pastāsta par saimniecības vēsturi un tās bagātībām. Panākumu atslēga, kas viesiem liek atgriezties un ar labu atcerēties apmeklējumu “Adzelviešos” slēpjas vienkāršībā, aizraujošos stāstos un patiesās rūpēs pret savu darbu un katru, kas vēlējies ielūkoties saimniecībā.

Saimnieki ir pārliecināti – lai darbs tūrismā attīstītos, svarīgi sadarboties ne tikai ar pašiem tuvākajiem kolēģiem, bet arī ar citiem uzņēmumiem un tūroperatoriem. Darbojoties kopā, stāsti par “Adzelviešiem” izskan no mutes mutē, aicinot baudīt ekskursiju, stāstu un degustāciju programmas. Cilvēki vēlas aplūkot un iepazīt vairākas vietas vienlaikus, tādēļ dažādi ceļojumu maršruti, kuros zemnieku saimniecība ir kā viens no pieturpunktiem, ir labākais veids, kā piesaistīt arvien jaunus apmeklētājus. Jābūt vēlmei un enerģijai uzturēt esošās vērtības un laika gaitā radīt jaunas, lai papildinātu piedāvājumu un ciemiņu interese doties uz “Adzelviešiem” tikai pieaugtu. Saimniece saka: “Svarīgi ir būt priecīgam par to, kas ir. Mīļi sagaidīt un mīļi pavadīt – lai viņi un mēs esam apmierināti. Ar to pietiek!”

Tuvākajā nākotnē saimnieki iecerējuši turpināt iesākto, kā arī darbos iesaistīt ģimenes jauno paaudzi arvien vairāk. Dzidra un Jānis ir priekpilni par katru saimniecības viesi un gādā lai ikviens, aizbraucot no “Adzelviešiem” līdzi varētu paņemt sirsnību, siltas atmiņas un turpat ražotus gardus kaņepju produktus.

Nākamajā mēnesī viesosimies “Gulbīt’s desertu darbnīcā” Valmierā, lai uzzinātu, kas iedvesmoja saimnieci uzsākt savu uzņēmējdarbību tūrisma nozarē.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AICINA PIEVIENOTIES APDROŠINĀŠANAS KONSULTANTUS VALMIERĀ Ja uzskati sevi par veiksmīgu pārdošanas speciālistu vai vēlies par tādu kļūt un Tevi interesē apdrošināšanas pakalpojumi - pievienojies Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiāles komandai! Ko dara apdrošināšanas konsultants? • Piedāvājot klientiem vispiemērotākos dzīvības un veselības apdrošināšanas pakalpojumus, nodrošina mūsu klientiem, viņu ģimenes locekļiem un uzņēmumu darbiniekiem drošību un finansiālo aizsardzību neparedzētās dzīvas situācijās Kas raksturo veiksmīgu konsultantu? • Lielisks sarunu partneris ar interesi ikdienā komunicēt ar dažādiem cilvēkiem • Vēlme mērķtiecīgi strādāt un saņemt pienācīgu atalgojumu • Augsta motivācija un iniciatīva • Rezultatīva pieredze pārdošanā • Vidējā vai augstākā izglītība • Latviešu un krievu valodas zināšanas Ko iegūst apdrošināšanas konsultants? • Mācības darbam un pašizaugsmei • Mentoru, kurš palīdz uzsākt veiksmīgu sadarbību • Draudzīgu un profesionālu vidi • Darba samaksu no 700 līdz 1500+ EUR bruto, kas sastāv no pamatalgas un mainīgās daļas, kura atkarīga no pārdošanas rezultāta Par mums Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiāle specializējas dzīvības apdrošināšanā ar uzkrājumu veidošanu, privātās pensijas un mūža pensijas apdrošināšanā, uzkrājošajā apdrošināšanā bērniem, nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanā fiziskām un juridiskām personām. Compensa Life ir pirmā apdrošināšanas sabiedrība Latvijā, kas piedāvā onkoloģisko slimību apdrošināšanu, kas pieejama vietnē oncodrop.lv. Mēs priecāsimies saņemt CV un motivācijas vēstuli līdz 2024. gada 6.martam uz e-pastu: agita.ulmane@compensalife.lv Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Nosūtot pieteikumu un CV konkursam uz izsludināto vakanci, kandidāts/te kā datu subjekts saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzības tiesību aktu prasībām piekrīt iesniegto personas datu apstrādei Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiālē (juridiskā adrese: Vienības gatve 87h, Rīga, LV-1004) uz laiku, kas nav ilgāks par trīs mēnešiem no atlases konkursa noslēgšanās dienas. Datu apstrādes mērķis – datu izmantošana un glabāšana personāla atlases vajadzībām. Savu piekrišanu personas datu apstrādei kandidāts/te var atsaukt rakstveidā.

Pievienojies mūsu komandai! Rūjienas vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sekretāru/-i uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Rūjienas vidusskola, Rīgas iela 30, Rūjiena, Valmieras novads.  Ja Tev ir vēlme: • veikt dokumentu noformēšanu, veidošanu, kārtošanu, uzglabāšanu atbilstoši nomenklatūrai dokumentu pārvaldības kārtībai; • veikt ierobežotas pieejamības informācijas apstrādi; • nodrošināt inventarizācijas dokumentu pārvaldību; • organizēt un koordinēt skolēnu transporta pieprasījumus un izmaiņas, sadarbojoties ar pārvadātāju; • pārzināt Iestādes struktūru, darbības jomas, pienākumu sadali starp skolas darbiniekiem; un ja Tev ir: ● vidējā, vidējā/ profesionālā vai augstākā izglītība; ● labas latviešu valodas zināšanas; ● zināšanas par likumdošanu personu datu aizsardzībā un prasme orientēties normatīvajos aktos; ● prasme lietot dažādus tehniskos līdzekļus informācijas iegūšanā, atlasē, apkopošanā un nosūtīšanā; ● kompetences: augsta atbildības sajūta; spēja pielāgoties dažādām mainīgām situācijām; prasme strādāt komandā un plānot savu laiku; ● iepriekšēja pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību; mēs piedāvājam: • pilnu darba slodzi; • pamatalgu pārbaudes laikā 714 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 751 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) lūdzam iesniegt līdz 2024.gada 1.martam e-pastā: rujienas.vidusskola@valmiera.edu.lv ar norādi “Vakance – sekretārs/-e”. Tālrunis informācijai lietvedībā: 64263605. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SEKRETĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 30, Rūjiena, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-03-01

Mūsu partneri