Valmieras Ziņas

Valmieras novada tūrisma uzņēmējdarbības pieredzes stāsts – Gulbīt’s desertu darbnīcas saimniece Linda Ļebedeva

Lasīšanas laiks: 4 min

Karstākajā vasaras laikā devāmies ciemos pie Lindas Ļebedevas, kura saimnieko “Gulbīt’s desertu darbnīca”, kas maģiski paslēpusies pašā Valmieras centrā. Saimniece par šo draudzīgi pasmejas – joprojām katru dienu ienāk kāds valmierietis, kurš brīnās, cik veiksmīgi pilsētas galvenajā ielā mājvietu radusi šī desertu paradīze.

Saimniece Linda ir juriste un joprojām turpina darboties savā profesionālajā jomā jau 20 gadu garumā. Veiksmīgas apstākļu sakritības rezultātā mūžizglītības programmas ietvaros viņa izvēlējusies Valmieras tehnikuma kursu “Konditorejas izstrādājumu gatavošana un noformēšana”. Kursa noslēgumā pasniedzēja viņai teikusi: “Linda, Tev vajag pašai savu konditoreju!” Sekoja nākamie kursi, un viņa sāka darboties kā mājražotājs. Šajā laikā tapa arī nosaukums. Pēc tam uzzināja par dažādām valsts attīstības finanšu institūcijas “Altum” iespējām, kā arī atrada telpas sava uzņēmuma attīstīšanai.

Desertu darbnīca durvis apmeklētājiem vēra rudenī pirms pandēmijas, tāpēc sākums bijis ļoti grūts. Savukārt šobrīd kā lielāko izaicinājumu saimniece min jaunu klientu atrašanu. Tie, kuri ienāk pirmo reizi, gandrīz vienmēr atgriežas. Nereti apmeklētāji ienāk ziņkāres vadīti – lai uzzinātu, kas ir tas, ko piedāvā šī nelielā konditoreja. Saimniecei patīk komunicēt ar saviem klientiem, un pat, ja viņš neko neiegādājas, viņa zina, ka klients ir aizgājis ar pozitīvām emocijām. Cilvēki sniedz emocijas arī viņai. Novērtējuma vārdi “Vai, cik garšīgi!” sniedz iedvesmu pēc apmeklētājiem tukšākas dienas turpināt iesākto. Klienti ir ļoti dažādi – gan tādi, kuri veic lielus pasūtījumus korporatīvajiem pasākumiem, gan senioru kundzītes, kas ienāk reizi mēnesī palutināt sevi ar gardu kafiju un izsmalcinātu kūciņu – cilvēki, kuri novērtē nevis ēšanas, bet gan baudīšanas procesu. Bieži viesi konditorejā ir arī igauņi. 

Savu produkciju Linda raksturo kā delikātus konditorejas izstrādājumus. Ideja uzņēmuma koncepcijai ir aizgūta no “vecās” Eiropas, kur katrā pilsētā ir nelielas konditorejas ar pastāvīgiem klientiem. “Gulbīt’s desertu darbnīca” nebūs vieta, kur remdēt izsalkumu, bet gan palutināt sevi ar gardu kafiju un izsmalcinātiem desertiem. Klienti atzīst, ka tuvākajā apkārtnē līdzīga piedāvājuma nav. Saimniece piebilst, ka nav saņēmusi nevienu negatīvu atsauksmi par saviem desertiem. Produkcija katru dienu tiek gatavota svaiga no dabīgām izejvielām. Pamata piedāvājumā ir trīs desertu veidi, bet ar pārējo piedāvājumu tiek eksperimentēts un klientiem tiek piedāvāti dažādi jaunumi. Ja kāds deserts klientiem nav iepaticies, tas vairs netiek gatavots un to aizstāj kāds jaunums. Linda nepiedāvā tradicionālās kāzu tortes, bet labprāt gatavo porcijkūciņas kāzām atbilstoši jaunajai tendencei. Lindas ģimenei ir iespēja pirmajiem nobaudīt jaunumus un izteikt savu objektīvo kritiku. Lindai mīļākais produkts savā konditorejā ir kūka “Paula”, kas nosaukta meitas vārdā, kaut smejoties viņa atzīst, ka kūkas ēd gana reti. Tāpat ar ģimenes atbalstu tapusi arī uzņēmuma vizuālā identitāte. 

Saimniece rīko dažādus pasākumus “Gulbīt’s desertu darbnīca” telpās, kas ir saistīti gan ar kūku baudīšanu, gan vietas iepazīšanu. Tuvojoties rudenim, ir plāns rīkot tējas pēcpusdienas angļu stilā. Pasākumi ir pievienotā vērtība, kas dod gan atpazīstamību, gan jaunus klientus. Uzņēmumam ir izveidoti konti arī sociālajos medijos Facebook un Instagram, kur iespējams iepazīties ar “Gulbīt’s desertu darbnīca” kārtības rulli jeb uzņēmuma ideoloģiju. Saimniece Linda atzīst, ka joprojām labākā reklāma esot “no mutes mutē”, taču tā ir ļoti lēna. Vietējie uzņēmēji cenšas cits citu atbalstīt. Konditorejā var iegādāties “Granberry” sukādes un “LIVO” ražotos bezalkoholiskos dzērienus. Savukārt citi uzņēmēji aicina “Gulbīt’s desertu darbnīca” piedalīties dažādos viņu rīkotos pasākumos.

Lindai ir savi skolotāji un konditorejas guru. Laiku pa laikam viņa papildina savas zināšanas kādos mazajos kursos vai mēģina pati radīt jaunas receptes. Šobrīd Linda iedvesmojas no ukraiņu konditora, kurš dzīvo Francijā un tiešsaistē rīko mācības un kursus, piesaistot dažādus atzītus vieslektorus. Tāpat iedvesmu sniegusi austrāļiešu konditore, kura specializējas kā šokolādes meistare. 

Sarunas noslēgumā konditore Linda aicina visus atnākt un iepazīties ar “Gulbīt’s desertu darbnīca” piedāvājumu Rīgas ielā 27, Valmierā. Tāpat viņa aicina apstāties un padomāt, ja kāds jūt, ka dzīvē tomēr nedara to, kas patīk, tad vajag uzdrošināties un sākt darīt to, kas tiešām patīk, aizrauj un sagādā prieku. Mācīties vajag vienmēr, ja ir tāda iespēja. Kopā pasmejamies: “Nebaidīties, jo var sanākt tā, ka sanāk! Un tad ir jāsāk baidīties!”

Nākamajā Valmieras novada Tūrisma uzņēmēju pieredzes stāstā būs iespējams iepazīties ar Strenču viesu nama saimniekiem un uzzināt par viņu ceļu uz tūrisma uzņēmējdarbību. 

Aicinām darbā DISPEČERU VALMIERĀ (uz nenoteiktu laiku) DARBA PIENĀKUMI: pārdot braukšanas dokumentus organizēt un koordinēt autobusu ikdienas maršrutu plānošanu un izpildi nodrošināt autobusu vadītāju dienas darba uzdevumu sagatavošanu PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vidējā vai vidējā profesionālā izglītība augsta atbildības sajūta, precizitāte un labas komunikācijas spējas labas iemaņas darbā ar datoru un elektronisko kases aparātu latviešu valodas un vēlamas svešvalodas zināšanas atbilstoši darba raksturam UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba laiku: maiņu grafiks (1. dežūra no pl. 05:20 līdz pl. 16:20, 2. dežūra no pl. 12:50 līdz pl. 21:00) darba samaksa sākot no 1050EUR ( pirms nodokļu nomaksas) pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas CV ar norādi vakancei „Dispečers Valmierā” iesniegt līdz 2024. gada 29. jūlijam (ieskaitot): sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera”, Reģ.nr. 40003004220, „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, personāla daļā darba dienās no plkst. 13:00 līdz 16:00. 2 nedēļu laikā pēc konkursa termiņa beigām sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks aicināti uz tikšanos klātienē. Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: TRANSPORTA DISPEČERS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-29

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „VIDZEMES SLIMNĪCA” Vidzemes slimnīca aicina savā komandā MAIŅAS VECĀKO PAVĀRU/-I  Darba pienākumi: Darba pienākumi: gatavot ēdienus pēc sastādītās ēdienkartes un kalkulācijas, atbilstoši tehnoloģiskajam procesam un diētas formām; organizēt virtuves strādnieku un pavāru darbu ēdienu gatavošanas un sadales procesā. Prasības kandidātam: vēlama iepriekšēja pieredze pavāra amatā vai profesionālās skolas students pavāra profesijas apguvē; augsta atbildības sajūta un spēja strādāt komandā; izpratne par kvalitātes prasībām, higiēnas un paškontroles normu ievērošana; nevainojama darba kvalitāte; pozitīva un godīga attieksme pret darbu un kolēģiem. Jaunā kolēģa ieguvumi: iespēja veikt atbildīgu un interesantu darbu vienā no labākajām ārstniecības iestādēm Vidzemē un TOP 10 labākā darba devēja Vidzemē; summētais darba laiks, ar iespēju elastīgi plānot darba grafiku; darba līgums uz nenoteiktu laiku; profesionālo skolu studentiem un absolventiem iespēja uzsākt karjeru un pilnveidot zināšanas; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas (mēnešalga no 1300 EUR); papildus piemaksas; prēmijas un motivējošs labumu grozs; darba devēja apmaksātas apmācības; veselības apdrošināšanas polise (pēc pārbaudes laika beigām); Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 5.augustam uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: SIA„Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie Virtuves un kafejnīcas vadītājas p.i. Sandras Priedītes, tel. 28354712. Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.pantu, SIA “Vidzemes slimnīca” informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “Vidzemes slimnīca” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos SIA “Vidzemes slimnīca” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. 2) Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “Vidzemes slimnīca”, kontaktinformācija: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201, tālrunis 25277799. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi SIA “Vidzemes slimnīca”: https://vidzemesslimnica.lv/par-slimnicu/privatuma-politika/informacija-par-personala-atlases-funkcijas-nodrosinasanu/ Profesija: VECĀKAIS PAVĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Jumaras iela 195, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-05

Klondaika ir izklaides un atpūtas vietu tīkls, kas Latvijā pastāv jau gandrīz 30 gadus 14 lielākajās Latvijas pilsētās, nodrošinot saviem klientiem aizraujošu, azartisku un daudzpusīgu atpūtu gan klātienē, gan interneta kazino un sporta totalizatorā Klondaika. lv. Tagad Klondaika ir pievienojusies vienam no lielākajiem azartspēļu uzņēmumiem visā pasaulē - Entain, kurā ir vairāk kā 25 pasaulē pazīstami zīmoli - BetMGM, Bwin, Coral, Ladbrokes, Optibet, Laimz, NinjaCasino un kurā strādā vairāk kā 24 000 cilvēku 19 valstīs, piecos kontinentos un Tu vari būt viens no mums. Aicinām darbāĒKAS UZRAUGU/ KĀRTĪBAS UN FIZISKĀS DROŠĪBAS NODROŠINĀTĀJU SDTRUKTŪRVIENĪBĀ Darba pienākumi: nodrošināt kārtību un drošību. Vēl mēs Tev piedāvāsim: - interesantu, dinamisku un aizraujošu darbu strauji augošā starptautiskā uzņēmumā; - enerģiskus, azartiskus un profesionālus kolēģus; - nelaimes gadījuma apdrošināšanu no pirmās darba dienas; - mācību un attīstības iespējas, un apmaksātu mācību atvaļinājumu; - citus uzņēmuma piedāvātos labumus – veselīgus našķus darba vietā, darbinieku saliedēšanas pasākumus, darbinieku vasaras festivālu, aizraujošas un noderīgas vieslekcijas, darbinieku atlaižu karti un vēl citus unikālus labumus. Darba grafiks: ceturtdienās, piektdienās, seststdienās no 22:00 – 06:00/08:00. Mēnesī vidēji no 32 – 80 stundām. Samaksa par 32h – 233.28 bruto un samaksa par 80h – 583.20 bruto. Darba samaksa atkarīga no nostrādāto maiņu/stundu daudzuma. JA TU DZĪVO BLAKUS PILSĒTĀ MĒS APMAKSĀSIM TEV NOKĻŪŠANU NO UN UZ DARBU. Sūti savu CV uz epastu darbs@gmg.lv. Profesija: ĒKAS UZRAUGS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-17 Kontaktpersona: Linda Liljē

Mūsu partneri