Valmieras Ziņas

Valmieras novada skolēni aktīvi izmanto iespēju vasarā strādāt

Lasīšanas laiks: 5 min

Šis ir pirmais gads, kurā skolēnu vasaras nodarbinātības programma, ko piedāvā gan pašvaldība, gan Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA), aptver visu Valmieras novadu, un dalībai tajā bija aicināti pieteikties Valmieras novada izglītības iestāžu skolēni vecumā no 13 līdz 19 gadiem, kuru dzīvesvieta deklarēta Valmieras novada pašvaldības administratīvajā teritorijā un kuri mācās Valmieras novada pamata, vispārējās vai profesionālās vidējās izglītības iestādēs, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

2022. gadā vasaras nodarbinātības programmā no jūnija līdz augustam kopumā strādā 470 skolēni – 127 nodarbināti NVA programmā, ko finansē no valsts un pašvaldības budžeta līdzekļiem, savukārt 343 skolēniem darbs nodrošināts Valmieras novada pašvaldības īstenotās un finansētās programmas ietvaros.

Šogad skolēnu nodarbinātības programmā iesaistījušās 25 Valmieras novada pašvaldības iestādes un 45 uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas Valmieras novadā. Jauniešiem ir iespēja iegūt darba iemaņas, veicot teritoriju uzkopšanas un uzturēšanas darbus, strādājot pirmsskolas izglītības iestādēs, bibliotēkās, aktīvās atpūtas, viesmīlības un sabiedriskās ēdināšanas jomā, darbā ar jaunatni, kultūras un sporta pasākumu organizēšanā, mazumtirdzniecībā u.c.

Skolēni vecumā no 13 līdz 14 gadiem strādā četras stundas dienā (20 h nedēļā). Skolēni vecumā no 15 līdz 17 gadiem – septiņas stundas dienā (35 h nedēļā), savukārt pilngadīgie jaunieši – astoņas stundas dienā (40 h nedēļā). Skolēni saņem atalgojumu, kura apmērs ir proporcionāls nostrādāto stundu skaitam – saskaņā ar valstī noteiktās minimālās algas apmēru.

Sandra Grīnliņa, Kocēnu pirmsskolas izglītības iestādes “Auseklītis” vadītāja: “Skolēnu vasaras nodarbinātības programmā piedalāmies jau vairāku gadu garumā un esam ar to ļoti apmierināti. Jauniešiem tā ir iespēja iegūt vērtīgu darba pieredzi. Jo īpaši liels prieks dzirdēt no meitenēm, ka, strādājot ar bērniem, viņas ir atradušas savu nākotnes profesiju un iesniegušas pieteikumu studijām pedagoģijā. Vasaras periodā skolēni ir liels atbalsts darba organizēšanā bērnudārzā – darbinieki dodas pelnītā atpūtā, un grupiņās, īpaši tajās, kurās ir liels bērnu skaits, nepieciešams vēl papildu palīgs, kurš palīdz bērnu pieskatīšanā, aprūpē, ģērbšanā, ēdienreižu nodrošināšanā, grupiņas telpu uzkopšanā. Arī bērnudārza audzēkņi ir priecīgi par jaunajiem draugiem un rotaļu biedriem, kuri ienes jaunas vēsmas bērnu ikdienā. Papildus skolotāja palīgiem šovasar mums palīdz jaunietis, kurš veic remontstrādnieka pienākumus, jo vasara ir tas laiks, kad bērnudārzā un tā apkārtnē veicam uzlabojumus.”

Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā šovasar darbojās četri skolēni no Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas un Valmieras sākumskolas. Lolita Dreimane, Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas vecākā bibliotekāre: “Bērnu apkalpošanas nodaļa piedalās vairākās valsts un izdevniecību lasīšanas veicināšanas programmās, kā arī veido savas, tieši vasarā, kad skolēniem ir brīvlaiks. Tādēļ notiek dažādas aktivitātes, kurās piedalās arī skolēni kā bibliotekāru palīgi. Skolēni veic praktiskos darbus – krājuma kārtošana, žurnālu šķirošana, grāmatu aplīmēšana un uzlīmju atjaunošana, tematisko izstāžu veidošana, lasīšanas programmu popularizēšana. Arī šovasar meitenes darbojās radoši, gatavoja materiālus (arī video) publicitātei, popularizēja pakalpojumus (Facebook un Instagram Valmieras bibliotēkas kontiem). Bija piedzīvojums ārpus bibliotēkas – ekskursija pa Valmieras vēsturisko centru, skolēni iepazina Valmieras bibliotēkas ieguldījumu novadpētniecībā. Trīs nedēļu laikā meitenes iepazina bibliotekāra ikdienu un svētkus. Skolēni atzina, strādājot bibliotēkā, uzzinājuši, ka bibliotēkas plauktos valda noteikta kārtība, ir krātuve, darboties bijis interesanti, labprāt nāktu strādāt arī nākamgad. Prieks bija darboties ar skolēniem, parādīt bibliotēku no iekšpuses, ieinteresēt, palīdzēt iegūt jaunu pieredzi un iemaņas.”

Valmiermuižas alus darītavā skolēniem bija iespēja kļūt par Valmiermuižas virtuves dārznieka palīgiem – veidot un kopt Valmiermuižas klēts terases apstādījumus, kā arī virtuves dārzu, kur aug garšaugi, ko izmanto virtuves komanda, un ziedi, no kuriem veido galdiņu kompozīcijas; jaunieši lasīja ogas, ievāca tējas, garšaugus un tos sagatavoja lietošanai ziemā; gatavojoties pasākumiem, izrotāja Valmiermuižas klēts teritoriju; veica klēts pagalma ikrīta uzkopšanu. Marita Mastiņa, Valmiermuižas alus virtuves vadītāja: “Vasarā viesmīlības jomā ir ļoti daudz darba viesu uzņemšanā, un palīdzīgas rokas nekad nevar būt par daudz, tādēļ, plānojot vasaras komandu, ar prieku izmantojām iespēju piedāvāt darbu jauniešiem. Pie mums strādā darbīgi un zinātkāri jauniešiem, ar kuriem gribētu sadarboties arī nākotnē. Trīs nedēļas kopā paskrien ļoti ātri, un to laikā iemācījāmies izveidot sadarbību, kļūdīties un labot kļūdas, būt drošiem un jautāt visu, kas neskaidrs. Arī vecāki sūta paldies ar sveicieniem no mājām, kur jaunietis izveidojis sev augu kastes uz balkona vai sācis vairāk interesēties par augiem. Katrs no jauniešiem, ar kuriem kopā strādājām, izteica vēlmi nākamgad atgriezties.”

Par Vidzemes slimnīcas pieredzi, piedaloties skolēnu nodarbinātības programmā, stāsta Sanita Kandele, Personāla vadības daļas vadītāja: “Līdzīgi iepriekšējiem gadiem skolēni strādā trīs nedēļas, četras stundas dienā un veic telpu un teritorijas uzkopšanu, arhīva kārtošanu, piedalās virtuves palīgdarbos. Piesaistot skolēnus, palīdzam jauniešiem lietderīgi pavadīt brīvlaiku, iepazīt reālu darbu un darba disciplīnu un arī atbalstām viņu ģimenes. Slimnīcas ieguvums ir papildu darba rokas darbinieku atvaļinājuma laikā, sakoptāka apkārtne un telpas.” Virtuves un kafejnīcas vadītāja Guna Ozola, stāstot, kā palīgdarbos strādājuši divi puiši un meitene, izsaka vislielāko pateicību šo jauniešu ģimenēm par tik čaklu un strādīgu bērnu izaudzināšanu. Savukārt Uzkopšanas nodaļas vadītāja Aija Bille-Ļeščova uzsver, ka bijis pamanāms, kā sākotnēji varbūt biklākie bērni trīs nedēļu laikā kļuvuši pašpārliecinātāki, jo strādāts pirmais pastāvīgais darbs un nopelnīta pirmā alga! Kāds pieredzējis arī to, ka nekvalitatīvi veikts darbiņš bijis jāpārstrādā, ko mājās mamma, iespējams, neliktu darīt. A. Bille-Ļeščova arīdzan izsaka cerību, ka iegūtās darba iemaņas un izpratne par darba devēja prasībām palīdzēs jauniešiem novērtēt citu cilvēku darbu un attīstīt savu personību.

Valmieras novada pašvaldība pateicas ikvienam uzņēmumam, iestādei un nevalstiskajai organizācijai, kas atsaucās pašvaldības aicinājumam, sniedzot ieguldījumu jauniešu darba iemaņu pilnveidošanā!

Aktuālais jautājums

Vai Jūs šķirojat bioloģiskos atkritumus

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” (turpmāk – Vinda) aicina darbā direktora vietnieku administratīvi saimnieciskajā darbā uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • vadīt Vinda saimniecisko darbu; • plānot, vadīt un kontrolēt tehnisko darbinieku darbu, nodrošinot saimniecisko darbu izpildi; • piedalīties Vindas budžeta plānošanā, izpildes kontrolē un iepirkuma procedūras izstrādē un organizēšanā; • iegādāties nepieciešamo inventāru, instrumentus un citas materiālās vērtības, nepieciešamības gadījumos sastādīt tehnisko specifikāciju un veikt tirgus izpēti; • sekot darba aizsardzības un ugunsdrošības noteikumu ievērošanai Vindā; • nodrošināt Vindas inženiertīklu (elektrotīkla, signalizācijas, ūdensvada un kanalizācijas, apkures sistēmas) savlaicīgu tehnisko apkopi un profilaktisko apkalpošanu, uzturēšanu kārtībā un piedalīties šajā darbā; • organizēt, vadīt un piedalīties Vindas telpu remontdarbos; • veikt Vindas materiālo vērtību uzskaiti, kontroli, piedalīties inventarizācijas komisijas darbā; un Tev ir: • vēlama augstākā izglītība; • vēlama izglītības iestādes saimniecisko darbu pārzināšana un izmaksu sastādīšanas prasme remontdarbiem; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • B kategorijas vadītāja apliecība; • kompetences: prasme plānot un organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte; komunikācijas un sadarbības prasmes; psiholoģiskā noturība; prasme strādāt individuāli un komandā; • labas prasmes darbam ar datoru un citu biroja tehniku; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 999 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1052 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Iesniedzamos dokumentus ar norādi “Pieteikums Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” vakancei - direktora vietniece/-ks administratīvi saimnieciskajā darbā” līdz 2025.gada 21.maijam nosūtot uz e-pastu vinda@valmiera.edu.lv. Papildu informācija: Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” direktors Edijs Pētersons, tālr.nr. 67873444. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2025-05-21 Kontaktpersona: vinda@valmiera.edu.lv 67873444

Mūsu partneri