Valmieras Ziņas

Valmieras novada skolēni aktīvi izmanto iespēju vasarā strādāt

Lasīšanas laiks: 5 min

Šis ir pirmais gads, kurā skolēnu vasaras nodarbinātības programma, ko piedāvā gan pašvaldība, gan Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA), aptver visu Valmieras novadu, un dalībai tajā bija aicināti pieteikties Valmieras novada izglītības iestāžu skolēni vecumā no 13 līdz 19 gadiem, kuru dzīvesvieta deklarēta Valmieras novada pašvaldības administratīvajā teritorijā un kuri mācās Valmieras novada pamata, vispārējās vai profesionālās vidējās izglītības iestādēs, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

2022. gadā vasaras nodarbinātības programmā no jūnija līdz augustam kopumā strādā 470 skolēni – 127 nodarbināti NVA programmā, ko finansē no valsts un pašvaldības budžeta līdzekļiem, savukārt 343 skolēniem darbs nodrošināts Valmieras novada pašvaldības īstenotās un finansētās programmas ietvaros.

Šogad skolēnu nodarbinātības programmā iesaistījušās 25 Valmieras novada pašvaldības iestādes un 45 uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas Valmieras novadā. Jauniešiem ir iespēja iegūt darba iemaņas, veicot teritoriju uzkopšanas un uzturēšanas darbus, strādājot pirmsskolas izglītības iestādēs, bibliotēkās, aktīvās atpūtas, viesmīlības un sabiedriskās ēdināšanas jomā, darbā ar jaunatni, kultūras un sporta pasākumu organizēšanā, mazumtirdzniecībā u.c.

Skolēni vecumā no 13 līdz 14 gadiem strādā četras stundas dienā (20 h nedēļā). Skolēni vecumā no 15 līdz 17 gadiem – septiņas stundas dienā (35 h nedēļā), savukārt pilngadīgie jaunieši – astoņas stundas dienā (40 h nedēļā). Skolēni saņem atalgojumu, kura apmērs ir proporcionāls nostrādāto stundu skaitam – saskaņā ar valstī noteiktās minimālās algas apmēru.

Sandra Grīnliņa, Kocēnu pirmsskolas izglītības iestādes “Auseklītis” vadītāja: “Skolēnu vasaras nodarbinātības programmā piedalāmies jau vairāku gadu garumā un esam ar to ļoti apmierināti. Jauniešiem tā ir iespēja iegūt vērtīgu darba pieredzi. Jo īpaši liels prieks dzirdēt no meitenēm, ka, strādājot ar bērniem, viņas ir atradušas savu nākotnes profesiju un iesniegušas pieteikumu studijām pedagoģijā. Vasaras periodā skolēni ir liels atbalsts darba organizēšanā bērnudārzā – darbinieki dodas pelnītā atpūtā, un grupiņās, īpaši tajās, kurās ir liels bērnu skaits, nepieciešams vēl papildu palīgs, kurš palīdz bērnu pieskatīšanā, aprūpē, ģērbšanā, ēdienreižu nodrošināšanā, grupiņas telpu uzkopšanā. Arī bērnudārza audzēkņi ir priecīgi par jaunajiem draugiem un rotaļu biedriem, kuri ienes jaunas vēsmas bērnu ikdienā. Papildus skolotāja palīgiem šovasar mums palīdz jaunietis, kurš veic remontstrādnieka pienākumus, jo vasara ir tas laiks, kad bērnudārzā un tā apkārtnē veicam uzlabojumus.”

Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā šovasar darbojās četri skolēni no Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas un Valmieras sākumskolas. Lolita Dreimane, Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas vecākā bibliotekāre: “Bērnu apkalpošanas nodaļa piedalās vairākās valsts un izdevniecību lasīšanas veicināšanas programmās, kā arī veido savas, tieši vasarā, kad skolēniem ir brīvlaiks. Tādēļ notiek dažādas aktivitātes, kurās piedalās arī skolēni kā bibliotekāru palīgi. Skolēni veic praktiskos darbus – krājuma kārtošana, žurnālu šķirošana, grāmatu aplīmēšana un uzlīmju atjaunošana, tematisko izstāžu veidošana, lasīšanas programmu popularizēšana. Arī šovasar meitenes darbojās radoši, gatavoja materiālus (arī video) publicitātei, popularizēja pakalpojumus (Facebook un Instagram Valmieras bibliotēkas kontiem). Bija piedzīvojums ārpus bibliotēkas – ekskursija pa Valmieras vēsturisko centru, skolēni iepazina Valmieras bibliotēkas ieguldījumu novadpētniecībā. Trīs nedēļu laikā meitenes iepazina bibliotekāra ikdienu un svētkus. Skolēni atzina, strādājot bibliotēkā, uzzinājuši, ka bibliotēkas plauktos valda noteikta kārtība, ir krātuve, darboties bijis interesanti, labprāt nāktu strādāt arī nākamgad. Prieks bija darboties ar skolēniem, parādīt bibliotēku no iekšpuses, ieinteresēt, palīdzēt iegūt jaunu pieredzi un iemaņas.”

Valmiermuižas alus darītavā skolēniem bija iespēja kļūt par Valmiermuižas virtuves dārznieka palīgiem – veidot un kopt Valmiermuižas klēts terases apstādījumus, kā arī virtuves dārzu, kur aug garšaugi, ko izmanto virtuves komanda, un ziedi, no kuriem veido galdiņu kompozīcijas; jaunieši lasīja ogas, ievāca tējas, garšaugus un tos sagatavoja lietošanai ziemā; gatavojoties pasākumiem, izrotāja Valmiermuižas klēts teritoriju; veica klēts pagalma ikrīta uzkopšanu. Marita Mastiņa, Valmiermuižas alus virtuves vadītāja: “Vasarā viesmīlības jomā ir ļoti daudz darba viesu uzņemšanā, un palīdzīgas rokas nekad nevar būt par daudz, tādēļ, plānojot vasaras komandu, ar prieku izmantojām iespēju piedāvāt darbu jauniešiem. Pie mums strādā darbīgi un zinātkāri jauniešiem, ar kuriem gribētu sadarboties arī nākotnē. Trīs nedēļas kopā paskrien ļoti ātri, un to laikā iemācījāmies izveidot sadarbību, kļūdīties un labot kļūdas, būt drošiem un jautāt visu, kas neskaidrs. Arī vecāki sūta paldies ar sveicieniem no mājām, kur jaunietis izveidojis sev augu kastes uz balkona vai sācis vairāk interesēties par augiem. Katrs no jauniešiem, ar kuriem kopā strādājām, izteica vēlmi nākamgad atgriezties.”

Par Vidzemes slimnīcas pieredzi, piedaloties skolēnu nodarbinātības programmā, stāsta Sanita Kandele, Personāla vadības daļas vadītāja: “Līdzīgi iepriekšējiem gadiem skolēni strādā trīs nedēļas, četras stundas dienā un veic telpu un teritorijas uzkopšanu, arhīva kārtošanu, piedalās virtuves palīgdarbos. Piesaistot skolēnus, palīdzam jauniešiem lietderīgi pavadīt brīvlaiku, iepazīt reālu darbu un darba disciplīnu un arī atbalstām viņu ģimenes. Slimnīcas ieguvums ir papildu darba rokas darbinieku atvaļinājuma laikā, sakoptāka apkārtne un telpas.” Virtuves un kafejnīcas vadītāja Guna Ozola, stāstot, kā palīgdarbos strādājuši divi puiši un meitene, izsaka vislielāko pateicību šo jauniešu ģimenēm par tik čaklu un strādīgu bērnu izaudzināšanu. Savukārt Uzkopšanas nodaļas vadītāja Aija Bille-Ļeščova uzsver, ka bijis pamanāms, kā sākotnēji varbūt biklākie bērni trīs nedēļu laikā kļuvuši pašpārliecinātāki, jo strādāts pirmais pastāvīgais darbs un nopelnīta pirmā alga! Kāds pieredzējis arī to, ka nekvalitatīvi veikts darbiņš bijis jāpārstrādā, ko mājās mamma, iespējams, neliktu darīt. A. Bille-Ļeščova arīdzan izsaka cerību, ka iegūtās darba iemaņas un izpratne par darba devēja prasībām palīdzēs jauniešiem novērtēt citu cilvēku darbu un attīstīt savu personību.

Valmieras novada pašvaldība pateicas ikvienam uzņēmumam, iestādei un nevalstiskajai organizācijai, kas atsaucās pašvaldības aicinājumam, sniedzot ieguldījumu jauniešu darba iemaņu pilnveidošanā!

Aktuālais jautājums

Vai jums traucē mācību transporta līdzekļu pārvietošanās Valmieras ielās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA EASTCON AG LV Starptautisks uzņēmums ar 40 darba gadu pieredzi aicina pievienoties LATVIJAS komandai KLIENTU KONSULTANTU  * ja esi pozitīvs, aktīvs, komunikabls;  * ja novērtē iespēju, kad PATS vari sastādīt savu darba grafiku; MĒS PIEDĀVĀJAM: pievilcīgu atalgojumu ar bonusiem no pārdošanas rezultātiem no 1000 līdz 3000 un vairāk eiro bruto mēnesī; bezmaksas apmācību pirms darba uzsākšanas (nav nepieciešama iepriekšēja pieredze, visu iemācīsim); pilnu darba slodzi; līdzfinansētu veselības apdrošināšanu saskaņā ar uzņēmuma politiku; atbalstu ikdienas darbā, draudzīgu kolektīvu un motivējošu kolēģi – vadītāju. DARBA PIENĀKUMI: iepazīstināt klientus ar produktu; izskaidrot produkta darbības principus un atbildēt uz klientu jautājumiem; izzināt klientu vajadzības, konsultēt un piedāvāt risinājumu; (klientu meklēšana darba pienākumos neietilpst). Gaidām CV un pavadvēstuli uz e-pastu elita.juska@eastcon.lv līdz 20.09.2022. Paldies par atsaucību ! Profesija: PĀRDEVĒJS KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-10 Kontaktpersona: Gaidām CV un pavadvēstuli uz e-pastu: elita.juska@eastcon.lv

 MERKURITA LV SIA reģ.nr.40003907193 Tēraudlietuves iela 22, Rīga, LV-1026 Uzņēmums un preču zīme MERKURITA tika izveidota 2003. gadā. Jau vairāk kā 15 gadus MERKURITA veiksmīgi darbojas Baltijas valstīs. Mūs, MERKURITA LV komandu, apvieno vēlme ar savu ikdienas darbību Latvijas iedzīvotājiem piedāvāt un atklāt to, ka patiesībā IR LIETAS, kas rūpējās par mums ik dienu un, kas īpaši svarīgi, ik nakti – produkcija, kas labvēlīgi ietekmē veselību un dzīves kvalitāti: augstvērtīgi vilnas izstrādājumi un magnētiskā lauka terapijas produkti. Sakarā ar uzņēmuma paplašināšanos "MERKURITA LV" aicina darbā TIRDZNIECĪBAS KONSULTANTUS/-ES VIDZEMES REĢIONĀ (Valmiera, Cēsis, Limbaži)! Darba pienākumi: • Izstrādājumu prezentēšana un komunikācija ar uzņēmuma klientiem • Līgumu sastādīšana un preces piegāde Prasības kandidātiem: • Labas komunikācijas spējas • Vidējā vai augstākā izglītība • Labprāt savā komandā aicinām arī cilvēkus ar dzīves pieredzi • „B” kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto Mēs piedāvājam: • Kvalitatīvas profesionālās apmācības • Sakārtotu un labi organizētu darbu • Augstu atalgojumu • Visas sociālās garantijas un papildus bonusus CV un pieteikuma vēstuli ar norādi "Konsultants" lūdzam sūtīt uz epastu: info@merkurita.lv līdz šī gada 3. oktobrim. Uzziņas pa tālruni: 27007977 Darba laiks Pilna slodze Darba alga no 1000 EUR līdz 3000 EUR (bruto) Darba vieta Vidzemes pilsētās Profesija: TIRDZNIECĪBAS PĀRSTĀVIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov., Vidzeme Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-03 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas zināšanas C līmeņa 1.pakāpe; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme plānot un organizēt savu darbu; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 585 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 7.oktobrim personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-07 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri