Valmieras Ziņas

Valmieras novadā mācības uzsāk par 117 skolēniem vairāk nekā pērn

Lasīšanas laiks: 2 min

2023./ 2024. mācību gadā Valmieras novada pašvaldības dibinātās izglītības iestādes apmeklē 9288 audzēkņi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne.

Valmieras novada pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs 2023./2024. gadā no 1. līdz 12. klasei mācības sāka 6426 skolēni, kas ir par 117 skolēniem vairāk nekā pērn.

Jaunais mācību gads ļoti īpašs bija tiem 654 pirmklasniekiem, kuri šogad uzsāka skolas gaitas kādā no Valmieras novada pašvaldības izglītības iestādēm. Šogad 1. klasē tika uzņemts par 51 skolēnu vairāk nekā iepriekšējā mācību gadā. Rūjienas vidusskolā pieprasījums bijis liels, tāpēc atvērtas trīs pirmās klases, uzņemot 66 skolēnus. 

Sākumskolas posmā no 1. līdz 6. klasei mācās 3538 skolēni. 7. līdz 9. klasēs ir 1744 skolēni, savukārt vidusskolās un ģimnāzijās no 10. līdz 12. klasei ir 1144 skolēni, no tiem 10. klasēs mācības uzsākuši 446 skolēni, kas ir par 41 skolēnu vairāk nekā iepriekšējā mācību gadā.

Valmieras novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs ir 2862 bērni. Valmieras novadā notiek mērķtiecīgs darbs, lai pirmsskolas izglītības iestādēs nebūtu rindas. 30. augustā pēc pārbūves tika atklāta Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Varavīksne”, radot 108 jaunas vietas, lai nodrošinātu pirmsskolas izglītības pieejamību bērniem, kuru vecāki dzīvo vai strādā Valmierā. Savukārt Strenču pirmsskolas izglītības iestāde “Minkāns” Strenču pamatskolas programmu realizācijas vietā Sedā no 18. septembra tiks atvērta papildus viena grupa. Valmieras novada pašvaldība meklē iespējas arī citu jau esošu pirmsskolas izglītības iestāžu paplašināšanai un jaunu izveidei Valmierā un novadā.

Valmieras novadā ir 20 vispārējās izglītības iestādes, no tām astoņās tiek īstenota arī pirmsskolas izglītības programma, un 16 pirmsskolas izglītības iestādes.

Valmieras novadā darbojas profesionālās izglītības iestādes, kur bērni un jaunieši var attīstīt prasmes mākslā, mūzikā un sportā. Tāpat saturīgai brīvā laika pavadīšanai, aicinām izmantot Valmieras novada daudzveidīgās interešu izglītības programmas, ko piedāvā jauniešu centri un vispārējās izglītības iestādes!

Plašāka informācija par izglītības piedāvājumu Valmieras novadā tīmekļvietnē www.valmierasnovads.lv, sadaļā “Izglītība”.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri