Valmieras Ziņas

Valmieras novada bērniem ar garīgās veselības traucējumiem beidzot būs iespēja mācīties savā novadā

Lasīšanas laiks: 2 min

Pēc vairākkārtējas tiesībsarga iesaistes Valmieras novadā beidzot ir skola – Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs, kurā bērni ar garīgās veselības traucējumiem varēs iegūt pamatizglītību. Tas nozīmē, ka skolēns ar garīgās veselības traucējumiem, kurš līdz šim bija spiests dzīvot un mācīties ārpus savas pašvaldības, nu varēs atgriezties mājās un mācīties tuvāk savai dzīvesvietai, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Tiesībsarga biroja Komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāja Ruta Siliņa.

Valmieras novada pašvaldība informēja tiesībsargu, ka no 2023./2024. mācību gada speciālās pamatizglītības programmu skolēniem ar garīgās veselības traucējumiem (kods 21015711) īstenos Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs. Šī ir ļoti laba ziņa tiem Valmieras novada skolēniem ar garīgās veselības traucējumiem, kas līdz šim bija spiesti mācīties ārpus savas dzīvesvietas pašvaldības administratīvās teritorijas, jo ar jauno mācību gadu viņi varēs mācīties tuvāk dzīvesvietai un neizmantot internāta pakalpojumus.

Jau iepriekš tiesībsarga ziņoja par konkrētu gadījumu, kad Valmieras novadā deklarēts skolēns ar garīgās veselības traucējumiem bija spiets dzīvot un mācīties citā pašvaldībā. Tiesībsargs lūdza Valmieras novada pašvaldību ieviest un īstenot speciālās izglītības programmu skolēniem ar garīgās veselības traucējumiem. 

Izglītības likums noteic pašvaldības pienākumu nodrošināt bērniem (kuru dzīvesvieta deklarēta pašvaldības administratīvajā teritorijā) iespēju iegūt pirmsskolas izglītību un pamatizglītību dzīvesvietai tuvākajā pašvaldības izglītības iestādē. Tiesības iegūt pamatizglītību savas dzīvesvietas pašvaldībā  ir ikviena bērna – arī bērna ar speciālajām vajadzībām – pamattiesības.

Valmieras novadā speciālās pamatizglītības programma skolēniem ar garīgās veselības traucējumiem ir lincencēta skolā (Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs), kurā īsteno tikai speciālās izglītības programmas. Būtiski uzsvērt, ka bērni, kuriem nepieciešama speciālā pamatizglītības programma skolēniem ar garīgās veselības traucējumiem (kods 21015711), ir intelektuāli attīstīti. Viņiem nepieciešamos atbalsta pasākumus var īstenot ikviena izglītības iestāde. No atbalsta personāla nepieciešams psihologs un pedagoga palīgs. Ir svarīga vide: samazināti apkārtējie stimuli, kas varētu novērst uzmanību, palielināts starpbrīžu skaits un pagarināts darba izpildes laiks. Tāpēc tiesībsarga ieskatā iespēju iegūt pamatizglītību bērnam ar speciālām vajadzībām (šajā gadījumā ar garīgās veselības traucējumiem) var nodrošināt ikviena vispārējās izglītības iestāde.

Metālapstrādes uzņēmums SIA BALTMA aicina darbā CNC iekārtu operatoru—iestatītāju. Ja Tev ir vidējā profesionālā, augstākā vai nepabeigta augstākā inženiertehniskā izglītība metālapstrādes nozarē, interesē CNC virpošanas un frēzēšanas procesi – pievienojies mūsu komandai! Ko mēs sagaidām? Pozitīvu attieksmi pret darbu, atbildību un precizitāti, spēju strādāt komandā, patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu. Kādi būs Tavi pienākumi? Iestatīt un uzraudzīt CNC virpošanas un frēzēšanas iekārtas, nodrošināt ražošanas procesu un pārraudzīt produkcijas kvalitāti. Par priekšrocību uzskatīsim izglītību metālapstrādes jomā un pieredzi darbā ar CNC iekārtām. Ko mēs piedāvājam? Darbu strauji augošā uzņēmumā, stabilu un progresīvu atalgojumu no 1500 eiro mēnesī BRUTO (pēc pārbaudes laika), darbu maiņās (6:00 – 14:30 rīta maiņa un 13:30 – 22:00 vakara maiņa), sociālās garantijas un veselības apdrošināšanu, nelaimes gadījumu apdrošināšanu, apmaksātas sporta un atpūtas aktivitātes (trenažieru zāle un peldbaseins), labus darba apstākļus dinamiskā kolektīvā, darbu ar jaunākajām CNC iekārtām, regulāras apmācības, iespēju profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas, pieredzes apmaiņu ārvalstu komandējumos. Pieteikšanās: Motivācijas vēstuli un CV sūti uz e-pastu: info@baltma.lv, vai atnes personīgi uz SIA BALTMA Kauguru iela 19, Valmiera ar norādi “CNC operatora vakance”. Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBAGALDU OPERATORS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: info@baltma.lv vai zvanīt pa tālruni 64207220 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

CNC operatori /iestatītāji CNC virpošanas un frēzēšanas uzņēmums “Baltma” aicina Jūs pievienoties komandā! Pievienojies strauji augošam uzņēmumam Valmierā. Piedāvājam: darba laiku darba dienās: no 6:00 līdz 14:30 un no 13:30 līdz 22:00; atalgojumu sākot no 1500 līdz 2000 EUR (bruto)/mēnesī; darbam nepieciešamo apmācību un aprīkojumu; veselības un nelaimes gadījuma apdrošināšanas polisi pēc pārbaudes laika; piedāvā peldbaseina un sporta zāle apmeklējumus; atsaucīgu un profesionālu komandu.  No Jums sagaidām: iepriekšējo darba pieredzi metālapstrādē vai kokapstrādē; pieredzi ar CNC garenvirpošanas iekārtām, vai arī ar citām CNC iekārtām; pieredzi ar garenvirpošanas procesiem vai citiem CNC virpošanas vai frēzēšanas procesiem; spēju efektīvi organizēt darba ikdienu. Jums uzticēsim: sagatavot un iestatīt CNC darbagaldus ražošanai, nodrošināt produkcijas kvalitāti; uzraudzīt ražošanas procesus, instrumentu nomaiņu, materiālu papildināšanu; nodrošināt produkcijas kvalitatīvu ražošanu. Gaidīsim Jūsu CV uz cv@biuro.lv, vai zvanot pa tālruni +371 27030750. Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBGALDU IESTATĪTĀJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Uzņēmuma līgums Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2024-07-24 Darba sākšanas datums: 2024-04-24 Kontaktpersona: BIURO SIA

Mūsu partneri