Valmieras Ziņas

Valmieras Mūzikas skola atzīmē 100. jubileju

Ceturtdien, 8.oktobrī, ar pasākumiem visas dienas garumā Valmieras Mūzikas skola atzīmē 100. jubileju. Šī ir Latvijas vecākā mūzikas skola ārpus Rīgas.

Kā vēsta informācija par skolas vēsturi, tūlīt pēc tam, kad nodibināja Latvijas Konservatoriju Rīgā, pianiste Anna Ķirpīte uzsāka saraksti ar Latvijas Izglītības ministrijas Mākslas departamenta Mūzikas nodaļu komponista Alfrēda Kalniņa (1879 – 1951) personā, lai rosinātu Valmierā atvērt mūzikas skolu. Pēc ilgākas domu apmaiņas un reflektantu noklausīšanās Izglītības ministrija deva atļauju mūzikas skolas atvēršanai, un 1920. gada 8. oktobrī ar 175 skolēniem un 9 skolotājiem Valmieras Mūzikas skola sāka darbu.

Skolas atklāšanas svinības notika 1920. gada 20. novembrī, tajās bija gan runas, gan koncerts, gan svētku mielasts un noslēgumā arī balle. Svinības ar savu klātbūtni pagodināja arī komponists Jāzeps Vītols, kuru vēlāk skolas pedagoģiskā padome vienbalsīgi ievēlēja par skolas Goda prezidentu, Jāzeps Vītols skolai turpmāk vienmēr palīdzēja. Skolas atklāšanas svinībās Jāzeps Vītols novēlējis skolai raženas sekmes, uzsvēris mūzikas un dziedāšanas lielo nozīmi cilvēka dzīvē, aizrādījis, ka māksla nav rotaļa un skubinājis jauno paaudzi uz nopietnu darbu.

Godinot izcilo komponistu. Valmieras Mūzikas skolas100. jubilejas svinības sākās pie pie Ģīmes dabas takas – vietā, kur dzimis Jāzeps Vītols. Dziedot Valmieras himnu un patriotiskas dziesmas, Mūzikas skolas kolektīvs iestādīja zeltzaru vītolu.

Svinības turpinājās Valmieras Mūzikas skolā, kur skolas audzēkņiem norisinājās sietspiedes darbnīca, kad audzēkņi uz līdzi paņemtā krekliņa uzspieda skolas simtgades logo.

Meistarklases audzēkņiem vadīja skolas pedagogi, bet interesanti ir tas, ka pedagogi bija samainījušies ar nodarbībām.

Vakarā tika izgaismota skolas ēka un skanēja mūzika, iedzīvotāji tika aicināti pastaigas laikā no Gaujas puses to apskatīt. Vienlaikus pie mūzikas skolas norisinājās mākslas performance “Mūzikas aizspogulijā”.

Mūzikas skola savu simtgadi sāka atzīmēt jau pagājušajā mācību gadā, veltot katrai programmai koncertu.

Vēstures avots: Valmieras Mūzikas skola

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

„Valsts augu aizsardzības dienests (reģ.Nr.90000042982) izsludina konkursu uz vakanto ierēdņa amatu – Vidzemes reģionālās nodaļas vecākais inspektors Prasības pretendentiem: - atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām - augstākā izglītība lauksaimniecībā, mežsaimniecībā vai bioloģijā - darba pieredze attiecīgajā profesijā vai specialitātē, vēlama lauksaimniecībā - vēlamas zināšanas par augu karantīnas jomu un sēklu kontroles jomu regulējošiem normatīviem aktiem - dokumentu un tekstu sagatavošanas prasmes - autovadītāja apliecība - prasme strādāt ar datoru - spēja pieņemt lēmumus savu pilnvaru robežās un uzņemties atbildību   Galvenie darba uzdevumi: - uzraudzīt un kontrolēt normatīvo aktu izpildi sēklu aprites jomā un fitosanitārās uzraudzības un kontroles jomā - sastādīt pārbaudes aktus - sniegt konsultācijas savas kompetences ietvaros augu karantīnas un sēklu aprites jomā - ņemt augu un augu produktu paraugus - sagatavot darba plānus un pārskatus par savu pienākumu izpildi dienestā noteiktajā kārtībā un termiņos - ikdienas darbs saistīts ar izbraukumiem  Ierēdņa dienesta vieta Valmiera Pieteikuma dokumenti iesniedzami Valsts augu aizsardzības dienesta Personāla daļā 20 kalendāro dienu laikā no sludinājuma publicēšanas, Rīgā, Lielvārdes ielā 36, tālr. 67027219 vai e-pasts: personals@vaad.gov.lv”.   Profesija: VECĀKAIS INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-05 Kontaktpersona: Personāla Daļa

Biedrības “Latvijas Samariešu apvienība”, reģ. Nr. 40008001803, dienests “Samariešu atbalsts mājās” aicina darbā izbraukuma brigādes aprūpētāju darbam Vidzemē (Valmiera, Cēsis, Smiltenes novads u.c.) uz pilnu slodzi Darba pienākumi: Nodrošināt klientu sociālo aprūpi mājās un ar to saistītās darbības (personiskā aprūpe mobilā aprūpes kompleksā, malkas ienešana, produktu piegāde u.c.) Vadīt speciāli aprīkotu aprūpes auto- mobilo aprūpes kompleksu. Piedāvājam: Sociālās garantijas Stabilu atalgojumu (750 eiro pirms nodokļu nomaksas par pilnu slodzi) Atsaucīgu un draudzīgu kolektīvu Apmācības darba pienākumu apguvei Prasības: vismaz vidējā/profesionālā vidējā izglītība un pieredze aprūpes darbā B kategorijas autovadītāja apliecība un labas auto vadīšanas prasmes Labas latviešu un krievu valodas zināšanas Prasme plānot savu darbu un organizēt darba procesu Labas komunikācijas spējas, iejūtība Spēja strādāt komandā Augsta atbildības sajūta CV lūdzam līdz 2021. gada 25.aprīlim sūtīt uz e- pastu:  aprupesdarbi@samariesi.lv ar norādi - Vidzemei. Kontakttālrunis uzziņām: Sandra Kārkliņa (25691392). Profesija: APRŪPĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-04-25 Darba sākšanas datums: 2021-05-05 Kontaktpersona: Sandra Kārkliņa Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri