Valmieras Ziņas

Valmieras Mūzikas skola atzīmē 100. jubileju

Ceturtdien, 8.oktobrī, ar pasākumiem visas dienas garumā Valmieras Mūzikas skola atzīmē 100. jubileju. Šī ir Latvijas vecākā mūzikas skola ārpus Rīgas.

Kā vēsta informācija par skolas vēsturi, tūlīt pēc tam, kad nodibināja Latvijas Konservatoriju Rīgā, pianiste Anna Ķirpīte uzsāka saraksti ar Latvijas Izglītības ministrijas Mākslas departamenta Mūzikas nodaļu komponista Alfrēda Kalniņa (1879 – 1951) personā, lai rosinātu Valmierā atvērt mūzikas skolu. Pēc ilgākas domu apmaiņas un reflektantu noklausīšanās Izglītības ministrija deva atļauju mūzikas skolas atvēršanai, un 1920. gada 8. oktobrī ar 175 skolēniem un 9 skolotājiem Valmieras Mūzikas skola sāka darbu.

Skolas atklāšanas svinības notika 1920. gada 20. novembrī, tajās bija gan runas, gan koncerts, gan svētku mielasts un noslēgumā arī balle. Svinības ar savu klātbūtni pagodināja arī komponists Jāzeps Vītols, kuru vēlāk skolas pedagoģiskā padome vienbalsīgi ievēlēja par skolas Goda prezidentu, Jāzeps Vītols skolai turpmāk vienmēr palīdzēja. Skolas atklāšanas svinībās Jāzeps Vītols novēlējis skolai raženas sekmes, uzsvēris mūzikas un dziedāšanas lielo nozīmi cilvēka dzīvē, aizrādījis, ka māksla nav rotaļa un skubinājis jauno paaudzi uz nopietnu darbu.

Godinot izcilo komponistu. Valmieras Mūzikas skolas100. jubilejas svinības sākās pie pie Ģīmes dabas takas – vietā, kur dzimis Jāzeps Vītols. Dziedot Valmieras himnu un patriotiskas dziesmas, Mūzikas skolas kolektīvs iestādīja zeltzaru vītolu.

Svinības turpinājās Valmieras Mūzikas skolā, kur skolas audzēkņiem norisinājās sietspiedes darbnīca, kad audzēkņi uz līdzi paņemtā krekliņa uzspieda skolas simtgades logo.

Meistarklases audzēkņiem vadīja skolas pedagogi, bet interesanti ir tas, ka pedagogi bija samainījušies ar nodarbībām.

Vakarā tika izgaismota skolas ēka un skanēja mūzika, iedzīvotāji tika aicināti pastaigas laikā no Gaujas puses to apskatīt. Vienlaikus pie mūzikas skolas norisinājās mākslas performance “Mūzikas aizspogulijā”.

Mūzikas skola savu simtgadi sāka atzīmēt jau pagājušajā mācību gadā, veltot katrai programmai koncertu.

Vēstures avots: Valmieras Mūzikas skola

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri