Valmieras Ziņas

Valmieras muzeja izstādēs satiekas krāsu un formu daudzveidība

Piektdien, 25.janvārī, Valmieras muzejā tika atklātas divas atšķirīgas, bet vienlīdz skaistas un interesantas izstādes – 1.stāvā iekārtota Ivetas Vecenānes tekstilizstāde „Zelta laipa”, bet 2.stāvā ar nosaukumu „Cilvēks” izvietoti dažādi laikmetīgās stikla mākslas darbi, kurus veidojuši Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēji un studenti.

Gadu mijā muzejs apmeklētājus priecēja ar Maijas Tabakas krāšņām lielformāta gleznām, tagad tikpat koši izceļas Ivetas Vecenānes gobelēni.

Izstādi atklāja Guna Medne, Valmieras muzeja izstāžu un pasākumu nodaļas vadītāja: Šī izstāde pierāda, ka arī sniegā, arī baltumā var ziedēt. Dzīparu pa dzīparam, krāsu pa krāsai tapuši šie darbi. Varbūt tieši tagad, kad baltais sniegs mijas ar pelēkumu un drēgnumu, bija īstais laiks cilvēkiem piedāvāt ko spilgtu, jo vasarā vai rudenī cilvēki ir pieraduši pie krāsu bagātības. Ivetas darbos satiekas Daugavas zilie ūdeņi, košas puķes un akmeņi, ir arī bēšīgi toņi. Te savijas kopā vilnas, lina, zīda un dzintara pavedieni.

Ivetas Vecenānes darbi Valmierā ir otro reizi. Muzeja izstāžu zālē gobelēni izvietoti pa apli, kur viens otram blakus atrodas visvecākais darbs „Lūzums” (1991) un visjaunākais – „Pagalmā” (2015), bet pa vidu izstāžu zālei stiepjas siltos toņos darinātais, 6 metrus garais sizala šūpuļtīkls. Bez lielajiem darbiem skatītājus priecē arī tikpat krāšņās rotas un lakatiņi.

Izrādās, Ivetai piemīt vēl kāds talants. Ir izdotas divas viņas stāstu grāmatas bērniem ar autores ilustrācijām – „Mans vectētiņš Antontiņš” un „Vectētiņš Antontiņš un mēs”. Uzrunājot klātesošos, bet jo īpaši jauniešus, Iveta aicināja:

Sava dzīve ir jādzīvo interesanti! Pasaule pieder drošajiem un neprātīgajiem! Es ticu sev un daru to, ko sirds aicina.

Par Ivetas drosmi un uzdrīkstēšanos, arī talantu un darba spējām šaubu nav. Atkarībā no izmēra lielie gobelēni top 2-4 mēnešu laikā, un tie cilvēkus priecējuši izstādēs daudzās pasaules valstīs – Francijā, Ķīnā, Krievijā, Somijā un citur.

Izstāžu zāles 2.stāvā muzeja apmeklētāji var iepazīties ar daudzveidīgiem stikla mākslas darbiem. Liela daļa autoru bija ieradušies uz atklāšanu un daudziem no viņiem šī bija pirmā izstāde. Guna Medne priecājās, ka Valmieras muzejam ar Latvijas Mākslas akadēmiju izveidojusies ilga un radoša sadarbība, tāpēc nākotnē cer satikties ar jaunajiem māksliniekiem viņu personālizstādēs un dzirdēt viņu veiksmes stāstus.

Iepazīstinot ar izstādi, ASV profesors Maikls Rodžers un Ance Stīpniece uzskata, ka

stikls ir ļoti īpašs un sarežģīts materiāls ar spēcīgu enerģiju. Izstādes darbi ir laikmetīgi, tās ir jaunākās šīs mākslas tendences. Ļoti svarīgs ir tehniskais izpildījums, bet priekšplānā tomēr ir darba ideja.

Lai arī izstāde „Cilvēks” pieteikta kā stikla izstāde, tas nav tikai pliks stikls vien. Darbos iekļauts arī metāls, betons, pat bišu vasks un vulkāniskie ieži! Izstādē redzamas cilvēka rokas, kājas, lūpas, pirkstu nospiedumi… Svarīgi ir ne tikai apskatīt šos mākslas darbus, bet arī apstāties un nesteidzīgi izlasīt katra autora izteikto domu, jo katram darbam ir savs stāsts.

Sava veida televizoriņš jeb Cellulam (no latīņu val. – šūna) māksliniekam Tomam Cīrulim saistās ar cilvēku radīto troksni daudzdzīvokļu blokmājās, savukārt citā viņa darbā izskan dziļa filozofiska doma: Uzskatu, ka šī spēle, ko sauc par dzīvi, ir īss posms, kas pilns veiksmēm un neveiksmēm, no kurām mācāmies ikdienu. Arī Renātes Kalmikovas „Pirksta noslēpums” ir ar dziļu jēgu: Par cilvēku stāsta tas, ko viņš atstāj savā dzīves laikā. Pirksta nospiedums ir tā īslaicīgi vai mūžīgi atstātā pēda, kas liecina par cilvēka klātbūtni.

Krista Kononova iespaidojusies no klasiķa Rūdolfa Blaumaņa un viņai tapusi stikla konstrukcija „Nāves ēnā”, bet Ingunas Auderes darbs „Malvīne” kopā ar Imanta Ziedoņa citātu ir mīļš veltījums vecmāmiņai.

Stikla un tekstila mākslas darbus kopā savija Zane Sniķere, kas ar kokles skaņām bagātināja abas izstādes, bet pasākuma noslēgumā apmeklētāji estētisko baudu papildināja ar sāļiem pīrādziņiem un saldiem eklēriem, kā arī Valmiermuižas alus darītavā tapušajiem atspirdzinošajiem dzērieniem.

Abas izstādes apskatāmas līdz 23.februārim.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Pievienojies! Valmieras 2.vidusskola aicina darbā IZGLĪTĪBAS PSIHOLOGU, profesijas kods 2634 03( darba vietas adrese : Raiņa iela 11, Valmiera) uz nenoteiktu laiku 30 stundas nedēļā (viena likme).  Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Ja Tev ir vēlme: plānot, organizēt un vadīt izglītības psihologa darbu, saskaņā ar skolas vadības un iestādes darbību reglamentējošiem normatīviem dokumentiem; sadarboties ar iestādes mācību spēkiem; izstrādāt un realizēt iestādes izglītojamo, vecāku un pedagogu psiholoģiskā atbalsta pasākumus; veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti un izvērtēšanu, konsultēšanu un rehabilitāciju krīžu situācijās;  sadarboties ar valsts institūcijām savu kompetenču ietvaros, un ja Tev ir: valsts valodas prasmes augstākajā līmenī, mēs piedāvājam: atalgojumu no 750 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; adošu un interesantu darbu atsaucīgā un draudzīgā kolektīvā;  profesionālās pilnveides iespējas un izaugsmes iespējas;  drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi.   Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu v2v@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras 2.vidusskolā, Raiņa ielā 11, Valmierā ar norādi „psihologs”, līdz 2019.gada 30. septembrim plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64281559. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-09-30 Kontaktpersona: Dokumentus iesniegt elektroniski v2v@valmiera.edu.lv

Papildus DARBA IESPĒJAS tuvu mājām SIA Aptauju Centrs aicina darbā INTERVĒTĀJUS (-as) Valmierā un Valmieras lauku teritorijā tiešajām intervijām Respondentu dzīvesvietā, Valmierā tirdzniecības centros Mēs piedāvājam: Elastīgu darba grafiku (iespējas strādāt darbu apvienošanas kārtībā, vakaros un brīvdienās); Pašam noteikt savu darba slodzi; Saņemt konkurētspējīgu atalgojumu atbilstoši padarītajam; Darbu tuvu mājām; Papildus piepelnīšanās iespējas, ja mājās ir dators un internets. Prasības: þ Prasme un vēlme strādāt ar cilvēkiem; þ Izcilas spējas pierunāt Respondentu atbildēt uz anketas jautājumiem; þ Precizitāte; þ Labas latviešu un krievu valodas zināšanas; þ Vismaz vidējā izglītība; þ Iepriekšējā darba pieredze intervētāja darbā vai līdzīgā darbā (pārdošana, telemarketings, tautas skaitīšana utt) Aptauju Centrs ir uzņēmums, kurš veic tirgus un sociālos pētījumus. Pētījumu veikšana ir būtiska informācijas iegūšanas un analīzes daļa mūsu darbā. Lūdzu sūtīt savu CV uz e-pastu: inese@aptaujucentrs.lv Tālrunis: 22053240 Profesija: INTERVĒTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Uzņēmuma līgums Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2019-10-06 Darba sākšanas datums: 2019-09-18 Kontaktpersona: Inese Pretele Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri