Valmieras Ziņas

Valmieras muzeja Garšaugu dārziņā interesentus priecē rožu izstāde

Lasīšanas laiks: 2 min

Valmieras muzejs ne tikai regulāri rūpējas, lai Ārstniecības un garšaugu dārziņā augtu šai vietai atbilstoši augi, bet arī gādā par kādu īpašu pārsteigumu. Te ir bijušas peoniju, gladiolu, kartupeļu izstādes, bet šoreiz goda vietā visu puķu karaliene – roze. Apzināti vai vienkārši garāmejot trīs dienas šajā nedēļas nogalē cilvēki var iegriezties Garšaugu dārziņā un apskatīt krāšņos ziedus, bet tikai sestdien, 16.jūlijā, interesenti varēja tikties ar Inesi Murīsu un uzdot visus jautājumus klātienē. Ģimenes uzņēmumā „7 rozes”, kas atrodas Austrumu ielā 8a, vien nepilna kilometra attālumā no Garšaugu dārziņa, ir ap 300 šķirņu, kur iespējams arī nopirkt savu izvēlēto skaistuli.

Lai informāciju iegūtu visi interesenti, Garšaugu dārziņā pie katras rozes ir gan nosaukumus, gan lakoniskas ziņas par ziedu lielumu, rozes augstumu, savukārt lielākajās planšetēs var izlasīt informāciju par rožu stādīšanu, mēslošanu, sagatavošanu ziemai, kā arī rožu grupām: parka rozēm, stīgotājrozēm, krūmrozēm u.c.

Jāteic, ka „7 rozes audzē ne tikai rozes, bet arī klemātus, vīnogas, aktinīdijas, krūmmellenes, hortenzijas un daudz ko citu. Visu informāciju var atrast viņu mājaslapā https://7rozes.lv/

Jau pirmdien vārda dienu svinēs Rozes un Rozālijas. Ja var ticēt interneta datiem, tad Latvijā ir 74 sieviešu kārtas pārstāves, kuru vārds ir Roze. Bet „7 rožu” moto lai ir kā sveiciens ne tikai viņām, bet ikvienam no mums: Lai mūsu augu skaistums vairo jūsu prieku!

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri