Valmieras Ziņas

Valmieras muzeja Garšaugu dārza šķūnī saripojušas melones un arbūzi

Lasīšanas laiks: 2 min

Pirms nedēļas Valmieras muzeja Garšaugu dārza šķūnī bija krāšņa tomātu izstāde. Vakar un šodien šeit gozējas krietni lielākas ogas – melones un arbūzi, kas, protams, nav ne tik koši, ne tik daudzveidīgi, taču jāteic, ka 14 arbūzu un 4 meloņu šķirnes Latvijas klimatiskajiem apstākļiem arī ir diezgan ievērojams skaits.

Kā liecina informācija izvietotajās planšetēs un stāsta pats zemnieku saimniecības “Cīruļi” īpašnieks Māris Zvirbulis, ar šiem ķirbju dzimtas augiem vairāk aizrāvies ir znots Armands Dambītis, kas melones un arbūzus sāka audzēt pirms četriem gadiem, bet kopumā “Cīruļi” ir ģimenes uzņēmums, tajā darbojas arī meita Vēsma, dēli Kārlis un Jānis ar ģimenēm.

Var teikt, ka “Cīruļos” aug viss, kas nepieciešams saimes galdam: kartupeļi, burkāni, gurķi, tomāti, sīpoli, kabači, arī rabarberi, baziliks un krūmmellenes, tāpat arī puķes – samtenes, asteres… Iegūtā raža tiek realizēta gan uz vietas saimniecībā, gan vietējos tirdziņos. Jāteic, ka arī sestdien Garšaugu dārza šķūnī var nopirkt tikai arbūzus, bet melones iespējams tikai apskatīt, jo šodien tās tirgo Tomātu svētkos Brenguļos.

Gan melones, gan arbūzi aug gan siltumnīcā, gan uz lauka, bet esot visai cimperlīgi augi. Ja ir pārāk auksts un slapjš pavasaris, stādi nonīkst. Tos apdraud arī sakņu puve un dažādas sēnīšu slimības, kas tiek atvestas ar sēklām, kūdru, augsni. Stādi garšo ūdensžurkām, bet jau gatavos arbūzus un melones zog āpši!

Tā kā Latvijas vasaras paliek arvien karstākas, nu jau itin bieži arī mazajos piemājas dārziņos un siltumnīcās cilvēki cenšas izaudzēt šos dienvidiem raksturīgos augus, bet nākošnedēļ, kad laika ziņas sola vien +11+14 grādus dienā, bet naktī vairs tikai +4+6 grādus, meloņu un arbūzu (arī gurķu) augšanas laiks būs beidzies…

VSIA “Valmieras drāmas teātris” aicina darbā AUDIO IEKĀRTU OPERATORU Galvenie pienākumi: veikt izrāžu un mēģinājumu apskaņošanu gan stacionārā, gan izbraukumos uzstādīt un noņemt skaņu aparatūru Prasības: vidējā vispārējā vai profesionālā izglītība vēlama pieredze darbā ar skaņu iekārtām precizitāte un augsta atbildības sajūta spēja strādāt komandā prasme plānot spēja pielāgoties elastīgam darba laikam Mēs piedāvājam: pilnas slodzes darbu sociālās garantijas apmācību darba vietā dinamisku, interesantu darbu radošā vidē draudzīgu kolektīvu atalgojums no 1000.- līdz 1150.- eiro mēnesī (bruto) Pieteikumu un CV sūtīt līdz 13.februārim uz e-pastu: vdt@vdt.lv ar norādi “Audio iekārtu operatora vakancei”. Lūdzam ievērot, ka sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti otrajai atlases kārtai (darba intervijai). Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu pretendentu atlasi. Personas datu apstrādes pārzinis ir VSIA “Valmieras drāmas teātris”. Pēc konkursa noslēgšanās, Jūsu personas dati tiks dzēsti vai iznīcināti. Profesija: AUDIO IEKĀRTU OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Kultūra / Māksla Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-13 Kontaktpersona: CV un motivāc. vēstuli sūtīt uz e-pastu vdt@vdt.lv vai nodādāt personīgi teātrī. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri