Valmieras Ziņas

Valmieras Kultūras centrā četri populāri mākslinieki uzburs „Ziemassvētku starojumu”!

21.decembrī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā četri Latvijā populāri mākslinieki uzburs savu „Ziemassvētku starojumu”.

Ziemassvētki ir brīnumu gaidīšanas laiks, un katrs jau vēlas, lai kāds prieka un laimes stariņš šajā pārsteigumu pilnajā svētku noskaņā ienāk arī viņa sirdī.

Savā ziņā daudzus jaukus un pārsteiguma pilnus brīžus sola četru mākslinieku – tautā iemīļotā aktiera Jāņa Paukštello, dziedātāju Antras Ozolas un Inetas Rudzītes, kā arī saksofona virtuoza Māra Trankaļa – apvienošanās (kopāsanākšana), lai savā koncertā „Ziemassvētku starojums”, kas izskanēs Latvijas baznīcās, uzburtu īstu svētku gaisotni. Kā pauž komponista Gaita Lazdāna sarakstītajā dziesmā „Pretim debesīm”, ko izpildīs Jānis Paukštello, „gaismu lej visai pasaulei, ikvienai dvēselei.”

Kā uzsver šarmantā Ineta Rudzīte, viņa šajā koncertā izpildīs sev tuvas un mīļas Ziemassvētku dziesmas, tik tumšajā ziemas laikā cerībā dāvāt cilvēkiem daļiņu gaismas un prieka.

Dziedātāja Antra Ozola no savas puses bilst: „Ziemassvētki – tas ir klusums un miers, tas ir laiks attīrīt dvēseli, ieklausīties sevī un apkārt esošajā, kas notiek. Pasaule ir tik satracināta, tik sakāpinātas ir emocijas, vajadzētu tajā brīdī kaut kā atslēgties no tā visa. Tas ir ļoti grūti, bet tieši caur mūziku to var mēģināt. Un mūziku papildina ārkārtīgi skaisti teksti, ka tiešām paceļ tavu dvēseli augstumos.”

Jānis Paukštello ir populārs latviešu aktieris un dziedātājs, kurš 45 gadus aizvadījis Dailes teātrī. Līdzās nozīmīgām lomām teātrī aktieris piedalījies arī mākslas filmās un televīzijas seriālos. Kino debitējis 1973. gadā Rīgas Kinostudijas filmā „Pilsētas atslēgas”, bet popularitāti ieguvis ar galveno lomu 1975. gada filmā „Mans draugs – nenopietns cilvēks”. 1987. gadā viņam piešķirts Nopelniem bagātā skatuves mākslinieka goda nosaukums. Jānis Paukštello ir piedalījies vairāk nekā 30 mākslas filmās un kāpis uz skatuves vairāk nekā 150 teātra iestudējumos. Nesen klajā nācis Jāņa Paukštello jaunais CD albums „Vidū pašai dzīvībai”. Diskā ir iekļautas desmit dziesmas, kuru mūzikas autors ir komponists Gaitis Lazdāns, savukārt tekstus sarakstījis dzejnieks Jānis Peters. Koncertā „Ziemassvētku starojums” aktieris gan dziedās, gan runās pazīstamu latviešu dzejnieku vārsmas.

Ineta Rudzīte ir dziedātāja, kura atpazīstamību ieguva, 2012. gadā izdodot albumu „Baltais zieds”, kas tika nominēts „Zelta mikrofona” balvai. Pagājušajā gadā iznāca viņas otrais solo albums „Manā varā” ar Jāņa Lūsēna īpaši sacerētu mūziku un mūsdienu latviešu dzejnieču vārsmām. Ineta sadarbojas ar Žoržu Siksnu, Normundu Rutuli, grupu „Otra puse” un citiem Latvijas populārās mūzikas izpildītājiem, tāpat dzied duetā ar Ainaru Bumbieri. Tautā īpaši iemīļota ir franču šansonu programma viņas un akardeonista Kaspara Gulbja izpildījumā. Ineta ir arī Islandes goda konsule Latvijā.

Dziedātājas Antras Ozolas vārds daudziem, it īpaši jaunajai paaudzei, varbūt liksies tāds svešāks. Taču tiem, kas 80.-tajos gados sekoja līdzi mūzikai, atliek vien atgādināt kādreiz tik populāro komponista Ulda Stabulnieka dziesmu „Nedrīkst sasteigt”, kad uzreiz būs skaidrs, par kuru balsi ir runa. Klausītāji Antru Ozolu iepazina vispirms kā Imanta Pauras vadītā populārā ansambļa „Tip Top” dalībnieci, kurā tolaik viņa dziedāja kopā ar savu nākamo dzīvesbiedru Adrianu Kukuvasu. Nedaudz vēlāk viņa bija soliste Adriana Kukuvasa vadītajā grupā „Proventus”. Antras balss skanējusi daudzās Kukuvasa sacerētajās dziesmās, un savulaik mūziklā „Mazā nāriņa” dziedātāja atveidoja titullomu. 80. gadu beigās Kukuvasu pāris aktīvi piedalījās arī Aleksandram Čakam veltītos sarīkojumos, pievēršot sabiedrības uzmanību Čaka ielas nosaukuma atjaunošanai un dzejnieka daiļradei. Uz skatuves Antra bija dzirdama un redzama līdz 2002. gadam, un tad uz vairāk nekā desmit gadiem viņa bija pagājusi nost no skatuves, līdz publikas priekšā atkal parādījās koncertiestudējumā „Paldies Tev, draugs” un daudzos citos projektos. Kā saka Antra: Dzīve bez mūzikas, skaistas dzejas, dziesmu tekstiem – kas tā vispār par dzīvi?”

Saksofonistu Māri Trankali daudzi tuvāk iepazina koncertos „Paldies Tev, draugs” un „Ceļojošais vijolnieks”. Sevi mūziķis uzskata par nelabojamu romantiķi, uzsverot: „Es ticu labajam, neskatoties uz to, ka daudzi cilvēki Latvijā patlaban ir negatīvi noskaņoti. Manuprāt, viss, kas ar mums notiek, ir atkarīgs no mums pašiemkā mēs uz to skatāmies, kā piedalāmies procesos. Romantisms zināmā mērā ir ticība skaistajam, labajam, prieks par atrašanos divatā vai nelielā kompānijā pie dabas. Tas dod patieso vērtību izjūtu.”

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pārtikas un veterinārais dienests (reģistrācijas Nr. LV90000064301) izsludina konkursu uz vakanto darbinieka amatu VETERINĀRĀRSTS ZIEMEĻVIDZEMES PĀRVALDĒ  (1 amata vieta uz nenoteiktu laiku)  JA TEV IR: • augstākā izglītība veterinārmedicīnā vai saskaņā ar Veterinārmedicīnas likuma pārejas noteikumu 2.punktu vidējā speciālā izglītība, kas iegūta līdz 1992.gadam, vai pielīdzināma izglītība, kas iegūta citā akreditētā augstskolā; • vēlama pieredze gaļas veterinārās ekspertīzes veikšanā; • labas datorlietotāja prasmes (MS Office); • svešvalodu (krievu, angļu valodas) pamatzināšanas; • B kategorijas autovadītāja apliecība tiks uzskatīta par priekšrocību; • vēlme darboties komandā un prasme sadarboties; • prasme pieņemt atbildīgus lēmumus. JA VĒLIES IEGULDĪT SAVAS ZINĀŠANAS UN PRASMES ATBILDĪGĀ UN DINAMISKĀ DARBĀ, VEICOT: • dzīvnieku pirmskaušanas izmeklēšanu kautuvē; • pastāvīgu veterināro un higiēnas uzraudzību kautuvē; • pēckaušanas veterināro ekspertīzi kautuvē. PIEVIENOJIES MŪSU KOMANDAI UN IEGŪSI: • neatsveramu profesionālu pieredzi; • mācību iespējas profesionālajai pilnveidei; • summēto darba laiku un atalgojumu atbilstoši 10.mēnešalgu grupai, no 5,63 EUR/stundā līdz 7,71 EUR/stundā pirms nodokļu nomaksas; • normatīvajos aktos noteiktās sociālās garantijas; • nepilna noslogojuma gadījumā, amatu savienošanas kārtībā, veikt blakusdarbu (piem. privātprakse); • veselības apdrošināšanas polisi, pēc nostrādātiem 3 mēnešiem. Motivētu pieteikuma vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopiju lūdzam nosūtīt vai iesniegt Pārtikas un veterinārā dienesta Personāla vadības daļai Peldu ielā 30, Rīgā, LV-1050 vai elektroniski nosūtīt uz e-pasta adresi: konkursi@pvd.gov.lv ar norādi – Ziemeļvidzemes pārvaldes veterinārārsts. Pieteikumus gadīsim līdz 2020.gada 16.februārim. Tālrunis uzziņām 67027529. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulu Nr.2016/679, Pārtikas un veterinārais dienests informē, ka: 1) jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētais jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Pārtikas un veterinārais dienests, kontaktinformācija: Peldu iela 30, Rīga, LV-1050. Profesija: VETERINĀRĀRSTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 21, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-02-16 Kontaktpersona: Zane Mūrniece

Mūsu partneri