Valmieras Ziņas

Valmieras Gaujas krasta vidusskolā – attīstības centrā skolēnu skaits atbilst prasībām

Nesen ziņu aģentūra LETA informēja, ka Latvijas mazākajā desmitajā klasē ir vien trīs skolēni, tostarp Valmieras Gaujas krasta vidusskolā – attīstības centrā. Kā skaidroja Valmieras pilsētas pašvaldībā, šī ir speciālās izglītības iestāde, tādēļ salīdzināt to ar vispārējās izglītības iestādēm nav korekti.

Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs ir speciālā izglītības iestāde, kurā mācās izglītojamie ar speciālām vajadzībām no visas Latvijas. Vidusskolas klasēs mācās izglītojamie ar dzirdes traucējumiem. Līdz ar to izglītojamo skaits gan pamatskolas klasēs, gan vidusskolas klasēs ir mazāks nekā vispārizglītojošajās skolās.

Saskaņā ar normatīvajiem aktiem speciālajās izglītības iestādēs, apgūstot speciālās izglītības programmu izglītojamiem ar dzirdes traucējumiem, izglītojamo skaits vienā klasē nedrīkst pārsniegt 10 izglītojamos. Normatīvie akti speciālajā izglītībā nenosaka minimāli pieļaujamo izglītojamo skaitu.

“Lai veicinātu personām ar dzirdes traucējumiem izglītības iegūšanu un attiecīgi sekmētu veiksmīgāku iesaisti darba tirgū, mūsu skola nodrošina profesionāli orientētu vidējo izglītību visiem tiem izglītojamajiem ar dzirdes traucējumiem, kuri konkrētu iemeslu dēļ nav varējuši iekļauties vispārizglītojošajās skolās un kuriem ir nepieciešamas īpašas mācību metodes, pieejas un atbalsts. Un tieši šā iemesla dēļ konkrētie jaunieši ir izvēlējušies vidējo izglītību iegūt mūsu skolā. Mēs lepojamies, ka varam nodrošināt pēctecīgu izglītību bērniem ar dzirdes traucējumiem no ļoti agrīna vecuma (pirmsskolas) līdz pat profesionāli orientētai vidējai izglītībai. Tā kā Latvijā ir ļoti ierobežotas iespējas bērniem un jauniešiem ar dzirdes traucējumiem iegūt specializētu (traucējumam pielāgotu) izglītību jebkurā no izglītības pakāpēm, tad datus par izglītojamo skaitu vispārizglītojošajās vidusskolās un Valmieras Gaujas krasta vidusskolā – attīstības centrā kā speciālā izglītības iestādē nav korekti salīdzināt,” stāsta Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra direktore Iveta Kļaviņa.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS „Valmieras piens” aicina pievienoties komandai PIENA PRODUKTU PĀRSTRĀDĀTĀJU  GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: • Ražot piena produktus atbilstoši tehnoloģiskām instrukcijām; • Pārbaudīt iepakojamā materiāla, piena produktu un ražošanas iekārtu stāvokli; • Veikt pasūtījuma komplektēšanu, sagatavošanu, iekraušanu; • Veikt darba telpu, iekārtu un inventāra mazgāšanu un dezinfekciju. PRASĪBAS KANDIDĀTAM: • Vidējā vai vidējā profesionālā izglītību (vēlams pārtikas rūpniecībā); • Darba pieredze pārtikas rūpniecībā (vēlams); • Iespēja strādāt fizisku darbu un summēto darba laiku; • Augsta atbildības sajūta. DARBA LAIKA VEIDS UN REŽĪMS: summētais darba laiks pēc grafika. Jāstrādā 4-5 darba dienas nedēļā, arī sestdienās un svētdienās, ja sanāk pēc grafika. Darba laiks 8:oo – 17:oo, atsevišķos gadījumos pēc nepieciešamības pagarināts darba laiks līdz 20:00. MĒS PIEDĀVĀJAM: • Iespēju strādāt un pilnveidoties lielā un starptautiskā uzņēmumā; • Dinamisku darba vidi; • Apmācību, uzsākot darbu; • Atalgojumu sākot no 611 EUR pirms nodokļu nomaksas; • Bezmaksas uzņēmuma produkciju un citus labumus. Ja vēlies kandidēt uz šo amatu, CV ar norādi "Piena produktu pārstrādātājs" sūti uz e-pasta adresi sannija.novika@foodunion.lv Vairāk informācijas pa tālr. 27883303. Sazināsimies tikai ar tiem, kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Profesija: PIENA PRODUKTU PĀRSTRĀDĀTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 93, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-06-30 Kontaktpersona: CV ar amata norādi sūtīt uz sannija.novika@foodunion.com, t. 27883303. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri