Valmieras Ziņas

“Valmieras Enerģija”: Savlaicīgi un pārdomāti veiktas investīcijas ir mazinājušas atkarību no straujām fosilā kurināmā cenu svārstībām

Lasīšanas laiks: 4 min

Nav šaubu, ka pandēmija, tās radītās sekas un strauji pieaugošās energoresursu cenas radījušas grūtības virknei pašvaldību visā Latvijā. Taču AS “Valmieras Enerģija”, kurā enerģētikas uzņēmumam SIA “Adven Latvia” pieder 52,15% akciju, bet Valmieras pilsētas pašvaldībai – 47,85% akciju, izdevies ne tikai nodrošināt ilgtspējīgu enerģijas ražošanas procesu un samazināt kaitīgās CO2 emisijas, bet arī stabilizēt siltumenerģijas tarifu Valmieras pašvaldībā. Kā tas ir iespējams? Pieredzē dalās Māris Kānītis, valdes loceklis SIA “Adven Latvia” un AS “Valmieras Enerģija”.

Kamēr citur Latvijā strauji aug siltumenerģijas gala tarifi, Valmierā tas saglabājas relatīvi zems – tas bijis iespējams, pateicoties pārdomātām investīcijām un jaunas šķeldas katlumājas izbūvei Dakstiņu ielā 1 pērnā gada oktobrī.

Katlumājai uzsākot savu darbību, AS “Valmieras Enerģija” ražošanas avotos vairāk nekā 90% no siltumenerģijas apjoma tiek saražots no atjaunojamiem energoresursiem. Tas nozīmē, ka šķeldas katlumāja ne tikai veicina Valmieras kā pilsētas energoresursu neatkarību no fosilā kurināmā, bet arī ļauj samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas par 10 000 CO2 ekvivalenta tonnām gadā. Jaunā katlumāja ir aprīkota ar modernām tehnoloģijām, kas ļauj dedzināt zemākas kvalitātes šķeldu lētāk, kas ir nozīmīgs ieguvums Valmieras iedzīvotājiem it īpaši tagad, kad fosilā kurināmā cenas pieaugušas vairāk nekā piecas reizes.

Savlaicīgi un pārdomāti veiktas investīcijas ir mazinājušas atkarību no straujām fosilā kurināmā cenu svārstībām.

Iepriekš 70% no tīklā nodotās siltumenerģijas tika saražota no dabasgāzes, bet šodien pēc Dakstiņu ielas 1 katlumājas projekta realizācijas tie ir tikai 10 %. Piemēram, ja Dakstiņu ielas 1 projekts šodien nebūtu realizēts, tad pie šāda dabasgāzes cenu pieauguma siltumenerģijas ražošanas tarifs pārsniegtu 65 EUR/MWh, kas būtiski paaugstinātu arī pilsētas gala tarifu. Projekta realizācija ļāvusi ne vien noturēt stabilu ražošanas tarifu, bet pat to samazināt par 2,5%.  AS “Valmieras enerģijas” saražotās siltumenerģijas tarifs kopš 2021. gada 1.jūlija ir 34,86 eiro par MWh.

“Mūsu mērķis ir radīt vidi un resursus saudzējošus un ilgtspējīgus risinājumus enerģētikā, un šķeldas katlumāja tam ir lielisks piemērs. Realizējot katlumājas būvniecības projektus, siltumapgādes tarifa stabilizācija bija viens no galvenajiem uzdevumiem, tādēļ esam lepni, ka arī šajos izaicinājumu pilnajos laikos varam palīdzēt Valmieras pilsētas centralizētās siltumapgādes patērētājiem samazināt izmaksas par siltumapgādi, salīdzinot ar citām Latvijas pašvaldībām.

Protams, šodienas enerģētisko resursu cenai ir nozīme, taču, kā paši esam redzējuši, fosilā kurināmā cenas ir nepastāvīgas un strauji pieaugošas. Tāpat pieaug dabas resursu nodokļa likmes un CO2 emisiju kvotu cenas, par ko būtu jāmaksā, ražojot enerģiju ar fosilo kurināmo – dabasgāzi. Šobrīd redzam, ka katlumājas izveide ir veicinājusi Valmieras kā pilsētas energoresursu neatkarību no fosilā kurināmā, kas ir būtisks ieguvums kā pašvaldībai, tā arī tās iedzīvotājiem,” norāda SIA “Adven Latvia” un AS “Valmieras Enerģija” valdes loceklis Māris Kānītis.

Šobrīd ir pagājis vairāk nekā gads kopš šķeldas katlumājas izbūves, un šis projekts ļāva pilnībā modernizēt siltumapgādes ražošanu Gaujas labajā krastā. Šāda modernizācija bija nepieciešama, lai paaugstinātu un uzlabotu sistēmas drošību, energoefektivitāti, tajā skaitā samazinātu radītās CO2 emisijas un nodrošinātu Valmieras pilsētas siltumapgādes sistēmas atbilstību ES vides aizsardzības prasībām.

AS “Valmieras Enerģija” saražo līdz 84% no Valmieras pilsētai kopumā nepieciešamā siltumenerģijas apjoma.

“Adven” mērķis ir veidot efektīvus enerģijas risinājumus uzņēmumiem, cilvēkiem un planētai. Mēs cenšamies būt par daļu no klimata pārmaiņu risinājuma un ticam, ka varam nest pienesumu ar katru ilgtspējīgas enerģijas risinājumu, ko izveidojam un pārvaldām kopā ar mūsu klientiem.

“Adven” ir vadošais enerģijas un ūdens pārstrādes risinājumu sniedzējs Ziemeļu valstīs un Baltijā. Rūpniecības nozarēm “Adven” ražo rūpniecisko tvaiku, siltumu un dzesēšanu, kā arī nodrošina pakalpojumus un pārstrādes risinājumus, lai uzlabotu enerģijas, ūdens un materiālu efektivitāti. Nekustamo īpašumu segmentā “Adven” ražo siltumu un dzesēšanu, balstoties uz pašvaldības vai konkrētā īpašuma specifiskajām vajadzībām, piemēram, izmantojot bio un ģeoenerģijas risinājumus. Mūsu biznesa modeļa pamatā ir pilna servisa pakalpojums un ilgtermiņa sadarbība.

Mūsu gada apgrozījums ir 200 miljoni eiro, bet kopējā bilance sasniedz 800 miljonus eiro. Mums ir teju 40 gadu pieredze nozarē, un mēs nodarbinām aptuveni 420 speciālistus. “Adven” darbojas vairāk nekā 300 objektos ar kopējo jaudu virs 1900 MW. “Adven” turpina apvienošanos ar “Värmevärden”, lai kļūtu par jaunu vadošo enerģētikas pakalpojumu sniedzēju Ziemeļvalstīs un Baltijā.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (profesiju klasifikatora kods 5312 01), darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) uz noteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām (C līmenis); • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu no 520 EUR līdz 620 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 8.decembrim personīgi (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv Tālrunis papildu informācijai: 64207544 vai 64281559. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-08

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz nenoteiktu laiku aicina darbā remontstrādnieku (1,0 slodzes). Ja Jūs vēlaties: • veikt ikdienas sanitārtehniskos, galdniecības, elektromontāžas, kosmētiskos un remontu darbus; • veikt telpu uzturēšanu, mēbeļu, inventāra pārvietošanu, citus remontdarbus un saimnieciskus darbus; • dažāda cita inventāra, priekšmetu, ierīču u.c. uzstādīšanu un remontdarbus; un Jums ir:   mēs piedāvājam: • atalgojumu 505 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras sākumskolā, L.Paegles ielā 40A, Valmierā, Valmieras novadā, līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.12.00. Tālrunis papildu informācijai: 64223208. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Iestāde) uz noteiktu laiku aicina darbā izglītības psihologu uz 0.5 likmēm. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Iestādes atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • atalgojumu 900 EUR par 1 (vienu) likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „ Izglītības psihologs/-ģe” līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224737. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Mūsu partneri