Valmieras Ziņas

Valmieras drāmas teātra aktrisei Baibai Valantei – 60

Šodien, 12.martā Valmieras Drāmas teātra (VDT) aktrisei Baibai Valantei aprit 60, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VDT sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Ceriņa.

Pēc viņas teiktā, lai arī patiesā dzimšanas diena aktrisei ir šodien, oficiāli jubilejas nedēļa tiks atzīmēta no 13.aprīļa līdz 19.aprīlim, kad aktrisi spēlēs lomas vairākos iestudējumos, tostarp izrādē bērniem “Visām pelēm garšo siers”, komēdijā “Klusumu! Notiek izrāde!”, TT teātra izrādē “Latviešu kāzas” un drāmā “Raudupiete”.

Kā par aktrisi saka režisors Felikss Deičs, Baiba Valante ir gudra un zinātkāra.

Viņa zina, kur meklēt materiālu lomai un kā atrasto izmantot, tāpēc tēli ir ar izteiksmīgām niansēm, vērīgi atrastām detaļām un skaidru vadlīniju.

Baiba Valante Valmieras teātrī ienākusi 1972.gadā, tūlīt pēc tam, kad pabeigusi Jēkabpils vidusskolu. Viņa sākusi kā sufliere, tad nospēlējusi pa kādai sīkai lomiņai un tad jau viena pēc otras nākušas dažādas lomas. Astoņdesmito gadu vidū repertuārā ienākušas arī sarežģītākas lomas, tostarp Anita Viļa Lāča “Zvejnieka dēlā”, Raiņa Frīda izrādē “Mīla stiprāka par nāvi” un Zane – “Pūt vējiņi”.

Kā pastāstīja Ceriņa, jauns posms Baibas Valantes darbā sācies līdz ar lomām Feliksa Deiča iestudējumos – ar Babkinas lomu A.Čehova “Ivanovā”, Irmes lomu M.Zīverta “Minhauzena precībās”, Gurmižskas lomu A.Ostrovska “Mežā” un citām. B.Valantes jaunākā loma ir Lidija Ģ.Urbana lugā “Visām pelēm garšo siers”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri