Valmieras Ziņas

Valmieras drāmas teātra aktrisei Baibai Valantei – 60

Lasīšanas laiks: 2 min

Šodien, 12.martā Valmieras Drāmas teātra (VDT) aktrisei Baibai Valantei aprit 60, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VDT sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Ceriņa.

Pēc viņas teiktā, lai arī patiesā dzimšanas diena aktrisei ir šodien, oficiāli jubilejas nedēļa tiks atzīmēta no 13.aprīļa līdz 19.aprīlim, kad aktrisi spēlēs lomas vairākos iestudējumos, tostarp izrādē bērniem “Visām pelēm garšo siers”, komēdijā “Klusumu! Notiek izrāde!”, TT teātra izrādē “Latviešu kāzas” un drāmā “Raudupiete”.

Kā par aktrisi saka režisors Felikss Deičs, Baiba Valante ir gudra un zinātkāra.

Viņa zina, kur meklēt materiālu lomai un kā atrasto izmantot, tāpēc tēli ir ar izteiksmīgām niansēm, vērīgi atrastām detaļām un skaidru vadlīniju.

Baiba Valante Valmieras teātrī ienākusi 1972.gadā, tūlīt pēc tam, kad pabeigusi Jēkabpils vidusskolu. Viņa sākusi kā sufliere, tad nospēlējusi pa kādai sīkai lomiņai un tad jau viena pēc otras nākušas dažādas lomas. Astoņdesmito gadu vidū repertuārā ienākušas arī sarežģītākas lomas, tostarp Anita Viļa Lāča “Zvejnieka dēlā”, Raiņa Frīda izrādē “Mīla stiprāka par nāvi” un Zane – “Pūt vējiņi”.

Kā pastāstīja Ceriņa, jauns posms Baibas Valantes darbā sācies līdz ar lomām Feliksa Deiča iestudējumos – ar Babkinas lomu A.Čehova “Ivanovā”, Irmes lomu M.Zīverta “Minhauzena precībās”, Gurmižskas lomu A.Ostrovska “Mežā” un citām. B.Valantes jaunākā loma ir Lidija Ģ.Urbana lugā “Visām pelēm garšo siers”.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz nenoteiktu laiku (1 slodze - 40 stundas nedēļā) APKOPĒJU DIENESTA VIESNĪCĀ (darba vietas adrese: Jāņa Enkmaņa ielā 14, Valmiera, Valmieras novads). Ja Tev ir vēlme: • uzkopt ar rokām Iestādes telpas; • uzkopt ar grīdas mazgāšanas mašīnu Iestādes koplietošanas telpas; • mazgāt grīdas, mazgāt logus un to rāmjus, palodzes, spoguļus, radiatoru virsmas, slaucīt putekļus; • veikt sanitāro mezglu un citu telpu uzkopšanu saskaņā ar higiēnas prasībām un telpu uzkopšanas plānu; • papildināt personīgās higiēnas līdzekļu daudzumu koplietošanas tualetēs; • kopt Iestādes telpaugus; • veikt telpu sagatavošanu un uzkopšanu īrnieku /viesu uzņemšanai Iestādē; un ja Tev ir: • vispārējā vidējā vai pamatizglītība; • valsts valodas prasme; • pozitīva, atbildīga un rūpīga attieksme pret darbu; • psiholoģiskā noturība, sadarbības prasmes un augsta saskarsmes kultūra. mēs piedāvājam: • atalgojumu 500 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • darbu radošā un pozitīvi noskaņotā kolektīvā; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 17. augustam personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā (adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: personals@valmierasnovads.lv. Tālrunis informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Enkmaņa iela 14, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-17

Mūsu partneri