Valmieras Ziņas

Valmieras drāmas teātra aktrisei Baibai Valantei – 60

Lasīšanas laiks: 2 min

Šodien, 12.martā Valmieras Drāmas teātra (VDT) aktrisei Baibai Valantei aprit 60, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VDT sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Ceriņa.

Pēc viņas teiktā, lai arī patiesā dzimšanas diena aktrisei ir šodien, oficiāli jubilejas nedēļa tiks atzīmēta no 13.aprīļa līdz 19.aprīlim, kad aktrisi spēlēs lomas vairākos iestudējumos, tostarp izrādē bērniem “Visām pelēm garšo siers”, komēdijā “Klusumu! Notiek izrāde!”, TT teātra izrādē “Latviešu kāzas” un drāmā “Raudupiete”.

Kā par aktrisi saka režisors Felikss Deičs, Baiba Valante ir gudra un zinātkāra.

Viņa zina, kur meklēt materiālu lomai un kā atrasto izmantot, tāpēc tēli ir ar izteiksmīgām niansēm, vērīgi atrastām detaļām un skaidru vadlīniju.

Baiba Valante Valmieras teātrī ienākusi 1972.gadā, tūlīt pēc tam, kad pabeigusi Jēkabpils vidusskolu. Viņa sākusi kā sufliere, tad nospēlējusi pa kādai sīkai lomiņai un tad jau viena pēc otras nākušas dažādas lomas. Astoņdesmito gadu vidū repertuārā ienākušas arī sarežģītākas lomas, tostarp Anita Viļa Lāča “Zvejnieka dēlā”, Raiņa Frīda izrādē “Mīla stiprāka par nāvi” un Zane – “Pūt vējiņi”.

Kā pastāstīja Ceriņa, jauns posms Baibas Valantes darbā sācies līdz ar lomām Feliksa Deiča iestudējumos – ar Babkinas lomu A.Čehova “Ivanovā”, Irmes lomu M.Zīverta “Minhauzena precībās”, Gurmižskas lomu A.Ostrovska “Mežā” un citām. B.Valantes jaunākā loma ir Lidija Ģ.Urbana lugā “Visām pelēm garšo siers”.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "KOCĒNU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" aicina SANTEHNIĶI Pienākumi: Veikt komercuzskaites mēraparātu, ūdens patēriņa skaitītāju un siltumenerģijas skaitītāju mezglu montāžas darbus; Veikt ūdenssaimniecības un siltumapgādes inženierkomunikāciju un iekārtu montāžas, ekspluatācijas, remonta un pilnveidošanas darbus, izmantojot atbilstošas iekārtas, instrumentus un tehnoloģiskos paņēmienus; Iesaistīties ūdenssaimniecības/siltumapgādes avāriju novēršanas darbos. Prasības: Prasme patstāvīgi organizēt sava darba pienākumu izpildi, noteikt prioritātes, plānot savu darbu; Prasme pielietot mūsdienu tehnoloģijas darba procesā; Teicamas saskarsmes spējas, spēja strādāt gan patstāvīgi, gan komandā; Augsta atbildības sajūta, mērķtiecīgums, iniciatīva. B kategorijas autovadītāja apliecība. Uzņēmums piedāvā: Darbu stabilā uzņēmumā; Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; Darba līgumu uz nenoteiktu laiku; Darba pienākumu pildīšanai darba automašīnu; Darba vieta – Kocēnu un Burtnieku apvienības teritorija Valmieras novadā. CV sūtīt uz e-pastu birojs@siakks.lv ar norādi santehniķis. Profesija: SANTEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-05 Kontaktpersona: Māris Heinols Izglītības līmenis: Profesionālā pamatizglītība

Mūsu partneri