Valmieras Ziņas

Valmieras Dizaina un mākslas skolas skolēni izstrādā interjera dizaina projektus dzīvokļiem Sedā

Lasīšanas laiks: 2 min

Valmieras novada pašvaldība atsaukusies mākslu izglītības kompetences centra – Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas (VDMV) aicinājumam pieteikt dzīvokļus interjera projektu izstrādei mācību procesā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Gailīte.

Skolēni izstrādās interjera projektus, kā nākotnē varētu izskatīties trīs no pašvaldības dzīvokļiem ēkā Miera ielā1, Sedā.

Viens no skolēnu un viņu pasniedzēju pirmajiem uzdevumiem bija objekta izpēte un uzmērījumu veikšana.

Interjera projektu dažādus variantus izstrādās 3. kursa Interjera dizaina programmas skolēni modulī “Interjera projektēšana privātai telpu grupai”. Sadarbības rezultātā pēc nepilna gada dzīvokļiem būs izstrādāti dažādi interjera projektu varianti. Tajos ietilps uzmērījumu rasējumi, projekta rasējumi, projekta vizualizācijas, telpu apdares materiālu, apgaismojuma un inventāra specifikācijas, projekta meti.

Sadarbības rezultāts būs noderīgs gan studentiem gan topošajiem dzīvokļu īpašniekiem un kalpos kā iedvesmas avots cilvēkiem, kuri vēlas dzīvot Valmieras novadā.

Ēka Miera ielā 1, Sedā būvēta 1954. gadā un ir viena no tā laika klasicisma arhitektūras piemēriem. Skolēniem būs izaicinājums izveidot interjera projektus dzīvokļiem šajā ēkā.

Jau iepriekš informējām, ka pašvaldībai Sedā pieder teju 100 dzīvokļi, kurus plāno publiski izsolīt iegādei jauniem Sedas iedzīvotājiem.

Seda ir viena no neparastākajām Latvijas pilsētām, kas kā kūdras fabrikas ciemats izveidojās 20. gs. 50. – 60. gados. To plānoja pēc „spilgtākā” padomju arhitektūras parauga ar centrālo laukumu, kura vidū atradās vadoņa piemineklis un radiāli izejošām ielām. Tipiskākais Staļina klasicisma arhitektūras paraugs  ir Sedas Kultūras nams, ko rotā četras baltas kolonnas. Sedā saglabājušies arī vairāki pēc šīs arhitektūras paraugiem būvētie nami. Vienā no tiem VDMV skolēni izstrādās dzīvokļu interjera projektus.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri