Valmieras Ziņas

Valmierai būs savi pārstāvji Latvijas Olimpiskajā komitejā (1)

10 jūlijā Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās asamblejas pārskata–vēlēšanu sesijā, LOK individuālo locekļu pulkā ievēlēts tika Vidzemes Olimpiskā centra Valdes priekšsēdētājs Artis Jansons un projektu vadītāja, bijusī olimpiete Jolanta Dukure. Portāls “Valmieras Ziņas” aicināja uz sarunu abu jaunievēlētos LOK locekļus.

 

Artis Jansons pastāstīja:

“Plānoju aktīvi darboties, nevis būt šajā amatā tikai “uz papīra”. Latvijas Olimpiskajā komitejā noteikti pārstāvēšu Valmieras un topošā novada intereses. Ar jaunievēlēto LOK prezidentu Žoržu Tikmeru esmu pārrunājis vairākas idejas par sporta jomas attīstību reģionos un valstī. Jaunā LOK vadība ir gatava mainīt organizācijas vizuālo tēlu un komunikāciju ar sabiedrību,  kļūt mūsdienīgāka un atvērtāka sporta organizācija.

Viens no jautājumiem, par kuru jādomā jau šodien, ir sporta nozares darbība, attīstība administratīvi teritoriālās reformas kontekstā. Kā apsaimniekosim un uzturēsim daudzos topošā Valmieras novada sporta infrastruktūras objektus? Kā dalīsim prioritātes, sporta skolu un sportistu plūsmu, lai nodrošinātu sporta kompleksu noslodzi novadā? Rosināšu pašvaldībai veidot loģisku sporta infrastruktūras tīklu jaunveidojamā novada ietvaros, lai katram no objektiem būtu sava vieta kopējā tīklā un tie viens otru papildinātu, nevis savstarpēji konkurētu. Piemēram vieglatlētikā  J.Daliņa stadiona komplekss būtu vieglatlētikas sporta novada sporta centrs, bet Rencēnu un  Rūjienas stadioni darbotos kā filiāles, kuros trenējas vietējie sportisti un vasaras mēnešos tiek organizētas visu novada jauno sportistu treniņu nometnes un sacensības, nodrošinot darbu un ieņēmumus vietējiem viesmīlības pakalpojumu sniedzējiem.

Vidzemes Olimpiskais centrs plāno novadā organizēt kopīgus turnīrus skolēniem. Kā pirmie varētu būt turnīri futbolā, vieglatlētikā un florbolā, organizējot priekšsacīkstes dažādās novada vietās un labākajiem tiekoties finālsacensībās Valmierā. Tāpat novadā ir jādomā par vienotu senioru sporta organizāciju – sacensībām un treniņu iespējām.  

Šīs ir tikai dažas no iecerēm, kuru īstenošanai varētu palīdzēt darbošanās Latvijas Olimpiskās komitejas struktūrās!”

Jolanta Dukure dalījās savās idejās:

“Jāatzīst, ka mana sadarbība ar LOK notiek jau vairāku gadu garumā realizējot vairākus projektus un pasākumus. Projekta “Sporto visa klases” nometņu vadīšana, projekta atklāšanas pasākumu organizēšana Valmierā Vidzemes Olimpiskajā centrā, kā arī projekta sportiskās daļas – reģionālo sacensību organizēšana ik gadu. Tāpat jau iepriekš ir notikusi sadarbība pasākumu “Latvijas Jaunatnes Olimpiāde 2014” un “Latvijas Olimpiāde 2015” organizatorisko grupu ietvaros.

Uzskatu, ka LOK individuālā locekļa statuss dos plašākas iespējas pielietot savu līdz šim uzkrāto pieredzi,  gan kā profesionālai sportistei startējot visaugstākajā līmenī, gan šobrīd darbojoties kā projektu vadītājai Vidzemes Olimpiskajā centrā un arī vairāku Valmieras pilsētas sporta projekta vadībā. Mans mērķis ir turpināt attīstīt jau esošos projektus un iniciatīvas. Kā piemēru varu minēt lielākās skolu slidošanas sacensības “Ledus gladiatori”, kas pašlaik bērniem un jauniešiem ir vienīgais pasākums ziemā, kuru neietekmē nepiemēroti laikapstākļi un sniega  neesamība, un kurā dalībnieku skaits pēdējos gados ir izaudzis līdz 1000.

Turpināsies darbs starptautiskā līmenī un sadarbība ar Eiropas Latviešu apvienību (ELA) un  Pasaules brīvo latviešu apvienību (PBLA) sporta projektu realizācijā, kas vērsti uz  ārzemēs dzīvojošiem latviešu jauniešiem un saiknes stiprināšanu ar Latviju caur sporta vidi.

Tautas sports ir viens no būtiskākajiem instrumentiem sabiedrības veselības veicināšanā kopumā, tāpēc turpināsies darbs arī pie aktīva dzīves veida popularizēšanas bērnu un jauniešu vidē, kā arī jaunatvērtajā J.Daliņa stadionā ir plānota skriešanas un iešanas skola iedzīvotājiem, kurā ikvienam interesentam būs iespēja vērsties pēc padoma, lai ikdienā attīstītu savu personību ar minēto fizisko aktivitāšu palīdzību.

Priecātos, ja nākotnē  J.Daliņa stadionā  tiktu izveidots multimediāls vides stends, kas kalpotu gan kā uzskates objekts stadiona viesiem, gan arī kā līdzeklis Olimpiskajā izglītībā skolēniem. Vides stendā būtu iespēja pārvietoties dažādos iešanas un skriešanas ātrumos, kas atbilstu Latvijas izcilākajiem sportistiem, kuri savukārt būtu papildināti ar video projekcijām un simulācijām no attiecīgā notikuma.

Lai veicinātu sporta tūrismu, būtiska ir arī J.Daliņa stadiona darbības kā treniņnometņu bāzes attīstīšana ne tikai sadarbībā ar citām sporta federācijām Latvijā, bet arī jaunu kontaktu dibināšana Skandināvijā un Krievijā.

Jaunas iniciatīvas sporta vidē noteikti veidosies, Valmieras pilsētai apvienojoties ar apkārtējiem novadiem, kad tiks izveidots Valmieras novads, kurā Vidzemes Olimpiskais centrs ar savu infrastruktūru un starptautiska līmeņa sporta bāzēm kalpos kā izaugsmes avots apkārtējo sporta skolu audzēkņiem, ne tikai treniņu, bet arī sporta medicīnas jomā šeit Valmierā – Vidzemes sporta sirdī.

Jau tagad domājam par karjeras izglītību un sporta vidē esošiem jauniešiem.”

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Vārds - 20.07.2020 Atbildēt

    Tā visa ir tikai lirika. Tur ir salikti cilvēki, kas ir paklausīgi. Kādas savas idejas? Ir tikai idejas, kas Žoržam vajadzīgas. Pārējais viss ir nederīgs

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA Lat Met pamatā ir metāla apstrādes uzņēmums, kas specializējies praktisku dekoratīvo metāla izstrādājumu ražošanas jomā (vārti, sētas, margas, tirdzniecības stendi, nestandarta metāla izstrādājumi, kuru vienas detaļas svars nepārsniedz 0,5t, garums- 12m). Uzņēmums nodarbojas arī ar sekciju veida garāžu vārtu tirdzniecību, montāžu un servisa nodrošināšanu, vizuālās reklāmas izgatavošanu, skārda izstrādājumu izgatavošanu, vārtu automātikas tirdzniecību un apkalpošanu. Daļa no produkcijas tiek eksportēta. Sakarā ar pasūtījumu apjoma pieaugumu Darba vieta: Rubenes metāla apstrādes cehs „Meistari”, Rubene, Kocēnu pag., Kocēnu nov., LV-4227 (300 metri no Rubenes baznīcas). Amata pienākumi: Atbilstoši rasējumiem un metāldarbnīcu vadītāja norādījumiem izgatavot nestandarta metāla izstrādājumus t. sk. sagatavot detaļas, veikt sagatvoto detaļu metināšanu. Nepieciešamības gadījumā veikt arī izstrādājumu montāžu objektā. Lat Met nodrošina: Pilnībā rekonstruētas ražošanas telpas; Mūsdienīgus darba apstākļus; Paveiktajam darbam un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu; Iepazīstināšanu ar amata pienākumiem un ražošanas procesa nodrošināšanas kārtību. Prasības pretendentiem: Spēja pastāvīgi, precīzi un savlaicīgi paveikt uzticētos pienākumus; Precizitāte un augsta atbildības sajūta Par priekšrocību tiks uzskatīta: Autovadītāja apliecība; Papildus zināšanas citās jomās Pieteikties uz brīvajām metinātāja vietām iespējams sazinoties pa tālruni 2942 99 56 vai sūtot CV un motivacijas vestuli uz info@latmet.com Vispārēju informāciju par Lat Met darbību iespējams iegūt apmeklējot mūsu mājas lapu www.latmet.com Profesija: ROKAS LOKMETINĀTĀJS (MMA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Meistari, Kocēnu pag., Kocēnu nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-10-23 Kontaktpersona: Motivācijas vēstuli un CV sūtīt uz e-pastu: info@latmet.com

Mūsu partneri