Valmieras Ziņas

Valmierai būs savi pārstāvji Latvijas Olimpiskajā komitejā (1)

Lasīšanas laiks: 4 min

10 jūlijā Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās asamblejas pārskata–vēlēšanu sesijā, LOK individuālo locekļu pulkā ievēlēts tika Vidzemes Olimpiskā centra Valdes priekšsēdētājs Artis Jansons un projektu vadītāja, bijusī olimpiete Jolanta Dukure. Portāls “Valmieras Ziņas” aicināja uz sarunu abu jaunievēlētos LOK locekļus.

 

Artis Jansons pastāstīja:

“Plānoju aktīvi darboties, nevis būt šajā amatā tikai “uz papīra”. Latvijas Olimpiskajā komitejā noteikti pārstāvēšu Valmieras un topošā novada intereses. Ar jaunievēlēto LOK prezidentu Žoržu Tikmeru esmu pārrunājis vairākas idejas par sporta jomas attīstību reģionos un valstī. Jaunā LOK vadība ir gatava mainīt organizācijas vizuālo tēlu un komunikāciju ar sabiedrību,  kļūt mūsdienīgāka un atvērtāka sporta organizācija.

Viens no jautājumiem, par kuru jādomā jau šodien, ir sporta nozares darbība, attīstība administratīvi teritoriālās reformas kontekstā. Kā apsaimniekosim un uzturēsim daudzos topošā Valmieras novada sporta infrastruktūras objektus? Kā dalīsim prioritātes, sporta skolu un sportistu plūsmu, lai nodrošinātu sporta kompleksu noslodzi novadā? Rosināšu pašvaldībai veidot loģisku sporta infrastruktūras tīklu jaunveidojamā novada ietvaros, lai katram no objektiem būtu sava vieta kopējā tīklā un tie viens otru papildinātu, nevis savstarpēji konkurētu. Piemēram vieglatlētikā  J.Daliņa stadiona komplekss būtu vieglatlētikas sporta novada sporta centrs, bet Rencēnu un  Rūjienas stadioni darbotos kā filiāles, kuros trenējas vietējie sportisti un vasaras mēnešos tiek organizētas visu novada jauno sportistu treniņu nometnes un sacensības, nodrošinot darbu un ieņēmumus vietējiem viesmīlības pakalpojumu sniedzējiem.

Vidzemes Olimpiskais centrs plāno novadā organizēt kopīgus turnīrus skolēniem. Kā pirmie varētu būt turnīri futbolā, vieglatlētikā un florbolā, organizējot priekšsacīkstes dažādās novada vietās un labākajiem tiekoties finālsacensībās Valmierā. Tāpat novadā ir jādomā par vienotu senioru sporta organizāciju – sacensībām un treniņu iespējām.  

Šīs ir tikai dažas no iecerēm, kuru īstenošanai varētu palīdzēt darbošanās Latvijas Olimpiskās komitejas struktūrās!”

Jolanta Dukure dalījās savās idejās:

“Jāatzīst, ka mana sadarbība ar LOK notiek jau vairāku gadu garumā realizējot vairākus projektus un pasākumus. Projekta “Sporto visa klases” nometņu vadīšana, projekta atklāšanas pasākumu organizēšana Valmierā Vidzemes Olimpiskajā centrā, kā arī projekta sportiskās daļas – reģionālo sacensību organizēšana ik gadu. Tāpat jau iepriekš ir notikusi sadarbība pasākumu “Latvijas Jaunatnes Olimpiāde 2014” un “Latvijas Olimpiāde 2015” organizatorisko grupu ietvaros.

Uzskatu, ka LOK individuālā locekļa statuss dos plašākas iespējas pielietot savu līdz šim uzkrāto pieredzi,  gan kā profesionālai sportistei startējot visaugstākajā līmenī, gan šobrīd darbojoties kā projektu vadītājai Vidzemes Olimpiskajā centrā un arī vairāku Valmieras pilsētas sporta projekta vadībā. Mans mērķis ir turpināt attīstīt jau esošos projektus un iniciatīvas. Kā piemēru varu minēt lielākās skolu slidošanas sacensības “Ledus gladiatori”, kas pašlaik bērniem un jauniešiem ir vienīgais pasākums ziemā, kuru neietekmē nepiemēroti laikapstākļi un sniega  neesamība, un kurā dalībnieku skaits pēdējos gados ir izaudzis līdz 1000.

Turpināsies darbs starptautiskā līmenī un sadarbība ar Eiropas Latviešu apvienību (ELA) un  Pasaules brīvo latviešu apvienību (PBLA) sporta projektu realizācijā, kas vērsti uz  ārzemēs dzīvojošiem latviešu jauniešiem un saiknes stiprināšanu ar Latviju caur sporta vidi.

Tautas sports ir viens no būtiskākajiem instrumentiem sabiedrības veselības veicināšanā kopumā, tāpēc turpināsies darbs arī pie aktīva dzīves veida popularizēšanas bērnu un jauniešu vidē, kā arī jaunatvērtajā J.Daliņa stadionā ir plānota skriešanas un iešanas skola iedzīvotājiem, kurā ikvienam interesentam būs iespēja vērsties pēc padoma, lai ikdienā attīstītu savu personību ar minēto fizisko aktivitāšu palīdzību.

Priecātos, ja nākotnē  J.Daliņa stadionā  tiktu izveidots multimediāls vides stends, kas kalpotu gan kā uzskates objekts stadiona viesiem, gan arī kā līdzeklis Olimpiskajā izglītībā skolēniem. Vides stendā būtu iespēja pārvietoties dažādos iešanas un skriešanas ātrumos, kas atbilstu Latvijas izcilākajiem sportistiem, kuri savukārt būtu papildināti ar video projekcijām un simulācijām no attiecīgā notikuma.

Lai veicinātu sporta tūrismu, būtiska ir arī J.Daliņa stadiona darbības kā treniņnometņu bāzes attīstīšana ne tikai sadarbībā ar citām sporta federācijām Latvijā, bet arī jaunu kontaktu dibināšana Skandināvijā un Krievijā.

Jaunas iniciatīvas sporta vidē noteikti veidosies, Valmieras pilsētai apvienojoties ar apkārtējiem novadiem, kad tiks izveidots Valmieras novads, kurā Vidzemes Olimpiskais centrs ar savu infrastruktūru un starptautiska līmeņa sporta bāzēm kalpos kā izaugsmes avots apkārtējo sporta skolu audzēkņiem, ne tikai treniņu, bet arī sporta medicīnas jomā šeit Valmierā – Vidzemes sporta sirdī.

Jau tagad domājam par karjeras izglītību un sporta vidē esošiem jauniešiem.”

    Vārds - 20.07.2020

    Tā visa ir tikai lirika. Tur ir salikti cilvēki, kas ir paklausīgi. Kādas savas idejas? Ir tikai idejas, kas Žoržam vajadzīgas. Pārējais viss ir nederīgs

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Pašvaldības administrācijas Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJU (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: • pārzināt Pašvaldības autoparku, kā arī nepieciešamības gadījumā sniegt atbalstu Pašvaldības iestādēm/struktūrvienībām tā uzturēšanā; • koordinēt darbības, kas saistītas ar Pašvaldības autotransporta reģistrēšanu Ceļu satiksmes drošības direkcijā, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā, pasažieru autobusu licenču saņemšanu Autotransporta direkcijā; • nodrošināt Pašvaldības administrācijas ēku Lāčplēša ielā 2 un Rīgas ielā 25C, Valmierā, Valmieras novadā funkcionālo uzturēšanu; • piedalīties saimniecisko preču iegādes, uzskaites un izsniegšanas organizēšanā; • sagatavot specifikācijas noteiktu preču iepirkumu konkursiem Pašvaldības administrācijas vajadzībām - mēbeļu iegādei, grīdas segumu un logu mazgāšanai, ķīmiskās tīrīšanas pakalpojumiem u.c.; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība; • vismaz 2 gadu darba pieredze līdzīgā amatā; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī; • labas prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; • B kategorijas autovadītāja apliecība; • kompetences: labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību, pašiniciatīva, precizitāte, spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 10.mēnešalgu grupai no 1015 EUR līdz 1045 EUR, un darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Saimniecības vadītāja/-as amatam” līdz 2021.gada 21.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-21 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

TEHNISKAIS STRĀDNIEKS TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: pārvietot un novietot norādītajā vietā saražoto produkciju, palīgmateriālus u.c.; veikt primāro produkcijas kvalitātes novērtēšanu, šķirot neatbilstošas kvalitātes produkciju; sagatavot produkciju tālākai pārstrādei (šķirošana, svēršana, ievadīšana datu bāzē, pavadzīmes izdrukāšana, reģistrēšana žurnālā); racionāli organizēt savu darbu, iekļauties maiņas uzdevuma izpildei noteiktajā laikā. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; augsta atbildības sajūta; spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; noturīga uzmanība un precizitāte. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); atalgojumu sākot no 900-1100 EUR pirms nodokļu nomaksas; attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi TEHNISKAIS STRĀDNIEKS sūti uz e-pastu adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: TEHNISKAIS STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri