Valmieras Ziņas

Valmierā viesojas Trostjaņecas mērs Jurijs Bova

Lasīšanas laiks: 4 min

Trešdien, 22. jūnijā, Valmierā viesojās Ukrainas pilsētas Trostjaņecas mērs Jurijs Bova, lai personīgi tiktos ar Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku un visu Trostjaņecas iedzīvotāju vārdā pateiktos Valmieras novada iedzīvotājiem par sniegto palīdzību, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciālists Dzintars Močs.

Lai iepazītos ar Valmieras pieredzi, kas būs noderīga pilsētas izpostītās infrastruktūras atjaunošanā, vizītes ietvaros Jurijs Bova apmeklēja Vidzemes slimnīcu, katlumāju Dakstiņu ielā un Jāņa Daliņa stadionu, kur Trostjaņecas mērs iepazinās ar Valmieras novada sporta nozares attīstību.

Trostjaņecas mērs Jurijs Bova:

“Pēc Krievijas okupācijas karaspēka padzīšanas mums ir ļoti svarīgi atjaunot pilsētu, lai iedzīvotāji varētu atgriezties un atsākt strādāt iestādēs un uzņēmumos, lai bērni atkal varētu iet skolā, lai pilsēta no jauna dzīvotu normālu dzīvi. Šī grūtā uzdevuma veikšanai mums ir ļoti svarīgs atbalsts, ko sniedz ārvalstis, tostarp Latvija un jūsu pilsēta – Valmiera. Esmu ieradies jūsu pilsētā, lai pateiktos par sniegto palīdzību. Jūsu dāvinātais autobuss jau kursē maršrutā pa Trostjaņecu. Tas ir ļoti būtisks atbalsts, jo visi pilsētas autobusi kara laikā tika iznīcināti vai nolaupīti.

Apmeklējot Valmieru, esmu patīkami pārsteigts par to, kā pilsēta attīstās. Es priecājos par jūsu panākumiem. Mūsu pilsēta ir gatava no jums mācīties un uzklausīt padomus. Tas mums dod spēku un palīdz nospraust mērķus, uz kuriem tiekties, lai pēc kara atjaunotu Ukrainas pilsētas tādā līmenī, kā es to redzēju šeit Valmierā.”

Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks:

“Man bija liels gods klātienē satikties ar Juriju Bovas kungu, ar kuru iepazināmies Latvijas un Ukrainas pašvaldību vadītāju tiešsaistes pasākumā, un pēc viņa emocionālās uzrunas nolēmām sniegt palīdzību karā izpostītās Trostjaņecas iedzīvotājiem. Tikšanās laikā mūsu novada iedzīvotāju vārdā apliecināju cieņu un atbalstu varonīgajai Ukrainas tautai. Mērs informēja par aktuālo situāciju Ukrainā un ar lielu interesi iepazinās ar Valmieras novada pašvaldības pieredzi dažādās jomās. J. Bova pastāstīja, ka pilsētnieki priecājas par atjaunotajiem pasažieru pārvadājumiem, kas ir bijis iespējams arī, pateicoties mūsu dāvinātajam autobusam, savukārt Valmieras novada iedzīvotāju un uzņēmumu ziedotās mantas jau ir saņēmuši Trostjaņecas pilsētas iedzīvotāji.”

Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs:

“Trostjaņecas pilsētas mēra Jurija Bova stāsts par to, kā dažās dienās tiek sagrauta pārbūvētā, modernā pilsētas slimnīca ir vienkārši satriecošs, diemžēl ticams. Tikšanās laikā vienojāmies, ka apzināsim savas medicīnas iekārtas un instrumentus, kurus plānojam nomainīt ar modernākiem. Esošie ir darba kārtībā, kāds pašiem varbūt nav nepieciešams, jo vairs nesniedzam kādu pakalpojumu. Taču tie var noderēt ukraiņu kolēģiem, kuriem būs ārkārtīgi daudz vajadzību, lai atjaunotu valsti, tai skaitā, atsākot veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu jaunajā slimnīcā. Trostjaņecas pilsētas galva aktīvi ieinteresēts iepazinās ar Vidzemes slimnīcas nesen pārbūvētajām nodaļām, fotografēja, viņaprāt, saistošus funkcionālos un dizaina risinājumus stacionāra nodaļās un koplietošanas telpās un salīdzināja citviet Eiropā redzētajiem. Daudzus no tiem viesis atzina par atkārtošanas un ieviešanas vērtiem savās mājās”.

Valmieras un Trostjaņecas sadarbība aizsākās, pateicoties Valmieras novada pašvaldības un Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas kopīgi rīkotajam starptautiskajam projektam “Vietējā pašpārvalde vieno pasauli mieram!“. Asociācijas izpilddirektore Oksana Kiriļuka, kura patvērumu radusi Latvijā, pašlaik strādā Valmieras novada pašvaldībā, ar tās atbalstu organizējot palīdzību Ukrainas iedzīvotājiem un satuvinot Ukrainas un Latvijas pašvaldības palīdzības sniegšanai kara plosītajai valstij.

Oksana Kiriļuka:

“Lai arī karš joprojām turpinās, Ukrainas pašvaldības ar pārliecību raugās nākotnē un jau tagad domā par valsts atjaunošanu pēc uzvaras pār krievu okupantiem. Ņemot vērā to, ka Ukraina ir izvirzījusi par mērķi integrēšanos civilizēto Eiropas valstu saimē un tik tikko ir kļuvusi par Eiropas Savienības kandidātvalsti, Latvijas pašvaldību pieredze ir ļoti vērtīga, jo arī jūs pēc 50 okupācijas gadiem kopš 1991. gada esat veikuši pāreju no padomju sistēmas un jau 18 gadus esat Eiropas Savienības dalībvalsts. Atjaunojot Ukrainas infrastruktūru un reformējot valsts pārvaldi, ir svarīgi ievērot Eiropas Savienības standartus un principus, lai varētu ātrāk kļūt par pilnvērtīgu organizācijas dalībvalsti.

Esmu gandarīta, ka Valmiera, kurā esmu radusi patvērumu, ir uzņēmusies iniciatīvu Ukrainas un Latvijas pašvaldību sadarbības veicināšanā un ar savu piemēru iedvesmo citas pašvaldības. Pirms Valmieras apmeklējuma Jurijs Bova viesojās Rīgā, kur vienojās par sadraudzību starp Trostjaņecu un Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienību “Rīgas Metropole”. Savukārt Valmiera uzsākusi sadarbības saišu veidošanu ar Čerkasiem. Vairākas citas Latvijas pašvaldības atjauno agrāk izveidotās sadraudzības saites ar partnerpilsētām Ukrainā un veido jaunas sadraudzības.”

Trostjaņecas pilsēta Sumu reģionā atrodas 35 km attālumā no robežas ar Krieviju. Pilsēta 30 dienas atradās Krievijas karaspēka kontrolē. Šajā laikā ievērojama daļa pilsētas infrastruktūras tika iznīcināta, joprojām ievērojama daļa pilsētas teritorijas ir mīnēta. Atsaucoties uz Trostjaņecas pilsētas pašvaldības lūgumu, Valmieras novada pašvaldība uzdāvināja pilsētas autobusu, kā arī organizēja palīdzības kravas nosūtīšanu uz Ukrainu. Palīdzības kravai mantas ziedoja novada iedzīvotāji un uzņēmumi.

SIA „Firma Madara 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā un ēdināšanā, piedāvā darbu vecākam bistro pakalpojuma darbiniekam (-cei) ēdināšanas uzņēmumā “Pasēdnīca”, Rīgas ielā 64, Valmierā. Prasības kandidātiem: vēlama atbilstoša izglītība vai darba pieredze apkalpošanas jomā; prasme sadarboties ar klientiem; godīgums un atbildības sajūta; pozitīva attieksme pret darbu; spēja strādāt komandā un maiņu darbā. Galvenie darba pienākumi: ēdienu un dzērienu pasniegšana; raksturot ēdienus un dzērienus ēdienkartē, ieinteresēt klientus, sniedzot informāciju par produkciju; pircēju apkalpošana pie kases; strādāt ar tehnoloģisko aprīkojumu (kafijas automāts u.c.); sekot produkcijas kvalitātei, produktu glabāšanas un gatavās produkcijas realizācijas termiņiem. Piedāvājam: veselības apdrošināšana; papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; apmaksātus kursus, meistarklases profesionālajai izaugsmei; apmaksātas pusdienas; svētku dāvanas; atmaksātus papildatvaļinājumus; profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; interesantu darbu stabilā uzņēmumā, mūsdienīgu darba vidi; darba alga no EUR 1080-1130 (bruto)/ no 6.50 EUR/h. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – Vecākais bistro pakalpojuma darbinieks Valmierā, vai pieteikties personīgi WhatsApp vai zvanot pa mob.tel.nr. +371 26 167 218. Profesija: BISTRO PAKALPOJUMU DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-06

“Rūjienas saldējums” komanda aicina pievienoties saldējuma masas vārītāju! Darba pienākumi: Saldējuma masas sagatavošana un vārīšana; Izejvielu sagatavošana atbilstoši receptūrām; Iekārtu, līniju mazgāšana, dezinfekcija; Iekārtu uzturēšana labā darba kārtībā; Telpu un iekārtu uzturēšana atbilstoši sanitārajām prasībām. No Tevis sagaidām: Spēju uzņemties atbildību un veikt darba pienākumus ar precizitāti; Spēju organizēt un plānot savu darbu; Iniciatīvu un labas komunikācijas prasmes; Spēju strādāt fizisku darbu, intensīvos darba apstākļos; Vēlmi mācīties, apgūt jaunas prasmes; Medicīnisko izziņu Nr. 027/u. Piedāvājam: Atalgojumu sākot no 7.5 EUR stundā pirms nodokļu nomaksas un piemaksu par savārīto saldējuma masas apjomu; Maiņu darbu – dienas un nakts maiņas; Sociālās garantijas; Veselības apdrošināšanu pēc 3 nostrādātajiem mēnešiem; Apmācības darbu uzsākot, kas nepieciešamas darba pienākumu veikšanai; Dinamisku darba vidi; Darba apģērbu; Bezmaksas kafiju; Draudzīgu kolektīvu. Darba vieta: Rūjienā, Upes ielā 5 Gaidīsim Tavu pieteikumu (CV) līdz 23. augustam uz e-pastu: personals@rujienassaldejums.lv Tālrunis informācijai: 29468727 (personāla vadītāja). Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Nosūtot savu CV, pretendents piekrīt, ka SIA “Rūjienas saldējums” reģ. nr. 44103057131, kā datu pārzinis, veiks personas datu apstrādi CV atlases procesā. Profesija: VĀRĪTĀJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Upes iela 5, Rūjiena, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-23 Kontaktpersona: Nora Kārkliņa

Mūsu partneri