Valmieras Ziņas

Valmierā Sociālo lietu pārvaldē saņemti 36 iedzīvotāju iesniegumi krīzes pabalsta saņemšanai

Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvalde arī ārkārtējās situācijas laikā turpina nodrošināt sociālo palīdzību un pakalpojumus Valmieras pilsētas administratīvajā teritorijā deklarētajiem iedzīvotājiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne.

Sociālo lietu pārvaldes darbinieki ir instruēti par drošības pasākumiem, kas obligāti jāievēro ārkārtējās situācijas laikā. Darbinieku vajadzībām pieejami individuālie aizsardzības līdzekļi – roku dezinfekcijai, cimdi, aizsargmaskas un aizsargvairogi.

Iestājoties ārkārtējai situācijai, Valmieras pilsētas pašvaldība, lai ierobežotu Covid-19 izplatīšanās iespējas, aicināja iedzīvotājus saziņai izmantot E-pārvaldības risinājumus, līdz ar to arī Sociālo lietu pārvaldē iedzīvotāji vairāk tiek apkalpoti attālināti – palielinājies sniegto konsultāciju skaits pa telefonu, e-pastā un izmantojot video zvanus.

Nepieciešamības gadījumos klienti tiek apmeklēti arī viņu dzīvesvietās, ievērojot piesardzības pasākumus, nodrošinot mājas aprūpes pakalpojumu, veicot izvērtējumu personas atbilstībai ilgstošai sociālai aprūpei institūcijā vai citos ārkārtas gadījumos, kad nepieciešama saziņa klātienē.  

Sociālo lietu pārvalde 15.martā izsludināja aicinājumu cilvēkiem pieteikties saņemt palīdzību pirmās nepieciešamības preču, medicīnas preču un pārtikas piegādei, kā arī aicināja ziņot par cilvēkiem, kuriem trūkst iztikas līdzekļu pirmās nepieciešamības preču, medikamentu un pārtikas preču iegādei. Sociālo lietu pārvalde, sadarbojoties ar nevalstiskajām organizācijām, turpina nodrošināt preču piegādi tām personām, kurām nepieciešams atbalsts.

Līdz 29.aprīlim saistībā ar ārkārtējo situāciju piegāžu skaits nav palielinājies, Sociālo lietu pārvaldē secina, ka nepieciešamības gadījumā atbalsts pamatvajadzību nodrošināšanai primāri tiek saņemts no ģimenes, radiem, draugiem vai paziņām.

Sociālo lietu pārvalde turpina aktīvu sadarbību ar sociālās jomas nevalstiskajām organizācijām. Personām vai ģimenēm, kuras vērsušās pēc palīdzības Sociālo lietu pārvaldē, ir iespējams vienu reizi dienā saņemt biedrības “Kristīgais Žēlsirdības centrs” labdarības zupas virtuvē gatavotu siltu maltīti.

Kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas, biedrībā ir sagatavotas un izsniegtas vai piegādātas dzīvesvietā 1495 pusdienu maltītes 48 personām.

Tāpat palielinājies pieprasījums pēc biedrībā esošās tīrības telpas “Mazgāmutis”, kur var nomazgāties dušā, izžāvēt matus, izmazgāt un izžāvēt līdzi paņemto veļu.

Lai mazaizsargātās iedzīvotāju grupas – seniori, personas ar invaliditāti, ģimenes ar zemiem ienākumiem vai cilvēki, kuri ārkārtējās situācijas laikā zaudējuši ienākumus, – spētu nodrošināt pamatvajadzības, 16.aprīlī Valmieras pilsētas pašvaldības domes deputāti lēma par atbalsta piešķiršanu krīzes situācijā 80 eiro apmērā vienai personai mēnesī un papildu 50 eiro mēnesī par katru nepilngadīgu bērnu.

Līdz šim Sociālo lietu pārvaldē saņemti 36 iedzīvotāju iesniegumi krīzes pabalsta saņemšanai, no tiem 19 pieņemts lēmums pabalstu izsniegt, savukārt pārējie vēl tiek vērtēti.

Iedzīvotāji tiek mudināti pirms iesnieguma iesniegšanas sazināties ar Sociālo lietu pārvaldi, lai konsultētos par savu situāciju, tad darbinieki sarunas laikā varētu precizēt situācijas apstākļus, tādējādi iesnieguma izskatīšana un lēmuma pieņemšana varētu notikt operatīvāk. Sociālo lietu pārvaldes darbinieki e-pastā un telefoniski arī līdz šim snieguši konsultācijas iedzīvotājiem, precizējot dažādus interesējošus jautājumus saistībā ar krīzes pabalsta saņemšanas iespēju. Tāpat, lai iedzīvotājiem atvieglotu pieteikšanos pabalstam, Sociālo lietu pārvalde pārbauda pieejamo informāciju Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, Nodarbinātības valsts aģentūras datu bāzēs. Atsevišķos gadījumos, vienojoties ar pabalsta pieprasītāju, kā apliecinājums ienākumu samazinājumam ir konta pārskats par periodu no 2020.gada marta līdz iesnieguma iesniegšanas brīdim. Plašāka informācija par krīzes pabalstu pieejama šeit.  

Katrs palīdzības pieprasījuma gadījums Sociālo lietu pārvaldē un tā saistība ar ārkārtējo situāciju tiek vērtēts individuāli. Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvalde aicina iedzīvotājus būt saprotošiem, jo jebkuras situācijas izvērtēšana ir laikietilpīgs process.

Sociālo palīdzību iespējams saņemt, sazinoties ar Sociālo lietu pārvaldi, rakstot e-pastu slp@valmiera.lv vai zvanot 28674775.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA VTU Valmiera aicina darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana ar autobusu saskaņā ar grafiku darbs ar kases aparātu biļešu pārdošana pasažieriem pasažieru apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vidējā izglītība D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība ar ierakstu par profesionālajām zināšanām (95.kods) labas saskarsmes un komunikācijas prasmes latviešu valodas un vēlamas svešvalodas zināšanas atbilstoši darba raksturam UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: · darbu stabilā uzņēmumā · darba samaksu 800 – 1100 EUR (bruto) · sociālās garantijas · dinamisku un profesionālu darba vidi · profesionālu apmācību un karjeras izaugsmes iespējas CV un pieteikuma vēstuli ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” iesniegt: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · sūtot pa pastu uz adresi: „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, LV-4220 · personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 · Sazināsimies ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-10-23 Kontaktpersona: CV ar norādi „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” sūtīt uz info@vtu-valmiera.lv

Mūsu partneri