Valmieras Ziņas

Valmierā Sociālo lietu pārvaldē saņemti 36 iedzīvotāju iesniegumi krīzes pabalsta saņemšanai

Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvalde arī ārkārtējās situācijas laikā turpina nodrošināt sociālo palīdzību un pakalpojumus Valmieras pilsētas administratīvajā teritorijā deklarētajiem iedzīvotājiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne.

Sociālo lietu pārvaldes darbinieki ir instruēti par drošības pasākumiem, kas obligāti jāievēro ārkārtējās situācijas laikā. Darbinieku vajadzībām pieejami individuālie aizsardzības līdzekļi – roku dezinfekcijai, cimdi, aizsargmaskas un aizsargvairogi.

Iestājoties ārkārtējai situācijai, Valmieras pilsētas pašvaldība, lai ierobežotu Covid-19 izplatīšanās iespējas, aicināja iedzīvotājus saziņai izmantot E-pārvaldības risinājumus, līdz ar to arī Sociālo lietu pārvaldē iedzīvotāji vairāk tiek apkalpoti attālināti – palielinājies sniegto konsultāciju skaits pa telefonu, e-pastā un izmantojot video zvanus.

Nepieciešamības gadījumos klienti tiek apmeklēti arī viņu dzīvesvietās, ievērojot piesardzības pasākumus, nodrošinot mājas aprūpes pakalpojumu, veicot izvērtējumu personas atbilstībai ilgstošai sociālai aprūpei institūcijā vai citos ārkārtas gadījumos, kad nepieciešama saziņa klātienē.  

Sociālo lietu pārvalde 15.martā izsludināja aicinājumu cilvēkiem pieteikties saņemt palīdzību pirmās nepieciešamības preču, medicīnas preču un pārtikas piegādei, kā arī aicināja ziņot par cilvēkiem, kuriem trūkst iztikas līdzekļu pirmās nepieciešamības preču, medikamentu un pārtikas preču iegādei. Sociālo lietu pārvalde, sadarbojoties ar nevalstiskajām organizācijām, turpina nodrošināt preču piegādi tām personām, kurām nepieciešams atbalsts.

Līdz 29.aprīlim saistībā ar ārkārtējo situāciju piegāžu skaits nav palielinājies, Sociālo lietu pārvaldē secina, ka nepieciešamības gadījumā atbalsts pamatvajadzību nodrošināšanai primāri tiek saņemts no ģimenes, radiem, draugiem vai paziņām.

Sociālo lietu pārvalde turpina aktīvu sadarbību ar sociālās jomas nevalstiskajām organizācijām. Personām vai ģimenēm, kuras vērsušās pēc palīdzības Sociālo lietu pārvaldē, ir iespējams vienu reizi dienā saņemt biedrības “Kristīgais Žēlsirdības centrs” labdarības zupas virtuvē gatavotu siltu maltīti.

Kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas, biedrībā ir sagatavotas un izsniegtas vai piegādātas dzīvesvietā 1495 pusdienu maltītes 48 personām.

Tāpat palielinājies pieprasījums pēc biedrībā esošās tīrības telpas “Mazgāmutis”, kur var nomazgāties dušā, izžāvēt matus, izmazgāt un izžāvēt līdzi paņemto veļu.

Lai mazaizsargātās iedzīvotāju grupas – seniori, personas ar invaliditāti, ģimenes ar zemiem ienākumiem vai cilvēki, kuri ārkārtējās situācijas laikā zaudējuši ienākumus, – spētu nodrošināt pamatvajadzības, 16.aprīlī Valmieras pilsētas pašvaldības domes deputāti lēma par atbalsta piešķiršanu krīzes situācijā 80 eiro apmērā vienai personai mēnesī un papildu 50 eiro mēnesī par katru nepilngadīgu bērnu.

Līdz šim Sociālo lietu pārvaldē saņemti 36 iedzīvotāju iesniegumi krīzes pabalsta saņemšanai, no tiem 19 pieņemts lēmums pabalstu izsniegt, savukārt pārējie vēl tiek vērtēti.

Iedzīvotāji tiek mudināti pirms iesnieguma iesniegšanas sazināties ar Sociālo lietu pārvaldi, lai konsultētos par savu situāciju, tad darbinieki sarunas laikā varētu precizēt situācijas apstākļus, tādējādi iesnieguma izskatīšana un lēmuma pieņemšana varētu notikt operatīvāk. Sociālo lietu pārvaldes darbinieki e-pastā un telefoniski arī līdz šim snieguši konsultācijas iedzīvotājiem, precizējot dažādus interesējošus jautājumus saistībā ar krīzes pabalsta saņemšanas iespēju. Tāpat, lai iedzīvotājiem atvieglotu pieteikšanos pabalstam, Sociālo lietu pārvalde pārbauda pieejamo informāciju Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, Nodarbinātības valsts aģentūras datu bāzēs. Atsevišķos gadījumos, vienojoties ar pabalsta pieprasītāju, kā apliecinājums ienākumu samazinājumam ir konta pārskats par periodu no 2020.gada marta līdz iesnieguma iesniegšanas brīdim. Plašāka informācija par krīzes pabalstu pieejama šeit.  

Katrs palīdzības pieprasījuma gadījums Sociālo lietu pārvaldē un tā saistība ar ārkārtējo situāciju tiek vērtēts individuāli. Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvalde aicina iedzīvotājus būt saprotošiem, jo jebkuras situācijas izvērtēšana ir laikietilpīgs process.

Sociālo palīdzību iespējams saņemt, sazinoties ar Sociālo lietu pārvaldi, rakstot e-pastu slp@valmiera.lv vai zvanot 28674775.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Plainstream” ir Latvijas uzņēmums, kas sniedz zvanu centra pakalpojumus Latvijā pazīstamākajiem zīmoliem, veicinot to biznesa attīstību. Tomēr vienkāršiem vārdiem sakot – mūsu darbs ir izcili apkalpot klientus telefoniski. Pievienojies mūsu komandai kā ZVANU CENTRA OPERATORS Mēs tev uzticēsim: Konsultēt klientus par uzņēmuma pakalpojumiem jeb ar prieku atbildēt uz klienta telefona zvaniem par tiem aktuāliem jautājumiem; Kā arī sniegt rakstiskas atbildes klientiem uz viņa iesūtītajiem jautājumiem e-pastā No Tevis sagaidām: Prieku darboties kopā ar klientiem, jo tā būs neatņemama tavas ikdienas sastāvdaļa; Spēja plūstoši runāt latviešu un krievu valodā, vēlama arī angļu valoda; Loģiskā domāšana, fleksibilitāte; Motivāciju mācīties, apgūt jaunas prasmes; Labas iemaņas darbā ar datoru. Tev piedāvāsim: Stabilu darbu profesionālā un draudzīgā kolektīvā; Apmaksātas apmācības un iespēju attīstīt savas prasmes; Maiņu darba laiku - maiņas garums 8,5 stundas (maiņas arī arpus standarta "ofisa" darba laika); Paveiktajam atbilstošu atalgojumu; un citiem labumiem (kopīgiem pasākumiem, izaugsmes iespējas, utt.). Ja esi meklētā persona, gaidīsim tavu CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” uz e-pastu cv@plainstream.lv vai vari pieteikties šeit: https://www.plainstream.lv/pieteikties/ Tomēr papildus jautājumos - gaidām arī tavu zvanu: 20114066. Profesija: Zvanu centru OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 32, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-05-31 Kontaktpersona: CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” sūtīt uz cv@plainstream.lv, 20114066 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Galvenie amata pamatpienākumi:  Rūpēties par izglītojamo drošību; Darba organizēšana un plānošana; Bērnu veselības stāvokļa novērtēšana; Bērnu profilaktisko pasākumu organizēšana un veikšana; Higiēnas prasību izpildes kontrole; Bērnu ēdināšanas uzraudzība sadarbībā ar ēdināšanas pakalpojuma sniedzēju; Infekcijas kontroles nodrošināšana; Profilaktiski izglītojošais darbs; Darba dokumentēšana; Uzņemties atbildību par sava darba kvalitāti; Profesionālās kvalifikācijas uzturēšana. Amata veikšanai nepieciešamā izglītība, kompetences un prasmes: Augstākā izglītība atbilstoši amata pienākumiem, papildus reģistrētas ārstniecības personas statuss. Darba pieredze ne mazāk kā 3 gadi, kā arī profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvajiem aktiem par profesionālo pilnveidi; Spēja strādāt droši, akurāti un efektīvi; Spēja strādāt paaugstinātas spriedzes apstākļos; Spēja novērst problēmas un nodrošināt drošību; Valsts valodas prasme normatīvajos aktos noteiktajā līmenī. Motivētu pieteikuma vēstuli, izglītību apliecinošu dokumentu kopijas un CV jāiesniedz līdz 29.05.2020. Mazsalacas pilsētas Pirmsskolas izglītības iestādē (Parka iela 14, Mazsalacā, Mazsalacas novadā, LV-4215) vai elektroniski pirmsskola@mazsalaca.edu.lv . Papildus informācija: tālr. 27871920 (pirmsskolas vadītāja Saiva Liepa). Profesija: BĒRNU MĀSA Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Mazsalacas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-05-29 Kontaktpersona: Piet.vēst., izgl.apliec.dok.kopijas un CV sūtīt uz pirmsskola@mazsalaca.edu.lv, t. 27871920.

Mūsu partneri