Valmieras Ziņas

Valmierā skatāma foto izstāde „Sociālā uzņēmējdarbība Latvijā”

Lasīšanas laiks: 3 min

No 14. jūnija līdz 5. jūlijam Valmierā, t/c “Valleta”, skatāma foto izstāde “Sociālā uzņēmējdarbība Latvijā”, kas aicina iepazīties ar 10 Latvijas sociālajiem uzņēmumiem un to radītājiem, kuri darbojas dažādās jomās, ikdienā palīdzot risināt sabiedrībā aktuālas problēmas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas Komunikācijas projektu vadītāja Līga Ivanova.

Foto izstāde „Sociālā uzņēmējdarbība Latvijā” sniedz iespēju ieskatīties to uzņēmēju stāstos, kuri ikdienā nolēmuši savu darbu un gūto peļņu ieguldīt sabiedrības labā, uzlabojot līdzcilvēku ikdienu. No grupu dzīvokļiem, inovatīvām mācīšanās metodēm līdz maizes terapijai un neredzamās pasaules atklāšanai – ar tik dažādiem jautājumiem strādā sociālie uzņēmumi visā Latvijā.

Izstādi veidojusi Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija kopā ar Luminor banku un Attīstības finanšu institūciju ALTUM. Vasarā izstāde ceļos pa Latvijas pilsētām un novadiem. No 14. jūnija līdz 5. jūlijam izstāde skatāma Vidzemē – tirdzniecības centrā “Valleta”, Rīgas ielā 4, Valmierā.

“Desmit stāstos atklājas daudzveidība gan darbības jomās, gan reģionos, gan sociālo uzņēmumu radītajās pārmaiņās visā Latvijā. Nebija viegli izvēlēties stāstu varoņus, jo ir tik daudzi, kurus izcelt. Ik gadu šo izstādi varēsim papildināt, lai turpinātu stāstīt par to, kā radīt pozitīvas pārmaiņas ilgtermiņā. Tie ir iedvesmas stāsti tam, kā nepaiet garām un savu ikdienas darbu padarīt jēgpilnu, risinot sabiedrībai aktuālas problēmas,” izstādes ideju skaidro Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas direktore Regita Zeiļa.

No Vidzemes reģiona izstādē iekļauts sociālais uzņēmums “Visi Var” no Siguldas, kas nodarbina personas ar invaliditāti, viņu tuviniekus un cilvēkus no sociāli mazaizsargātām grupām. Uzņēmuma darbnīcās saražoto pārdod labdarības veikalā, gūtos ienākumus novirzot dažādu labdarības projektu īstenošanā, sociālā atbalsta sniegšanā, kā arī nepieciešamā aprīkojuma iegādei, lai radītu jaunas darba vietas.

“Sociālā uzņēmējdarbība nozīmē ne tikai drosmi pārvērst savu sirdslietu par produktu vai pakalpojumu ar pievienoto vērtību, bet arī pievērst uzmanību sabiedrībā nozīmīgiem un aktuāliem jautājumiem. Lai arī izstāde izgaismo mazu daļu sociālo uzņēmēju stāstu, tā ir unikāls ieskats to cilvēku ikdienā, kuri iegulda savu laiku un zināšanas, lai daudzu ikdiena kļūtu labāka un kvalitatīvāka. Šī izstāde, iespējams, var kļūt par iedvesmu kādam uzņēmējam vai idejas autoram, kas vēl to nav izlolojis līdz galam,” uzsver Luminor bankas vadītāja Latvijā Kerli Vares.

Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs: “ALTUM ar sociālajiem uzņēmumiem strādā jau vairāk nekā piecus gadus, un līdz šim Labklājības ministrijas un ALTUM kopīgajā programmā esam atbalstījuši vairāk nekā 200 sociālos uzņēmumus, grantos tiem piešķirot 12 miljonus eiro. Šis atbalsts palīdzējis attīstīt sociālos uzņēmumus visā Latvijā. Jau drīzumā  ALTUM atvērs jauno sociālās uzņēmējdarbības programmu, kurā uz grantu varēs pretendēt gan jauni sociālie uzņēmumi, gan tādi, kas atbalstu izmantojuši arī iepriekš. Esam priecīgi atbalstīt arī šo izstādi, kas ir spilgts un sirsnīgs ieskats ļoti nozīmīgajā darbā, ko visas sabiedrības labā veic sociālie uzņēmumi.”

Izstāde aplūkojama arī digitālā versijā Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas mājas lapā https://sua.lv/izstade/.  

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri