Valmieras Ziņas

Valmierā sagaida Eiropas čempionus – mūzikas skolas kori “SolLaRe”

Pirmdien, 12.augustā, Valmierā tika svinīgi sagaidīts Mūzikas skolas koris “SolLaRe”, atgriežoties no 4.Eiropas koru olimpiādes Gēteborgā Zviedrijā. Koris izcīnīja zelta diplomu, divas zelta medaļas, kā arī ieguva Eiropas čempionu titulu.

Kori pie Valmieras Kultūras centra sagaidīja bērnu vecāki un citi līdzjutēji. Īpašu apsveikuma dziesmu bija sagatavojis mūziķis Renārs Veličko.

“SolLaRe” enerģiskajai diriģentei Irēnai Zelčai pašlaik ir dubulti svētki, jo tieši olimpiādes norises laikā Stokholmā piedzima viņas trešais mazbērns, tādēļ viņa neatgriezās kopā ar kori Latvijā.

Kā portālam „Valmieras Ziņas” pastāstīja “SolLaRe” koncertmeistare Līga Ivāne, koris olimpiādei gatavojies jau kopš pagājušā rudens, kad tika nolemts piedalīties konkursā. Nedēļu pirms olimpiādes Valmierā norisinājās nometne, kurā koristi ne tikai gatavojās konkursam, bet arī mācījās gatavot kroņus, kas kļuva par daļu no viņu skatuves tērpa Gēteborgā.

Olimpiāde norisinājās tajā pašā arēnā, kur pirms nedēļas noticis Eirovīzijas koru konkurss Kopumā konkursā piedalījušies vairāk par 200 koriem un 47 pasaules valstīm. Latviju pārstāvēja četri kori. Konkurence bijusi ļoti liela. Īpaši spēcīgi bijuši kori no Ķīnas. Kupli pārstāvēta bija arī Krievija, Zviedrija un citas valstis. Starptautiskajā žūrijā bijuši ne tikai Eiropas valstu pārstāvji, bet arī eksperti no Indonēzijas, Japānas, Ķīnas, Austrālijas un ASV. “SolLaRe” sniegums īpaši paticis Grieķijas, Ukrainas un Gruzijas pārstāvjiem, kā arī Latvijas pārstāvim, diriģentam Jānim Ozolam. „Mēs saņēmām augstu vērtējumu nevis tāpēc, ka esam viņa tautieši, bet koris patiešām labi dziedāja,” uzskata Līga Ivāne.

“SolLaRe” piedalījusies trīs kārtās. Pirmajā kārtā, kurā koris izpildīja trīs dziesmas, tika izcīnīts zelta diploms. Otrajā kārtā, atskaņojot četrus skaņdarbus, “SolLaRe” ieguva augstāko punktu skaitu un saņēma zelta medaļu, kā arī Eiropas čempionu titulu bērnu koru kategorijā. Savukārt trešajā kārtā – Nāciju Grand Prix – valmierieši sacentās ar labākajiem koriem no visas pasaules. “SolLaRe” piecu skaņdarbu sniegums tika novērtēts augstāk par vairākiem Ķīnas un Krievijas koriem, taču līdz pašai virsotnei šoreiz nedaudz pietrūka. Par labāko šajā kārtā tika atzīts koris no Ķīnas.

Koris saka lielu paldies Latvijas Kultūrkapitāla fondam, Valmieras pilsētas pašvaldībai un bērnu vecākiem par finansiālo atbalstu. Tāpat vecāki arī gādājuši par pārtikas krājumiem, kas tika izmantoti maltīšu gatavošanas, uzturoties Zviedrijā.

Līga Ivāne atzīst, ka uzvara šāda mēroga konkursā korim bijis ļoti emocionāls pārdzīvojums, un visi, gan bērni, gan pieaugušie, ir ieguvuši neatsveramu pieredzi, kas noderēs turpmākajā radošajā darbā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Darba apraksts  1.Likumi, noteikumi, rīkojumi, pavēles, instrukcijas, citi vadošie un normatīvie dokumenti, kas attiecas uz tirdzniecības uzņēmuma darbu 2. Prečvedība, standarti un preču tehniskie noteikumi, to īpašības un kvalitatīvais raksturojums, 3. Preču transportēšana un glabāšanas noteikumi,noliktavas uzskaites organizācija 4. Preču piegādātāji un nomenklatūra. 5. Pārvaldes struktūra, darbinieku tiesības un pienākumi, darba režīms 6. Ekonomikas pamati, darba organizācijas un vadības pamati, pakalpojuma un cenu veidošanas principi. 7. Pircēju apkalpošanas organizācijas noteikumi un metodes. 8. Mārketinga un reklāmas organizācijas pamati 9. Ētiskās un sociālās psiholoģijas pamati 10.Darba likumdošana 11.Uzņēmuma darba kārtības noteikumi 12.Darba aizsardzības noteikumi un normas. 13.Darba drošības tehnikas, ražošanas, sanitārie u higiēnas, ugunsdrošības, civilās aizsardzības noteikumi. Prasības kandidātiem: • Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; • Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; • Mūsdienīgu darba vidi; • Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba vieta: Rīgas 24, Valmiera. CV ar norādi "Vadītājs" lūdzam sūtīt uz e-pastu austris_ag@inbox.lv  vai pieteikties personīgi SIA "Austris AG" birojā Tērbatas ielā 43, Valmierā, 2 stāvā, vai zvanīt uz tālruni 29154756. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Profesija: Pamatdarbības struktūrvienības VADĪTĀJS (mazumtirdzniecības jomā) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 43, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-09-01 Darba sākšanas datums: 2020-09-01 Kontaktpersona: Dace Amona Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA “LEGRO LATVIA” (reģistrācijas nr. LV44103109749), kūdras substrātu ražošanas un iepakošanas uzņēmums, aicina darbā “Presēšanas iekārtas operatoru” (8189 01). (darba vietas atrašanās vieta: “Lakstīgalas”, Rūpnieki, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219, t.i. 6 km no Valmieras). Darba pienākumi: Organizēt, vadīt un koordinēt darbu pie Big Bag presēšanas iekārtas. Sekot līdzi, lai ražošanas procesā izmantotā kūdra un iepakošanas materiāli tiktu izmantoti efektīvi, un izvairīties no ražošanas pārtraukumiem. Uzraudzīt, lai Big Bag iepakojuma kvalitāte atbilstu prasībām. Uzturēt tehniskā kartībā presēšanas iekārtu. Darba laiks 8.oo – 17.oo. Pēc nepieciešamības, pagarināts darba laiks. Prasības: Tehniskās zināšanas par tehnoloģiskām iekārtām, mehānismiem. Vēlama iepriekšēja pieredze līdzīgā amatā. Valodas zināšanas – obligāti latviešu, vēlams angļu. Iemaņas: Pozitīva attieksme pret darbu un darba kolēģiem, prasme strādāt komandā, pozitīva komunikācija. Vēlme mācīties apgūt darba specifiku un strādāt ar atbildību, nezaudējot darba kvalitātes līmeni. Piedāvājam: Darbu starptautiskā uzņēmumā, labus darba apstākļus un atsaucīgus kolēģus. Apmācību jaunajā amatā. Darba alga ar stundas tarifa likmi no 5.00 līdz 6.07 euro, saskaņā ar darba laika uzskaites grafiku. CV ar norādi “Presēšanas iekārtas operators” sūtīt uz info@seda.lv līdz 2020.gada 07.augustam Konfidencialitāti garantējam. Jautājumu gadījumā zvanīt 64722113. Profesija: PRESĒŠANAS IEKĀRTAS OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, "Lakstīgalas", Rūpnieki, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-08-07 Kontaktpersona: CV ar profesijas norādi sūtīt uz info@seda.lv, tālr. 64722113

Mūsu partneri