Valmieras Ziņas

Valmierā sagaida Eiropas čempionus – mūzikas skolas kori “SolLaRe”

Pirmdien, 12.augustā, Valmierā tika svinīgi sagaidīts Mūzikas skolas koris “SolLaRe”, atgriežoties no 4.Eiropas koru olimpiādes Gēteborgā Zviedrijā. Koris izcīnīja zelta diplomu, divas zelta medaļas, kā arī ieguva Eiropas čempionu titulu.

Kori pie Valmieras Kultūras centra sagaidīja bērnu vecāki un citi līdzjutēji. Īpašu apsveikuma dziesmu bija sagatavojis mūziķis Renārs Veličko.

“SolLaRe” enerģiskajai diriģentei Irēnai Zelčai pašlaik ir dubulti svētki, jo tieši olimpiādes norises laikā Stokholmā piedzima viņas trešais mazbērns, tādēļ viņa neatgriezās kopā ar kori Latvijā.

Kā portālam „Valmieras Ziņas” pastāstīja “SolLaRe” koncertmeistare Līga Ivāne, koris olimpiādei gatavojies jau kopš pagājušā rudens, kad tika nolemts piedalīties konkursā. Nedēļu pirms olimpiādes Valmierā norisinājās nometne, kurā koristi ne tikai gatavojās konkursam, bet arī mācījās gatavot kroņus, kas kļuva par daļu no viņu skatuves tērpa Gēteborgā.

Olimpiāde norisinājās tajā pašā arēnā, kur pirms nedēļas noticis Eirovīzijas koru konkurss Kopumā konkursā piedalījušies vairāk par 200 koriem un 47 pasaules valstīm. Latviju pārstāvēja četri kori. Konkurence bijusi ļoti liela. Īpaši spēcīgi bijuši kori no Ķīnas. Kupli pārstāvēta bija arī Krievija, Zviedrija un citas valstis. Starptautiskajā žūrijā bijuši ne tikai Eiropas valstu pārstāvji, bet arī eksperti no Indonēzijas, Japānas, Ķīnas, Austrālijas un ASV. “SolLaRe” sniegums īpaši paticis Grieķijas, Ukrainas un Gruzijas pārstāvjiem, kā arī Latvijas pārstāvim, diriģentam Jānim Ozolam. „Mēs saņēmām augstu vērtējumu nevis tāpēc, ka esam viņa tautieši, bet koris patiešām labi dziedāja,” uzskata Līga Ivāne.

“SolLaRe” piedalījusies trīs kārtās. Pirmajā kārtā, kurā koris izpildīja trīs dziesmas, tika izcīnīts zelta diploms. Otrajā kārtā, atskaņojot četrus skaņdarbus, “SolLaRe” ieguva augstāko punktu skaitu un saņēma zelta medaļu, kā arī Eiropas čempionu titulu bērnu koru kategorijā. Savukārt trešajā kārtā – Nāciju Grand Prix – valmierieši sacentās ar labākajiem koriem no visas pasaules. “SolLaRe” piecu skaņdarbu sniegums tika novērtēts augstāk par vairākiem Ķīnas un Krievijas koriem, taču līdz pašai virsotnei šoreiz nedaudz pietrūka. Par labāko šajā kārtā tika atzīts koris no Ķīnas.

Koris saka lielu paldies Latvijas Kultūrkapitāla fondam, Valmieras pilsētas pašvaldībai un bērnu vecākiem par finansiālo atbalstu. Tāpat vecāki arī gādājuši par pārtikas krājumiem, kas tika izmantoti maltīšu gatavošanas, uzturoties Zviedrijā.

Līga Ivāne atzīst, ka uzvara šāda mēroga konkursā korim bijis ļoti emocionāls pārdzīvojums, un visi, gan bērni, gan pieaugušie, ir ieguvuši neatsveramu pieredzi, kas noderēs turpmākajā radošajā darbā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri